پادوا یک شهر در منطقه ونه تو در شمال غربی کشور ایتالیا است . جمعیت شهر پادوا حدود 214000 نفر تخمین زده شده است. این شهر مرکز اقتصاد و ارتباطات منطقه است که در هشتاد کیلومتری شهر میلان و 30 کیلومتری شهر ونیز و 40 کیلومتری شهر ویچنزا قراردارد پادوا یک شهر دانشجویی و باستانی زیبا با شبکه ایی متراکم از خیابان ها و آثار باستانی دیدنی است.

شهر پادوا میزبان دانشگاه پادوا است که در سال 1222 میلادی تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا به حساب می آید . نکته جالب توجه این است که ستاره شناس و دانشمند مشهور ایتالیایی گالیلئو گالیله از سال هزار وپانصد و نود ودو میلادی تا سال هزار و ششصد و ده میلادی به مدت هجده سال در این دانشگاه مشغول تدریس بوده است.

اولین زن در جهان از دانشگاه پادوا فارغ التحصیل شد وهمچنین دانشگاه پادوا قدیمی ترین تئاتر آناتومی را در سال 1594 ساخته است که هم اکنون نیز برای بازدید کنندگان باز است.

دانشگاه پادوا همچنین قدیمیترین باغ گیاه شناسی  را در جهان اداره می کند. باغ گیاه شناسی Orto Botanico di Padova به عنوان باغ گیاهان دارویی وابسته به دانشکده پزشکی دانشگاه تاسیس شد. این مجموعه هنوز یک مجموعه مهم از گیاهان نادر است.

تاریخ شناسان تاسیس شهر پادوا را حدود 100 سال قبل از میلاد مسیح تخمین زده اند و این شهر ازگذشته شهری پر جمعیت، متمول و ثروتمند در امپراطوری روم بوده است که آمفی تئاتر ها و ویلا های پر زرق و برق و جالب توجهی داشته است.

شهر پادوا میزبان کنسولگری های چند کشور، از جمله کانادا، کرواسی، ساحل عاج، پرو، لهستان، سوئیس و اروگوئه است. یک کنسولگری برای کره جنوبی نیز به زودی باز می شود .

آب و هوای و جغرافیای شهر پادوا ایتالیا

پادوا دارای آب و هوایی مرطوب است که ویژگی اکثر شهر های شمالی ایتالیاست . این شهر دارای زمستان های سرد و تابستان های نه چندان گرم است و آب و هوای این شهر را می توان جزو آب و هوا های معتدل دسته بندی کرد.

بارش باران حتی در ماه های کم باران شهر پادوا نیز مقدار قابل توجهی است . متوسط دمای سالانه شهر پادوا در شمال شرقی ایتالیا حدود 14 درجه سانتی گراد و میانگین بارش باران نیز حدود 870 میلی متر در سال است.

در ماه فوریه میزان بارش باران در کمترین حد خود قرار دارد که میانگین آن 60 میلی متر است. درماه نوامبر نیز میزان بارش به بالاترین حد خود با میانگین 93 میلی متر می رسد.

ماه جولای با میانگین دمای 23 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین ماه در شهر‌پادوا است و ماه ژانویه نیز با میانگین 3 درجه سانتی گراد بالای صفر سرد ترین ماه در شهر پادووا می باشد.

اختلاف بارش بین خشک ترین و پر بارش ترین ماه سال حدود 33 میلی متر است . و اختلاف سرد ترین ماه و گرم ترین ماه در شهر پادوا حدود 20 درجه سانتی گراد محاسبه شده است.

به طور کلی در طول ماه های ماه، ژوئن، ژوئیه، اگوست و سپتامبر بهترین آب و هوا در شهر‌پادوا است . شهر‌پادوا برای دانشجویان تحصیل در ایتالیا یک انتخاب ایدهآل محسوب می شود.

اقتصاد شهر پادوا ایتالیا

با توجه به موقعیت عالی آن، شهر یک مرکز طبیعی برای تجارت و صنعت  است. اقتصاد شهر به دلیل حضور شرکت های متعدد هر نوع، به طور عمده شرکت های صنعتی همواره رو به رشد بوده است .

منطقه صنعتی پادوا در بخش شرقی شهر که در سال 1946 ساخته شده است با داشتن مساحت 11 میلیون متر مربع در حال حاضر یکی از بزرگترین مناطق صنعتی در اروپا است.

