دانشگاه آزاد مدیترانه ایی ژان مونه  (ایتالیایی : libera università mediterranea jean monnet) یک دانشگاه خصوصی است که در شهر کاساماسیما در نزدیکی شهر باری در استان آپولیای ایتالیا قرار دارد . دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه    در سال 1995 میلادی در حاشیه دریای مدیترانه برای تحصیل در ایتالیا تاسیس گشت .

دانشگاه   آزاد مدیترانه ایی  ژان مونه در سال 1995 توسط سناتور جوزف دژنارو تأسیس شد. از ابتدا ، معلمان برگزیده از مشهورترین و معتبرترین اساتید ایتالیایی و خارجی بودند که در آن زمان کار می کردند ، در حالی که تدریس و برنامه ریزی دوره ها با بهترین کیفیت ممکن توجه ها را به خود جلب نمود . در سال 2000 ، دانشگاه   آزاد مدیترانه ایی  ژان مونه  توسط وزارت آموزش ، دانشگاه و تحقیقات کشور ایتالیا  به رسمیت شناخته شد.

دانشگاه آزاد  مدیترانه ایی ژان مونه  توسط انجمن دانشگاه های آزاد مدیترانه و بنیاد Caterina Degennaro توسط جوزپه دژنارو تاسیس شد .  دفتر اصلی دانشگاه در کاساماسیما ، در کلانشهر شهر باری ، در نزدیکی  مجتمع خرید و تجارت “ایل بارسنترو” واقع شده است.

اهداف این دانشگاه آموزش های اساسی برای نسل های جدید در جنوب ایتالیا برای نوآوری و نوسازی است . آموزش دادن افراد جدید برای پاسخگویی به تغییرات ایجاد شده توسط جهانی سازی و در عین حال تعهد به ایجاد نوآوری و نوسازی در جنوب کشور ایتالیا از اهداف دیگر دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  است . دانشگاه‌آزاد‌مدیترانه‌ایی‌ژان مونه برای تحصیل در ایتالیا  با ریشه ای عمیق در جامعه ، به لطف هیئت علمی ایی که با استعدادترین محققان ملی و بین المللی در نوع خود هستند تبدیل به یک قطب فرهنگی و علمی در منطقه شده است .

تعهد دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  برای تحصیل در ایتالیا این است که دانشگاه را مطابق با فلسفی که بنیان دانشگاه بر پی آن نهاده شده است رشد دهد .پیشنهادهای آموزشی مداوم به روز شده ، ایجاد کانالهای مؤثر برای تشویق گفتگوی آسان و سودآور بین دانشجویان و معلمان ،  تنوع  سازی تحقیقات علمی ، طراحی و اجرای نوسازی امکانات ، تکمیل ایجاد دانشگاه های جدید ، تقویت روابط بین الملل و اجازه تبادل دانشجویان در اروپا ، تعریف آموزش جدید و ایجاد هم افزایی بهتر بین نوآوری و دنیای کار از جمله اهداف و تعهدات دانشگاه دانشگاه‌آزاد‌مدیترانه‌ایی‌ژان مونه جهت تحصیل در ایتالیاست .

طی سالها ، این دانشگاه به سرعت روابط و ارتباطاتی را با دانشگاهها و شرکتهای خارجی  در کشور های فرانسه ، مجارستان ، لهستان ، اسپانیا ، لیتوانی ، رومانی ، انگلیس و …  برقرار کرده است . این قرار داد ها موضوعات پژوهشی ، آموزشی و تبادل دانشجویان طی پروژه اراسموس خلاصه می گردد .

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر دانشگاه آزاد مدیترانه ایی ژان مونه  Free Mediterranean University :

نام  : Free Mediterranean University

نام ایتالیایی :  :           libera università mediterranea jean monnet

سال تاسیس :   1995  میلادی

وب سایت :  www.lum.it

نوع دانشگاه : خصوصی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  کاساماسیما

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 2000 نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه آزاد مدیترانه ایی ژان مونه  Free Mediterranean University:

دپارتمان و دوره ها در دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه    :

دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد مدیترانه ایی ژان مونه :

گروه اقتصاد و مدیریت دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  .

گروه بانکها ، بازار تجارت و دارایی دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  (BMF)

گروه مشاوره و مدیریت مشاغل دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  (MCA)

گروه امور مالی و بانکی شرکت دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  (MCFB)

گروه مدیریت بین المللی دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  (MIM)

دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مدیترانه ایی ژان مونه  :

گروه حقوق تجارت دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه   (LGI)

گروه مدیریت تجارت عمومی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه   (LEPA)

دانشکده مدیریت دانشگاه‌آزاد‌مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه  :

گروه مدیریت بازرگانی دانشکده مدیریت دانشگاه‌آزاد‌مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه 

گروه مدیریت عمومی دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه 

گروه مدیریت در امور مالی و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه   

گروه  مدیریت خرده فروشی و بازاریابی دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه 

گروه مدیریت محیط زیست دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه   

گروه قانون ، اقتصاد الکترونیکی و مدیریت در تجارت دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه   

گروه آموزش عالی مدیریتی در مدیریت ورزشی دانشکده مدیریت دانشگاه آزاد مدیترانه‌ایی‌ژان‌مونه   

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر شهر کاساماسیما و باری ایتالیا :

کاساماسیما :

کاساماسیما یک شهر بسیار کوچک در نزدیکی شهر باری در استان آپولیا ایتالیا است . این شهر یک منطقه ساحلی در حاشیه دریای مدیترانه است که به واسطه کشاورزی آن مشهور است .  طبق افسانه ها ، این شهر کوچک در حدود قرن هفتم و هشتم میلادی تأسیس شده است و در ابتدا “Castrum Maximi” نام داشت که به مرور به کلمه Casamassima تبدیل شد. در شهر قدیمی دیواره هایی وجود دارد که به اوایل قرن 10 باز می گردد .

آب و هوا در این شهر  به طور کلی گرم و معتدل است. بارندگی در کاساماسیما در تمام سال بسیار زیاد است. این امر حتی برای خشک ترین ماه های صادق است . میانگین سالانه دما 14.7 سانتی گراد است و در سال میانگین میزان بارش به 610 میلی متر میرسد . در جولای میزان بارش در کمترین حد خود قرار دارد که میانگین آن 25 میلی متر است. با میانگین 71 میلی متر، بیشترین میزان بارش در نوامبر رخ می دهد با دمای میانگین 23.1 درجه ساانتی گراد، جولای گرم ترین ماه سال است. ژانویه کمترین میانگین دما را با 7.2 درجه سانتی گراد در تمام سال دارد.

همچنین بخوانید:

دانشگاه پارما

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post