دانشگاه برشیا ( برشا)  (ایتالیایی: Università degli Studi di Brescia) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی ایتالیا واقع در برشیا ایتالیا است. این در سال 1982 تاسیس شد و در 4 دانشکده شاخه است.

دانشگاه برشا در سال 1982 تاسیس شد .  این دانشگاه در ابتدا سه دانشکده: اقتصاد، مهندسی و پزشکی را گرد آورد. دانشکده حقوق نیز در سال 1996 اضافه شد .

با این حال، مرحله اول تاسیس دانشگاه  تقریبا دو دهه طول کشید، بنابراین اولین تلاش برای باز کردن دوره های دانشگاه در برشا حدود ده 1960 میلادی بود .

نخستین طرح از اتاق بازرگانی و اداره استان آغاز شد که مذاکرات را در اوایل دهه 1960 آغاز کرد تا دوره دو ساله در مهندسی به عنوان شاخه ای از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایجاد شود. الزامات مالی بیش از حد باعث شد که پروژه شکست بخورد . پس از این اولین تلاش، ایجاد مدارس آینده برشا به دو مسیر متمایز حرکت کرد: یکی در مورد دانشکده اقتصاد، دیگر مهندس و پزشکی. در زمینه مطالعات اقتصادی، در سال 1964، یک مدرسه مدیریت صنعتی ایجاد شد که دوره های دو ساله ار برای دانشجویان و دانش آموزان ارائه می کرد . ولی ایجاد مدارس مهندسی و پزشکی دارای تاریخچه ای متفاوت بود. ایده ایجاد یک قطب دانشگاهی در برشا، پس از اولین تلاش ناموفق در اوایل دهه 1960، در نیمه دوم دهه دوم با تولد Consorzio Universitario Bresciano توانست به موفقیت برسد . این دانشگاه در ابتدا توسط شهرداری و اداره بازرگانی شهر برشیا حمایت و تاسیس شد .

دانشگاه برشا یک دانشگاه مهم در شهر هنر و فرهنگ برشیا (که توسط یونسکو شناخته شده است) است . این شهر با کیفیت عالی زندگی یکی از مهمترین مناطق صنعتی و تولیدی در ایتالیا است. دانشگاه برشا خدمات با کیفیتی را برای دانشجویان خود ارائه می دهد ، از ، خدمات مشاوره ای، کمک های مالی ، کمک هزینه تحصیلی، آموزش، اتاق های کامپیوتر و چند رسانه ای، مناطق دارای اینترنت وای فای ، کتابخانه ها، خدمات آنلاین، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی علمی پیشرفته. علاوه بر این، ارائه خدمات اقامتی، سالن های غذاخوری، فعالیت های فرهنگی و امکانات ورزشی و دوره های زبان ایتالیایی نیز برای دانشجویان خارجی قابل دسترس است .

از طریق مدیریت ، دانشگاه برشیا به طور کامل و یا جزئی هزینه ها و  برنامه های دانشگاه ها و استفاده از امکانات دانشگاه را تسهیل می کند .به ویژه رای کسانی که توانایی و شایستگی دارند، اما از لحاظ اجتماعی و مالی  وضعیت مناسبی ندارند .

اطلاعات مختصر دانشگاه برشیا :

نام دانشگاه :   university of Brescia                               نام مخفف :   unibs

سال تاسیس : 1982 میلادی                                                    تعداد دانشجو :     حدود 15000 نفر

درصد دانشجویان خارجی: 3 درصد                                          شهریه دانشگاه :  2500 الی 3500 یورو در سال

وبسایت :                                                  www.unibs.it     نوع دانشگاه :  دولتی

گروه های تحصیلی  دانشگاه برشیا :

اقتصاد : بانکداری و امور مالی  ، مدیریت کسب و کار ،  اقتصاد ،  مدیریت پول ، مالی و مدیریت ریسک ، مشاوره کسب و کار و آموزش برای حرفه ای ها .

مهندسی : تجزیه و تحلیل در اقتصاد و مدیریت  ،    مهندسی عمران   ، علوم کامپیوتر و مهندسی ، مهندسی الکترونیک و ارتباطات ، محیط زیست و مهندسی زمین  ، مهندسی اتوماسیون صنعتی ، مهندسی مدیریت ، مهندسی مکانیک و موادف، مهندسی معماری ،

مهندسی عمران و محیط زیست ، فن آوری ارتباطات و چند رسانه ای ، مهندسی الکترونیک

پزشکی و پیراپزشکی :  تکنیک های آزمایشگاه بیولوژیکی  ، بیوتکنولوژی ، بهداشت دندان ، محیط زیست و تکنیک های پیشگیری از بیماری در محل  محل کار ، ورزش و علوم ورزشی ، کمک های بهداشتی ، تکنیک های تصویربرداری و پرتودرمانی ، مامایی پرستاری ، فیزیوتراپی ، تکنیک های توانبخشی روانپزشکی ، بیوتکنولوژی پزشکی ، پزشکی و جراحی ، پرستاری و مامایی  ، دندانپزشکی ، علوم و فناوری برای سلامت و ثروت جمعیت ، علوم و تکنیک های فعالیت های جسمانی

خدمات ارائه شده توسط دانشگاه برشیا :

1 . خدمات دانشجویی دانشگاه برشیا :

خدمات InfoStudente در دانشگاه‌برشیا  از تاریخ 1 ژوئیه 2015 فعال بوده است: این سرویس الکترونیکی به دانشجویان و کاربران خارجی اجازه می دهد نیاز های خود  را از طریق پلت فرم هدایت شده به صورت آنلاین درخواست دهند . دانش آموزان همچنین می توانند از این سرویس برای ملاقات با دفاتر خدمات حرفه ای دانش آموزان استفاده کنند.

