شهر پارما واقع در شمال ایتالیا و در استان امیلیا رومانیا واقع شده است .این استان توسط رودخانه پو در شمال از استان لومباردی جدا شده است و از جنوب نیز به استان توسکانی متصل می شود.

پارما یک شهر دانشگاهی است که به پنیر پارمسان و غذای آن مشهور است.پارما 170.000 نفرجمعیت  دارد که با مناطق وسیع و زیبای کوهستانی آن و قلعه های متعددی پوشانده شده است.

موقعیت جغرافیایی شهر پارما، تاریخ ، سنت و غذای خویش، استان پارما را یکی از استان های جذاب ایتالیا تبدیل کرده است. درواقع نام  پارما مترادف طبیعت، تاریخ و هنر است.

پارما یکی از شهر های قدیمی ایتالیاست که تاریخی غنی و فرهنگی قابل توجه دارد و می تواند مقصدی بسیار خوب برای دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا و متقاضیان تحصیل در ایتالیا به شمار آید .

چگونگی آب و هوای شهر پارما

در شهر پارما متوسط دما سالانه 17 درجه سانتیگراد ، دمای پایین سالانه 9 درجه سانتیگراد  و میانگین بارش سالانه 777 میلی متراست .

پارما دارای آب و هوای نیمه گرمسیری چهار فصل است . کوه ها پارما را از دریای مدیترانه ای به عنوان یک مانع از آب و هوای دریایی جدا می کند.

معرفی شهر پارما ، غذا

شهر پارما به عنوان مرکز غذای پایتخت ایتالیا مشهور است،  ارتباط پارما با غذا بسیار قوی است و آن را به مرکز اداره ایمنی مواد غذایی اروپا) (ALMA تبدیل کرده است. مدرسه بین المللی آشپزی ایتالیایی نیز در شهر پارما قرار دارد . پنیر پارامسان نیز از دیگر خوراکی های مشهور پارما می باشد. در سفر به پارما حتما غذاهای سنتی آن را امتحان کنید .

معرفی شهر پارما ، تفریح و گردش

شهر پارما دیدنی های زیادی را برای همه سلایق در خود جای داده است از پارک های ملی و حفاظت شده گرفته تا چشمه های

آب گرم و کلیسا ها و کاخ های تاریخی در این شهر. یعنی برای هر سلیقه در پارما مکانی جذاب برای گردش و دیدن وجود خواهد داشت.

پارک ملی توسکان-امیلیان

پارک ملی توسکان-امیلیان گوشه هایی از طبیعت بی نظیر این منطقه را نشان می دهد و  فرصت هایی را برای سفرهای تاریخی و فرهنگی، اکتشافات روستاها و قلعه های قرون وسطایی و از طریق شبکه ایی از مسیرها و در امتداد دریاچه سانتو پارمنس ارائه می دهد.

چشمه های آب گرم : از زمان رومیان شهر پارما منبع آبهای گرم معدنی  بوده است. به دلیل فراوانی این آبهای غنی از مواد معدنی انتخاب چشمه های آبگرم در اینجا بسیار زیاد است . معروف ترین این استراحت گاه ها Salsomaggiore است

دیگر مناطق دیدنی :

سانتا کروچه: کلیسای ساخته شده قرن دوازدهم.

کاخ فرماندار: ساخته شده در قرن 13 میلادی .

سن روکو: کلیسای سبک اواخر باروک که در سال 1754 بازسازی شد و به یکی از مقدسین پارما اختصاص یافت .

کاخ اسقف : ساخته شده در سال 1055 میلادی

بیمارستان قدیمی Ospedale Vecchio : ساخته شده در سال 1250 میلادی که در دوره رنسانس بازسازی شد

کلیسای گوتیک : این کلیسا به عنوان زندان از دوران ناپلئون تا دهه 1990 مورد استفاده قرار می گرفت .

