دانشگاه سالنتو (ایتالیایی: Università del Salento ) که تتا سال 2007 دانشگاه لچه ( Università degli Studi di Lecce ) نامیده می شد یک دانشگاه واقع در شهر لچه ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1955 تاسیس شده و یک دانشگاه دولنی ایتالیایی است .

دانشگاه سالنتو در سال تحصیلی 1955  فعالیت خود را تحت عنوان “شورای دانشگاه سلطنت” آغاز کرد. در سال 1960 “دانشگاه آزاد لچه” شد و در سال تحصیلی به یک دانشگاه دولتی تبدیل شد . بین المللی شدن ، یک هدف کلیدی در دانشگاه است.

دانشگاه سالنتو از تدارک  بخش های مختلف آموزشی برای دانشجویان بین المللی استقبال می کند این دانشگاه بیش از 130 شریک دانشگاهی در پروژه اراسموس و 50 توافقنامه همکاری با سایر دانشگاه ها، مبادله کارکنان و دانشجویان و همکاری در تحقیقات دارد .

ماموریت اصلی این دانشگاه خدمت به جامعه محلی و ملی از طریق تحقیقات و پژوهش و پرورش دادن استعداد های جوان است . استادان و محققان در دانشگاه سالنتو یک جامعه منسجم و فعال هستند که آماده پذیرش چالش های جدید ناشی از یک جامعه در حال تغییر هستند .

سالنتو دانشگاهی جوان و پویا است که می خواهد خود را در سطح ملی و بین المللی رشد و تکامل دهد. دانش آموزان در مرکز این سیستم قرار دارند و سرمایه گذاری زیادی در خدمات به این دانشجویان انجام شده  است.

همه اینها در یک شهر بسیار زیبا و که در قلمروی غنی از تاریخ قرار دارد ، به سنت ها پایبند است و در عین حال توجه زیادی به پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و توسعه فرهنگی دارد قرار گرفته است  .

شهر لچه ، که در آن دانشگاه مستقر است، یک  شهر جذاب از دوران  باروک با نفوذ فرهنگ یونانی است که  معماری خیره کننده ایی دارد . سواحل زیبای منطقه سالنتو در شهر لچه نیز در فاصله 30 دقیقه از دانشگاه دانشگاه وجود دارد.

معرفی مختصر دانشگاه سالنتو :

نام :                                                       university of Salento نام مخفف :   unisalento

سال تاسیس :                                                                            1955 رتبه کشوری : 43

شهریه دانشگاه : 1000 الی 1500 یورو در سال                                        وب سایت :  www.unisalento.it

نوع دانشگاه : دولتی                                                                          رتبه جهانی :  1000 +

کتابخانه : دارد                                                                                   شهر :  لچه

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد

گروه های تحصیلی دانشگاه سالنتو :

گروه های تحصیلی دانشگاه سالنتو که تمام رشته ها زیر مجموعه آن قرار می گیرند به شرح زیر است :

گروه علوم و محیط زیست                                      گروه میراث فرهنگی

گروه علوم اقتصادی                                               گروه تاریخ، جامعه و مطالعات انسانی

گروه علوم انسانی                                                   گروه مهندسی

گروه علوم حقوق                                                 گروه ریاضی و فیزیک

انواع خدمات دانشگاه سالنتو :

1 . مرکز ورزش دانشگاه سالنتو :

مرکز ورزش دانشگاه تمام فعالیت های ورزشی را در دانشگاه سالنتو مدیریت می کند . استفاده از خدمات مرکز ورزش بعد از ثبت نام در این مرکز قابل استفاده است .

همه دوره ها رایگان هستند و توسط مربیان واجد شرایط و ملی تایید شده آموزش داده می شوند . از رشته های ورزشی که در دانشگاه سالنتو ارائه می شوند عبارتند از : ژیمناستیک، والیبال، بسکتبال، ایروبیک، تنیس، شمشیربازی، شنا، ورزش های آبی، بدن سازی و … . ساختمان بدن سازی دانشگاه سالنتو  را می توان در مرکز ورزش “ماریو استاسی” در منطقه ویا کوکو پیدا کرد، همچنین توافقاتی با استخر های محلی برای استفاده دانشجویان وجود دارد .

در زمستان نیز ممکن است اردوگاه های کوهستانی برای ورزش های زمستانی برای دانشجویان تدارک دیده شود . همین برنامه ها در تابستان با ورزش های تابستانی و ورزش های آبی وجود دارد .

مرکز ورزش دانشگاه سالنتو  سالانه در بازی های دانشگاهی ایتالیا شرکت می کند و همواره در فهرست قهرمانان دانشگاهی حضور دارد که این امر کیفیت بالای این مرکز ورزشی دانشگاهی را نشان می دهد .

