دانشگاه ماچه راتا (ایتالیایی: Università degli Studi di Macerata )  که طور مخفف UNIMC  نامیده می شود یک دانشگاه دولتی در شهر ماشه راتا در مرکز ایتالیاست .

این دانشگاه که در سال 1290 میلادی تاسیس شده است یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها برای تحصیل در ایتالیا است .  دپارتمان ها و دفاتر مختلف دانشگاه در مرکز قدیمی درون شهر قرون وسطایی قرار دارد . میانگین سنی معلمان دانشگاه ماشه راتا حدود 40 سال است . دانشگاه ماشه راتا دارای هفت دانشکده به نام های دانشکده علوم ارتباطات ، دانشکده میراث فرهنگی ، دانشکده اقتصاد ، دانشکده آموزش ، دانشکده علوم ارتباطات ، دانشکده میراث فرهنگی و دانشکده علوم سیاسی است . علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند در یکی از رشته های دانشکده های دانشگاه ماشه راتا به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تحصیل کنند .

به دانشجویان این دانشگاه دوره های گسترده ای ارائه می شود که توسط خدمات مدرن از جمله برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری پشتیبانی می شود.

معرفی مختصر دانشگاه ماچه راتا  Università degli Studi di Macerata

نام : Università degli Studi di Macerata

نام مخفف :   UNIMC

سال تاسیس :   1290  میلادی

وب سایت :  www.unimc.it

نوع دانشگاه : دولتی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر : ماچه راتا

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 15000  نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه ماچه راتا  Università degli Studi di Macerata

دانشگاه ماشه راتا  (Università degli Studi di Macerata ) در کشور ایتالیا به هفت دانشکده تقسیم می گردد که هر دانشکده دارای تعدادی زیادی زیر مجموعه و موسسات پژوهشی است  . دانشکده های دانشگاه ماشه راتا در ایتالیا را در لیست زیر مشاهده می فرمایید :

دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه ماشه راتا .

دانشکده میراث فرهنگی دانشگاه ماشه راتا .

دانشکده اقتصاد دانشگاه ماشه راتا .

دانشکده آموزش دانشگاه ماشه راتا .

دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه ماشه راتا .

دانشکده میراث فرهنگی دانشگاه ماشه راتا .

دانشکده علوم سیاسی دانشگاه ماشه راتا .

انواع خدمات دانشگاه ماچه راتا  Università degli Studi di Macerata :

تحصیل در ایتالیا ، خدمات مشاوره دانشگاه  ماشه راتا (Università degli Studi di Macerata )

این مرمرکز برای کسب اطلاعات در مورد برنامه های دانشگاه  است. همچنین یک منطقه دسترسی رایگان به اینترنت و خدمات مشاوره ای ارائه شده توسط دانشگاه است .

خدمات خدمات آموزش و اشتغال دانشگاهی دانشگاه  ماشه راتا (Università degli Studi di Macerata ) 

این مرکز ارتباط مستقیمی با بازار کار دارد.و خدمات کارآموزی و تجارب آموزش شغلی را در بهترین شرکتهای منطقه ارائه می دهد .

دفتر خدمات بین الملل دانشگاه  ماشه راتا (Università degli Studi di Macerata )

این مرکز اولین مکانی است که دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در ایتالیا اقدام می کنند به آن مراجعه خواهند کرد . دفتر خدمات بین الملل همچنین روابط با دانشگاههای خارجی شریک را حفظ کرده و برنامه هایی را برای تحقیق و همکاری های بین المللی شده مدیریت می کند  . این دفتر همچنین وظیفه تبادل دانشجویان این دانشگاه را در برنامه اراسموس به عهده دارد .

خدمات کتابخانه ایی دانشگاه  ماشه راتا (Università degli Studi di Macerata )

این کتابخانه شامل یک کتابخانه دیجیتالی ، یک کتابخانه آموزشی ، یک سیستم انلاین بین کتابخانه ای و دو آزمایشگاه فناوری اطلاعات با اتصال WI-FI ارائه است . این کتابخانه یک مرکز عالی برای فعالیت های پژوهشی است برای تحصیل در ایتالیاست .

خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه  ماشه راتا    (Università degli Studi di Macerata )

امکانات ورزشی دانشگاه  ماشه راتا (Università degli Studi di Macerata )

پژوهش در دانشگاه ماچه راتا  Università degli Studi di Macerata :

دانشگاه  ماشه راتا  (Università degli Studi di Macerata )  قصد دارد از طریق تحقیقات پیشرفته که بر تعالی و اهداف  بین المللی متمرکز است ، به پیشرفت مردم و جامعه کمک کند. این دانشگاه قاطعانه به ارزش هایی که علوم اجتماعی و انسانی در درک مسائل پیچیده اجتماعی-اقتصادی و سیاسی با توجه به دیدگاه میان رشته ای مطرح می کند ، ایمان و توجه دارد .

معرفی مختصر شهر ماشه راتا ایتالیا

شهر ماشه راتا یا ماچه راتا (Macerata) یک شهر کوچک در ایتالیای مرکزی است که در منطقه مارکه  (Marche) قرار گرفته است . این شهر 41 هزار نفری بر روی تپه ایی وسیع بین دو رودخانه قرار گرفته است .

