دانشگاه لاکوییلا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در  لاکویلا در قسمت مرکزی ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه  در سال 1964 تأسیس شد و در نه اداره سازماندهی شده است.

این دانشگاه دارای یک شخصیت علمی-تکنولوژیک عالی با  بسیاری از گروه های تحقیقاتی است و بیشتر برای مدارس مهندسی، پزشکی، روانشناسی و علوم آن شناخته می شود.

دانشگاه  لاکوییلا طیف گسترده ای از برنامه های آکادمیک از جمله بیوتکنولوژی، علوم، اقتصاد، مهندسی، آموزش و پرورش، علوم انسانی، پزشکی، روانشناسی و … را ارائه می دهد .

معرفی مختصر دانشگاه لاکوییلا

نام :   university of  l’aquila                                       نام مخفف :  univaq

سال تاسیس :  1964                                                           رتبه کشوری : 45

تعداد دانشجو : حدود 18000 نفر                                          درصد دانشجویان خارجی :  3 درصد

شهریه دانشگاه : 1000 الی 1500 یورو در سال                         وب سایت :  www.univaq.it

نوع دانشگاه : دولتی                                                          رتبه جهانی :  1000 +

گروه های تحصیلی دانشگاه لاکوییلا

گروه های تحصیلی دانشگاه لاکوییلا به شرح زیر است :

گروه علوم بالینی بیوتکنولوژی و کاربردی                         گروه مهندسی صنایع و اطلاعات و اقتصاد

گروه مطالعات انسانی                                                     گروه مهندسی عمران، معماری ساختمان و معماری

گروه علوم فیزیکی و شیمیایی                                           گروه مهندسی اطلاعات، علوم رایانه و ریاضیات

گروه علوم زندگی، بهداشت و محیط زیست

انواع خدمات دانشگاه لاکوییلا

1 . مرکز زبان   دانشگاه لاکوییلا

مرکز زبان   دانشگاه آکوییلا دوره های زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی، روسی و همچنین دوره های زبان ایتالیایی را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهد .

2 . مرکز ورزشی  دانشگاه لاکوییلا (C.U.S )

ساختار ورزشی دانشگاه شامل لاکوییلا  شامل  ورزش های فوتبال ، راگبی ، تنیس، والیبال ، بسکتبال ، یک باشگاه برای تناسب اندام، سنگ نوردی و هنرهای رزمی است. این دانشگاه  همچنین دارای یک مجتمع با استخر و سونا برای دانشجویان است.

3 . پروژه تبادل دانشجو در دانشگاه لاکوییلا

یکی از اهداف استراتژیک دانشگاه لاکوییلا ، بین المللی شدن آموزش، بر اساس تبادل دانشجو و ایجاد رشته های بین المللی با همکاری با دانشگاه های خارجی تنظیم شده است.

این دوره ها برنامه های درسی یکپارچه و استراتژی های تبادل دانشجویی را برای به هدف فوق ارائه می دهد . دانشجویانی که برای این دوره ها ثبت نام می کنند تعدادی از واحد های خود را در کشور دیگری خواهند گذراند .

4 . خدمات کتابخانه ایی دانشگاه لاکوییلا

سیستم کتابخانه دانشگاهی شبکه ای از پنج واحد کتابخانه ای است که از فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی انجام شده در دانشگاه لاکویلا حمایت و پشتیبانی می کند .

5 . خدمات دانشجویی دانشگاه لاکوییلا برای افرادی که دارای معلولیت جسمی دارند

سیاست های دانشگاه لاکوییلا  برای از بین بردن موانع به منظور ارائه فرصت های تحصیلی برابر است . از این رو خدمات خاص و ویژه ایی را برای دانشجویانی که دارای معلولیت هستند در نظر گرفته است تا بتوانند در کنار دیگر دانشجویان از تحصیل در مقاطع بالاتر بهره مند شده و در جامعه حضور فعال داشته باشند .

6 . خدمات مسکن دانشگاه لاکوییلا

خدمات آنلاین دانشگاه لاکوییلا  با هدف کمک به دانش آموزان در یافتن محل اقامت راه اندازی شده است . این مرکز به دانشجویان کمک می کند تا محل اقامت خود را به توجه به شرایط خود مانند هزینه و … پیدا کرده و برای اسکان خود اقدام کنند.

پژوهش در دانشگاه لاکوییلا

پژوهش در موضوعات و زمینه های مختلف علمی یکی از اهداف مهم دانشگاه های کشور ایتالیا بوده است و خواهد بود . دانشگاه لاکوییلا نیز طبق همین سنت ، ارزش زیادی را برای پژوهش قایل است.

