معرفی رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیا

مهندسی کامپیوتر ترکیبی از چندین رشته علوم کامپیوتر و الکترونیک برای توسعه سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر است. یک مهندس کامپیوتر یاد می گیرد از مدارهای کوچک گرفته تا سیستم های بزرگ همه چیز را بسازد. این شاخه مهندسی دانشجویان را برای طراحی ، ساخت و تعمیر هر سیستم دیجیتالی آموزش می دهد. از سخت افزار گرفته تا نرم افزار ، مشاغل موجود در این زمینه انواع محصولات و فرآیندها را پوشش می دهد.

رشته مهندسی کامپیوتر در ایتالیامهندس کامپیوتر طراحی و توسعه سیستم های کامپیوتری و دیگر دستگاه های تکنولوژیکی. مهندسان سخت افزار کامپیوتر ، سیستم ها و اجزای رایانه ای مانند پردازنده ها ، برد مدارها ، دستگاه های حافظه ، شبکه ها و روترها را تحقیق ، طراحی ، توسعه و آزمایش می کنند.

مهندسی کامپیوتر یک رشته ی فعال به حساب می آید و داوطلب ها با ذهنی خلاق و پویا می طلبد که همیشه در حال یادگیری و به روز رسانی اطلاعات خود باشند.

حرفه مهندسی کامپیوتر ، انتخاب ها و گزینه های زیاد شغلی را در دسترس شما قرار می دهد. مهم نیست که با کدام یک از گرایش های مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل می شوید .برای یک مهندس کامپیوتر همیشه کار وجود خواهد داشت.

میزان درآمد سالانه رشته مهندسی کامپیوتر در کشورهای مختلف:

 1. ایالات متحده آمریکا – 92،240 دلار
 2. سوئیس – 85709 دلار
 3. نروژ – 70،776 دلار
 4. اسرائیل – 70290 دلار
 5. دانمارک – 70،082 دلار
 6. انگلیس – 59268 دلار
 7. آلمان – 57،345 دلار
 8. استرالیا – 53،721 دلار
 9. سوئد – 53،469 دلار
 10. هلند – 51،488 دلار
 11. ایتالیا 45،000دلار .با تجربه ی کاری بیش از 8سال درآمد سالانه می تواند از 80،000 دلار تا 120،000دلار هم افزایش پیدا می کند.

تخصص های رایج مهندسی کامپیوتر:

 1. مهندسی نرم افزار
 2. علوم و تجزیه و تحلیل داده ها
 3. یادگیری ماشینی
 4. هوش مصنوعی
 5. شبکه سازی
 6. امنیت سایبری
 7. موبایل و رایانش وب
 8. تعامل انسان و کامپیوتر
 9. بیوانفورماتیک
 10. رباتیک
 11. پردازش ابری
 12. علوم کامپیوتر نظری
 13. سیستم های اطلاعاتی و مدیریت
 14. امنیت اطلاعات
 15. امنیت پزشکی قانونی

تحصیل در رشته کامپیوتر مقطع لیسانس ایتالیا به زبان انگلیسی:

با توجه به اهمیت روز افزون این رشته و افزایش بازار کار و آینده شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان در رشته ی مهندسی کامپیوتر هرساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیلات تکمیلی یا شروع تحصیلات خود در مقطع لیسانس اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف از جمله اروپایی می کنند.دانشگاه های ایتالیا با توجه به سطح مناسب امکانات و رنکینگ علمی بالا وپذیرش آسان تر و ظرفیت های  مناسب مقصد تعداد زیادی از دانشجویان خارجی من جمله ایران برای تحصیل در اروپا است.اگر متقاضی ادامه تحصیل در مقطع لیسانس کامپیوتر در دانشگاه های ایتالیا هستید،در ادامه فرصت های تحصیلی در حوزه ی مهندسی کامپیوتر  و سایر گرایش ها برای شما آماده کرده ایم.با مطالعه این مقاله با تمام انتخاب های خود در دانشگاه های ایتالیا آشنا می شوید و با توجه به شرایط پذیرش هر دانشگاه می توانید گزینه های مناسب تحصیلی برای مقطع لیسانس کامپیوتر در ایتالیا را بهتر بشناسید.

