شهر تریسته

تریسته یکی از شهرهای ایتالیایی بوده که در شمال شرقی این کشور قرار گرفته است. این شهر نه تنها برای زندگی عالی می باشد، بلکه بهترین مکان برای تحصیل نیز به شمار می رود. جمعیت این شهر نزدیک به 187 هزار نفر است و از امکانات رفاهی و آموزشی بسیاری برخوردار می باشد. شهر تریسته شاخص امنیت بسیار بالایی داشته و آمار جرم و جنایت در آن پایین است.

آب و هوای شهر تریسته

شهر تریسته به طور معمول دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم است و اوایل آگوست مناسب ترین زمان برای تحصیل در این شهر محسوب می شود. در تابستان ها دمای هوا در شهر تریسته به 29 درجه نیز می رسد و از این رو نمی توان در روزهای آفتابی سال در سواحل این شهر قدم زد.

جاذبه های گردشگری شهر تریسته

جاذبه های گردشگری شهر تریستهغار گروتا

غار گروتا غاری عظیم در شهر تریسته ایتالیاست که یکی از بزرگ ترین غار تاریخی این کشور محسوب می شود. داخل این غار با استالاگمیت ها و استالاکتیت های زیبایی پوشیده شده است. غار گروتا در سال 1840 کشف شد و در سال 1908 برای اولین بار برای عموم آزاد گردید. دهانه این غار بسیار بزرگ بوده و فضای داخلی آن چشم ها را به خود خیره می کند.

مراکز خرید

یکی از جذاب ترین بخش گشت و گذار در هر شهر، مراکز خرید آن است. شهر تریسته دارای فروشگاه ها و مراکز خرید بسیاری است و شما می توانید تمامی لوازم مورد نیاز خود را در این فروشگاه ها پیدا کنید. این مراکز خرید وسعت بسیار زیادی داشته و لباس هاس موجود در آن بسیار شیک و زیبا هستند. همچنین با توجه به این که این شهر تشکیل شده از بومیان شهر تریسه است، هزینه های خرید پوشاک در این شهر بسیار پایین می باشد.

هزینه زندگی در شهر تریسته

هزینه زندگی در شهر تریسته (trieste) برای هر فرد تفاوت دارد زیرا هر شخص شیوه ای برای زندگی خود تعریف کرده است. هزینه زندگی در این شهر بسیار متعدد بوده و عواملی همچون هزینه قبوض، هزینه مسکن، هزینه مواد غذایی و … بر روی هزینه زندگی در شهر تریسته تاثیرگذار است.

هزینه مواد غذایی

هزینه مواد غذایی نیز به میزان خوراک هر فرد بستگی دارد ولی صرف یک وعده غذایی در رستوران های سطح پایین در شهر تریسته به ازای هر نفر 15 یورو بوده و در یک رستوران سطح متوسط صرف غذا در حدود 25 یورو به ازای هر یک نفر محاسبه می شود.

هزینه حمل و نقل

با توجه به این که شهر تریسته تقریبا شهری بزرگ است، برای تردد باید از وسایل نقلیه استفاده کرد. وسایل نقلیه تردد در این شهر با یکدیگر تفاوت داشته و هر کدام هزینه ای جداگانه نیاز خواهند داشت. به عنوان مثال هزینه تاکسی برای تردد در حدود 4 یورو در هر یک کیلومتر بوده و بنزین لیتری 1.58 یورو به ازای هر لیتر می باشد.

هزینه مسکن

در میان هزینه های زندگی در شهر تریسته، هزینه مسکن در اولین اولویت قرار دارد. هزینه زندگی با توجه به محل اقامت و نوع ملک متغیر است. به عنوان مثال اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر تریسته نزدیک به 500 یورو در بخش مرکزی شهر بوده و همین آپارتمان در حاشیه های شهر نزدیک به 380 یورو در هر ماه می باشد. در نتیجه نمی توان قیمت ثابتی را برای اجاره مسکن در نظر گرفت و هزینه دقیق آن به مکان آپارتمان و متراژ آن بستگی دارد.

هزینه پرداخت قبوض

برخی از افراد هزینه پرداخت قبوضی همچون برق، تلفن، اینترنت، آب و … را نادیده می گیرند. در صورتی که در هنگام برآورد هزینه زندگی در شهر تریسته، این موارد باید لحاظ شود. به عنوان مثال هزینه قبوض برای یک آپارتمان 85 متری نزدیک به 146 یورو در هر ماه می باشد.

هزینه پوشاک

خرید پوشاک جزء وسایل فرعی لیست به شمار می رود ولی خرید آن ضرورت دارد. هزینه لباس برای هر فرد به نوع لباس و مارک آن بستگی دارد. به عنوان مثال خرید یک جفت کتانی متوسط برای یک فرد به مبلغی نزدیک به 90 یورو نیاز است.

هزینه ورزش و تفریح

برای داشتن یک زندگی عادی هر فرد به تفریح و گردش نیاز دارد به همین دلیل نباید این هزینه ها از قلم بیفتد. هزینه ورزش و تفریح در هر ماه به نوع آن بستگی دارد. ولی دانشجویان می توانند با استفاده از کارت دانشجویی برای خرید بلیط سینمان و یا بلیط های بازدید از موزه ها و … تخفیفاتی را شامل حال خود کنند.

