در سالیان اخیر کشور ایتالیا به قطب جدید تحصیل در اروپا تبدیل شده است . راحتی پذیرش ، عدم سخت گیری برای ویزای تحصیلی ایتالیا ، دانشگاه های معتبر و از همه مهمتر وجود بورسیه استانی ایتالیا باعث شده است که دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا درخواست پذیرش دهند و پس از اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل به این کشور تاریخی و زیبا سفر کنند. در این مطلب دانشگاه اوربینو را بررسی می کنیم.

افرادی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند و قصد سفر به ایتالیا برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف را دارند نیازمند آن هستند که اطلاعات جامعی درباره کشور ایتالیا ، دانشگاه های آن ، بورسیه استانی ایتالیا ، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و … داشته باشند .موسسه یگانه سفیران دانش در یک سلسله مطلب به معرفی دانشگاه های ایتالیا از جهات مختلف پرداخته است ، در این قسمت به معرفی دانشگاه لوربینو واقع در شهر اوربینو ایتالیا برای علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه می پردازیم :

معرفی دانشگاه اوربینو university of urbino :

دانشگاه اوربینو کارلو بو (ایتالیایی: Università degli Studi di Urbino “Carlo Bo” ) که به طور مختصر و مخفف UNIURB  نامیده می شود یک دانشگاه ایتالیایی است که در شهر اوربینو در ایتالیای مرکزی  واقع شده است . دانشگاه اوربینو یک دانشگاه دولتی در شهر اوربینو است که قابلیت گرفتن بورسیه استانی ایتالیا را نیز دارد . لازم به ذکر است که بورسیه استانی فقط برای دانشگاه های دولتی ایتالیا مورد استفاده است و فقط دانشجویانی که برای تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی به این کشور سفر می کنند قادر خواهند بود از خدمات بورسیه استانی ایتالیا استفاده کنند . دانشگاه های خصوصی در ایتالیا مانند دیگر نقاط جهان دارای هزینه های به مراتب بیشتری از دانشگاه های دولتی هستند  . هرچند دانشگاه های خصوصی نیز دارای برخی بورسیه ها نیز هستند اما بورسیه استانی ایتالیا صرفا فقط به دانشگاه های دولتی پرداخت می گردد . طریقه گرفتن بورسیه استانی ایتالیا در انتهای این مطلب به طور مفصل توضیح داده شده است .

این دانشگاه در سال 1506 به عنوان یک دانشگاه آکادمیک برای تحصیل در ایتالیا تأسیس شد ، اگرچه تا سال 1671 به عنوان یک دانشگاه کامل شناخته نمی شد. این دانشگاه در دهه 1920 به عنوان “دانشگاه مستقل” شناخته شد ، با یک منشور که کمک های دولتی را امکان پذیر می کرد . هنگامی که دانشگاه اوربینو برای تحصیل در ایتالیا به طور کامل به عنوان یک دانشگاه مستقل شناخته شد ، با افتتاح امکانات بیشتر به تدریج تعداد دانشجویان افزایش یافت . امروزه دانشگاه اوربینو  بیشتر به دلیل تدریس و تحقیق در علوم انسانی ، به ویژه ادبیات و مطالعات زبان و جامعه شناسی و به دلیل شهرت خوب دروس زبان ایتالیایی مشهور است.

در طول دهه 1960 و 1970  دانشگاه موفق شد تعداد زیادی ساختمان مسکونی را در مرکز شهر قدیمی خریداری کند ، که از آن زمان به بعد ، پس از  ترمیم و به عنوان ساختمان های دانشکده و مورد استفاده قرار گرفته اند .

هم اکنون شش بخش و دو انستیتو  و حدود 14000 دانشجو که برای تحصیل در ایتالیا این دانشگاه را انتخاب کرده اند در دانشگاه اوربینو فعال هستند . حدود 800 استاد آموزشی و 400 کارمند اداری نیز فعالیت های این دانشگاه را مدیریت می کنند . این دانشگاه مانند بسیاری دیگر از دانشگاه ها دارای یک مجموعه منظم دانشگاهی نیست و بسیاری از ساختمان ها و دانشکده های آن در سراسر شهر پراکنده هستند .

معرفی مختصر دانشگاه اوربینو university of urbino :

نام :             university of urbino

نام ایتالیایی :     Università degli Studi di Urbino Carlo Bo

سال تاسیس :    1506  میلادی

وب سایت :  www.uniurb.it

نوع دانشگاه : دولتی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  اوربینو

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 15000 نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه اوربینو university of urbino :

دانشکده ها های دانشگاه اوربینو برای تحصیل در ایتالیا به شرح زیر هستند . اگر متقاضی تحصیل در ایتالیا در دانشگاه اوربینو هستید می توانید پس از گرفتن پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به این شهر باستانی سفر نمایید :

دانشکده اقتصاد دانشگاه‌اوربینو‌ایتالیا .

دانشکده آموزش دانشگاه اوربینو ایتالیا .

دانشکده علوم محیط زیست دانشگاه اوربینو ایتالیا .

دانشکده حقوق دانشگاه‌اوربینو‌ایتالیا .

دانشکده ادبیات و فلسفه دانشگاه اوربینو ایتالیا .

دانشکده ریاضی ، فیزیک و علوم طبیعی دانشگاه‌اوربینو‌ایتالیا .

دانشکده زبانها و ادبیات نوین دانشگاه اوربینو ایتالیا .

دانشکده داروسازی دانشگاه‌اوربینو‌ایتالیا .