گروه های پژوهشی دانشگاه با هدف  ترویج، هماهنگی و سازماندهی فعالیت های پژوهشی برای یک یا چند منطقه علمی یا انضباطی با اهداف مشابه یا متدولوژی های تحقیقاتی و ترویج، سازماندهی و انجام تدریس علمی در دانشگاه تشکیل شده اند.

تعدادی از مراکز پژوهشی دانشگاه لاکوییلا را به طور مختصر معرفی می نماییم :

CETEMPS : این مرکز  برای ادغام تکنیک های سنجش از دور و مدل سازی عددی برای هشدار زود هنگام حوادث شدید هواشناسی است که هدف اصلی  آن برای جلوگیری و پیش بینی پدیده های هواشناسی که ممکن است به جاری شدن سیل و رانش زمین منجر شود می باشد .

DEWS (روش های طراحی کنترل های جاسازی شده) : تمرکز این مرکز بر استفاده از روش پیشرفته الکترونیک است. این مرکز تحقیقات خود را به سمت طراحی، پیاده سازی و مدیریت شبکه های سنسور و سیستم های بی سیم هدایت کرده است .

CERFIS – مرکز تحقيقات و آموزش مهندسي زلزله :

این مرکز تحقیقاتی فعالیت های تحقیقاتی را در زمینه های زیر ترویج و هماهنگ می کند:

نظارت، تنظیم و حفاظت

تجزیه و تحلیل نظری و مدل سازی

نوآوری تکنولوژیکی

برنامه ریزی، پروژه و بازیابی

DMTA – مرکز تحقیقات تشخیصی مولکولی و پیشرفته درمان :

سه گروه دانشگاهی در ایجاد این مرکز شرکت کرده اند : علوم بالینی بیوتکنولوژی و کاربردی؛ علوم فیزیک و شیمیایی.

این مرکز ،  امکان به اشتراک گذاشتن سیستم های پیشرفته تکنولوژیکی را برای تجزیه و تحلیل بالقوه تعداد زیادی نمونه با استفاده از طیف وسیعی از روش ها (مورفولوژی سلولی) به اشتراک می گذارد. این مرکز توسط گروه های مختلف برای پروژه های تحقیقاتی چند جانبه و یکپارچه بیولوژیکی، ترجمه و تحقیقاتی تحت مدیریت است .

M & MOCS – مرکز تحقیقات بین المللی ریاضیات و مکانیک سیستم های پیچیده که در موضوعات  پیاده سازی عددی و آزمایش مشکلات فیزیکی در مکانیک سیستم های پیچیده مشغول به فعالیت است و در زیر رشته های زیر مشغول پژوهش های علمی است :

مکانیک مایعات و جامدات ، دینامیک مایعات ، تئوری جنبشی و مدل سازی سیستم های پیچیده ، لرزش و امواج  ، پایداری و ساختارهای کنترل ، شناسایی مواد و سیستم های مکانیکی ، سیستم های پویا  ، مدل های پویایی مایع برای جریان ، مدلسازی عددی-دیفرانسیل در مکانیک مواد بیولوژیکی و نانوساختارها .

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه لاکوییلا :

دانشکاه لاکوییلا مانند دیگر دانشگاه های کشور ایتالیا تعدادی رشته را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می کنند . دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا و دانشگاه لاکوییلا را دارند می توانند در رشته های زیر به زبان انگلیسی تحصیلات خود را ادامه دهند :

علوم و تکنولوژی اتمسفر (علوم جوی )                                  فیزیک

علوم کامپیوتر                                                                    مهندسی مخابرات

مهندسی کامپیوتر                                                               ریاضیات

مهندسی ریاضیات                                                             علوم داده ها

رتبه بندی دانشگاه لاکوییلا :

رتبه کشوری :  45

رتبه جهانی :  1000+

معرفی مختصر شهر لاکوییلا:

لاکویلا یک شهرستان در جنوب ایتالیا است که در منطقه آبروتزو قرار گرفته است .جمعت آن نزدیک به صد هزار نفر می باشد . این شهر یک شهر دانشگاهی پر جنب و جوش است که در سرزمینی تپه ایی و نیمه کوهستانی قرار گرفته است .

آب و هوای این شهر با توجه به قرار گرفتن در جنوب ایتالیا گرم و مرطوب و با زمستان های نه چندان سرد است  . هزینه های زندگی در این شهر مانند دیگر شهر های جنوب ایتالیا ، از شهر های شمالی کمتر است و دانشجویانی که برای تحصیل به این شهر سفر می کنند قادر خواهند بود درخواست بورسیه استانی ایتالیا را به استان محل تحصیل خود تسلیم نموده و از مزایای عالی این بورسیه استفاده کنند . دانشجویان پس از اخذ بورسیه استانی تمامی هزینه های تحصیل را پرداخته و مقداری وجه نقد نیز برای ادامه زندگی خواهند داشت .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post