شهر فلورانس

شهر فلورانس از سال 1865 تا سال 1870 پایتخت پادشاهی کشور ایتالیا می باشد. این کشور دارای مکان های تاریخی و امکانات رفاهی بسیاری است و دیدن از آن برای هر گردشگری جالب توجه است. این شهر در شمال ایتالیا قرار گرفته و نه تنها جاذبه های گردشگری آن بسیار مورد توجه است، بلکه دانشگاه بی نظیر و سطح بالای این شهر نیز شهره عام و خاص می باشد.

آب و هوای فلورانس

شهر فلورانس در اکثر روزهای سال آب و هوایی معتدل دارد. روزهای تابستان این شهر گرم و شب های آن سرد است و شدت سرما در این شهر پایین می باشد. بهار و پاییز هوایی بسیار خنک و دلچسب داشته و این دو فصل بهترین زمان برای سفر به این شهر است.

جاذبه های گردشگری شهر فلورانس

هزینه های زندگی در شهر فلورانس

پل پونته وچیو

پل پونته وچیو یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین پل های موجود در ایتالیا است. ساختار و معماری جالب این پل باعث شهرت بالای آن در کل جهان شده است. قدم زدن بر روی این پل یکی از لذت های بسیاری از ساکنین و گردشگران شهر فلورانس می باشد. در نتیجه پل پونته وچیو را می توان به عنوان یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب آورد.

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس نماد جذابی از این شهر است که مانند الماسی در فلورانس می درخشد. اولین چیزی که در این کلیسا دیده می شود، گنبد آجری رنگ آن می باشد. برای رسیدن به انتهای این گنبد باید نزدیک به 464 پله را طی کرده و در نتیجه از قسمت بالای این کلیسا از شهر دیدن کنید.

موزه سن مارکو

در داخل شهر فلورانس کلیسایی وجود داشته که امروزه تبدیل به یک موزه بسیار زیبا شده است. موزه سن مارکو یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و جذاب این شهر محسوب می شود. این کلیسا معماری جالبی داشته و بر روی آن می توانید نمادی از فرهنگ و هنر این شهر را مشاهده کنید.

قصر مدیچی

قصر مدیچی محلی برای زندگی خانواده ثروتمند در شهر ایتالیا بود که از قرن 15 الی 18 بر این شهر حکومت داشتند. اعضای این خاندان ثروتمند در ابتدا بانک دار بودند و در مدت کوتاهی به جمع روحانیون، سیاست مداران بزرگ و نجیب زادگان پیوستند و نه تنها در ایتالیا نفوذ دارند، بلکه در کل اروپا شهره هستند. این قصر امروزه امروزه به یکی از زیباترین مکان های تفریحی برای این شهر تبدیل شده است.

شهر فلورانسپارک بوبولی

پارک بوبولی از دیگر جاذبه های گردشگری شهر فلورانس محسوب می شود. این شهر در قرن 16 توسط خانواده مدیچی ساخته شده و ساختاری بسیار خاص دارد. این پارک رنگارنگ و زیبا پر از چشم اندازهای بسیار زیبا و مجسمه های عظیم است که دیدن از آن خالی از لطف نیست.

کلیسای سانتا کروچه

این کلیسا که به معنای کلیسای صلیب مقدس است، یکی از نمونه های معماری سنتی این شهر محسوب می شود. وجود مجسمه های زیبا و معماری بی نظیر، باعث افزایش شهرت و جذابیت این کلیسا شده است. در این کلیسا بزرگانی همچون گالیله، میکل آنژ، فوسکولو، ماکیاولی، گولیلمو مارکونی، جاکینو روسینی و جنتیله دفن شده و از این رو بازدیدکنندگان بسیاری دارد.

رود آرنو

رود آرنو از رشته کوه های آپنین سرچشمه می گیرد و آب آن بسیار زلال و شیرین است. این رود یکی از مکان هایی برای گردهمایی خانوادگی و دوستانه بوده و به دلیل آب و هوای بسیار مطلوب و سزسبزی چشمگیری که دارد، گذراندن یک روز بسیار خوش را با خود به همراه دارد.

قصر وکیو

قصر وکیو از دیگر جاذبه های گردشگری شهر فلورانس ایتالیاست که نمونه ای بسیار زیبا از قصرهای باشکوه این شهر می باشد. این قصر مدت هایی طولانی زیر نظر خانواده ثروتمند مدیچی بوده و امروزه به یکی از دیدنی های بسیار جذاب این شهر تبدیل شده است.

مراکز خرید فلورانس

شهر فلورانس دارای غرفه ها و فروشگاه های متعددی است که سرتاسر سال مملو از خریداران بسیار زیادی بوده و در آن می توانید هر نوع وسیله ای را مشاهده کنید. یکی از مراکز معتبر این شهر کفش لئوناردو می باشد که یکی از بهترین برندهای تولید کفش در جهان محسوب می شود. در این فروشگاه انواع کفش های زنانه و مردانه با رنگ ها و مدل های مختلف در اختیار خریداران قرار گرفته است.

میدان میکل آنژ

در بالای تپه مشرف به شهر فلورانس مجسمه بسیار زیبایی دیده می شود که تصویری از میکل آنژ بر بلندای آن قرار داده شده است. البته مجسمه اصلی به گالری آکادمیا منتقل شده و مجسمه موجود کپی آن می باشد. این مجسمه یکی از ارزشمندترین آثار موجود در شهر فلورانس بوده که برای ساکنین بسیار حائز اهمیت است.

