دانشگاه کمرینو (ایتالیایی: Università degli Studi di Camerino) یک دانشگاه واقع در شهر کمرینو ایتالیا است. طبق آمار رتبه بندی Guida Censis Repubblica  در سال 2011 و 2012 این بهترین دانشگاه ایتالیا در میان دانشگاه هایی  است که کمتر از 10000 دانش آموز دارند .

دانشگاه کمرینو ادعا می کند که در سال 1336 تاسیس شده و رسما توسط پاپ در سال 1727 به رسمیت شناخته شده است. انتخاب دانشگاه کامرونو برای مطالعه و تحقیق به این معنی است که شما یک موسسه درجه اول آموزش عالی را در یک مکان امن و دوستانه با یک فضای واقعی بین المللی انتخاب می کنید . دانشجویان بین المللی بخش بسیار مهم و ارزشمند دانشگاه کمرینو هستند که تقریبا 4 درصد از دانشجویان را تشکیل می دهند .

دانشگاه کمرینو در ابتدا دروس حقوق مدنی، حقوق قانونی، پزشکی و مطالعات ادبی را ارائه می داد. بعد از اینکه دانشگاه کمرینو اهمیت خود را به عنوان یک مرکز سیاسی از دست داد، فعالیت دانشگاه کاهش یافت و تا سال 1600 فعالیت آن بسیار کم شد .

در سال 1727 میلادی مجددا فعالیت دانشگاه کمرینو از سر گرفته شده و در رشته های الهیات ، پزشکی و ریاضیات مشغول به فعالیت شد . در سال 1870، پس از ضمیمه این شهر به پادشاهی ایتالیا، دانشگاه آزاد اعلام شد و تا سال 1958 باقی ماند و پس از این تاریخ به دانشگاهی دولتی تبدیل گشت .

دانشجویان از همان ابتدا در کمرینو از پرداخت مالیات و شهریه معاف و آزاد بودند حتی زمانی که خصومتی میان کامروینو و شهر بومی آنها وجود داشت. آنها از آزادی بی قید و شرط برای ورود، زندگی در شهر و ترک شهر برخوردار بودند.

اهداف دانشگاه کمرینو :

احترام به ایده ها و سلیقه های مختلف

فراهم کردن یک محیط دوستانه ، کار آمد و خلاقانه

تجربه ایی برای تمام عمر برای دانشجویان

محوطه های دانشگاهی دانشگاه کمرینو :

Ascoli Piceno – دانشکده معماری و مدرسه علوم و فناوری (دوره ای در فن آوری و تشخیص برای حفاظت و ترمیم)

Matelica – دانشکده دامپزشکی

San Benedetto del Tronto- دانشکده علوم و فناوری (دوره رشته زیست شناسی تغذیه)

معرفی مختصر دانشگاه کمرینو :

نام :   university of camerino                                 نام مخفف : unicam

سال تاسیس :  1336                                                        رتبه در کشور : 51

تعداد دانشجو : حدود 10 هزار نفر                                    درصد دانشجویان خارجی : 4 درصد

شهریه دانشگاه : 1000 الی 2000 یورو در سال                     وب سایت :  www.unicam.it

رتبه جهانی : 1000 +

گروه های تحصیلی دانشگاه کمرینو :

گروه های تحصیلی دانشگاه کمرینو در 5 قسمت و بخش مختلف تقسیم شده اند :

دانشکده معماری                                           دانشکده فقه

دانشکده داروسازی                                    دانشکده علوم و فناوری

دانشکده دامپزشکی

انواع خدمات دانشگاه کمرینو :

1 . خدمات اقامتی دانشگاه کمرینو :

دانش آموزانی که در دانشگاه کامرون ثبت نام کرده اند ممکن است در محوطه دانشگاه زندگی کنند محل آن در شمال کمرینو در حاشیه  شهر است. در محوطه دانشگاه هایی آپارتمان ها برای دو یا چند نفر وجود دارد، هر کدام دارای یک اتاق خواب جداگانه، یک آشپزخانه و یک اتاق حمام است.

سازمان های میزبان برای اقامت  دانشجویان ممکن است شرکت ها، مراکز آموزشی، مراکز پژوهشی و سایر سازمان ها باشند. تمام اتاق ها مجهز شده با شبکه LAN و اینترنت WiFi، تلفن برای دریافت تماس های خصوصی مستقیم (بدون اپراتور سوئیچینگ)، تخت خواب و امکانات شستشو هستند .

2 . حمل و نقل دانشجویان در دانشگاه کمرینو:

یک اتوبوس به طور منظم)دانشجویان را با یک بلیط اتوبوس به صورت رایگان از دانشگاه کمرینو به مرکز شهر می برد .

3 . پروژه تبادل دانشجوی اراسموس :

دانشگاه کامرینو بخشی از پروژه اراسموس اروپا است که شبکه ای از بیش از 200 مرکز واقع در 35 کشور اروپایی است . پروژه اراسموس  فرصتی را برای بیش از 4 میلیون نفر برای تحصیل، آموزش، تجربه کار و داوطلب شدن در خارج از کشور فراهم می آورد .

