دانشگاه کاسینو (ایتالیایی: Università degli Studi di Cassino e del Lazio Meridionale) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی ایتالیا واقع در شهر کاسینو  ایتالیا است. دانشگاه ایالتی کاسینو ، در سال 1979 تاسیس شد .

این دانشگاه حدود 14000 دانشجو دارد و در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد و دانشجویان بین المللی نیز قادر خواهند بود برای پذیرش و ثبت نام اقدام کنند .

92 درصد از افرادی که دارای مدرک تحصیلی در کاسینو هستند، می گویند که از تجربه خود در دانشگاه کاسینو راضی هستند . این دانشگاه یکی از جوان ترین دانشگاه های ایتالیا می باشد .

دانشگاه کاسینو یکی از دانشگاه های دولتی کشور ایتالیاست و از آنجا که بورسیه استانی ایتالیا منحصرا به دانشجویان دانشگاه های دولتی پرداخت می شود ،  در نتیجه متقاضیان تحصیل در ایتالیا که به این شهر سفر می کنند می توانند برای بورسیه استانی ایتالیا ( 5200 یورو وجه نقد ، معافیت یا تخفیف 90 درصدی شهریه ، تخفیف خوابگاه ،  تخفیف کارت تردد و سلف سرویس ) درخواست دهند و هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا را برای خود کاهش دهند .

معرفی مختصر دانشگاه کاسینو

نام دانشگاه :    university of casino                  نام مخفف :    unicas

سال تاسیس :                                                        وبسایت :  www.unicas.it

رتبه کشوری  :     52                                            رتبه جهانی :   1000+

تعداد دانشجو :   حدود 14000 نفر                   درصد دانشجویان خارجی : 2 درصد

شهریه دانشگاه :  1000 الی 2000                                محدودیت جنسیتی :  ندارد

تعداد استاد :  700 نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه کاسینو

گروه های تحصیلی در دانشگاه کاسینو به شرح زیر می باشد :

گروه اقتصاد و حقوق                                    گروه مهندسی عمران و مهندسی

گروه علوم انسانی و فلسفه                              گروه مهندسی برق و اطلاعات

گروه علوم انسانی، جامعه و سلامت

انواع خدمات دانشگاه کاسینو :

1 . کتابخانه های دانشگاه کاسینو (SBA)

سیستم کتابخانه دانشگاهی (SBA)

سیستم کتابخانه دانشگاه (SBA) همه کتابخانه های دانشگاه کاسینو را مدیریت و ساماندهی می کند. پورتال سیستم کتابخانه دانشگاه کاربران را قادر می سازد به راحتی به طیف گسترده ای از منابع چاپی و دیجیتال دسترسی داشته باشند.

همچنین مجموعه ای غنی و متنوعی از خدمات طراحی شده برای بهبود و افزایش زندگی در دانشگاه ارائه می دهد. سیستم کتابخانه متشکل از سه مرکز خدمات کتابداری (CSB) است که در سه حوزه علمی دانشگاهی تشکیل شده است: حقوق و اقتصاد، مهندسی، و هنر و فلسفه. هر CSB امکانات و تجهیزات تخصصی و همچنین پرسنل آموزش دیده خود را دارد.

علاوه بر اسناد  کاغذی که از طریق پایگاه داده OPAC موجود و در دسترس است ، سیستم کتابخانه نیز یک کتابخانه دیجیتالی وسیع را شامل می شود که شامل منابع الکترونیکی (مجلات، مجلات، متفرقه، جلسات کنفرانس) است که توسط اشتراک یا دسترسی آزاد”در دسترس هستند.

سیستم کتابخانه دانشگاه کاسینو در CIBER ثبت شده است که  یک سیستم برای هماهنگی میان دانشگاهی به صورت آنلاین به اشتراک گذاری منابع دیجیتالی و کتابشناختی است .