موزه ملی بارجللو

موزه ملی بارجللو یکی از قدیمی ترین معماری این شهر را به خود اختصاص داده است. این موزه شاهد نشست های بسیار مهم در طول تاریخ بوده و افراد بزرگی در گردهمایی آن دوران در این بنا حضور پیدا می کردند. این موزه پس از گذشت سال ها از قدمت آن همچنان از جمله بهترین مکان های دیدنی این شهر به شمار می رود.

هزینه های زندگی در شهر فلورانس

فلورانس شهر بزرگی است و هزینه های متعددی را در بر دارد که از جمله این هزینه ها عبارت است از:

هزینه مواد غذایی در شهر فلورانس

هزینه صرف یک وعده غذایی در شهر فلورانس ایتالیا در یک رستوران معمولی با یک منوی ساده نزدیک به 15 یورو هزینه نیاز دارد. همچنین در صورتی که قصد صرف یک وعده غذایی در یک رستوران تقریبا خوب را دارید باید نزدیک به 30 یورو هزینه کنید. چنانچه هر فرد برای صرف یک وعده غذایی مواد خوراکی خام را تهیه کند، باید چیزی نزدیک به 7 یورو هزینه صرف کند.

هزینه مسکن

برای زندگی در این شهر نیاز به محل اقامت بوده که یکی از اصلی ترین بخش زندگی در فلورانس به شمار می رود. هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه کوچک در این شهر نزدیک به 500 یورو بودجه نیاز دارد. هر چه متراژ ساختمان و تعداد اتاق های آن بیشتر باشد، اجاره آپارتمان نیز بیشتر می شود. هزینه اجاره آپارتمان در حاشیه های شهر فلورانس نسبت به مرکز آن ارزان تر می باشد.

هزینه حمل و نقل

با توجه به بزرگ بودن شهر فلورانس برای تردد در سطح این شهر باید از وسایل نقلیه استفاده کرد. امروزه وسایل نقلیه های عمومی متعددی برای جابجایی مسافرین در شهر تعبیه شده تا مسافرین به راحتی به هر نقطه از شهر تردد داشته باشند. هزینه تردد در این شهر به نوع وسیله بستگی دارد و برای کاهش هزینه ها افراد می توانند بلیط های یک ماهه را با تخفیف خریداری کنند.

هزینه تفریح در شهر فلورانس

معمولا مکان های گردشگری شهر فلورانس به صورت رایگان در اختیار بینندگان قرار گرفته است به همین دلیل هزینه تفریح در این شهر پایین می باشد. این هزینه ها شامل بازدید از موزه ها و مراجعه به کافه ها و رستوران های این شهرها می شود.

تحصیل در دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس دانشگاهی تحقیقاتی است که در استان توسکانی قرار دارد. این دانشگاه که قدمت آن بسیار طولانی است، از نظر علمی از سطح بالایی برخوردار می باشد. این دانشگاه که دارای سابقه ای بسیار طولانی است، برای دانشجویان بین المللی گزینه بسیار ایده آلی محسوب می شود.

پژوهش های تحقیقاتی دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس ایتالیا دارای سیستم تحقیقاتی عمومی بزرگی است و در آن بسیاری از امکانات رفاهی تعبیه شده و دانشجویان به راحتی می توانند در آن به تحصیل بپردازند. بسیاری از پژوهش ها و تحقیقات علمی در مرکز پژوهشی این دانشگاه صورت می گیرد به همین دلیل این دانشگاه توانسته افتخارات بسیاری را با خود به همراه داشته باشد.

دانشکده های دانشگاه فلورانس

 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده ریاضی و فیزیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم سلامت انسان
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده معماری
 • دانشکده کشاورزی

شهریه دانشگاه فلورانس

فلورانس دانشگاهی دولتی است و از دانشجویان خود هزینه ای را بابت تحصیل دریافت نمی کنند. در نتیجه می توان گفت که یکی از دلایل محبوبیت و جلب متقاضی از سایر کشورها، پایین بودن هزینه تحصیل در ایتالیا و این دانشگاه فلورانس می باشد. همچنین دانشجویان این دانشگاه با دریافت بورسیه تحصیلی می توانند کمک هزینه هایی را از دولت ایتالیا برای تحصیل دریافت کنند.

پذیرش در دانشگاه فلورانس

فلورانس یکی از برترین دانشگاه های ایتالیاست که دارای مدارج علمی بالایی می باشد. این دانشگاه سطح علمی بالایی دارد و تحصیل در آن موفقیتی بزرگ برای متقاضیان محسوب می شود. پذیرفته شدگان این دانشگاه باید به دو زبان انگلیسی و ایتالیا مسلط باشند زیرا برخی از رشته ها به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان ایتالیایی آموزش داده می شود. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این دانشگاه عبارت است از:

 • اصل و کپی تمامی مدارک هویتی
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • نامه پذیرش از دانشگاه

اقامت ایتالیا

امروزه بسیاری از افراد قصد اخذ اقامت ایتالیا را دارند. برای دریافت اقامت این کشور افراد می توانند از راه های متعددی اقدام کنند که از جمله این راه ها عبارت است از: اخذ اقامت کاری، اخذ اقامت تحصیلی، ازدواج و … . اخذ ویزای تحصیلی یکی از رایج ترین و راحت ترین راه ها برای دریافت اقامت ایتالیا می باشد.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post