سوالات متداول تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یکی از پرطرفدارترین کشورها برای تحصیل محسوب می شود و سالانه افراد زیادی به قصد تحصیل در این کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند. ولی همچنان تحصیل در این کشور ابهاماتی دارد که باعث تردید افراد برای حضور در این کشور به قصد تحصیل می گردد. در این بخش قصد داریم به سوالات شما در مورد شرایط تحصیل در ایتالیا بپردازیم.

آیا دانشجویان ایتالیایی نیز می توانند در ایتالیا تحصیل کنند؟

بله دانشجویان ایرانی به ویژه در سال های اخیر بسیار افزایش یافته و تمامی دوره ها برای این افراد ارائه می گردد. همچنین دولت ایتالیا نیز برای این دسته از دانشجویان بورسیه های تحصیلی متعددی را در نظر گرفته تا دانشجویان ایرانی بدون دغدغه مالی در این کشور به تحصیل بپردازند.

آیا دانشگاه های ایتالیا مورد تایید ایران است؟

دانشگاه های ایتالیا از اعتباری جهانی برخوردار بوده و دانشگاه های این کشور در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است. به همین دلیل فارغ التحصیلان دانشگاه های ایتالیا می توانند در هر بهترین مراکز دولتی ایتالیا استخدام شوند.

آیا کشور ایتالیا برای تحصیل از امنیت کافی برخوردار است؟

با وجود این که کشور ایتالیا دارای گردشگران زیادی است و همین امر موجب شده که این کشور کمی ناامن شود ولی همچنان این کشور در لیست امن ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. از این رو دانشجویان می توانند در امنیت کامل در این کشور به تحصیل بپردازند.

اصلی ترین مزیت های تحصیل در کشور ایتالیا چیست؟

  • درجه علمی بالای دانشگاه های ایتالیا
  • مدرک علمی فوق العاده معتبر
  • کیفیت آموزشی بسیار بالا
  • امنیت بالای کشور ایتالیا
  • خوابگاه های دانشجویی مبله
  • اساتیدی بسیار مجرب و متخصص
  • هزینه پایین تحصیل در ایتالیا
  • امکان دریافت بورسیه تحصیلی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ایتالیا چگونه است؟

دانشگاه های ایتالیا دارای مقاطع تحصیلی مختلفی است که یکی از مهم ترین آن ها مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد می باشد. این مقطع تحصیلی زمانی بین 2 تا 3 سال زمان نیاز دارد. تمامی مدارک برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ایتالیا باید در زمان مقرر تمامی مدارک مورد نیاز به دانشگاه مورد نظر ارسال شود.

شرایط تحصیل در مقطع دکترای ایتالیا چگونه است؟

دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکترا نیاز به رزومه ای قوی دارد. این روزمه تحصیلی در صورتی که با مقاله ای بسیار پربار همراه باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت. دوره های تحصیلی این مقطع به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می شود و از این رو دانشجویان مقطع دکترا باید به هر دو زبان تسلط داشته باشند.

شرایط بیمه دانشجویی ایتالیا به چه صورت است؟

دانشگاه های ایتالیت دانشجویان خود را در همان ابتدای ثبت نام بیمه می کنند. این بیمه موجب می شود که در صورت بروز مشکل تمامی هزینه های درمان را متقبل شوند. این بیمه به صورت سالانه مبلغی بین 100 تا 150 یورو را برای دانشجویان رقم می زند.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رسمی در این کشور تحصیل کنند؟

بله دانشجویانی که در دانشگاه های دولتی ایتالیا در حال تحصیل هستند می توانند به صورت رسمی به صورت نیمه وقت و به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. ولی در مراکز خصوصی دانشجویان می توانند با تایمی بیشتر نیز در این کشور برای خود کار پیدا کنند. با توجه به شرایط کار موجود در این کشور پیدا کردن کار راحت نبوده و افرادی که مهارت مکالمه به زبان ایتالیایی را دارند می توانند در این کشور راحت تر استخدام شوند.

آیا در ایتالیا امکان اقامت پس از تحصیل وجود دارد؟

افرادی که به مدت پنج سال در کشور ایتالیا زندگی کنند می توانند اقامت دائم این کشور را اخد نمایند. در نتیجه دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی با روش های مختلفی همچون کار اقامت خود را تمدید کرده و پس از پایان 5 ساله نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی چه هنگام به دانشجویان تعلق می گیرد؟

دولت ایتالیا نهایت سعی خود را می کند تا بورسیه های تحصیلی را با سرعت بیشتری به دانشجویان تحویل دهد. بورسیه های تحصیلی در هر زمانی که به دانشجویان ارائه گردد کمک هزینه های تحصیلی را از همان ابتدای ترم پرداخت می کنند. این بورسیه های تحصیلی مبلغی بین 400 تا 500 یورو را به دانشجویان پرداخت می کند.

شرایط تحصیل در ایتالیا به چه صورت است؟

تحصیل در ایتالیا از جمله مباحثی است که باید از تمامی ابعاد مورد بررسی قرار گیرد. ایتالیا کشوری بسیار زیباست که در نقشه شکلی شبیه به چکمه دارد. در این کشور گردشگران زیادی در حال تردد هستند و از این رو اقتصاد این کشور همواره رو به رشد می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند باید تمامی مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال کرده تا تایید و یا عدم تایید آن مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه تحصیل در ایتالیا چقدر است؟

هزینه شهریه دانشگاه های دولتی ایتالیا بسیار پایین است ولی تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیاز به هزینه بالایی دارد. هزینه های تحصیلی به عوامل متعددی از جمله مقطع تحصیلی و رشته بستگی دارد. شهریه های دانشگاه ایتالیا باید در ابتدای هر ترم پرداخت شود.

آزمون آیمت ایتالیا چیست؟

برخی از دانشگاه های ایتالیا برای پذیرش متقاضیان سالانه آزمون هایی را برگزار می کند و افرادی که در این آزمون ها نمره قابل قبولی را دریافت می کنند می توانند به دانشگاه های این کشور راه پیدا نمایند. آزمون های آیمت معمولا به زبان انگلیسی برگزار می شود به همین دلیل دانشجویان باید به این زبان تسلط کافی داشته باشند.

آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟

دانشگاه های ایتالیا از دانشجویان خود هزینه پایینی را بابت تحصیل دریافت می کنند ولی این افراد در صورتی که بخواهند به صورت رایگان در دانشگاه های ایتالیا به تحصیل بپردازند باید از طریق بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. بورسیه های تحصیلی کمک هزینه هایی را به دانشجویان پرداخت می کند تا این افراد مشکلی با پرداخت شهریه نداشته باشند.

آیا بدون مدرک زبان می توان در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کرد؟

برخی از دانشگاه های ایتالیا ممکن است از برخی از دانشجویان در برخی از رشته های تحصیلی مدرک زبان را دریافت نکنند ولی برای دریافت بورسیه و یا شرکت در آزمون های آیمت دانشجویان حتما باید به زبان انگلیسی مهارت داشته باشند تا بتوانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post