دانشگاه چیه تی پسکارا با نام کامل دانشگاه تحقیقاتی گابریله د آنونزیو چیه تی پسکارا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که به طور مشترک در شهر های چیه تی و پسکارا در منطقه آبروتزو ایتالیا واقع شده است . این داشگاه در سال 1960 به عنوان یک مؤسسه آموزش عالی برای تحصیل در ایتالیا تأسیس شد و از آن به بعد به نام گابریله آنونزیو نویسنده و شاعر ایتالیایی نام گذاری شد . دانشگاه چیه تی  پسکارا در سال 1965 توسط  نخست وزیر ایتالیا به طور رسمی به عنوان یک دانشگاه مستقل شناخته شد.

این دانشگاه  علاوه بر برنامه های داخلی که به زبان ایتالیایی ارائه می گردند ،  طیف وسیعی از برنامه های بین المللی در زمینه های مختلف تحصیلی ، آموزش کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را نیز ارائه می دهد .  پردیس این دانشگاه در چیه تی حدود 49 هکتار است ، یک مرکز ماهواره ایی و  یک مرکز یاد گیری از راه دور در این پردیس هستند  .

در آوریل 1982 ، دانشگاه آزاد چیه تی پسکارا  پس از تصویب مجلس سنا جمهوری ایتالیا ، تحت حمایت دولت قرار گرفت . این مقدمه ایی برای افتتاح دانشکده های داروسازی ، دامپزشکی و علوم طبیعی بود . در سالهای بعد ، تأکید دانشگاه  چیه تی پسکارا  بر تحقیقات ، سازماندهی مجدد ساختار اداری و ساختن امکانات جدید ، منجر به ایجاد موزه علوم زیست پزشکی و افتتاح بیمارستان تحقیق و آموزش شد . پردیس های مستقر در شهر ترامو با تاسس دانشگاه ترامو در سال 1993 میلادی از این دانشگاه جدا شدند . در سال 2000 میلادی نیز مرکز پژوهش های بیمارستانی در دانشگاه پسکارا تاسیس شد .

معرفی مختصر دانشگاه چیه تی پسکارا  university of chieti-pescara :

نام : university of chieti-pescara

نام ایتالیایی : Università degli Studi Gabriele d’Annunzio Chieti e Pescara

سال تاسیس :    1960 میلادی

وب سایت :  www.unich.it

نوع دانشگاه : دولتی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  چیه تی ، پسکارا

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 30000 نفر

تحصیل در ایتالیا ، گروه های تحصیلی دانشگاه چیه تی پسکارا  university of chieti-pescara :

دانشکده ها و گروه های مختلف دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا برای تحصیل در ایتالیا به شرح زیر می باشند :

دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی دانشگاه چیه تی پسکارا .

گروه پزشکی دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا .

گروه علوم اعصاب ، تصویربرداری و پزشکی بالینی دانشگاه چیه تی پسکارا .

گروه روانشناسی دانشگاه‌چیه‌‎تی‌پسکارا .

گروه علوم پزشکی ، دهان و علوم بیوتکنولوژی دانشگاه چیه تی پسکارا .

دانشکده اقتصاد ، تجارت ، حقوق و علوم جامعه شناسی دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا .

گروه حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه چیه‌تی‌پسکارا .

گروه معماری دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا .

گروه اقتصاد بازرگانی دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا .

گروه داروسازی دانشگاه چیه تی پسکارا .

گروه علوم و مهندسی زمین دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا .

گروه ادبیات ، هنر و علوم اجتماعی دانشگاه چیه تی پسکارا .

گروه زبان ها ، ادبیات و فرهنگ های نوین دانشگاه چیه تی پسکارا .

گروه فلسفه ، علوم تربیتی و اقتصاد کمی دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا .

کتابخانه ها های دانشگاه چیه تی پسکارا :

سیستم کتابخانه دانشگاه چیه تی پسکارا  شامل کتابخانه های موضوعی و بین رشته ای است . این مجموعه تقریباً کلیه رشته ها را در بر می گیرد و انواع مختلفی از قالب ها را شامل می شود – از کتاب ها و مجلات گرفته تا نسخه های خطی و نقشه ها. مجموعه ها به طور فزاینده ای دیجیتالی هستند و از طریق صفحه وب کتابخانه یا کاتالوگ کتابخانه از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند . سیستم کتابخانه دانشگاه همچنین مشترکاتی در تعدادی از بانکهای اطلاعاتی آنلاین دارد که از هر حساب دانشجویی در داخل یا خارج از دانشگاه قابل دسترسی است. همچنین کتابخانه ها و بایگانی های مختلف تخصصی وجود دارد . کتابخانه پزشکی و کتابخانه اصلی دانشگاه در پردیس چیه تی .اقع شده اند . کتابخانه پردیس  پسکارا  میزبان  یک مرکز کتابخانه یکپارچه است که بخش های جداگانه ای با تمرکز بر معماری ، زبان های خارجی و ادبیات ، اقتصاد و علوم مدیریت دارد. این مرکز بیش از 129000 جلد کتاب دارد .