برنامه اراسموس  با هدف ارتقاء مهارت ها و قابلیت های استخدامی، و همچنین ارتقاء آموزش، آموزش و کار جوانان است. اراسموس از مشارکت های فراملیتی میان موسسات و سازمان های آموزشی برای تقویت همکاری و پلان های دنیای آموزش و پرورش و کار به منظور مقابله با شکاف های مهارت هایی که در اروپا روبرو هستند، حمایت می کند . این اقدام ، دانشجویان در موسسات آموزش عالی را قادر می سازد یک دوره ی تحصیلی 3 تا 12 ماهه را در کشور دیگری  شرکت کنند.

4 . آموزش دانشجویان برای ورود به بازار کار :

دانش آموزان به منظور توسعه مهارت های خاص از جمله مهارت های زبان و به منظور بهبود درک درستی از فرهنگ اقتصادی و اجتماعی کشور مربوطه در زمینه کسب تجربه کار آموزش های خاصی در دانشگاه کمرینو خواهند دید .

5 . مرکز زبان دانشگاه کمرینو :

اکثر دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان خارجی دوره های رایگان زبان ایتالیایی برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا برگزار می کنند .دوره های زبان خارجی به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، توسط معلمان زبان مادری برگزار می شود.ظرفیت کلاس ها حداکثر 25 دانشجو است و برای عموم مردم و همچنین دانشجویان  دانشگاه باز هستند . هزینه های این دوره ها معمولا جداگانه از طرف دانشگاه کمرینو دریافت می شوند .

6 . کتابخانه :

کتابخانه دانشگاه خدمات و منابع را برای پ یادگیری، تدریس و تحقیق جامعه دانشگاه فراهم می کند.  همه دانش آموزان به کتابخانه های دانشگاه دسترسی دارند. امانت گرفتن کتاب با استفاده از کارت عضویت کتابخانه امکان پذیر است .

7 . خدمات ICT دانشگاه کمرینو :

تمام دانشجویان پس از ثبت نام در مدت چند روز یک کلمه عبور و رمز شخصی برای استفاده از سرویس Wi-Fi دریافت خواهند کرد.

پژوهش در دانشگاه کمرینو  :

دانشگاه کمرینو دارای سابقه طولانی و معتبر در تدریس و تحقیقات علمی با کیفیت است. تحقیق در  دانشگاه‌کمرینو به معنای نوآوری است، اما همچنین به سنت های خود پایبند است . از سال 2005  دانشگاه‌کمرینو منشور اروپایی محققان و یک قانون رفتار را برای استخدام محققان مبتنی بر شایستگی در چارچوب استراتژی منابع انسانی اروپا برای پژوهشگران اتخاذ کرده است . دفتر تحقیق و نوآوری ارائه خدمات پیشرفته و پشتیبانی حرفه ای از مدارس دانشگاهی ، اداره مدیریت مالی پروژه ها را به عهده دارد و از محققان در مدیریت برنامه های کاری پروژه های ملی و بین المللی تحقیقاتی حمایت می کند .

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه کمرینو :

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه‌کمرینو به شرح زیر می باشد :

بایو ساینس و بایو تکتولوژی                       زمین شناسی ، طبیعت و علوم محیط زیست

علوم زیست شناسی                                   فیزیک

علوم کامپیوتر                                         ریاضیات

شیمی و روش های شیمیایی پیشرفته             منابع و خطرات محیط زیست

رتبه بندی دانشگاه کمرینو :

رتبه در کشور : 51

رتبه جهانی : 1000 +

معرفی مختصر شهر کمرینو :

کمرینو یک شهر در استان مکراتا ،در قسمت مرکزی شرقی ایتالیا است.   کمرینو  یک شهر قرون وسطایی زیبا است که در تپه های سبز استان مکراتا قرار دارد و یکی از قدیمی ترین شهر های ایتالیا است .

شهر کمرینو یک شهر کوچک است که بسیاری از جمعیت آن را دانشجویان تشکیل می دهند .

از آنجا که شهر کمرینو در استان مکراتا از شهر های کوچک و کمتر توسعه یافته ایتالیا است هزینه زیادی برای زندگی و تحصیل نخواهد داشت . کشور ایتالیا در کل نسبت به دیگر کشور های اروپا هزینه های تحصیل و زندگی زیادی را ندارد ( به جز چند شهر معدود ) و در میان همین شهرهای ایتالیا نیز شهر های کوچک تر نیازمند هزینه های کمتری برای اقامت و تحصیل هستند.

پس از دریافت بورسیه استانی ایتالیا توسط دانشجویان هزینه های تحصیل به طور کامل پوشش داده شده و مقداری وجه نقد نیز برای ادامه گذران زندگی در اختیار دانشجو باقی خواهد ماند . شرح بورسیه استانی و چگونگی دریافت آن را در مطلب زیر مشاهده میفرمایید.

همچنین بخوانید:

دانشگاه ساپینزا رم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post