شهر مودنا

مودنا شهری در ایتالیاست که بهشتی برای گردشگران و مسافرین محسوب می شود. این شهر دارای مناطق گردشگری و باستانی بسیاری بوده و دیدن از آن سرشار از شور و هیجان می باشد. این شهر در شمال بولونیا و در مرکز منطقه امیلیا قرار گرفته و جمعیتی بالغ بر 185 هزار نفر دارد. مودنا 34 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و در دوران باستان این شهر با نام شهر موتینا شهرت داشت.

آب و هوای شهر مودنا

آب و هوایی مدیترانه ای در شهر مودنا حکم فرما بوده و تابستان های آن خشک است. زمستان های این شهر کم بارش بوده و به ندرت برف می بارد. فصل بهار بهترین آب و هوا را در شهر مودنا شاهد خواهید بود و مناسب ترین زمان برای سفر و گشت و گذار در این شهر محسوب می شود.

مکان های دیدنی شهر مودنا

مکان های دیدنی شهر مودناتوره دلا گیرلاندیا

توره دلا گیرلاندیا یکی از جاذبه های شهر مودنا است که شهرتی جهانی دارد. این برج ساعت که در کلیسای جامع قرار گرفته، ارتفاع آن به 86 متر می رسد و یکی از بی نظیرترین معماری های قرن 15 میلادی می باشد. این معماری بسیاری زیبا در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

کلیسای جامع مودنا

کلیسای جامع مودنا نیز از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر است که به نوبه خود بازدیدکنندگان بسیاری دارد. برج ساعت این کلیسا که بسیار جذاب است یکی از دلایل شهرت این کلیسا می باشد. همچنین این کلیسا دارای قسمت های دیگری از جمله نقاشی های پاپزینی و باغ های رومی است که بسیار چشم نواز و زیبا هستند.

موزه کاسا انزو

در شهر مودنا modena موزه های متعددی وجود دارد که موزه کاسا انزو یکی از آن ها می باشد. همان طور که در بالا عنوان کردیم، یکی از فعالیت های ساکنین این شهر کارخانه های ماشین سازی آن محدوده است که مهم ترین آن ها کارخانه ساخت ماشین فراری می باشد. در واقع در این موزه به شرح زندگی کاسا انزو فراری موسس کمپانی فراری اشاره شده است. در این موزه نمونه های اولیه ماشین فراری به نمایش گذاشته شده است. بی شک این موزه یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی در شهر مودنا برای عاشقان ماشین به شمار می رود.

گالری استنسه

گالری استنسه برای طرفداران و دوستداران فرهنگ ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها می باشد. در این گالری بسیاری از نقاشی های مهم قرن 14 الی 18 میلادی به نمایش گذاشته شده است. ساعت بازدید این گالری بین صبح تا بعد از ظهر بوده و بازدیدکنندگان در این بازه زمانی می توانند از این گالری دیدن کنند.

مدونا دل ارتو ونیز

صومعه و کلیسا مدونا دل ارتو ونیز یکی از بناهای ساخته شده در قرن 14 میلادی است، که به کریستوفر مقدس که یکی از کشته شدگان در راه خدا است، تقدیم شده و از این رو بعد از نصب مجسمه مریم مقدس مردم منطقه این کلیسا را با نام دل ارتو ونیز می شناسند. تینتورتو یکی از نقاشان برجسته ایتالیایی ده آثار نقاشی بزرگ و برتر خود را به این مجموعه تقدیم کرده است.

هزینه های زندگی در شهر مودنا

هزینه های زندگی در شهر مودنامودنا شهری غنی از فرهنگ و آداب و رسوم های قدیمی است و از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد. این شهر با آثار باستانی و تاریخی شهرتی جهانی را نصیب خود کرده است. زندگی در این شهر نیز هزینه های خاص خود را دارد که سبک زندگی هر فرد و توقعات وی از زندگی تعیین کننده کم و یا زیاد بودن هزینه زندگی در این شهر می باشد.

هزینه مسکن در شهر مودنا

در شهر مودنا آپارتمان ها و اتاق های خصوصی بسیاری وجود دارد که هر فرد با توجه به بودجه خود میزان امکانات رفاهی و موقعیت جغرافیایی آپارتمان دلخواه خود را تعیین می کند. به طور متوسط هزینه اجاره یک اتاق خصوصی در این شهر در هر ماه حدود 300 یورو برآورد شده است. در صورتی که آپارتمان در حاشیه شهر قرار گیرد، این هزینه کمتر نیز خواهد شد.

هزینه مواد غذایی

هزینه های مواد غذایی در شهر مودنا نیز به میزان خوراک و نوع آن بستگی دارد. به طور میانگین هزینه مصرف یک وعده غذایی در یک رستوران حدود 15 یورو می باشد که این مبلغ در رستوران های دیگر بیشتر نیز خواهد بود. هزینه یک وعده نوشیدنی در کافه های این شهر نزدیک به 5 یورو و صرف صبحانه در آن حدود 2.50 یورو می باشد. در صورتی که این وعده غذایی در رستوران متوسط صرف شود، هزینه آن به حدود 25 یورو می رسد.

