دانشگاه پروجا ایتالیا

افرادی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند و قصد سفر به ایتالیا برای ادامه تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف را دارند نیازمند آن هستند که اطلاعات جامعی درباره کشور ایتالیا، دانشگاه های آن، بورسیه استانی ایتالیا و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا، سفارت ایتالیا، تحصیل در ایتالیا و … داشته باشند. موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاههای ایتالیا از جهات مختلف پرداخته است، در این نوشتار نیز به معرفی دانشگاه پروجا ایتالیا ( University of Perugia ) در شهر پروجا برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا و این دانشگاه پرداخته شده است. در این نوشتار می خوانیم:


 تاریخچه دانشگاه پروجا ایتالیا
 خدمات دانشجویی دانشگاه پروجا ایتالیا
 رتبه بندی دانشگاه پروجا ایتالیا
 دانشکده های دانشگاه پروجا ایتالیا

تاریخچه دانشگاه پروجا ایتالیا

دانشگاه پروجا ایتالیا (Università Degli Studi di Perugia ) یک دانشگاه دولتی واقع در پروجیا، ایتالیا است دانشگاه پروجا ایتالیا که در سال 1308 ( به نقل دیگر سال 1276) تأسیس شد، یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا و یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور است که دوره های متنوع زیادی را در زمینه های مختلف آموزش و پرورش ارائه می دهد.

هدف این دانشگاه این است که برای دانش آموزان بهترین برنامه ها و بهترین درجه کیفیت و فرصت های علمی در یک محیط چند فرهنگی ، همراه با فرصت برای لذت بردن از شیوه زندگی عالی و رشد شخصی و تحصیلی بالاترین سطح را فراهم کند.

شهر پروجا ایتالیا

در قرون وسطی، بزرگی یک شهر نه تنها برای اهمیت نهادهای سیاسی، پتانسیل تجاری یا به واسطه نیروی نظامی آن خلاصه می شد. بلکه بزرگی و اهمیت یک شهر در توانایی آن برای آموزش و ترویج تفکر پیشرفته نیز دیده می شد آموزش و پرورش و توسعه یک شیوه خاص تفکر به طور قابل توجهی در پیشرفت خواهد کرد. این مسائل قطعا در ذهن نخبگان سیاسی بود که شهر پروجیا را تحت مدیریت و نظارت قرار دادند . و طبق مقررات در سال 1285 برای ارتقای شهر تصمیم به تاسیس یک دانشگاه گرفتند.

 

در حقیقت، یک دهه قبل از این تصویب اساسنامه، مسئولین کل شهر نگران ارائه آموزش عالی به ساکنین شهر بودند. شواهدی از این موضوع در آرشیو شهر یافت شده است و این شواهد توسط برخی از محققان به اثبات رسیده است که سال 1276 میلادی به عنوان سال واقعی تاسیس دانشگاه پروجا ایتالیا بوده است. این تاریخی است که در سردر دانشگاه پروجا ایتالیا نشان نیز داده شده است. دانشگاه اصلی “ویژه” بود به این معنی که درجه اعطاء شده تنها درون محدوده شهر پروجا شناخته شده بود . اولین رشته های دانشگاه دولتی پروجا پزشکی و حقوق بود.

 

مهر و موم رسمی(لوگو) این دانشگاه پرتره سنت هرکولان، یکی از حامیان مقدس و گریفین با نام تجاری شهری است که نماد شهر است: آنها به نمایندگی از قدرت های کلیسایی و مدنی، که باعث ایجاد دانشگاه در قرون وسطی شد.
با متحد شدن ایتالیا در سال 1860، دانشگاه پروجا ایتالیا تحت اختیار مجلس و شورای شهر مجددا تاسیس شد. از سال 1944 تاکنون، دانشگاه پروجا ایتالیا یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا بوده است.

دانشگاه پروجا ایتالیا دارای حدود 35000 دانشجو است و شهریه دانشگاه نیز بری دانشجویان خارجی بین 1000 الی 2000 یورو در سال می باشد .

دلایل اصلی برای تحصیل در دانشگاه پروجا ایتالیا

• دانشگاه پروجا علاوه بر خدمات و امکانات فراوانی که برای همه دانشجویان فراهم می کند، خدمات پشتیبانی ویژه ای را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.
• تدریس در این دانشگاه ترکیبی است از سنت دیرین و جامع با تعهد به نوآوری و رویکرد بین رشته ای .
• در سطح بین المللی، دانشگاه همچنان به دنبال توسعه روابط همکاری با دانشگاه های اروپایی و غیر اروپایی است.

