شهر پسکارا

پسکارا یکی از شهرهای مهم ایتالیاست که در ناحیه آبروتزو ایتالیا قرار دارد. این شهر جنوبی ایتالیا با فاصله 200 کیلومتری از رم قرار گرفته و آب و هوایی معتدل را شامل می شود. میزان بارش باران در این شهر بالا بوده و شما حتی در روزهای گرم سال نیز شاهد بارش باران خواهید بود. همین امر سبب شده که این شهر بسیار سرسبز و زیبا باشد. شهر پسکارا دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری زیادی است که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است ولی در این میان چیزی که بیشتر باعث شهرت شهر پسکارا شده، وجود دانشگاه های مختلف در این شهر است که سالانه متقاضیان زیادی برای پذیرش در این دانشگاه در آزمون های ورودی آن شرکت می کنند.

شهر پسکارا

معرفی دانشگاه چیه تی پسکارا

دانشگاه گابریله د آنونزیو چیه تی پسکارا دانشگاهی تحقیقاتی در شهر پسکارا ایتالیا است که در سال 1960 تاسیس شد. نام این دانشگاه برگرفته از گابریله آنونزیو شاعرو نویسنده ایتالیایی می باشد. پردیس اصلی دانشگاه چیه تی با حدود 49 هکتار در شهر چیه تی قرار گرفته و یک مرکز از راه دور و یک مرکز ماهواره ای در این پردیس وجود دارد. این دانشگاه پس از تصویب مجلس سنا ایتالیا در سال 1982 تحت حمایت دولت این کشور قرار گرفت.

کتابخانه دانشگاه چیه تی

در دانشگاه چیه تی پسکارا کتابخانه ای عظیم قرار دارد که در زمینه تمامی رشته ها مطالب علمی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در این کتابخانه از کتاب های خطی گرفته تا کتاب های دیجیتالی را شامل می شود و تمامی این کتاب ها در دسترس دانشجویان است. در این کتابخانه فضایی را به مطالعه اختصاص داده اند تا دانشجویان به راحتی و با رفاه کامل در آن به مطالعه بپردازند.

مرکز پژوهشی دانشگاه چیه تی

در داخل پردیس دانشگاه چیه تی مرکزی به پژوهش و تحقیقات اختصاص داده شده است. این دانشگاه از بودجه دولتی و غیر دولتی برای انجام تحقیقات خود استفاده می کند. از جمله مراکز تحقیقاتی این دانشگاه می توان به انستیو فناوری های پیشرفته زیست پزشکی، مرکز تحقیقات پیری، مرکز پزشکی فیزیکی، یک پژوهشگاه علوم بالینی، و یک مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی اشاره کرد. همچنین در این دانشگاه باغی گیاه شناسی وجود دارد که در آن گونه های مختلفی از گیاهان طب سنتی در آن برای تحقیقات در اختیار پژوهشگران قرار گرفته است.

معرفی دانشگاه کیتی پسکارا

دانشگاه کیتی پسکارا دانشگاهی دولتی است که در دو پردیس اصلی در دو شهر پسکارا و کیتی قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1960 تاسیس شد. در دانشگاه کیتی پسکارا در حال حاضر نزدیک به 36 هزار دانشجو در حال تحصیل هستند. از جمله دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده روانشناسی، دانشکده داروسازی، دانشکده پزشکی، دانشکده ریاضیات، دانشکده مدیریت، دانشکده ادبیات و فلسفه، دانشکده زبان های خارجی، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده آموزش و پروزش، دانشکده اقتصاد و دانشکده معماری اشاره کرد.

ویژگی های تحصیل در دانشگاه کیتی

دانشگاه کیتی دولتی بوده و هزینه های تحصیل در آن بسیار کم است. همچنین درصد پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه بالا بوده و از این رو این دانشگاه پرطرفدار است. دانشجویان برای ورود به این دانشگاه با یکدیگر به رقابت می پردازند و در نهایت افرادی که واجد شرایط هستند در این دانشگاه پذیرش خواهند گرفت. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص شرایط تحصیل در ایتالیا با کارشناسان مجموعه مووسه یگانه سفیران دانش تماس حاصل فرمایید.

هزینه های زندگی در شهر پسکارا

هزینه های زندگی در شهر پسکارا به میزان توقعات و نیازهای هر فرد بستگی دارد. به طور متوسط هزینه های زندگی در این شهر زیبا به نوع مواد غذایی، نوع پوشاک، هزینه های پرداخت قبوض و … وابسته است. برای برآورد میزان هزینه های زندگی هر فرد در این شهر باید عوامل متعددی را در نظر گرفت که این هزینه ها به شرح ذیل می باشد:

هزینه تامین مسکن

تامین مسکن یکی از نیازهای اصلی هر فرد است و بیشترین هزینه های زندگی هر فرد را شامل می شود. هر فرد با توجه به بودجه و توانایی مالی خود می تواند نوع آپارتمان و محله آن را انتخاب کند. برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مبلغی نزدیک به 400 تا 800 یورو نیاز است که این مبلغ با توجه به نوع آپارتمان و متراژ آن تعیین می شود. با همین مبلغ پول شما می توانید در حومه شهر یک آپارتمان بزرگ تر سه خوابه را کرایه کنید.

هزینه مواد غذایی

برای خرید مواد غذایی در شهر پسکارا به میزان خوراک هر فرد وابسته است. در شهر پسکارا فروشگاه هایی وجود دارد که به صورت هفتگی حراج هایی را برگزار می کند که تخفیفاتی را در زمینه مواد غذایی شامل می شود. هزینه خرید برنج در این شهر به ازای یک کیلوگرم بین 1 تا 3 یورو می باشد. گوشت گوسفندی در این شهر بین 8 تا 14 یورو و هزینه خرید مرغ مبلغی بین 4 تا 9 یورو برآورد می شود. در صورتی که فرد بخواهد به یک رستوران مراجعه کند، یک وعده غذا در یک رستوران متوسط حدودا 15 یورو بوده و این هزینه ها در رستوران های بهتر قیمت بالاتری دارد. دانشجویانی که در دانشگاه پسکارا در حال تحصیل هستند می توانند با مراجعه به سلف به صورت رایگان وعده غذایی خود را صرف کنند.

هزینه حمل و نقل

افراد برای جابجایی در شهر پسکارا باید مبلغی را در نظر بگیرند. این هزینه ها به نوع وسیله نقلیه بستگی دارد. هزینه تهیه بلیط برای وسایل نقلیه عمومی حدود 1.50 یورو، بلیط های حمل و نقل عمومی ماهانه 35 یورو، هزینه تاکسی 5 یورو به ازاری هر کیلومتر، هزینه تاکسی دربستی 1.38 یورو به ازای هر یک کیلومتر و نرخ بنزین در این شهر 1.54 به ازای هر لیتر می باشد.

هزینه پرداخت قبوض

معمولا یکی از هزینه هایی که افراد آن را نادیده می گیرند، هزینه پرداخت قبوض است. این هزینه جانبی به میزان مصرف ماهیانه شما بستگی دارد. قبوض در شهر پسکارا باید ماهیانه پرداخت شود و متراژ ساختمان شما نیز مبلغ این قبوض را تغییر خواهد داد.

هزینه خرید پوشاک

یکی از نیازهای هر فرد در زندگی هزینه خرید پوشاک است. در این شهر لباس های با برندهای مختلف وجود دارد که هزینه آن ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین برخی از فروشگاه های موجود در این شهر سالانه اجناس خود را به حراج می گذارند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post