2 . مرکز زبان دانشگاه سالنتو :

این مرکز وظیفه ارائه و ترویج  زبان های غیر ایتالیایی را بر عهده دارد . همچنین این مرکز برای دانشجویان غیر ایتالیایی دوره های رایگان زبان ایتالیایی را برگزار می کند .

3 . موزه های دانشگاه سالنتو :

دو موزه در محوطه دانشگاه واقع شده است یکی از موزه ها در مورد تحقیقات مصرشناسی است و موزه دیگه مجموعه ایی از آثار باستانی گذشتان .

4 . خدمات آنلاین دانشگاه سالنتو :

پورتال دانشجویی :

ثبت نام برای آزمون های پذیرش برای دوره ها ، ثبت نام برای آزمون اجباری جهت ارزیابی  ، تحصیل یا ثبت نام در ترم بعد ، مشورت با اطلاعات حرفه ای ، ارائه برنامه فارغ التحصیلی ، برنامه کلاس و …

پورتال دانشگاهی :

ارسال درخواست آنلاین برای  کمک هزینه تحصیلی  ، موافقت نامه های همکاری دانشجویی ، کمک هزینه تحصیل در ایتالیا برای کارشناسی ارشد ، پروژه اراسموس ،  ارزیابی امتحانات ، محاسبه مالیات ، آموزش آنلاین / آموزش الکترونیک

5 . خدمات کتابخانه ایی دانشگاه سالنتو :

دانشجویان قادر خواهند بود با پرداخت هزینه عضویت در کتابخانه کارت عضویت را دریافت کرده و ازخدمات کتابخانه مانند سالن مطالعه ، امانت گرفتن کتب و منابع و … استفاده کنند .

پژوهش در دانشگاه سالنتو :

دانشگاه سالنتو بخش های تحقیقاتی زیادی در علوم و حیطه های مختلفی را مدیریت می کند . از جمله بخش های تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه سالنتو می توان موارد زیر را نام برد

علوم زیستی و زیست محیطی و فن آوری                                      میراث فرهنگی

علوم اقتصادی                                                                         تاریخ، جامعه و مطالعات انسانی

علوم انسانی                                                                            مهندسی نوآوری

مطالعات حقوقی                                                                      ریاضی و فیزیک

همچنین از سال 2005، دانشگاه سالنتو در حال همکاری با  مرکز اروپایی و مدیترانه ای برای تغییرات آب و هوایی (CMCC) است .

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه سالنتو :

بیولوژی و اکولوژی ساحلی                                           میراث فرهنگی

مهندسی هوافضا                                                          مهندسی ارتباطات و فناوری های الکترونیکی

مدیریت مهندسی                                                         مهندسی کامپیوتر

میراث اروپایی، رسانه های دیجیتال و جامعه اطلاعاتی

مهندسی مواد و نانوتکنولوژی

رتبه بندی دانشگاه سالنتو :

رتبه کشوری :  43

رتبه جهانی :  1000 +

معرفی مختصر شهر لچه  :

شهر تاریخی لچه در جنوب ایتالیا ( قسمت پاشنه چکمه در نقشه ایتالیا ) قرار دارد و بیش از 2000 سال قدمت این شهر است  از آنجا که آثار باستانی معماری باروک در شهر یافت می شود، لچه معمولا “فلورانس جنوب” نامگذاری شده است.

این شهر دارای فرهنگ ایتالیایی است که  با فرهنگ یونانی نیز آمیخته شده است . هنوز هم تعدادی از افراد هستند که در شهر لچه به زبان یونانی نیز صحبت می کنند .

لچه دارای  آب و هوای مدیترانه با دمای متوسط 20 درجه سانتیگراد است . تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های نه چندان سرد از خصوصیات آب و هوایی این شهر ساحلی است .

لچه مرکز مهم کشاورزی است که عمده تولید آن زیتون است . یکی از مهمترین صادرات شهر لچه نیز نوعی سنگ آهک است که در صنایع مختلف بسیار کارآمد است . همچنین یکی از مهمترین مراکز پزشکی منطقه در شهر لچه قرار دارد .

اماکن دیدنی شهر لچه :

کلیسای صلیب مقدس: ساخت این کلیسا مربوط به سال 1353 میلادی است .

کلیسای جامع کلیسا: که در سال 1144 ساخته و در سال 1230 میلادی باز سازی شد .

قلعه چارلز: ساخته شده در سال  1539

قوس پیروزی (Arco di Trionfo ) که یکی از سه دروازه برای ورود به مرکز شهر تاریخی لچه است و در سال 1548 به افتخار چارلز پنجم  ساخته شده است.

همچنین بخوانید:

دانشگاه پادوا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post