مراکز مهم ایتالیا کدامند؟

کشور ایتالیا دارای مکان های تفریحی و گردشگری بسیاری است و مراکز بسیار مهمی را در خود دارد. این کشور بیشترین مکان ثبت شده در لیست یونسکو را در خوی جای داده و از این رو بسیار مورد توجه باستان شناسان می باشد. این کشور دارای مکان های شگفت انگیز بسیاری است که شامل باشکوه ترین معماری و زیباترین دریاچه ها می شود. از جمله مراکز مهم ایتالیا شگفتی های این کشور و دانشگاه های قدیمی آن می باشد که در ادامه به شما شرح خواهیم داد.

مراکز مهم ایتالیا کدامندشهر ورونا

شهر ورونا به دلیل شکل گیری داستان رومئو و ژولیت شهر بسیاری پیدا کرده است ولی تاریخ این شهر به سال های بسیار طولانی باز می گردد. در شهر ورونا سالن آفی تئاتر بزرگی ساخته شده که گنجایش تعداد بسیاری از بازدیدکنندگان را دارد. این آمفی تئاتر مکانی بسیار با ارزش برای ساکنین شهر ورونا بوده و بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

برج کج پیزا

برج کج پیزا که شهرتی جهانی دارد یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده دیدنی کشور ایتالیا محسوب می شود. این برج زیبای 8 طبقه به عنوان نمادی برای کشور ایتالیا به شمار می رود. این برج بسیار زیبا در لیست آثار برگزیده یونسکو به ثبت رسیده و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

دریاچه کومو

دریاچه کومو از دیگر مراکز مهم کشور ایتالیا می باشد. این دریاچه توسط کوه ها و ویلاهای متعددی احاطه شده و چشم اندازی بسیار جذاب را برای بیننده به نمایش گذاشته است. در اطراف دریاچه کومو شاهد آب و هوایی معتدل مدیترانه ای خواهید بود. در اطراف این دریاچه صومعه های متعددی وجود دارد که زیبایی این منطقه را چندین برابر کرده است.

مراکز مهم ایتالیاشهر واتیکان

واتیکان کوچک ترین شهر دنیاست که مساحتی برابر با نیم کیلومتر مربع دارد. این شهر که در دل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار گرفته دارای کاخ ها و کلیساهای بسیار جذاب و دیدنی است. در داخل کاخ واتیکان که شهرت بسیاری دارد آپارتمان های بورجیا، اتاق های رافائل، گالری عکس، تعدادی موزه و کتابخانه ای بزرگ قرار گرفته که زیبایی های شهر واتیکان را افزایش داده است.

فروم رومی ها

فروم رومی ها مکانی بسیار لذت بخش برای پیاده روی می باشد. این مکان خاطرات و تاریخ بسیار جذابی را در خود جای داده است. با وجود این که بسیاری از مکان های دیدنی این شهر تخریب شده ولی همچنان شکوه و عظمت خود را حفظ کرده است. فروم رومی ها بسیار مورد استقبال باستان شناسان قرار گرفته است.

جزیره البا

جزیره البا یکی از مکان های بی نظیر کشور ایتالیاست که تاریخی بسیار طولانی و جذاب دارد. ناپلئون معروف ترین تبعید شده ای است که در سال 1814 ساکن این جزیره شد. همچنان خانه های تابستانی و زمستانی ناپلئون در جزیره البا وجود دارد که از آن برای اقامت گردشگران استفاده می شود. البا سومین جزیره بزرگ ایتالیا بوده که در آن بیش از 150 ساحل قرار گرفته است.

قصر داسال

قصر داسال که در شهر اربینو قرار گرفته بنایی بر جای مانده از دوره رنسانس می باشد. این قصر مجدد بازسازی شده و امروزه این قصر مورد بازدید عموم قرار گرفته است. در داخل قصر داسال مجموعه ای بسیار شگفت انگیز از آثار نقاشی های دوره رنسانس به نمایش گذاشته شده است.

لاپلوسا

در قلب دریای تایرنین و در ساحل غربی دور جزیره ای بسیار زیبا به نام لاپلوسا قرار دارد که از جمله مراکز مهم ایتالیا به شمار می رود. ساحل لاپلوسا به دلیل آب های شفاف و ساحل پوشیده شده از شن به مکانی پربازدید تبدیل شده است. جزیره لاپلوسا به دلیل شباهت به جزیره کارائیب شهرت بسیاری دارد.

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا در سال 1088 فعالیت خود را آغاز کرده و از جمله قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا محسوب می شود. این دانشگاه کیفیت علمی بسیار بالایی دارد و دانش آموختگان این دانشگاه دارای مدارج علمی بسیار بالایی هستند. این دانشگاه نزدیک به 85 هزار دانشجو دارد که بخشی از آن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است.

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان از دیگر مراکز مهم ایتالیا محسوب می شود. این دانشگاه اعتبار بسیاری داشته و در آن حدود 60 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند. بهترین رشته های مهندسی در این دانشگاه قرار گرفته و مدارک صادر شده از این دانشگاه دارای اعتبار فوق العاده بالایی است.

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا نیز از دیگر دانشگاه های قدیمی و مهم کشور ایتالیا می باشد که در آن حدود 58 هزار دانشجو در حال تحصیل است. این دانشگاه که قدمتی بسیار طولانی دارد از بهترین اساتید برای تدریس در این دانشگاه دعوت شده است. در این دانشگاه در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

دانشگاه تورین

دانشگاه دولتی تورین ایتالیا یکی از مهم ترین مراکز ایتالیا می باشد که در آن بهترین و مجرب ترین اساتید در حال تدریس هستند. تعداد دانشجویان این دانشگاه به حدود 75 هزار نفر می رسد. برای پذیرش در این دانشگاه متقاضیان باید در آزمون های ورودی شرکت کرده و نمره قابل قبولی را کسب کنند.

دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس یکی از برترین دانشگاه های دولتی ایتالیا محسوب می شود. در این دانشگاه مراکز علمی پژوهشی متعددی قرار گرفته و کیفیت آموزشی این دانشگاه در سطح بسیار بالایی قرار دارد. دانشگاه فلورانس دارای بهترین اساتید بوده و زبان تدریس آن ها اغلب زبان ایتالیایی می باشد.

دانشگاه تورنتو

تورنتو نیز از دیگر دانشگاه های دولتی ایتالیاست که توانسته در مدت کوتاه تاسیس خود دانشجویان بسیاری را به خود جذب کند. این دانشگاه فوق پیشرفته در مرکز شهر تورنتو قرار گرفته و با بزرگ ترین دانشگاه های معتبر دنیا در حال رقابت است. در این دانشگاه تعداد بسیاری دانشجو در حال تحصیل بوده و می توانند از مراکز پژوهشی این دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

دانشگاه رم

دانشگاه رم یکی از بی نظیرترین و معتبرترین دانشگاه های ایتالیا از نظر کیفیتی و امکانات محسوب می شود. در این دانشگاه دوره های تحصیلی مختلف و رشته های متعددی وجود دارد و برای پذیرش در آن باید به یکی از دو زبان انگلیسی و یا ایتالیایی تسلط داشته باشید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)