2 . خدمات مسکن دانشگاه برشیا :

دانشگاه برشیا  هشت مرکز را  نزدیک به سایت های اصلی دانشگاه مدیریت می کند که می تواند در مجموع 396 دانش آموز را شامل شود ، اسامی هشت مرکز اقامتی دانشگاه برشیا برای علاقمندان تحصیل در ایتالیا به شرح زیر می باشد :

Residenza Valotti 1 ، Residenza Bruno Boni ، Residenza Valotti 2 ، Residenza Carmine ، Residenza San Faustino ، Residenza Paitone ، Residenza Pozzo dell’Olmo

3 . خدمات کتابخانه دانشگاه برشیا :

دانشگاه برشیا نیز مانند دیگر دانشگاه های کشور ایتالیا دارای خدمات کتابخانه ایی برای دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در ایتالیا هستند و به این شهر سفر می کنند می باشد . دانشگاه برشا دارای شبکه ای از سه کتابخانه (کسب و کار و قانون، با یک شاخه حقوق تاریخی، پزشکی و مهندسی) است که حدود 5000 متر مربع وسعت دارد  و دارای  اتاق های مطالعه برای دانشجویان و دانش پژوهان است . مجموعه های کتاب های چاپ شده شامل بیش از صد هزار نسخه (از جمله 1350 کتاب چاپ شده ی اوایل قرن یازدهم تا 1830) و 50 هزار جلد مجله دوره ای است.

کتابخانه دیجیتال نیز مجموعه ای از منابع و خدمات را در ساختمان های دانشگاه (و خارج از آن برای کاربران معتبر) ارائه می دهد که شامل بیش از 30 هزار  مجله الکترونیکی، هزاران کتاب الکترونیکی و 45 پایگاه داده آنلاین است .

4 . امکانات ورزشی دانشگاه برشیا :

مرکز ورزشی دانشگاه برشا (CUS – Centro Universitario Sportivo) یک انجمن ورزشی است که برنامه ها و مسابقات ورزشی در دانشگاه برشیا را ساماندهی می کند .

5 . باشگاه دانشجویی دانشگاه برشیا :

باشگاه دانشجویی دانشگاه‌برشیا برای فعالیت ها و پروژه های فرهنگی  و اجتماعی دانشجویان تشکیل شده است و توسط دانشگاه برشیا مورد حمایت مالی قرار می گیرد .

6 . فعالیت های بین المللی :

دانشگاه برشیا  اقدامات خوبی را برای بین المللی سازی، توافق نامه ها و برنامه های همکاری بین المللی اروپا و بین المللی جهت تشویق به تبادل دانشجویان و محققان ترویج می کند. نتیجه این فعالیت ها ، انجام تعداد گسترده ای از دوره های دوگانه، دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی و مدارس بین المللی تابستانی است که هر ساله انجام می گیرد .

پژوهش در دانشگاه برشیا :

دانشگاه برشیا  تلاش می کند تا وضعیت خود را به عنوان دانشگاه تحقیقاتی حفظ کند، و خدمات خود را به عنوان یک نیروی محرک توسعه در سطح محلی، ملی و بین المللی ارائه می دهد . دانشگاه‌برشیا نیز مانند دیگر دانشگاه های دولتی ایتالیا طرح های تحقیقاتی و پژوهشی بسیاری را در اختیار دارد . زمینه های تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌برشیا در لیست زیر آورده شده است :

زمینه های تحقیق                                        مهندسی عمران، محیط زیست، معماری و ریاضیات

علوم بالینی و تجربی                                  اقتصاد و مدیریت

مهندسی اطلاعات                                                 قانون

مهندسی مکانیک و صنعتی                                    پزشکی مولکولی

پزشکی و جراحی، علوم رادیولوژی و بهداشت عمومی

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه برشیا :

دانشگاه برشیا نیز مانند دیگر دانشگاه های ایتالیا تعدادی از رشته های خود را برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا که علاقمند به تحصیل به زبان انگلیسی هستند کاملا به زبان انگلیسی ارائه میکند :

تکنولوژی ارتباطات و چند رسانه ایی ، مهندسی عمران محیط زیست ، ورزش، توانبخشی و تغذیه در جامعه

رتبه بندی دانشگاه برشیا :

رتبه کشوری :  37                                    رتبه جهانی : 1000 +

همچنین بخوانید:

دانشگاه تورورگاتا رم

دانشگاه میلان

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post