2 . پروژه های تبادل دانشجو در سراسر دنیا در دانشگاه کاسینو

اداره روابط بین الملل در سال 1990 تأسیس شد. با توجه به جهتگیری قوی بین المللی دانشگاه، این اداره در طیف وسیعی از فعالیتها شرکت داشته است. این مرکز در حال حاضر توافقنامه هایی با 80 موسسه در سراسر دنیا در چارچوب برنامه LLP-Erasmus  و … امضا نموده است .

بسیاری دیگر از شرکای بین المللی در آفریقا، اروپا، امریکا، کانادا، هند، روسیه و ژاپن هستند . موافقت نامه های همکاری بین المللی دانشگاه کاسینو  با هدف ارتقای تبادل دانشجویان و اعضای هیات علمی، برگزاری کنفرانس ها و سمینارها در سطح بین المللی، ترویج برنامه های مشترک ، ایجاد مراکز پژوهشی بین المللی و ارائه دوره های تخصصی بین المللی هستند .

3 . مرکز کامپیوتر دانشگاه کاسینو (CASI)

مرکز کامپیوتر دانشگاه (CASI) ، مسئول تمام امور مربوط به فناوری اطلاعات (IT)، از طریق اینترنت و وب سایت رسمی دانشگاه است. CASI همچنین شبکه تلفن دانشگاه را مدیریت می کند.

این مرکز در حال حاضر بر تدوین مجدد تسهیلات و روش های کامپیوتری اداره مرکزی، از جمله مدیریت مالی و اجرای خدمات ارائه شده توسط اداره ثبت نام دانشجویان تمرکز دارد.

مرکز کامپیوتر دانشگاه کاسینو  از طریق به روز رسانی منظم سخت افزار و نرم افزار در سراسر دانشگاه، به دنبال تسهیل و حمایت از تمام دانش آموزان، استادان و کارکنان است.

4 . مرکز ورزش دانشگاه کاسینو

مرکز ورزش دانشگاه کاسینو مدیریت کننده تمام فعالیت های ورزشی دانشگاه کاسینو است و دانشجویان با ثبت نام در این مرکز و گرفتن کارت عضویت قادر به فعالیت در مقاطع مختل تحصیلی دانشگاه هستند .

  1. مرکز زبان دانشگاه کاسینو

مرکز زبان دانشگاه کاسینو برای دانشجویان خارجی که متقاضی تحصیل در ایتالیا و اخذ بورسیه استانی هستند دوره های رایگان زبان ایتالیایی برگزار می کند .

پژوهش در دانشگاه کاسینو

حدود 330 پژوهشگر در زمینه های مختلف تحقیقاتی در دانشگاه کسینو در بخش ها و آزمایشگاه های مختلف مشغول به کار هستند . همچنین چندین پروژه اروپایی و همچنین پروژه های تحقیقاتی ملی هستند که در سطوح مختلف (برنامه های برنامه ریزی شده، بنیاد علمی اروپا، صندوق اجتماعی اروپا) در حال انجام هستند  .

پژوهش و تحقیق در دانشگاه کاسینو در 5 بخش و موضوع مختلف انجام می شود

اقتصاد و حقوق                                             مهندسی برق و اطلاعات

مهندسی عمران                                            علوم انسانی و فلسفه

علوم انسانی، جامعه و سلامت.

گروه های تحقیقاتی دانشگاه کاسینو دارای تجربه قابل توجه در برنامه های رباتیک و کنترل ، رباتیک صنعتی، سیستم های خودکار و سیستم های تشکیل شده از چند ربات است .

این دانشگاه همچنین با موسسات ملی و بین المللی برای ایجاد سیستم های ارزیابی تحقیقاتی کار می کند.