فرصت های تحصیلی رشته ی کامپیوتر و سایر گرایش ها در دانشگاه های ایتالیا

رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پلی تکنیک تورین:

یکی از مناسب ترین فرصت های تحصیلی در رشته ی مهندسی کامپیوتر مقطع لیسانس در دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیاست.این دانشگاه دومین دانشگاه فنی مهندسی ایتالیا به حساب می آید و در شمال کشور ایتالیا قرار دارد.دانشگاه پلی تکنیک تورین به سبب جایگاه علمی مناسب و اعتبار بالا مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به رشته ی مهندسی کامپیوتر در مقطع لیسانس کشور ایتالیا است.

پذیرش متقاضیان در این دانشگاه بر اساس آزمون TIL صورت می گیرد.صرف نظر از معدل متقاضیان، امتیازی که به صورت نهایی در این آزمون کسب می کنند وضعیت پذیرش متقاضیان را مشخص می کنید.جهت مطالعه ی بیشتر آزمون TILبه این صفحه مراجعه کند.

اما خبر خوش برای آن دسته از متقاضیانی که قبلا موفق به شرکت در آزمون SATوGRE شده اند،در صورت دارا بودن نمره های بالا در این دو آزمون از شرکت در آزمونTILمعاف می شوند و ملاک پذیرش ایشان این دو آزمون خواهد بود.

رشته علوم کامپیوتر کابردی و هوش مصنوعی دانشگاه ساپینزا رم

با توجه به محدودیت رشته های مهندسی در مقطع لیسانس،خوشبختانه تعداد انتخاب های متقاضیان تحصیل در ایتالیا و رشته مهندسی کامپیوتر ایتالیا زیاد است و دانشجویان می توانند در سایر رشته های مرتبط با این رشته  تحصیلات عالی خود را آغاز کرده و در مقطع فوق لیسانس با توجه به گرایش های گوناگون در حوزه ی کامپیوتر و IT و  اطلاعات فناوری فارغ التحصیل شوند.

دانشجویان در این دوره با طیف گسترده ای از علوم در حوزه ی اطلاعات و فناوری آشنا می شوند و مهارت هایی نظیر طراحی و توسعه نرم افزار،تجزیه و تحلیل داده ها،هوش مصنوعی وامنیت شبکهو…را کسب می کنند.

متقاضیان برای دستیابی به این دوره می بایست در آزمون TOLC-I شرکت کنند و ملاک پذیرش دانشجویان، امتیازی است که در این آزمون کسب می کنند.جهت آشنایی بیشتر با آزمون TOLC-Iمی توانید به این صفحه مراجعه کنید.

رشته مهندسی اطّلاعات در دانشگاه پادوا

مهندسی اطلاعات رشته مهندسی است که با تولید ، توزیع ، تجزیه و تحلیل و استفاده از اطلاعات ، داده ها و دانش در سیستم ها سروکار دارد . این رشته برای اولین بار در اوایل قرن 21 شناسایی شد.در عصر اطلاعات ، با حجم زیادی از اطلاعات و انواع متنوعی از اطلاعات رو به رو هستیم . مهندسی اطلاعات ، خانواده ای از تجزیه و تحلیل داده ها و تکنیک های داده محور است که برای طراحی ، توسعه و نگهداری سیستم های اطلاعاتی تشکیل می شود که از مأموریت های استراتژیک ، فرایندهای تصمیم گیری و عملیات روزمره یک شرکت پشتیبانی می کنند.

اگر متقاضی ادامه تحصیل در رشته ی مهندسی اطلاعات هستید،می توانید با شرکت در آزمون TOLC-Iدر رشته ی مهندسی اطلاعات دانشگاه پادوا تحصیلات عالی خود را آغاز کنید و پذیرش در این دانشگاه می تواند شروع ماجرا جویی شما در حوزه ی اطلاعات و فناوری باشد.جهت آشنایی با آزمون TOLC-Iمی توانید به این صفحه مراجعه کنید.