تحصیل در دانشگاه تریسته

یکی از ویژگی هایی که باعث معروفیت و محبوبیت شهر تریسته شده، وجود دانشگاه های معتبر می باشد. تحصیل در ایتالیا و دانشگاه تریسته از جمله امتیازاتی است که هر دانشجوی می تواند از آن بهره مند شود. برای این که متقاضیان بتوانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند باید تمامی استانداردهای لازم را رعایت نمایند.

معرفی دانشگاه تریسته

دانشگاه تریسته در زمان جنگ جهانی دوم تاسیس شد. این دانشگاه در ابتدا کوچک بود و رشته های آن نیز محدودیت داشت. ولی به تدریج این دانشگاه گسترش یافت و تمامی دروس و رشته ها در آن ارائه شده است. امروزه این دانشگاه پذیرای تعداد بسیاری دانشجو در داخل و خارج از کشور آلمان می باشد. دانشگاه تریسته شامل 12 دانشکده بوده و نزدیک به 24 هزار دانشجو در آن مشغول به تصیل هستند که 9 درصد آن را دانشجویان بین المللی شامل می شود.

کیفیت آموزشی دانشگاه تریسته در سطح بالایی قرار دارد. وجود کتابخانه ای بزرگ با تعداد بسیاری کتاب و آزمایشگاهی تحقیقاتی پیشرفته، دانشجویان را تشویق می کند تا در رشته خود فعال بوده و تحقیقات بسیاری انجام دهند. این دانشگاه دولتی دارای مدارک معتبری است که در سطح جهان قابل قبول می باشد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه تریسته

یکی از افتخارات دانشگاه تریسته این است که دارای دانشکده های متعدد در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. این دانشگاه پذیرای تعداد بسیاری دانشجو بوده و متقاضیان در هر مقطع و هر رشته ای که هستند می توانند برای این دانشگاه پذیرش بگیرند.

پذیرش در دانشگاه تریسته

دانشگاه تریسته استانداردی را برای دانشجویان خود تعریف کرده و افرادی در این دانشگاه پذیرش می گیرند که در این استاندارد دانشگاه وجود داشته باشند. دانشجویانی که تمامی مدارک آن ها مطابق با استاندارد آموزشی دانشگاه تریسته باشد، می تواند به این دانشگاه راه یابد. برای پذیرش در این دانشگاه متقاضی ابتدا باید تمامی مدارک خود را به این دانشگاه ارسال کرده و در صورت تایید برای ثبت نام به صورت حضوری مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه تریسته

دانشجویان این دانشگاه نباید هیچ گونه سوء پیشینه داشته باشند و تمامی مدارک تحصیلی آن ها باید به صورت رسمی به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه به شرح ذیل می باشد:

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • ارائه اصل و کپی مدارک هویتی
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • انگیزه نامه
  • عکس پرسنلی

هزینه تحصیل در دانشگاه تریسته

هزینه شهریه برای دانشجویان تریسته سالانه مبلغی در حدود 2500 تا 3500 یورو می باشد که نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار ناچیز است ولی همچنان برای دانشجویانی که توانایی پرداخت این مقدار شهریه را ندارند جای نگرانی نیست زیرا هم این که دولت ایتالیا برای دانشجویانی که توانایی مالی ندارند، تخفیفاتی را ارائه نموده و هم این که هزینه زندگی در شهر تریسته پایین می باشد. امتیاز دریافت بورسیه تحصیلی باعث شده که دیگر هیچ دانشجوی بین المللی نگرانی و دغدغه ای بابت پرداخت هزینه شهریه نداشته باشد زیرا این بورسیه تحصیلی تخفیفات چشمگیری را شامل شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی می کند.

اقامت کشور ایتالیا

اخذ اقامت کشور ایتالیا از طرق مختلفی امکان پذیر است که اخذ ویزای تحصیلی یکی از راحت ترین و سریع ترین راه های اخذ اقامت ایتالیا می باشد. سالانه بسیاری از متقاضیان با هدف تحصیل و اقامت در این کشور در آزمون های ورودی شرکت کرده و موفق به اخذ اقامت کشور ایتالیا می شوند. لازم به ذکر است که این اقامت موقتی بوده و حدود 18 ماه پس از تحصیل پایان  یافته و نیاز به تمدید دارد.

زندگی دانشجویی در شهر تریسته

با توجه به این که وضعیت اقتصادی در شهر تریسته به نسبت مناسب بوده و امنیت این شهر تضمین شده است. دانشجویان می توانند پس از کلاس های خود در این شهر خوش گذرانی کنند. تعداد جاذبه های گردشگری و امکانات تفریحی در این شهر کم نبوده و می تواند دانشجویان را تا مدتی طولانی سرگرم کند. شما در این شهر گذر زمان را حس نخواهید کرد و به دلیل رفتار گرم و صمیمی ساکنین این شهر، خود را جزئی از آن خواهید دانست. هزینه های زندگی در شهر تریسته به نسبت پایین بوده و برخی از کافه ها و رستوران های این شهر تا پاسی از شب باز است و برای افرادی که علاقه به شب گردی دارند، بسیار مناسب می باشد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2/5 - (2 امتیاز)