سازمان دانشگاه پروجا ایتالیا

با 11 دانشکده و مجموعه گسترده ای از برنامه های درجه اول و دوم و دوره های تک چرخه، دانشگاه پروجا ایتالیا دوره های اصلی خود را در شهر پروجا و ترنی ارائه می دهد .

دانشکده های دانشگاه پروجا ایتالیا

 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده دامپزشکی

اساتید برجسته و فارغ التحصیلان دانشگاه پروجا ایتالیا

لوکا پاسیولی، پدر حسابداری
جکوبوس دبلویسو، استاد حقوق
سینو دپستویا ، شاعر و حقوقدان
بارتولوس د سکسوفرارتو، حقوقدان معروف مدنی
جنتیله دا فولینگو، پزشک
آبریکوس جنتیلیس ، بنیانگذار علم حقوق بین الملل
آنیبال ماریوتی، پزشک
آنیبال وسکی ، داروساز
دومنیکو بروسکی ، گیاه شناس
برناردو دسو، فیزیکدان
فرانسیسکو کوپولا، سیاستمدار

تحصیلات نوآورانه با توجه به سنت ها در دانشگاه پروجا ایتالیا

در سال های اخیر، دانشگاه مجددا برنامه های آموزشی و برنامه های درسی خود را که دانشجویان را برای رفع نیازهای بازار کار و نیازهای نوآوری بیان شده توسط کارفرمایان در بخش خصوصی و دولتی آماده می کند، ارائه داده است.

امروزه دانشگاه پروجیا مجموعه گسترده ای از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهد که تقریبا تمام زمینه های تحصیلی را که توسط وزارت آموزش عالی ملی مجاز می باشد، پوشش می دهد. تدریس در این دانشگاه دانشگاه ترکیبی از یک سنت طولانی و جامع با تعهد به نوآوری و یک رویکرد بین رشته ای است که دانشجویان را از ایجاد هماهنگی لازم برای کسب آموزش آموزش انعطاف پذیر بر اساس ترکیبی از مهارت ها و توانایی ها اطمینان می دهد.

پژوهش در دانشگاه پروجا ایتالیا

برنامه های تحقیقاتی آن در 29 اداره با مجموع 1200 کارمند تمام وقت انجام می شود. فعالیت های دانشگاه نیز شامل 25 سازمان خدماتی و مراکز تحقیقاتی و همچنین 11 کتابخانه با مجموعه های غنی و تجهیزات است.

در حال حاضر حدود 50 گروه تحقیقاتی در دانشگاه پروجا وجود دارد که کمک های مالی را از شبکه تحقیقاتی اروپا دریافت می کنند. تحقیقات علمی و آموزش و پرورش در بخش های دانشگاه با فعالیت های بسیاری از موسسات و مراکز تخصصی، بیمارستان آموزشی در پزشکی دامپزشکی و سه مرکز بین المللی شناخته شده بین المللی تقویت می شود:

مرکز مواد نوآورانه کاربردی نانوساختار در شیمی، فیزیک و بیومدیزاین (CEMIN)، مرکز تحقیقات غذایی و مرکز فن آوری های نوین کاربردی علمی در تحقیقات تاریخی باستان شناسی و هنر و … . دانشگاه پروجا تا به امروز یکی از موسسات عالی علمی برتر در ایتالیا باقی مانده است، این دانشگاه همیشه در تلاش است تا شهرت خود را برای برتری و حفظ موقعیت علمی دردنیای مدرن حفظ کند.

دوره های کار آموزی دانشگاه پروجا ایتالیا

کارآموزی های دانشگاهی با هدف کمک به دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه پروجا با ارائه فرصت مناسب برای برقراری ارتباط مستقیم با دنیای کار است. حداکثر مدت یک کارآموزی 12 ماه است. دو نوع کارآموزی وجود دارد: برنامه درسی و فوق برنامه.

• کارآموزی دوره های آموزشی اجازه می دهد دانش آموزان برای کسب اعتبار آموزشی، و به طور مستقیم توسط هر گروه مدیریت می شوند
• دوره کارآموزی فوق برنامه مربوط به فارغ التحصیلان است و باید طی 12 ماه پس از اخذ درجه تحصیلی انجام شود

خدمات دانشجویی دانشگاه پروجا ایتالیا

1. شورای دانشجویی دانشگاه پروجا ایتالیا

شورای دانشجویی شورایی است که متشکل از دانشجویان است و نقش های متعددی را شامل فعالیت های مختلف برای دانشجویان ، مشاوره و نظارت می کند.

