دانشگاه فوجیا  ( ایتالیایی : Università degli Studi di Foggia ) که در شهر فوجیا ایتالیا قرار دارد ، یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی است که در جنوب کشور ایتالیا قرار گرفته است .

این دانشگاه در سال 1991 تاسیس شد اما در سال 1999 میلادی رسما به عنوان یک دانشگاه جهت تحصیل در ایتالیا مورد رسمیت قرار گرفت .

امروزه دانشگاه فوجیا به شش دانشکده به نامهای  ، دانشکده حقوق دانشگاه فوجیا ، دانشکده اقتصاد دانشگاه فوجیا ، دانشکده طب بالینی و تجربی دانشگاه فوجیا ، دانشکده پزشکی و علوم جراحی دانشگاه فوجیا ، دانشکده علوم کشاورزی ، غذا و محیط زیست دانشگاه فوجیا و دانشکده علوم انسانی ، ادبیات و میراث فرهنگی دانشگاه فوجیا تقسیم می گردد .

هر کدام از این دانشکده ها به نوبه خود به ادارات کوچک تری تقسیم می گردند که هرکدام به وظایف آموزشی یا پژوهشی طبق خط مشی دانشکده مورد نظر مشغول هستند .

ترم اول دانشگاه فوگیا از هفته سوم شهریورماه تا اواخر دی ماه برگزار می شود در حالی که ترم دوم از هفته اول اسفند تا پایان اردیبهشت برگزار می شود.

کلاس ها معمولاً از دوشنبه تا جمعه برگزار می شوند ، کلاس ها در طول ماه اوت و همچنین در تعطیلات زمستانی برگزار نمی شوند. دوره ها بر اساس ترم است و در طی این دو ترم دو تعطیلات در حدود فاصله کریسمس و عید پاک وجود دارد.

از بدو تاسیس ، این دانشگاه ، در سطح آموزشی و تحقیق ، پیشنهاد های پویا و خلاقانه ارائه داده است. این مدل از  تدریس با توجه به نیازهای محلی ، پروژه های تحقیقاتی کاربردی محلی ، بین المللی ، جهت گیری ، رویدادهای فرهنگی و ترویج رویدادهای دانشگاهی همراه است .

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر دانشگاه  فوجیا  university of foggia     :

نام :           university of foggia

نام ایتالیایی :    Università degli Studi di Foggia

سال تاسیس :   1999 میلادی

وب سایت :  www.unifg.it

نوع دانشگاه : دولتی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  فوجیا

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود  15000 نفر

 

گروه های تحصیلی دانشگاه  فوجیا  university of foggia

دانشگاه فوجیا به شش دانشکده که در زیر مشاهده می کنید تقسیم می شود:

دانشکده حقوق دانشگاه فوجیا ایتالیا .

دانشکده اقتصاد دانشگاه فوجیا ایتالیا .

دانشکده طب بالینی و تجربی دانشگاه فوجیا ایتالیا .

دانشکده پزشکی و علوم جراحی دانشگاه فوجیا ایتالیا .

دانشکده علوم کشاورزی ، غذا و محیط زیست دانشگاه فوجیا ایتالیا .

  • دانشکده کشاورزی به 3 بخش تقسیم می شود:
  • گروه تولید ، مهندسی ، مکانیک و علوم کاربردی اقتصادی و سیستم های زئوتکنیک
  • گروه علوم کشاورزی و محیط زیست ، شیمی و حفاظت از گیاهان
  • گروه علوم غذایی

دانشکده علوم انسانی ، ادبیات و میراث فرهنگی دانشگاه‌فوجیا ایتالیا .

دانشگاه ادارات و دانشکده های مختلف را را برای کمک به دانشجویان مدیریت می کند تا در حد امکان با منافع خود مطابقت داشته باشند و همچنین از سردرگمی جلوگیری شود کنند .

کتابخانه های دانشگاه  فوجیا  university of foggia

دانشگاه فوجیا دارای 5 کتابخانه تخصصی به نام های زیر است :

کتابخانه حقوق و اقتصاد دانشگاه‌فوجیا .

کتابخانه علوم انسانی دانشگاه فوجیا .

کتابخانه های علمی دانشگاه فوجیا .

کتابخانه پزشکی دانشگاه‌فوجیا .

كتابخانه كشاورزي دانشگاه فوجیا .

