شهر جنوا ایتالیا

جنوا شهری زیبا و سرشار از بهترین و زیباترین مکان های تفریحی بسیار چشم گیری است که در نزدیکی مرز فرانسه و شمال غربی ایتالیا قرار دارد. این شهر دارای مکان های تفریحی و دیدنی بسیاری است و دانشگاه های معتبری در این شهر تاسیس شده که کیفیت آموزشی آن در سطح بالایی قرار کرفته است.

شهر جنوا ایتالیاآب و هوای شهر جنوا

تابستان های شهر جنوا کوتاه و گرم است و زمستان های سردی دارد. بهترین زمان برای سفر و گشت و گزار در این شهر ماه می تا اوایل ژوئن است. همچنین با توجه به آسمان نیمه ابری این شهر، گشت و گزار در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد.

مکان های دیدنی شهر جنوا

خیابان تاریخی گاریبالدی

خیابان گاریبالدی یکی از بهترین خیابان های تاریخی شهر جنواست که قدمت آن به قرن 16 باز می گردد. این خیابان در سال 2006 در لیست آثار ملی یونسکو به ثبت رسید. وجود موزه های متعدد، آپارتمان های تاریخی و کاخ های زیبا از جمله ویژگی هایی است که این خیابان را جذاب تر کرده است.

خانه کلمبوس

کریستف کلمبوس یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین جهانگرد و تاجر دنیا می باشد که خانه آن در شهر جنوا ایتالیا قرار دارد. خانه کلمبوس در میدان د فراری بوده و این تاجر نام آور کودکی خود را در آن سپری کرده است. این مرکز تماشایی هر روزه به غیر از سه شنبه ها پذیرایی بازدیدکنندگان و گردشگران بسیاری است.

قلعه سانتا ماریا

سانتا ماریا قلعه ای قدیمی در شهر جنواست که تاجران در آن به داد و ستد می پرداختند. در این بخش یک سری صومعه ها و کلیساها ساخته شده و دیدن از آن صفای بسیاری دارد. بی شک می توان گفت که قلعه سانتا ماریا یکی از جذاب ترین و بهترین مکان های دیدنی شهر جنوا محسوب می شود.

آکواریوم جنوا

آکواریوم جنوا یکی از بزرگ ترین و برترین آکواریوم اروپا شناخته می شود. در این آکواریوم کم یاب ترین گونه های موجودات دریایی یافت شده و کوسه های موجود در این آکواریوم بسیار منحصر به فرد هستند. گونه های وسیعی از ماهی های دریایی در این آکواریوم وجود دارد و بازدید از آن نزدیک به دو ساعت و نیم به طول می انجامد.

بوکاداسه

بوکاداسه از جمله قدیمی ترین منطقه دریانوردان شهر جنوا محسوب می شود. این منظره خوش آب و هوا با استفاده از ماسه پوشیده شده و نمایی بسیار زیبا و چشم نواز را به مخاطبین خود تقدیم می کند. این منطقه به محله ماهیگیران معروف است و بهترین و بی نظیرترین چشم انداز را دارد. شما می توانید با مراجعه به این محله از میل کردن بهترین غذاهای دریایی لذت ببرید.

موزه دریایی گالاتا

موزه دریایی گالاتا روایتی از تاریخ کشتیرانی بوده و در آن می توانید جذاب ترین مدل ها و ابزارهای کشتیرانی را مشاهده کنید. در این موزه اولین کشتی ها به نمایش گذاشته و روند پیشرفت تکنولوژی را در آن قابل مشاهده است. این موزه دیدنی برای افرادی که به سفرهای دریایی علاقه دارند بسیار مناسب می باشد.

کلیسای جامع سن لورنزو

کلیسای جامع لورنزو ویرانه های رم باستان را شامل شده و در اوایل قرون وسطی تاسیس شده است. طراحی داخلی این کلیسا اغلب برگرفته از سبک باروک و سبک منریست می باشد. در این کلیسای جذاب تابلوی شهادت سن لورنس و اثر لاتزارو تاوارونه به چشم می خورد. در کلیسای سن لرنزو موزه ای بسیار ارزشمند از ظروف نقره و جواهرات مشاهده می شود.

میدان د فراری

میدان د فراری یکی از معروف ترین و محبوب ترین میادین موجود در شهر جنوا به شمار می رود. این میدان که در بهترین منطقه این شهر قرار گرفته، بهترین محل برای صرف یک وعده غذایی و ثبت عکس های خاطره انگیز است. در وسط این میدان یک فواره بسیار زیبا وجود دارد که جذابیت میدان را دوچندان کرده است.

کاخ ریاله

در گذشته کاخ ریاله محل زندگی چندین خانواده اشرافی همچون دودمان های جلوا، دودمان ساوی و دوراتزو بوده و به عنوان سالن فرهنگی و همچنین محل زندگی از آن استفاده می کردند. این کاخ که دوشنبه ها تعطیل است، بسیاری از آثار هنرمندان بزرگ در آن وجود دارد.

مکان های دیدنی شهر جنواهزینه زندگی در شهر جنوا

هزینه های زندگی در شهر جنوا از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. این هزینه ها شامل هزینه های اجاره مسکن، هزینه مواد غذایی، هزینه پرداخت قبوض، هزینه پوشاک و سایر هزینه های جانبی می شود. این هزینه ها در سال 2021 افزایش پیدا کرده است.

