دانشگاه ایتالیایی فورو ایتالیکو (ایتالیایی: Università degli Studi di Roma “Foro italico”)، که قبلا به عنوان موسسه علم و صنعت شناخته می شد (ایتالیایی: Istituto Universitario di Scienze Motorie، IUSM) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در رم، ایتالیا است.

این یک دانشگاه حرفه ای، تنها دانشگاه دولتی ایتالیا است که به ورزش و علوم حرکتی اختصاص دارد. این دانشگاه در سال 1998 جایگزین موسسه عالی تربیت بدنی رم شد . این دانشگاه زمینه فعالیت را برای پوشش همه زمینه های ناشی از فعالیت جسمانی انسان گسترش داد از جمله  پژوهش های علمی، مربیگری برای ورزش های تفریحی و ورزش های رقابتی، تدریس، آمادگی جسمانی و توانبخشی، سازماندهی و مدیریت رویدادهای ورزشی و … .

این مجموعه دانشگاهی در منطقه  فورو‌ایتا‌لیکو  واقع شده است، یک منطقه بزرگ سبز در امتداد ساحل رودخانه تیبر در پای کوه مونت ماریو. فورو‌ایتا‌لیکو بزرگترین مجموعه ورزشی ایتالیایی است که شامل استخرهای شنا در فضای باز و در فضای باز، سالن های ورزشی از ابعاد مختلف، زمین های تنیس، دو میدانی و میدان و استادیوم بزرگ المپیکو است .

این دانشگاه تنها دانشگاه ایتالیایی و یکی از معدود دانشگاه های حرفه ای اروپا است که به طور کامل به ورزش و علوم ورزش اختصاص داده شده است. این دانشگاه در ارتباط  مستقیم با آکادمی ورزشی ایتالیا است برخی از معروف ترین سازه های ورزشی شهر را در آن قرار داده است.

معرفی مختصر دانشگاه فورو ایتالیکو

نام :                            university of foro italic                          نام مخفف :   uniroma4

سال تاسیس :                                                                            1998 رتبه کشوری : 111

تعداد دانشجو : حدود 2000   نفر                                                      درصد دانشجویان خارجی :   2 درصد

شهریه دانشگاه : 2500 الی 3000 یورو در سال                                        وب سایت :  www.Uniroma4.it

نوع دانشگاه : دولتی                                                                          رتبه جهانی :  1000 +

تعداد استاد : حدود 200 نفر                                                              کتابخانه : دارد

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                               شهر :  رم

گروه های تحصیلی دانشگاه فورو ایتالیکو

گروه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌فورو‌ایتالیکو برای دانشجویان تحصیل در ایتالیا به شرح زیر می باشد :

علوم ورزشی و تکنیک ها                            فعالیت جسمانی پیشگیرانه و تطبیقی

مدیریت ورزشی                                          فعالیت های بهداشتی و جسمانی

دانشگاه فورو‌ایتا‌لیکو همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد دو ساله اروپایی در فعالیت های جسمانی پیشگیرانه و تطبیقی ​​است که در همکاری با دانشگاه های کلن، اوزنس و وین و برنامه های تحصیلات تکمیلی برای معلمان تربیت بدنی برگزار می شود. دومین مدرک کارشناسی ارشد اروپا نیز در زمینه فعالیت بدنی برای کودکان و نوجوانان، در همکاری با دانشگاههای اودنزه، بریستول و کلرمونت سازماندهی شده است.

انواع خدمات دانشگاه فورو ایتالیکو

1 . خدمات شغلی دانشگاه فورو ایتالیکو

اداره شغل و کارآموزی مسئول مدیریت قراردادهای کارآموزی با طیف گسترده ای از شرکت های مرتبط با ورزش است . این دانشگاه به پروژه SOUL پیوست که در همکاری با 3 دانشگاه عمومی رم با هدف ایجاد پل بین سیستم آموزش عالی و بازار کار ایجاد شده است.

2 . خدمات دانشجویی دانشگاه فورو ایتالیکو

خدمات دفتر  خدمات دانشجویی دانشگاه فورو‌ایتا‌لیکو شامل راهنمایی برای امر ثبت نام، کمک در سراسر دوره دانشجویی و انجام مشاوره های تحصیلی است.

3 . خدمات مسکن دانشگاه فورو ایتالیکو :

دانشگاه‌فورو‌ایتا‌لیکو  برای دانشجویان خود خدمات و مشاوره های اقامت را به صورت رایگان ارائه می دهد ( خدمات جستجوی مسکن که کمک های کامل از انتخاب تا امضای اجاره نامه است ) .   با توجه به خدمات اقامت، دانش آموزان از با توجه به مشاوره های دانشگاه  مناسب ترین محل اسکان را انتخاب می کنند .

  1. خدمات کتابخانه دانشگاه فورو ایتالیکو

کتابخانه دانشگاه فورو ایتالیکو کتابهای تخصصی و مجلات بهداشت، ورزش و فعالیتهای جسمانی را ارائه می دهد. کتابخانه برای افراد دارای معلولیت نیز سرویس ویژه ایی تدارک دیده است .استفاده از خدمات کتابخانه برای تمامی دانشجویان بعد از ثبت نام و دریافت کارت عضویت امکان پذیر است .

5 . خدمات آموزشی دانشگاه فورو ایتالیکو

امکانات آموزشی  دانشگاه شامل : 11 سالن سخنرانی مدرن ، مرکز رایانه، مرکز زبان ، کتابخانه تخصصی و … .

امکانات ورزشی: 10 سالن ورزشی کاملا مجهز، 2 استخر شنا، مرکز قایقرانی در رودخانه

مراکز تحقیقاتی: بیش از 20 آزمایشگاه.

این دانشگاه همچنین مرکز ویدیویی خود را برای تولید مواد آموزشی و حرفه ای و سالن های کنفرانس برای کنگره های ملی و بین المللی تجهیز کزده است .

5 . مرکز ورزش دانشگاه فورو ایتالیکو

مرکز ورزش دانشگاه مدیریت کننده  تیم های ورزشی دانشگاه در تمام رویدادهای ورزشی در میان انجمن های ورزشی مختلف ملی و بین المللی است.

تیم های ورزشی عبارتند از: ، فوتبال، ژیمناستیک، بسکتبال، والیبال،، دوچرخه سواری ، جودو، کاراته، تکواندو، تنیس، تنیس روی میز، تیراندازی، راگبی، شمشیربازی، قایقرانی، اسب سواری و… که در سطح ملی و بین المللی کاملا موفق هستند.

پژوهش در دانشگاه فورو ایتالیکو

دانشگاه توجه ویژه ای به پیشرفت تحقیقات دارد و در ارزیابی اخیر نیز نتایج بسیار خوبی به دست آورده است . موضوعات تحقیقاتی در دانشگاه فور‌و‌ایتالیکو در موضوعات متنوعی که مربوط به فعالیت های حرکتی و ورزش است ( از آموزش فنی تا پزشکی زیست پزشکی، روانشناسی، آموزش، اجتماعی و اقتصادی، ارتباطات و غیره ) تقسیم می شود .

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه فورو‌ایتا‌لیکو :

فعالیت بدنی و ارتقاء سلامتی

رتبه بندی دانشگاه فورو ایتالیکو :

رتبه کشوری :  111

رتبه جهانی :  1000 +

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post