هزینه حمل و نقل

در شهر مودنا وسایل عمومی متعددی برای جابجایی مسافرین در سطح شهر در نظر گرفته شده است. هزینه این وسایل به نوع آن بستگی دارد. برای جابجایی بین شهر با اتوبوس یک سفر 75 دقیقه ای نزدیک به 1.50 یورو می باشد. در صورتی که با تاکسی مسافرت خود را انجام دهید، باید حدود 2.50 یورو پرداخت کنید. همچنین هزینه هر لیتر بنزین به ازای هر کیلومتر 1 یورو برآورد می گردد.

هزینه های جانبی

هزینه هایی همچون پرداخت قبوض برق، تلفن، آب، گاز، اینترنت، هزینه خرید پوشاک و … نیز باید در لیست هزینه های زندگی در شهر مودنا قرار گیرد. این هزینه ها در ظاهر شاید هزینه کمی به نظر برسد ولی ماهانه بخشی از درآمد شما به آن اختصاص داده می شود. تمامی این هزینه ها به میزان مصرف هر فرد بستگی دارد.

اقامت کشور ایتالیا

کشور ایتالیا مقصدی بسیار مناسب برای زندگی مهاجران در کشورهای اروپایی می باشد. این کشور دارای شهرهای متعددی است که شهر مودنا در بین شهرهای این کشور محبوبیت بیشتری دارد. راه های زیادی برای اخذ اقامت کشور ایتالیا پیش روی مهاجرین قرار گرفته که یکی از این راه ها سرمایه گذاری و یا تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می باشد. دانشگاه مدونا یکی از دانشگاه های موجود در کشور ایتالیاست که تعداد دانشجویان بین المللی بیشتری را به صورت سالانه پذیرش می کند.

معرفی دانشگاه مودنا

دانشگاه مودنا رجیو امیلیا در شهر مودنا ایتالیا قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1175 تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا محسوب می شود. تعداد دانشجویان این دانشگاه به حدود 20 هزار نفر می رسد که بخشی از آن از بین دانشجویان بین المللی انتخاب شده است. این دانشگاه به دلیل موقعیت عالی و سطح علمی بی نظیری که دارد، در لیست دانشگاه های برتر و برجسته ایتالیا قرار گرفته است.

دانشگاه مودنا در قلب بهترین و ثروتمندترین منطقه اروپا قرار گرفته که در زمینه ساخت قطعات مکانیکی، اتومبیل های ورزشی، موتورها و همچنین بخش کاشی های سرامیکی و صنایع کشاورزی و غذا در حال فعالیت می باشد. این دانشگاه در بهترین بخش شهر مودنا قرار گرفته که کلیسای جامع آن در فهرست جهانی یونسکا به ثبت رسیده است. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته های مختلف را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می کند.

تحصیل در دانشگاه مودنا

تحصیل در دانشگاه مودنا یکی از فرصت های طلایی است که نصیب کمتر کسی می شود. این دانشگاه مزایای بسیاری را با خود به همراه داشته که یکی از مهم ترین مزایای آن اخذ ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا است. از جمله دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه مودنا عبارت است از:

واحد پژوهش دانشگاه مودنا

دانشگاه مودنا تجهیزات پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان در تمامی رشته ها قرار داده است و دانشجویان در هر رشته می توانند در این واحدهای پژوهشی به تحقیق و پژوهش بپردازد. دانشجویان به خوبی در زمینه های مختلف علمی تحصیل کرده و تمامی فعالیت ها را به صورت عملی پشت سر می گذارد.

خدمات دانشگاه مودنا

دانشگاه مودنا وسعت بسیار بزرگی دارد و در آن بخش های مختلفی تعبیه شده که هر بخش خدمات خاصی را به دانشجویان ارائه می دهد. یکی از این خدمات امکان کارآموزی در این دانشگاه است که دانشجویان در آن تجارب بسیار ارزنده ای را کسب خواهند کرد. همچنین رزومه ای قوی نیز در این مدت کارآموزی برای دانشجویان به دنبال دارد.

در داخل محوطه دانشگاه مودنا کتابخانه ای بزرگ وجود دارد که کتاب های مرجع و نفیسی در آن قرار گرفته و سالنی بزرگ را به مطالعه و تحقیق دانشجویان اختصاص داده اند تا علم و دانش دانشجویان افزایش یابد. کتابخانه مودنا دارای بخش بندی مختلفی است تا پیدا کردن کتاب های مرتبط با رشته تحصیلی برای دانشجو راحت تر شود.

در داخل این دانشگاه بخشی برای ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش در نظر گرفته شده که انواع دستگاه های ورزشی در آن وجود دارد. این باشگاه شامل شاخه های مختلفی است که از جمله آن می توان به شنا، تنیس، راگبی و … اشاره کرد. این باشگاه با هزینه ای بسیار پایین در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه مدونا

دانشجویانی که دانشگاه مدونا را برای تحصیل انتخاب می کنند، می دانند که این دانشگاه هزینه زیادی را بابت تحصیل از دانشجویان خود دریافت نکرده و تنها در ابتدای هر ترم مبلغ اندکی را بابت حق بیمه و سایر مزایای آن از دانشجو دریافت می کنند. همین دلیل باعث شده که این دانشگاه در کل جهان محبوب شود.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post