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی یک شهر یکی از نشانه های پیشرفتگی آن شهر می باشد . هرچه زیر ساخت های حمل و نقل در شهر و کشوری بیشتر باشد نشان از توجه به خواست مردم و پیشرفته بودن آن کشور دارد . کشور ایتالیا از لحاظ حمل و نقل ( به خصوص حمل و نقل ریلی ) از کشور های پیشرو اروپا می باشد . تمامی شهر های ایتالیا از طریق خطوط راه آهن به همدیگر متصل هستند و همین امر تردد افراد به شهر های مختلف  را بسیار آسان کرده است . انواع مکانیسم حمل و نقل در شهر پارما را در لیست زیر مشاهده میفرمایید :

  • حمل و نقل ریلی ( راه آهن ) : پارما دارای یک ایستگاه راه آهن است که درمیانه راه راه آهن میلان-بولونیا واقع شده است.
  • حمل و نقل هوایی ( فرودگاه ) : فرودگاه پارما (Aeroporto Internazionale di Parma) پروازهای تجاری را به شهرها و تعدادی از کشورهای اروپایی ارائه می دهد
  • حمل و نقل عمومی داخل شهر ( تاکسی ، اتوبوس ) :در داخل شهر نیز سیستم اتوبوس رانی وجود دارد که برای تردد در شهر میتوانید از آن استفاده کنید . با خرید یک نقشه مسیر های اتوبوس پارما از تمامی ایستگاه ها و مسیر های خطوط اتوبوس مطلع می شوید. تاکسی ها نیز در تمامی نقاط شهر وجود دارند .

دانشگاه پارما

دانشگاه پارما یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در قرن 10 تاسیس شده است. این دانشگاه در سال 926 میلادی توسط امپراطور اتو به عنوان موسسه آموزشی تاسیس شد.

این دانشگاه دارای 25000 دانشجو ، بیش از 5000 فارغ التحصیل در سال و 1700 کارمند و هیئت علمی می باشد. کیفیت زندگی در پارما همواره دانشجویان زیادی را از سراسر ایتالیا و علاقمندان به تحصیل در ایتالیا از خارج کشور جذب کرده است.

بیش از دو سوم دانش آموزان ثبت نام شده در این دانشگاه از خارج از پارما و استان آن هستند به همین دلیل دانشگاه دارای بالاترین رتبه ها برای جذب دانشجویان غیر ساکن در سراسر کشور است .

هزینه زندگی در ایتالیا ، شهر پارما

کشور ایتالیا برای توریست ها و همچنین متقاضیان تحصیل در ایتالیا مقصدی نسبتا ارزان به حساب می آید. در میان شهر های ایتالیا نیز شهر پارما به عنوان شهری با هزینه های پایین شناخته می شود .

هرچند برآورد کردن هزینه زندگی در ایتالیا به طور دقیق به دلیل بازه گستره پارامتر های کیفیت زندگی کاری بسیار دشوار است اما میتوان تخمین زد برای یک زندگی دانشجویی در شهر پارما به مبلغی بین 500 الی 700 یورو نیاز هست .

هرچند دانشجو پس از گرفتن بورسیه استانی ایتالیا و استفاده از خدمات آن ( تخفیف شهریه ، تخفیف های سلف سرویس و خوابگاه و …) نیازی به هزینه خیلی زیادی برای تحصیل در این شهر نخواهد داشت.

ازدیگر مزایای تحصیل و زندگی در پارما می توان نزدیکی آن به شهر میلان را نام برد ، پارما شهری است در فاصله زمانی 30 دقیقه ایی با میلان و این به آن معنی است که دانشجو به یک شهر بزرگ مانند میلان که قطب صنعت و فشن و مد ایتالیا هست نزدیک می باشد اما با زندگی در پارما هزینه کمی برای مخارج خود پرداخت می کند.

متقاضیان تحصیل در ایتالیا می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پارما یا بورسیه استانی با تلفن های دفتر تماس برقرار نموده و یا از مشاوره رایگان آنلاین موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش بهره مند گردند.

همچنین بخوانید:

دانشگاه بلونیا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (2 امتیاز)