هزینه مواد غذایی

هزینه مواد غذایی یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی را شامل می شود. هزینه خرید یک کیلو برنج در این شهر به صورت تقریبی 1.39 یورو می باشد. همچنین هزینه یک کیلو فیله مرغ در این شهر به حدود 7.31 یورو می رسد. متوسط قیمت صرف یک وعده غذایی در رستورانی نسبتا خوب برای دو نفر نزدیک به 55 یورو می باشد.

هزینه مسکن

هزینه تامین مسکن یکی از مهم ترین هزینه های زندگی در شهر جنوا محسوب می شود. هزینه آن به محل زندگی و متراژ ساختمان وابسته است. به عنوان مثال هر فرد برای اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به مبلغی نزدیک به 565 یورو نیاز دارد. افرادی که قصد زندگی در این شهر را دارند باید بدانند که برای زندگی در مرکز و اصلی ترین قسمت جنوا باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

هزینه حمل و نقل

هزینه تردد در سطح شهر جنوا به نوع وسیله و مسافت مقصد بستگی دارد. به عنوان مثال برای تردد با تاکسی برای هر کیلومتر باید یک یورو پرداخت شود و افرادی که وسیله شخصی دارند به ازاری هر یک لیتر نیاز به پرداخت مبلغی نزدیک به 1.64 یورو را دارد.

هزینه تفریح و ورزش

یکی از نیازهای هر فرد تفریح و گشت و گذار است. در شهر جنوا نیز برای گشت و گذار و تفریح باید هزینه هایی پرداخت شود. نوع تفریح و ورزش هر فرد با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به این که این شهر دارای پارک ها و مکان های تفریحی بسیاری است، گردش و تفریح در این شهر هزینه کمتری را در بر خواهد داشت.

دانشگاه جنوا

دانشگاه جنوا از جمله دانشگاه های معتبر است که در شهر جنوا قرار دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه های اروپا در زمینه علوم کامپیوتری بسیار شناخته شده است. دانشگاه جنوا در زمینه علوم کامپیوتر رتبه دوم را کسب کرده و یکی از بهترین موسسات آموزش عالی ایتالیا شمرده می شود. این دانشگاه توانسته رتبه 34 را در اروپا به خود اختصاص دهد.

دانشکده های دانشگاه جنوا

  • دانشکده پلی تکنیک
  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده علوم پزشکی و داروسازی
  • دانشکده علوم طبیعی
  • دانشکده علوم کامپیوتر

پذیرش در دانشگاه جنوا

دانشگاه جنوا تشکیل شده از چندین پردیس مستقر در این شهر و در اطراف آن قرار دارد. این دانشگاه در مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد. تدریس دروس در این مقاطع به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی صورت می گیرد و افرادی که به این دو زبان تسلط داشته باشند می توانند راحت تر پذیرش بگیرند.

تحصیل دکترا در دانشگاه جنوا

دانشگاه جنوا در رشته های دکترا دانشجویان بین المللی می پذیرد و سالانه متقاضیان بسیاری به دنبال فرصتی برای پذیرش در این دانشگاه ها هستند. پذیرش دانشجو در سه مقطع تحصیلی صورت گرفته و دانشجویان در هر مقطعی که هستند می توانند در رشته پزشکی این شهر دانشگاه تحصیل کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه جنوا

شرایط تحصیل در ایتالیا و دانشگاه جنوا مشخص شده بوده و مدارک تحصیلی این مقطع بسیار حائز اهمیت است. برای ورود به این دانشگاه ها نیاز به مدرک تحصیلی معتبر بوده و نمره کسب شده آیلتس در این مقطع اهمیت بسیاری دارد. پذیرفته شدگان این دانشگاه در روز ثبت نام باید تمامی مدارک هویتی و تحصیلی مورد نیاز برای این دانشگاه را با خود به همراه داشته باشند تا ثبت نام با موفقیت انجام شود.

خوابگاه های دانشجویی

یکی از امکانات در نظر گرفته شده برای دانشجویان جنوا اسکان در خانه هایی امن و دارای امکانات رفاهی می باشد. خوابگاه های دانشجویی موجود در این دانشگاه با توجه به میزان لوکس بودن و امکانات رفاهی موجود در آن بستگی دارد. به صورت تقریبی برای اجاره خوابگاه در این شهر نیاز به مبلغی بین 250 تا 300 یورو می باشد.

هزینه شهریه دانشگاه جنوا

دانشگاه جنوا دانشگاهی دولتی است و در قبال تدریس از دانشجویان هزینه ای دریافت نمی کند و تنها دانشجویان در ابتدای هر ترم مبلغی را از دانشجویان بابت خدمات دانشجویی دریافت می کنند. این هزینه ها با استفاده از بورسیه های تحصیلی رایگان محاسبه شده و دانشجویان نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهند داشت.

زندگی دانشجویی در شهر جنوا

همان طور که در بالا عنوان کردیم، شهر جنوا دارای مکان های تفریحی بسیار زیبا و چشم نواز است و گشت و گزار و تفریح در این شهر هزینه زیادی را در بر نخواهد داشت. در نتیجه دانشجویان این شهر رفاه بیشتری دارند و میزان امنیت این شهر به نسبت بالاتر است. جنوا به دلیل بهبود اوضاع اقتصادی و پایین بودن آلودگی هوا کیفیت بالاتری داشته و اکثر ساکنین این شهر از زندگی در آن رضایت بالایی دارند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)