تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در سالیان اخیر مورد توجه بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج کشور قرارگرفته است ،پایین بودن هزینه زندگی در ایتالیا، داشتن بورسیه استانی که تنها در ایتالیا به دانشجویان پرداخت می شود، بورسیه های تحصیلی، سادگی پذیرش، سطح علمی بسیار بالا را می توان از دلایل علاقمندی مردم به تحصیل در ایتالیا دانست.
در مقاله تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا، سر فصل های زیر مورد توجه قرار گرفته است:


    معرفی دانشگاه پادوا ایتالیا
    دانشجویان بین المللی در دانشگاه پادوا ایتالیا
    امکانات دانشگاه پادوا ایتالیا
    ویژگی های برجسته دانشگاه پادوا ایتالیا

در این  مقاله به معرفی دانشگاههای ایتالیا می پردازد ، در این قسمت به معرفی دانشگاه پادوا می پردازیم :

دانشگاه پادوا ایتالیا واقع در شمال ایتالیا در سال 1222 پس از آن که گروهی از دانش آموزان و معلمان تصمیم گرفتند از دانشگاه بولونیا به اینجا بروند تأسیس شد. آنها مجموعه ای از دانشمندان آزاد را تشکیل می دادند. در آن سالها دانشجویان مجوزهایی را برای احداث دانشگاه پادوا ایتالیا تصویب کردند، ریاست دانشگاه را منصوب کردند و اساتید خود را انتخاب نمودند. حقوق استاتید با پول جمع آوری شده دانشجویان پرداخت می شد. دفاع از آزادی اندیشه در تحصیل و تدریس، یکی از ویژگی های متمایزی بود که امروزه در شعار این دانشگاه هم وجود دارد. دانشگاه پادوا ایتالیا در ابتدا به عنوان مدرسه حقوق تاسیس شد و یکی از برجسته ترین دانشگاهها در اوایل اروپای مدرن بود. تغییرات اخیر در قوانین دولتی نیز راه را برای استقلال بیشتر برای دانشگاه های ایتالیا باز کرده است و در سال 1995 پادوا یک اساسنامه جدید را تصویب کرد که استقلال بیشتری را به آن داد.

استفاده از روش های تجربی و علمی همراه با تدریس قرن شانزدهم و هفدهم، دانشگاه پادوا ایتالیا را به یک کارگاه ایده ها تبدیل کرد و به خواستگاه شخصیت هایی تبدیل شد که تاریخ فرهنگی و علمی بشریت را تغییر دادند، از افراد بسیار مشهور که در این دانشگاه تحصیل و رشد کرده اند می توان به ستاره شناس مشهور لهستانی نیکلاس کوپرنیک اشاره کرد. همچنین وینچنزو گالوچی که اولین پیوند قلب در ایتالیا را انجام داد.

دانشجویان بین المللی

دانشگاه پادوا ایتالیا بیش از 60000 دانشجو دارد که بیش از 4000 نفر آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. دانشجویان بین المللی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند می توانند به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی در این دانشگاه ممتاز ایتالیایی تحصیل کنند و همچنین از بورسیه استانی و بورسیه های تحصیلی آن بهره مند گردند . دانشجویان خارجی همانند دانشجویان داخلی از تمامی امکانت دانشگاه بهره مند خواهند بود. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا می توان به نزدیک بود این شهر به شهرهای میلان و بلونیا اشاره کرد.

باغ گیاه شناسی دانشگاه پادوا

باغ گیاه شناسی دانشگاه پادوا ایتالیا، که توسط دانشگاه در سال 1545 تأسیس شد، یکی از قدیمی ترین باغهایی از نوع خود در جهان است و دارای ترکیبی بسیار متنوع از گیاهان از سراسر دنیا می باشد. بهترین تایم بازدید این باغ بهار و تابستان است.

سالن کالبد شکافی دانشگاه پادوا ایتالیا

از سال 1595 تئاتر آناتومی معروف پاداو، هنرمندان و دانشمندان را به مطالعه در مورد بدن انسان تشویق کرد. این قدیمی ترین نمایش آناتومی ( سالن تشریح بدن انسان ، کالبد شکافی ) دائمی در اروپا است . در سالن دانشگاه پادوا ایتالیا حدود 250 استاد و دانشجو تشریح بدن یک انسان را نظاره می کردند. این سالن با اقتباس از آمفی تئاتر های روم باستان به صورت مارپیچ طراحی شده است. این تئاتر کمک بسیار شایانی به پزشکان برای شناختن درون بدن انسان کرده است. امروزه این سالن به مکانی توریستی برای علاقمندان تاریخ پزشکی تبدیل شده است.