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه کاسینو :

دانشگاه کاسینو علاوه بر ارائه رشته های تحصیلی به زبان ایتالیایی تعدادی از رشته را نیز به زبان انگلیسی برای دوستداران تحصیل در ایتالیا ارائه می دهد که در لیست زیر آورده شده است :

مهندسی مخابرات                                        مهندسی مکانیک

اقتصاد و کارآفرینی                                     اقتصاد جهانی و تجارت

رتبه بندی دانشگاه کاسینو

رتبه کشوری : 52

رتبه جهانی : 1000 +

معرفی مختصر شهر کاسینو

شهر کاسینو در قسمت مرکزی ایتالیا در استان فروزینونه ایتالیا قراردارد . جمعیت این شهر حدود 500 هزار تفر تخمین زده شده است و دومین شهر بزرگ استان فروزینونه است . شهر کاسینو در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید و بعد از جنگ مجددا بازسازی شد.

کاسینو در انتهای جنوب منطقه لاتزیو و در انتهای شمالی منطقه تاریخی Terra di Lavoro واقع شده است. مرکز شهر در یک دره در پای تپه ی  مونت کاسینو و مونت کایرو  قرار دارد.

کاسینو در فاصله 123 کیلومتری از رم، 101 کیلومتر ی از ناپل، 28 کیلومتری  از ساحل خلیج گاتا و 24 کیلومتری از پارک نازیون آروبزو، قراردارد .

به دلیل موقعیت دره ایی  شهر کاسینو اغلب در زمستان بارش باران و هوای سرد متداول است  . تابستان ها هم  به طور کلی گرم و مرطوب هستند .

اقتصاد :

اقتصاد کاسینو بر اساس صنعت و کشاورزی بنا شده است . کارخانه فیات کرایسلر و شرکت های ماهواره ای آن، بخش قابل توجهی از جمعیت را به کار می گیرند. در نتیجه، اقتصاد شهر کاسینو به شدت تحت تاثیر روند صنعت خودرو است . همچنین در شهر کاسینو چندین کارخانه کاغذ و کارخانه های سنگ مرمر وجود دارد.

حمل و نقل :

کاسینو در محاصره بین مناطق لاتزیو، کامپانیا، آبرزو و مولیس، همواره مرکز محوری حمل و نقل و ارتباطات بوده است. حمل و نقل این شهر از طریق بزرگراه ها و خطوط ریلی انجام می پذیرد .

شهر کاسینو در امتداد خط راه آهن رم-کاسینو-ناپل است. کاسیو توسط دو ایستگاه راه آهن به شهروندان خدمت رسانی می کند:

ایستگاه کاسینو : در سال 1863 افتتاح شد که ایستگاه اصلی راه آهن است ودر مرکز شهر واقع شده است.

ایستگاه راه آهن Fontanarosa-Cervaro: ایستگاه راه آهن واقع در بخش جنوبی شهر است که در منطقه ای به نام Fontana Rosa قرار دارد  .

حمل و نقل عمومی در داخل شهر نیز توسط اتوبوس و  تاکسی انجام می پذیرد . شرکت های Magni و Mastrantoni خدمات حمل و نقل با اتوبوس را در کاسینو مدیریت می کنند .

شهر کاسینو با توجه به موقعیت اش و نزدیکی به جنوب ایتالیا شهر گرانی نیست و دارای هزینه های کمتری نسبت به شهر های شمالی ایتالیا می باشد .

دانشجویانی که برای تحصیل در ایتالیا به این شهر و دانشگاه سفر می کنند قادر خواهند بود پس از دریافت بورسیه استانی ایتالیا ( 5200 یورو وجه نقد ، معافیت یا تخفیف 90 درصدی شهریه ، تخفیف خوابگاه ،  تخفیف کارت تردد و سلف سرویس ) که منحصرا در کشور ایتالیا پرداخت می شوند هزینه های تحصیل خود را کاملا پرداخت کرده و مابقی مبلغ را برای زندگی شخصی خود هزینه کنند .

همچنین بخوانید:

دانشگاه میلان

دانشگاه ساپینزا رم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post