رشته معماری در ایتالیا

متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا در رشته معماری مقطع لیسانس این امکان را دارند که علاوه بر زبان ایتالیایی در دانشگاههای ایتالیا به زبان انگلیسی نیز ادامه تحصیل دهند.جهت ادامه تحصیل در رشته معماری مقطع لیسانس در دانشگاههای ایتالیا گذراندن 12 سال تحصیلی در سوابق تحصیلی متقاضی الزامی است.تمامی متقاضیان در صورت قبولی امکان دریافت بورسیه استانی ایتالیا  را خواهند داشت.

در حاظر دانشگاه های پلی تکنیک میلان و پلی تکنیک تورین که از دانشگاههای معتبر معماری در دنیا محسوب می شوند که به زبان انگلیسی دانشجو می پذیرند.

قابل توجه آن دسته از دانشجویانی که علاقمند به ادامه تحصیل  رشته معماری در ایتالیا هستند،  رشته ( Sustainable Building Engineering یا مهندسی ساختمان های  پایدار )که در دانشگاه ساپینزا  که به زبان انگلیسی تدریس می شود می تواند یکی انتخاب های ایده آل شما باشد .این رشته  به نوعی ترکیبی از واحد های مهندسی معماری و مهندسی عمران  می باشد. علاقمندان  این رشته می توانند در مقطع ارشد  گرایش های متنوعی از رشته های مرتبط با مهندسی معماری و  رشته های متناسب  با مهندسی عمران را  ادامه تحصیل نمایند .

دوره لیسانس در دانشگاههای ایتالیا 3ساله می باشد و کاملا موردتایید وزارت علوم ایران و سایر کشورهای جهان است.

دانشجویان پس از ثبت نام در موسسه اپلای ایتالیا و تکمیل مدارک موردنیاز جهت پذیرش از موسسه پذیرش اولیه خود را دریافت می کنند.پس از دریافت پذیرش اولیه و تکمیل مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی ویزای خود را از سفارت ایتالیا دریافت می نمایند.سپس متقاضیان می بایست در ازمون ورودی این رشته که در شهریورماه در ایتالیا برگزار می شود شرکت نمایند.پس از تقریبا2هفته نتیاج ازمون منتشر گردیده که دانشجویان می توانند در صورت قبولی در ازمون ورودی در دانشگاه نام نویسی نمایند.

نکته مهم :با توجه به همه گیری ویروس کرونا  سال گذشته (2020-2021)آزمون حضوری به فرایند آزمون غیر حضوری و آنلاین تغییر کرد که این امر تاثیر بسزایی در صرفه جویی و کاهش  هزینه های متقاضیان عزیز شد

ساختار ازمون معماری در ایتالیا:

تعداد سوالات:60 سوال (5گزینه ای)        مدت زمان ازمون: 100دقیقه             حداکثر نمره ازمون:90 امتیاز

حداقل امتیاز برای قرار گرفتن در رنکینگ قبولی: 20 امتیاز

برای هر پاسخ صحیح 1.5 امتیاز مثبت و هرپاسخ منفی 0.4امتیاز منفی در محاسبه نمره کل دواطلبین اعمال می گردد

 

تعداد سوالاتبخش های مختلف آزمون
20 سوالهوش و درک مطلب
16 سوالتاریخ معماری و هنر
10 سوالطراحی
12 سوالریاضی و فیزیک

 

 

 

در صورت تمایل به دریافت رایگان نمونه سوالات سال های گذشته معماری به زبان انگلیسی می توانید به بخش دانلود فایل و فروشگاه سایت مراجعه نمایید

ظرفیت : ظرفیت پذیرش رشته لیسانس معماری  دانشگاه پلی تکنیک تورین 85 نفر می باشد که شرایط پذیرش در این دانشگاه نسبت به ظرفیت 50 نفری چک  دانشگاه پلی تکنیک میلان بسیار  ایده ال تر خواهد بود و به مراتب درصد قبولی در آزمون دانشگاه پلی تکنیک تورین بیشتر از دانشگاه پلی تکنیک میلان می باشد .

سوالات متداول:

ایا بورسیه استانی(استانی) ایتالیا به این رشته تعلق می گیرد؟

بله.و برای دریافت این بورسیه نمره قبولی شما در ازمون در میزان بورسیه دریافتی تاثیری نخواهد داشت.تمامی دانشجویان با ارایه مدارک مالی مربوط سرپرست خانواده ،امکان دریافت این بورسیه را خواهند داشت.

بنده دارای دیپلم انسانی یا تجربی یا دیپلم غیر مرتبط هستم.ایا می توانم در رشته معماری ثبت نام کنم؟

بله. برای ادامه تحصیل در ایتالیا در رشته های مختلف لیسانس کافی است 12 سال تحصیلی را گذرانده باشید و علاوه براین بتوانید در ازمون ورودی نمره مناسب قبولی را کسب نمایید.

بنده مدرک زبان ندارم آیا می توانم ثبت نام کنم؟

بله. برای اخذ پذیرش اولیه این رشته نیازی به ارایه مدرک زبان انگلیسی نیست ولی تا اخر خردادماه جهت ویزای تحصیلی ایتالیا شما باید یکی از مدرک های زبان مورد نیاز را به سفارت تحویل دهید.

در صورت تمایل می توانید درخواست خود جهت دریافت مشاوره تحصیلی را از طریق تکمیل فرم ارزشیابی رایگان برای ما ارسال نمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2.6/5 - (8 امتیاز)