پژوهش در دانشگاه چیه تی پسکارا  university of chieti-pescara :

دانشگاه چیه تی پسکارا  مدتهاست که با تحقیقات علمی پایه و پیشرفته در ارتباط بوده است . این دانشگاه علاوه بر بودجه های دولتی از بودجه غیر دانشگاهی و دولتی نیز برای پژوهش های خود استفاده می کنند . سازمانی که برای مدیریت هدایا و کمکهای مالی به دانشگاه وجود دارد این کمک های مالی  دانشگاه را مدیریت می کند ، که به پشتیبانی از اهداف بلند مدت دانشگاه و سایر اهداف علمی کمک می کند . [60] علاوه بر تحقیقات انجام شده در مدارس و دانشکده های دانشگاهی ،

دانشگاه پسکارا  شامل تعدادی از مراکز و مؤسسات تحقیقاتی از جمله مرکز تحقیقات پیری (CeSI) ، انستیتوی فناوریهای پیشرفته زیست پزشکی (ITAB) ،  یک پژوهشگاه علوم  بالینی ، مرکز پزشکی فیزیکی ، مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی و … است.

واحد عملیاتی پزشکی ورزشی در مرکز بین المللی آموزش حرفه ای دانشگاه (CIAPI) مستقر است. دانشگاه پسکارا همچنین یک باغ گیاه شناسی به نام Giardino dei Semplici ایجاد کرده است ، که شامل مجموعه ای از گیاهان و گیاهان چوبی مرتبط با طب سنتی است که به عنوان منبع دیگری برای تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی مختصر شهرهای چیه تی و پسکارا  ایتالیا :

هر دانشجویی که قصد تحصیل در اروپا و تحصیل در ایتالیا را دارد می بایست از شهر مقصد خود اطلاعاتی هرچند مختصر داشته باشد. در این قسمت به معرفی مختصر شهرهای چیه تی و پسکارا برای دوستداران تحصیل در ایتالیا پرداخته اییم :

شهر چیه تی (Chieti) یک شهر در جنوب ایتالیا که در استان آبروتزو قرار گرفته است و تقریبا 200 کیلومتر با رم فاصله دارد . آب و هوا در اینجا این شهر به طور کلی  معتدل است . بارندگی در چیه تی در تمام سال بسیار زیاد است . حتی در خشک ترین ماه های سال نیز این مقدار بارش قابل توجه است . متوسط ​​دما در شهر چیه تی  13.4 سانتی گراد است و میانگین بارندگی در این شهر به 782 میلی متر میرسد . در جولای میزان بارش در کمترین حد خود قرار دارد که میانگین آن 41 میلی متر است. بیشترین میزان بارش متعلق به ماه نوامبر است که به طور میانگین به 91 میلی متر میرسد . با دمای میانگین 22.2 درجه ساانتی گراد، جولای گرم ترین ماه سال است. در ژانویه، متوسط ​​دما 4.7 درجه سانتی گراد است که کمترین میانگین دما در سال در تمام سال است .

کشاورزی به لطف باغبانی ، زراعت غلات ، زیتون ، زراعت دخانیات و کشت انگور یک بخش مهم اقتصادی در شهر چیه تی باقی مانده است . خدمات مالی ، تجارت و صنعت بویژه در تولید مواد غذایی ، مواد شیمیایی ، کاغذ ، مصالح ساختمانی ، بسته بندی ، صنایع مهندسی و متالورژی از دیگر مولفه های اقتصادی شهر چیه تی هستند . همچنین این شهر دارای یک ایستگاه تلویزیونی (Rete 8) ، بیمارستان ها ، سالن های ورزشی و هتل های مختلف است .

شهر چیه تی  برای تحصیل در ایتالیا دارای مهد کودک های مختلف دولتی و خصوصی ، مدارس ابتدایی و متوسطه ​​مختلف دولتی ، یک مدرسه متوسطه خصوصی و دانشگاه‌چیه‌تی‌پسکارا است . دانشگاه چیه تی پسکارا که میزبان بیش از 30 هزار دانشجوی داخلی و بین المللی است از مشهور ترین موسسات آموزشی در این شهر است .

خدمات حمل و نقل عمومی در شهر پیه تی توسط شرکت های Società Unica Abruzzese di Trasporto و Trolleybus Chieti مدیریت می گردد . شهر چیه تی که در میانه راه آهن رم – پسکارا است دارای ایستگاه راه آهن چیه تی و ایستگاه راه آهن کوچکتر Chieti-Madonna delle Piane است .

پسکارا :

شهر پسکارا پایتخت منطقه پسکارا در منطقه Abruzzo ایتالیا است . این شهر پرجمعیت ترین شهر آبروتزو است و دارای نزدیک به 120 هزار نفر جمعیت است . خیابان اصلی تجاری شهر کورسو اومبرتو اول است که منطقه اصلی خرید و تجارت این شهر است  که در یک منطقه محدودیت رانندگی محصور شده است ، جایی که بهترین فروشگاه های مد شهر در آن واقع شده اند .

در پسکارا آب و هوا گرم و معتدل است. بارندگی در پسکارا در تمام سال بسیار زیاد است . متوسط ​​دما در پسکارا  14.8 سانتی گراد است و میانگین میزان بارش سالانه 735 میلی متر است . کم بارش ترین ماه جولای است. بارش در جولای به میزان 37 میلی متر است . بیشترین میزان بارش متعلق به ماه دسامبر است که به طور میانگین به 85 میلی متر میرسد . با متوسط ​​دمای 23.5 درجه سانتی گراد، جولای گرم ترین ماه سال است . در ژانویه، متوسط ​​دما 6.3 درجه سانتی گراد است که کمترین میانگین دما در سال در تمام سال است . پسکارا  پرجمعیت ترین شهر منطقه آبروتزو  است و یکی از ده مرکز اقتصادی ، تجاری و گردشگری در سواحل دریای آدریاتیک به شمار می رود . پسکارا با داشتن خط ساحلی که بیش از 20 کیلومتر طول دارد یک تفریحگاه ساحلی محبوب در ساحل دریای آدریاتیک در طول تابستان است .

همچنین بخوانید:

دانشگاه پادوا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post