ضمنا دانشجویان می توانند با کمک مشاورین مجرب و زبده ی موسسه یگانه سفیران دانش موفق به اخذ بورسیه شوند و از خدمات تحصیل رایگان و کمک هزینه های زندگی این دانشگاه بهره مند شوند.جهت مشاوره ی تکمیلی و بهره مندی از خدمات موسسه ی یگانه سفیران دانش دانشجویان عزیز می توانند با کارشناسان مجموعه ی اپلای ایتالیا در بخش تماس با ما ارتباط بگیرند.

رشته علوم مهندسی در دانشگاه تور ورگاتای رم:

رشته ی علوم مهندسی با ماهیت میان رشته ای به دانشجویان این امکان را می دهد که مهارت های کابردی در حوزه ی مهندسی مکانیک،الکترونیک و فناوری اطلاعات و ارتباط(ICT) را کسب  کنند و با قدرت تجزیه و تحلیل بالا به حل مشکلات مهندسی در کارگاه های صنعتی و تولیدی کمک کنند.و با توجه به مهارت های چندبعدی که دانشجویان در این رشته کسب می کنند می توانند تحصیلات خود را در سایر گرایش های موجود در مقطع ارشد تکمیل کنند و با وجود موقعیت های شغلی بیشماری که در شرکت های صنعتی و کارگاه های مختلف برای این دسته از فارغ التحصیلان فراهم است مشغول به کار شوند.

پذیرش در رشته ی علوم مهندسی دانشگاه تور ورگاتای رم بر اساس مصاحبه اسکایپ صورت می گیرد و دانشجویان می توانند با استفاده از تجربه و تخصص کارشناسان موسسه یگانه سفیران دانش به راحتی از این دانشگاه پذیرش بگیرند و علاوه بر تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود با اخذ بورسیه ی تحصیلی،زندگی ارزان و تحصیلی رایگان را در ایتالیا تجربه کنند.

رشته ی تجزیه و تحلیل داده در دانشگاه لوئیجی وان ویتللی ناپل:

یکی از پرطرفدارترین گرایش های مهندسی کامپیوتر رشته ی تجزیه و تحلیل داده  و علوم داده به حساب می آید.

شما در این رشته دانش تجزیه و تحلیل داده ها را کسب می کنید و با استفاده از ابزار های مختلف بین داده ها ارتباط برقرار می کنید.با توجه به اهمیت تجزیه و تحلیل داده ها و تبدیل شدن به اولویت سازمان ها،شما به عنوان یک تحلیلگر داده بعد از فارغ التحصیلی می توانید با انواع پیشنهاد های کاری از سازمان های دولتی و خصوصی وشرکت های متنوع رو به رو شوید و مشغول به کار شوید.

پذیرش در رشته تجزیه و تحلیل داده در دانشگاه لوئیجی وان ویتللی بر اساس آزمونTOLC-Iاست.که اگر علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستید باید در این آزمون به صورت غیرحضوری و آنلاین شرکت کنید و با کسب نمره ی مناسب در این دانشگاه پذیرش شوید.با کمک تجربه و نمونه سوالاتی که مجموعه ی موسسه ی یگانه سفیران دانش  در اختیار شما قرار می دهد می توانید با درصد شانس بالایی در این دانشگاه پذیرش بگیرید و با اخذ بورسیه ،تحصیل رایگان و زندگی ارزانی را تجربه کنید.

رشته علوم کامپیوتر گرایش تجزیه و تحلیل داده ها دانشگاه مسینا:

در قسمت قبل در مورد فرصت های شغلی و اهمیت رشته ی تجزیه و تحلیل داده ها صحبت کردیم و از نیاز ضروری هر سازمان و تشکل به مهندس تحلیل داده اشاره کردیم.این شغل شما را برای مدیریت داده ها آماده می کند و شما در زمینه ی هوش مصنوعی مهارت و دانش های لازم را کسب خواهید کرد و از تحصیل در این رشته و دانشگاه لذت خواهید برد.

مسینا یکی از شهرهای جنوبی ایتالیا به شمار می رود و دانشگاه مسینا از جمله دانشگاه های خوب ایتالیا به شماره می رود.اما با توجه به موقعیت جغرافیایی این دانشگاه کمتر مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است.

پذیرش در دانشگاه مسینا بر اساس بررسی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی صورت می گیرد و در صورت نیاز ممکن است مصاحبه ی SKYPEصورت گیرد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3.7/5 - (4 امتیاز)