آب و هوای ماشه راتا  در طبقه بندی آب و هوای گرم و معتدل قرار می گیرد . بارندگی در این شهر در تمام سال بسیار زیاد است. این بارش ها حتی برای خشک ترین ماه ها نیز صادق است . متوسط دما سالانه در اینجا 14.2 سانتی گراد است و میزان بارش سالانه در حدود 758 میلی متر است . کمترین میزان بارش در فوریه رخ می دهد. میزان متوسط در این ماه 48 میلی متر است. با میانگین 82 میلی متر، بیشترین میزان بارش در نوامبر رخ می دهد . دما در ماه جولای در حدود 23.6 درجه سانتی گراد است که در بالاترین میزان خود در سال  قرار دارد و ژانویه کمترین  میانگین دما را با میزان 5.2 درجه سانتی گراد دارد .

مناظر اصلی شهر ماشه راتا در مرکز ایتالیا و متطقه مارکه عبارتند از :

تالار بزرگ دانشگاه ماشه راتا .

Biblioteca Comunale Mozzi Borgetti ، کتابخانه اصلی شهر ماشه راتا  ، که در قرن 18th تأسیس شده است .

دانشگاه ماشه راتا که در سال 1290 تأسیس شد و حدود 13000 دانشجو دارد . ماشه راتا همچنین دارای یک مدرسه هنری ، دو خانه نشر (Liberilibri و Quodlibet) ، باشگاه های جاز و موارد مشابه است .

بقایای شهر رومی .

کلیسای جامع ماشه راتا : ساخته شده به سبک نئوکلاسیکال  در سال 1771- 1790. این بنا دارای بقایای یک برج ناقوس گوتیک قرن پانزدهم است و فضای داخلی آن توسط Cosimo Morelli طراحی شده است.

  San Claudio al Chienti : یک کلیسای رومانسک .

کلیسای سان فیلیپو نری .

کلیسای  سان جورجیو.

شهرک رومی Helvia Recina .

به فعالیت می پردازد ، با چندین سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به منظور تحصیل در ایتالیا به فعالیت می پردازد هرساله موفق به کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تعداد زیادی از متقاضیان عزیز در رده های مختلف تحصیلی گشته است .

اقدام برای بورسیه استانی را از لحاظ وسعت کار و پیچیدگی های موجود می توان یک پروژه بسیار سخت و ظریف دانست . اما جای نگرانی نیست زیرا کارشناسان زبده موسسه یگانه سفیران دانش که متخصص انجام خدمات بورسیه استانی هستند با تمامی مراحل و شرایط این روند آشنایی کامل دارند و  طبق جدولی برنامه ریزی شده مرحله به مرحله کار دانشجویان را برای اخذ بورسیه استانی ایتالیا پیش می برند .

مرحله اول اقدام برای اخذ بورسیه استانی ایتالیا مشاوره صحیح و موردی برای هر دانشجو است . از آنجا که دانشجویان محترم وضعیت سرپرستی متفاوتی دارند و از طرف دیگر سرپرست دانشجویان نیز در مشاغل مختلفی مشغول به کار هستند،  می بایست برای هر دانشجو به طور جداگانه ایی پرونده تشکیل داده شود تا بر طبق شرایط خاص خودش اقدام به تکمیل مدارک نماید . این امر با تماس های کارشناسان موسسه با دانشجویان انجام می گیرد تا شرایط سرپرستی و درآمدی ایشان مورد ثبت و بررسی دقیق قرار گیرد .

پس از آن که برای هر دانشجو بر اساس اطلاعات و شرایط خاص خودش مشاوره های تخصصی انجام گرفت می بایست برای تهیه مدارک بورسیه استانی اقدام شود . در این مرحله دانشجویان با نظارت کارشناسان موسسه اقدام به تهیه مدارک می کنند . در هر مرحله از تهیه و تکمیل مدارک که دانشجویان نیاز به مشاوره داشته باشند کارشناسان ما وارد عمل شده و سوالات و ابهامات را برای ایشان برطرف می نمایند . در نهایت مدارک تهیه شده توسط دانشجویان پس از تایید کارشناسان ما ترجمه و برای درخواست بورسیه آماده می گردد .

بعد از اینکه مدارک بورسیه استانی با کمک کارشناسان موسسه یگانه سفیران دانش تهیه شد و ترجمه گردید ، پس از تایید مدارک توسط سفارت ایتالیا به موسسه تحویل داده می شود تا برای درخواست بورسیه در موعد مقرر شده توسط کشور ایتالیا اقدام شود . با توجه به اینکه شهر های مختلف ایتالیا در جزییات مدارک بورسیه استانی با هم تفاوت دارند ممکن است برای برخی شهر ها مدارک اضافی نیز درخواست شود که موسسه به این موارد اشراف کامل داشته و این  موضوع را قبل از تهیه مدارک بورسیه به اطلاع دانشجویان خواهد رساند .

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از  مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای ، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند .

دانشگاه پلی تکنیک تورین

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post