کارشناسی مدیریت بازرگانی و اقتصاد (BBA)

به طور گسترده به عنوان دوره ای برای شخصی  که مشتاق به مطالعه در زمینه های بازرگانی و مدیریت  است. در این دوره سعی بر ان است که  دانش تجاری  دانشجو افزایش  یابد تا بتواند در اینده به مدیر کارآمد تبدیل شود  از ویژگی های  دانشجوی این رشته میتوان به مهارت ارتباطی و مدیریت زمان  و تمایل به کار تیمی نامبرد . در رشته مدیریت بازرگانی و اقتصاد دانشجویان با تجزیه و تحلیل تجارت با مطالعه تحلیل و تغییر داده های کلان سازمان ها و مشاغل سروکار دارند.

کارشناسی مدیریت بازرگانی و اقتصاددر سازمان ها و مشاغل فرایند تصمیم گیری تا حد زبادی  به تجزیه و تحلیل  تجاری وابسته است تجزیه و تحلیل کسب و کار اگر به روش صحیح انجام شود می تواند به شرکت ها کمک کند تا قدمی رو به جلو بردارند

در این دوره با استفاده از معیار بر اساس عملکرد گذشته یک سازمان و یک کسب و کار به منظور کسب بینش ارزشمند و انجام برنامه ریزی های بهتر برای اینده  ان سازمان یا کسب و کار متمرکز است .

گرایش ها مدیریت بازرگانی و اقتصاد

  • اقتصاد و تجارت
  • مدیریت مالی
  • تجارت بین الملل
  • بازار یابی و مدیریت بین الملل
  • مدیریت منابع انسانی
  • کارافرینی
  • سیستم های اطلاعات مدیریت

دانشگاه های مدیریت بازرگانی و اقتصاد

دانشگاه بلونیا : تجارت و اقتصاد – اقتصاد و تجارت – اقتصاد جهانگردی – اقتصاد دارایی

قابل توجه متقاضیان رشته اقتصاد در ایتالیا ، دانشگاه بلونیا گرایش های  متنوعی از رشته  اقتصاد را ارائه می دهد  که اغلب پذیرش های آن منوط به ارائه مدرک SAT  جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با  آزمون  SATبه این صفحه مراجعه نمایید. از آنجایی که این  آزمون تا به اکنون در ایران برگزار نشده ، متقاضیان می بایست جهت شرکت و کسب امتیاز لازم در این آزمون  قبل از شروع دوره پذیرش این دانشگاه اقدام لازم را انجام دهند.

تورورگاتا:   مدیریت بازرگانی

نکته ای که دانشجویان محترمی که رشته مدیریت بازرگانی مقطع لیسانس  دانشگاه تورورگاتا را جهت ادامه تحصیل مد نظر قرارداده اند این است که پذیرش در این رشته منوط به ارائه  ایلتس آکادمیک با نمره 6  می باشد .(  6 ielts academic  )

در غیر این صورت با درخواست پذیرش شما در  این دانشگاه موافقت نخواهد شد .

دانشگاه تورین:  تجارت و مدیریت

* رشته تجارت و مدیریت  دانشگاه تورین :متاسفانه با توجه به شهریه بالای این رشته در دانشگاه تورین ،تامیین هزینه های تحصیل از طریق بورسیه استانی کمی مشکل می باشد لذا در صورتی این رشته را انتخاب نمایید که جهت تامیین هزینه های خود به بورس استانی متٌکی نباشید.

سیه نا : اقتصاد و تجارت – اقتصاد بانکداری

پیزا: مدیریت تجارت و اقتصاد

نکته مهم: از انجایی که شهر های  سیه نا و پیزا  در استان توسکانی ایتالیا واقع شده اند در چند سال اخیر اخذ بورسیه استانی این شهر ها برای ایرانیان با مشکلات عدیده ای روبه رو بوده است ، اپلای ایتالیا  توصیه می نماید که متقاضیان در صورتی که علاقمند به دریافت بورسیه استانی ایتالیا می باشند دانشگاه های دیگری را که خارج از این استان می باشند را اولویت های خود جهت ادامه تحصیل مقطع لیسانس رشته مدیریت و اقتصاد قراردهند .

دانشگاه ونیز:  فلسفه ، مطالعات بین المللی و اقتصادی ، مدیریت دیجیتال – اقتصاد  تجارت

قابل توجه دانشجویانی که  رشته های لیسانس دانشگاه ونیز در ایتالیا را  جهت ادامه تحصیل در  مقطع لیسانس مد نظر قرار داده اند میرساند که پذیرش هر سه رشته منوط به قبولی در مصاحبه اسکایپی است که از طرف این دانشگاه برگزار می شود  ، موسسه یگانه سفیران دانش با توجه به تجربه های قبلی در این حوزه  اطلاعات و محتوای سوالات مصاحبه را در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد. لذا با توجه به راهنمایی های موسسه یگانه سفیران دانش شما امادگی لازم را جهت شرکت در این آزمون کسب خواهید کرد که این امر در نتیجه پذیرش شما بسیار ثمربخش خواهد بود.  (متقاضیان عزیز میتوانند از طریق  تماس با تیم مشاوره  تخصصی  موسسه اپلای ایتالیا از شرایط پذیرش و نمونه سوالات هر ساله این دانشگاه اطلاعات لازم و بروز را کسب نمایند)

* رشته مدیریت دیجیتال دانشگاه ونیز:متاسفانه با توجه به شهریه بالای این رشته در دانشگاه ونیز ،تامیین هزینه های تحصیل از طریق بورسیه استانی کمی مشکل می باشد لذا در صورتی این رشته را انتخاب نمایید که جهت تامیین هزینه های خود به بورس استانی متکی نباشید.

از دیگر انتخاب های متقاضیان رشته های مدیرت و اقتصاد مقطع لیسانس ایتالیا می توان به دانشگاه های زیر نیز  اشاره کرد .

ناپل: مدیریت بازرگانی

تریسته : مدیریت بازرگانی- اقتصاد بین الملل و بازار مالی

خوشبختانه طی 5 سال متوالی گذشته تمامی دانشجویان موسسه یگانه سفیران دانش که متقاضی  رشته های مرتبط با حوزه مدیریت و اقتصاد و سایر گرایش های مرتبط  بوده اند موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های مختلفی که  در رده ممتاز وزارت علوم  ایران مباشد شده اند .

موسسه یگانه سفیران دانش با افتخار موفق به اخذ پذیرش صد در صدی در حوزه  رشته های مدیریت و اقتصاد مقطع در لیسانس  شده  است .

توضیحات نمونه پذیرش ها پیوست مقاله گردد.

نمونه  پذیرش های رشته مدیریت و اقتصاد توسط موسسه یگانه سفیران دانش

آینده شغلی:

مدیر و مشاور در بازاریابی عملیاتی ، بازاریابی استراتژیک و خدمات تجاری و فروش

مدیر و مشاور در بخش اداری – مالی

مدیر و  مشاور در بخش پرسنل و سازمان تجارت

کارآفرین در زمینه اقتصاد

طول دوره : 3 سال

زبان تحصیل : انگلیسی

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2.5/5 - (2 امتیاز)