این کتابخانه ها خدماتی را ارائه می دهند که هدف آن برآورده کردن نیازهای آموزشی و پژوهشی بیان شده توسط دانشکده ها ، ادارات ، و مراکز تحقیقاتی بین بخشی و بینابینی است . خدمات كتابخانه در يك سيستم كتابخانه دانشگاهي (SBA) سازماندهي مي شود كه شامل شورای سیستم کتابخانه دانشگاه ، مدیریت و برنامه نویسی است :

شورای كتابخانه سیستم توسط مدیران علمی ، مدیران فنی كتابخانه های انفرادی دانشگاه و نماینده ریاست دانشگاه تشکیل می شود  .شورا در مدیریت زمینه های زیر صلاحیت دارد:

سیستم رایانه ای دانشگاه مربوط به کتابخانه ها  ، نوآوری فنی مربوط به تجهیزات کتابخانه؛  روش شناسی طبقه بندی مواد کتابشناختی  ، بانکهای اطلاعاتی مورد علاقه و مدیریت خدمات مبادله با سایر کتابخانه ها ، ایمنی محیط های کاری ، مقررات مربوط به موضوعات مربوط به كتابخانه ها ، از جمله تأمين مالي ، قوانيني کپی رایت و غيره.

کتابخانه ها خدمات زیر را ارائه می دهند :

خدمات سالن مطالعه و مشاوره ، امانت دادن کتاب و اسناد ،  اطلاعات كتابشناختی ، میز مرجع .

تحصیل در ایتالیا ، معرفی مختصر شهر فوجیا  ایتالیا :

فوجیا یک شهر در منطقه آپولیا ، در جنوب کشور ایتالیا است . این شهر با داشتن حدود 160 هزار نفر جمعیت از شهر های نسبتا کوچک کشور ایتالیا به شمار می رود .

در فوجیا آب و هوا گرم و معتدل است. بارندگی در فوجیا در تمام سال بسیار زیاد است. این امر حتی برای کم بارش ترین ماه های سال نیز  صادق است.

در فوجیا میانگین سالانه دما 15.8 سانتی گراد است و میانگین بارش سالانه در این شهر به 506 میلی متر میرسد . کم بارش ترین ماه جولای است ، میانگین بارش در جولای به میزان 25 میلی متر است. با میانگین 58 میلی متر، بیشترین میزان بارش در دسامبر رخ می دهد .

با متوسط ​​دمای 25.4 درجه سانتی گراد ، آگوست گرم ترین ماه سال است. ژانویه کمترین میانگین دما را در تمام سال دارد که میانگین آن  7.1 درجه سانتی گراد است . با این تفاسیر می توان شهر جنوبی فوجیا در ایتالیا را شهری گرم و پربارش قلمداد کرد .این شهر میزبان دانشگاه دولتی فوجیا برای تحصیل در ایتالیا نیز می باشد که حدود 15000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند .

شهر فوجیا  مرکز ارتباطی و صنعتی و بازار اصلی گندم در جنوب ایتالیا است. فوجیا  به دلیل کاشت هندوانه و گوجه فرنگی نیز معروف است. گرچه نسبت به گذشته کشاورزی از اهمیت کمتری برخوردار است اما هنوز هم پایه اصلی اقتصاد شهر فوجیا است . معدود صنایع موجود نیز بیشتر به فرآوری مواد غذایی اختصاص دارد. صنایع دستی نیز در سالیان اخیر مورد  توسعه قرار گرفته است .

مناظر اصلی دیدنی شهر فوجیا :

کلیسای جامع سانتا ماریا

این کلیسای قدیمی دارای دو نوع معماری رومانسک و باروک است . قسمت پایینی کلیسای دارای معماری رومانسک و قسمت وفوقانی آن دارای معماری باروک است . قسمت فوقانی پس از زلزله که قسمت بزرگی از مرکز تاریخی را ویران کرد ، بازسازی شد.

 Palazzo Dogana

در سال 2013 میلادی این کاخ به دلیل نقش خود در مبادلات فرهنگی در طول قرن ها توسط یونسکو به عنوان “بنای یادبود فرهنگ صلح” انتخاب شد

از بناهای تاریخی دیگر شهر فوجیا می توان به کلیسای صلیب ، ساختار سه طاقی (I Tre Archi ) ، طاق فردریک دوم و پارک باستان شناسی فوجیا اشاره کرد .

ایستگاه راه آهن فوجیا که در سال 1864 میلادی افتتاح شده است ، بخشی از راه آهن آدریاتیک (آنکونا-لچه) را تشکیل می دهد . این شهر از مهم ترین خطوط اتصالی در جنوب کشور ایتالیا به شمار می رود . فوجیا دارای یک فرودگاه کوچک نیز هست که به پرواز های محلی اختصاص دارد .

همچنین بخوانید:

دانشگاه پلی تکنیک میلان

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post