پادوا دانشگاهی برای آینده

از قرن پانزدهم تا قرن هجدهم، این دانشگاه به خاطر تحقیقاتش، مخصوصا در زمینه پزشکی، نجوم، فلسفه و حقوق، مشهور بود. هزاره جدید نیز با برخی از اکتشافات مهم جدید، به ویژه در پزشکی، زیست پزشکی، مهندسی و فناوری هوا فضا آغاز شد. همانطور که نشریات کنفرانس ها و کنفرانس های متعدد نشان می دهد، دانشگاه پادوا ایتالیا در تحقیقات علمی و پژوهشی در سطح اروپا و جهان نقش مهمی ایفا می کند. دانشگاه پادوا ایتالیا قصد دارد در آینده حرکت کند، ایجاد ارتباطات نزدیک تر و تبادل علمی با همه دانشگاه های بزرگ جهان از جمله اهداف این دانشگاه می باشد. دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند می توانند از درجه بالای علمی دانشگاه پادوا نهایت استفاده را کرده و مدارج ترقی را طی کنند. در واقع سطح بالای تحقیقاتی این دانشگاه مهم ترین دلیل متقاضیان تحصیل در ایتالیا برای انتخاب این شهر و دانشگاه است.

رتبه بندی دانشگاه پادوا ایتالیا

عنوان رتبه دانشگاهرتبه دانشگاه
رتبه جهانی247
رتبه در ایتالیا5
رتبه جهانی در مهندسی و تکنولوژی201
رتبه جهانی در علوم پزشکی161
رتبه جهانی در علوم طبیعی154
رتبه جهانی استخدام بعد از فارغ التحصیلی165

افراد برجسته ای که در دانشگاه پادوا ایتالیا شرکت کرده اند عبارتند از:

در علوم طبیعی

نیکولاس کوپرنیک (1473-1543) ریاضیدان و اخترشناس مشهور لهستانی، که بر خلاف عقاید کلیسا معتقد بود خورشید در مرکز جهان قراردارد و زمین به دور ان می گردد.
وسالیوس (1514-1564) به عنوان بنیانگذار آناتومی انسان در دوره مدرن شناخته می شود.
ویلیام هاروی (1578-1657) آناتومیست؛ شرح دهنده سیستم قلب و گردش خون
توماس براون (1605-1682) نویسنده و پزشک انگلیسی است
سر ادوارد گریوز (1608-1680) پزشک انگلیسی.
ناتانیل ایتون (1610-1674) اولین کارشناسی ارشد کالج هاروارد
فدریکو فرین (1941-) طراح اولین میکروپروسسور تجاری است
ماریو ریزتتو (1945-) ویروس شناس ایتالیایی

در سیاست و حکومت

عبدالرحمان جومابار، وزیر امور خارجه سومالی
لوانیس کاپودیستریاس، فرماندار یونانی
الکساندروس ماورکورداتوس، نخست وزیر یونان
کنستانتین کانتاکوزینو (ص 1650-1716)، نجیب زاده رومانیایی و محقق. اولین رومانیایی بود که تا به حال از دانشگاه پادوا ایتالیا معتبر فارغ التحصیل شده بود است.
جان زوماوسکی، نجیب زاده لهستانی، دیپلمات و استاد برجسته

برخی رشته های ارائه شده در دانشگاه پادوا ایتالیا که به زبان انگلیسی ارائه می شوند:

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا که مایل نیستند به زبان ایتالیایی تحصیل کنند به شرح زیر می باشد:

روانشناسی ( کارشناسی ) مهندسی محیط زیست
بیولوژی مولکولی مهندسی ریاضیات
بیوتکنولوژی پزشکی عصب شناسی و روانشناسی بالینی
بیوتکنولوژی دارویی حقوق بشر
فیزیک اقتصاد و مالی
فیزیکِ اطلاعات کشاورزی پایدار
آی سی تی علوم جنگل
مدیریت بازرگانی کار آفرینی و نوآوری
توسعه پایدار منطقه ایی مطالعات اروپا و جهان
علوم اطلاعات

اگر علاقمند به  تحصیل در ایتالیا و استفاده از بورسیه استانی دانشگاه پادوا ایتالیا و همچنین جهت آگاهی از شرایط تحصیل در ایتالیا هستید می توانید با موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا ) تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند گردید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (8 امتیاز)