دانشکده علوم سیاسی دانشگاه‌اوربینو‌ایتالیا .

دانشکده جامعه شناسی دانشگاه اوربینو ایتالیا .

دانشکده علوم ورزشی دانشگاه‌اوربینو‌ایتالیا .

موسسات تحقیقاتی دانشگاه اوربینو نیز به شرح زیر می باشند :

موسسه علوم كاربردي دانشگاه اوربینو ایتالیا (DISPeA)

موسسه علوم ارتباطات ، علوم انسانی و مطالعات بین المللی. فرهنگ ها ، زبان ها ، ادبیات ، هنر ، رسانه دانشگاه اوربینو ایتالیا (DISCUI)

موسسه اقتصاد ، جامعه ، سیاست دانشگاه اوربینو ایتالیا (DESP)

موسسه تحقیقات  علوم انسانی دانشگاه اوربینو ایتالیا (DISTUM)

موسسه پژوهشی علوم بیومولکولی دانشگاه اوربینو ایتالیا (DISB)

موسسه روزنامه نگاری (Ifg)

انواع رشته های ارائه شده در دانشگاه اوربینو university of urbino :

دوره های کارشناسی در دانشگاه اوربینو برای تحصیل در ایتالیا :

رشته اطلاعات کاربردی ، رشته  علوم کامپیوتر ، رشته  علوم بیولوژیکی ، رشته  بیوتکنولوژی ، رشته  علوم ارتباطات ، رشته  اقتصاد و مدیریت  ، رشته  مدیریت تجارت ، رشته  علوم تربیتی ، رشته  زبانها و فرهنگهاي خارجي ، رشته  زمین شناسی و برنامه ریزی علوم زمین ، رشته  مطالعات وراثت فرهنگي و فيلسوفي  ، رشته  علوم تغذیه ای ، رشته  علوم سیاسی ، رشته  جامعه شناسی و خدمات اجتماعی  ، رشته  ورزش ، سلامتی و ورزش فیزیکی

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه اوربینو برای تحصیل در ایتالیا :

رشته تاریخ هنر ، رشته زبانها و ادبيات كلاسيك و مدرن ، رشته های فلسفه ، ادبیات و تاریخ باستان  ،  رشته ارتباط و تبلیغات برای سازمانها ، رشته اقتصاد و مدیریت  ، رشته زمین شناسی محیط زیست و مدیریت ، رشته زبان های خارجی و مطالعات بین المللی  ، رشته زبان ها و ادبیات مدرن آمریکایی و اروپایی ، رشته سیاست های بین المللی ، جامعه ، رشته مدیریت سیاسی خدمات اجتماعی ،  ، رشته  بازاریابی و ارتباطات تجاری ، رشته فلسفه ، رشته آموزش فیزیکی سلامت و پیشگیری  ، رشته زیست شناسی تغذیه ای و محیطی بهداشتی ، رشته علوم ورزشی .

معرفی مختصر شهر اوربینو ایتالیا :

اوربینو  (Urbino) یک شهر قدیمی در ایتالیا است که دارای است میراث تاریخی قابل توجه از فرهنگ مستقل رنسانس کشور ایتالیا است .  این شهر ، واقع در یک تپه بلند و شیب دار است و  بسیاری از جنبه های قرون وسطایی زیبا در این شهر دیده می شود . این میزبان دانشگاه اوربینو  است که در سال 1506 جهت تحصیل در ایتالیا تأسیس شده است . معروف ترین قطعه معماری آن Palazzo Ducale است که توسط لوسیانو لورانا بازسازی شده است .

آب و هوا در شهر اوربینو معتدل است. میزان بارندگی در شهر اوربینو  حتی در خشک ترین ماه سال نیز زیاد است . متوسط ​​دما در این شهر 12.8 سانتی گراد است و میزان بارش سالانه در حدود 856 میلی متر است . در جولای میزان بارش در کمترین حد خود قرار دارد که میانگین آن 54 میلی متر است . بیشترین میزان بارش در نوامبر رخ می دهد که میانگین آن 99 میلی متر است . با دمای میانگین 22.2 درجه ساانتی گراد، جولای گرم ترین ماه سال است. کمترین میانگین دما در سال در ژانویه است که در حدود 3.6 درجه سانتی گراد است .

مهم ترین جاذبه توریستی شهر اوربینو Palazzo Ducale است که در نیمه دوم قرن 15 میلادی ساخته شده است و  یکی از مهمترین مجموعه های نقاشی های دوره رنسانس در جهان را در خود جای داده است.

کلیسای جامع Urbino در سال 1021 در بالای یک بنای مذهبی در قرن 6 ساخته شد.  کلیسای جامع  یک نقشه ساده با یک سالن بزرگ  و دو راهرو داشت و در اثر زلزله در سال 1789 ویران شد. این کلیسا به سبک نئوکلاسیک توسط معمار جوزپه والادیر بازسازی شد .

Sant’Agostino: این کلیسا به سبک رومانسک در قرن سیزدهم ساخته شده است ، اما تا حد زیادی در قرنهای بعد اصلاح شده است.

کلیسای سان فرانچسکو : این کلیسای قرن چهاردهم در ابتدا یک بنای گوتیک-رومانسک بوده است ، اما یک مرمت قرن در 18  فقط برج و برج ناقوس را به جا گذاشته است. فضای داخلی دارای یک شبستان و دو راهرو است .

کلیسای سن برناردینو: کلیسایی در خارج از مرکز شهر است که  مقبره های دوک های اوربینو  را در خود جای داده است.

همچنین بخوانید:

دانشگاه ساپینزا رم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post