2. خدمات مسکن دانشگاه پروجا ایتالیا

دسترسی به خدمات اقامت و کافه تریا و همچنین کمک هزینه تحصیلی مربوط به آن توسط یک درخواست عمومی برای برنامه ارائه شده است.

مسکن خصوصی:

یک سرویس آنلاین نیز وجود دارد که در چارچوب توافق با دانشگاه پروجا به دانش آموزان کمک می کند تا در شرایط مطلوب و بدون پرداخت هزینه کمیسیون، مراکز اقامت خصوصی مجاز را پیدا کنند.
اقامت کوتاه مدت:

اگر شما نیاز به یک مکان برای اقامت موقت دارید، می توانید یک اقامتگاه موقت یا یک هتل را انتخاب کنید.

3. خدمات کتابخانه دانشگاه پروجا ایتالیا

مرکز خدمات کتابخانه (Centro Servizi Bibliotecari – CSB) چندین کتابخانه واقع در سراسر پروجا و ترنی را مدیریت می کند.

4.خدمات ICT دانشگاه پروجا ایتالیا

اکثر ادارات دارای یک یا چند آزمایشگاه فناوری اطلاعات هستند که به طور رایگان برای دانش آموزان ما در دسترس هستند.

5.خدمات درمانی دانشگاه پروجا ایتالیا

دانشگاه پروجا انواع خدمات بهداشتی فیزیکی و روانشناسی را ارائه می دهد که کاملا رایگان است،این خدمات به دانشجویان ثبت نام شده و دانشجویان بین المللی که در برنامه های تبادل شرکت می کنند ارائه داده می شود.

خدمات پزشکی عمومی شامل ویزیت توسط پزشک ، نسخه، آزمایش های مختلف آزمایشگاهی، ارجاع دکتر به متخصصان و پیگیری است.

6. امکانات ورزشی دانشگاه پروجا ایتالیا

دانشگاه پروجا ایتالیا چندين خدمات و امکانات ورزشی ارائه می دهد :

مجتمع ورزشی و تفریحی دانشگاه (G. Bambagioni) یک مرکز مدرن واقع در خارج از مرکز شهر است .

استخر شنا دانشگاه که به دانشجویان دانشگاه و عموم مردم خدمات رسانی می کند. تاسیسات استخر شنای دانشگاه اخیرا بازسازی شده است.

مرکز ورزشی دانشگا (CUSI ) بخشی از شبکه ملی مراکز ورزشی دانشگاه است که با هدف ارتقاء سبک زندگی سالم و ورزش در میان دانشجویان دانشگاه اقدام به ارائه خدمات می کند.

7. باشگاه دانشجویی دانشگاه پروجا ایتالیا

دردانشگاه پروجا چندین انجمن وجود دارد که دانش آموزان فرصت حضور در فعالیت های فوق برنامه را فراهم می کنند:

مرکز تئاتر دانشگاه (CUT) جلسات آموزشی و همچنین شانس حضور در نمایشنامه ها را ارائه می دهد.
دانشگاه همچنین یک گروه کر را به کارگردانی Maestro Marta Alunni Pini مدیریت می کند. هم دانشجویان و هم کارکنان می توانند در این برنامه شرکت کنند.

این دانشگاه همچنین دارای یک ارکستر مجلسی است. فقط ایتالیایی ها و شاگردان خارجی که مایل به پیوستن به ارکستر هستند ثبت نام می کنند. ارکستر هم با گروه کر و هم با سولیست های مختلف همکاری می کند.

رتبه بندی دانشگاه پروجا ایتالیا
رتبهعدد
رتبه در کشور :19
رتبه جهانی دانشگاه پروجا :771
رتبه جهانی در علوم زیستی و پزشکی :372

 

گروه اعزامی اپلای ایتالیا که تحت مجوز وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و با عنوان موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش به فعالیت می پردازد ، با چندین سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به منظور تحصیل در ایتالیا به فعالیت می پردازد هرساله موفق به کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تعداد زیادی از متقاضیان عزیز در رده های مختلف تحصیلی گشته است.

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا ) با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای ، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

4.6/5 - (5 امتیاز)