دفاتر اصلی 1300 شرکت و صنایع مختلف در اینجا مستقر هستند و 50000 نفر دراین شرکت ها مشغول به کار هستند . در منطقه صنعتی دو ایستگاه راه آهن، یک بندر رودخانه ایی ، سه پایانه کامیون، دو خروجی بزرگراه و بسیاری از خدمات مرتبط با آن وجود دارد.

همچنین  چندین  هتل ، ادارات پست و مراکز راهنمایی نیز در این منطقه وجود دارد . علاوه بر این منطقه صنعتی ، کشاورزی و توریسم نیز باعث رونق اقتصادی شهر پادوا شده است .

وجود دانشگاه پادوا نیز باعث شده است که دانشجویان داخلی و بین المللی زیادی هرساله به این شهر سفر کنند همین امر باعث تحرک بیشتر اقتصادی در شهر خواهد شدو علاوه بر آن ورود دانشجویان بین المللی به ایتالیا و شهر پادوا به معنی ورود ارز به شهر خواهد بود که همین امر نیز موجب رونق اقتصادی شهر‌پادوا است .

جاذبه های توریستی شهر پادوا ایتالیا

شهر‌پادوا در ایتالیا دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی است که توریست های فراوانی را به خود جذب می کند . در این قسمت تعدادی از مشهور ترین جاذبه های توریستی شهر پادوا معرفی شده است :

باغ گیاه شناسی شهر پادوا : این باغ اولین باغ گیاه شناسی دانشگاه در جهان است که از سال 1545 ساخته شده و دارای گونه های بسیار نادری از گیاهان است . این باغ در سال 1997 توسط یونسکو به ثبت جهانی رسیده است .

Madonna dell’ Arena : دیوار های این صومعه تاریخی با نقاشی هایی ارزشمند از جیوتو پوشیده شده است . نقاشی هایی که از حضرت مریم در این صومعه کشیده شده است از بهترین نمونه های آن در کشور ایتالیاست .

کلیسای سنت آنتونی شهر پادوا  ، این کلیسا از بهترین نمونه های معماری سبک گوتیک در ایتالیا به شمار می آید .

آمفی تئاتر آناتومی دانشگاه پادوا : از سال 1595تئاتر آناتومی معروف پاداو، هنرمندان و دانشمندان را به مطالعه در مورد بدن انسان تشویق کرد. این قدیمی ترین نمایش  آناتومی( سالن تشریح بدن انسان ، کالبد شکافی ) دائمی در اروپا است.

در این سالن حدود 250 استاد و دانشجو تشریح بدن یک انسان را نظاره می کردند . این سالن با اقتباس از آمفی تئاتر های روم باستان به صورت مارپیچ طراحی شده است . این تئاتر کمک بسیار شایانی به پزشکان برای شناختن درون بدن انسان کرده است . امروزه این سالن به مکانی توریستی برای علاقمندان تاریخ پزشکی تبدیل شده است.

موزه باستان شناسی پادوا

میدان دی سینیوری

میدان تاریخی دل سانتو

حمل و نقل در شهر پادوا ایتالیا

حمل و نقل جاده ایی 

یک بزرگراه اصلی با بیش از 20 خروجی برای شهر شهر‌پادوا را احاطه کرده است و حمل نقل  جاده ایی از این طریق انجام می شود . شهر پادوا از طریق بزرگراه ها به برشیا ، ونیز ، تریسته ، ترویزو و … متصل است . شهر‌پادوا در میان مسیری است که به شرق اروپا یعنی کشور های اتریش ، اسلوونی و کرواسی می رسد

راه آهن

دو ایستگاه راه آهن برای مسافران پادوا  وجود دارد. ایستگاه اصلی پادوا  Stazione di Padova  نام دارد و یکی از بزرگترین ایستگاه های راه آهن در کشور ایتالیا است . بیش از 450 قطار در روز ایستگاه اصلی پادوا را به مقاصد مختلف ترک می کند . این ایستگاه در سال 20 میلیون مسافر را جابجا می کند .

هر روزه قطار های سریع و السیر از پادوا به مقصد میلان ، رم ، بلونیا ، و فلورانس و ونیز در تردد هستند . همچنین قطار های بین المللی به مقصد  زوریخ در سویس ، مونیخ در آلمان ، وین در اتریش و دیژون در فرانسه وجود دارند

هواپیما

خود شهر پادوا فاقد فرودگاه است . این شهر 50 کیلومتر با فرودگاه مارکوپولو شهر ونیز فاصله دارد .این فرودگاه نزدیک ترین فرودگاه با سرویس تجاری منظم است .  پادوا همچنین می تواند توسط فرودگاه شهر ورونا ، فرودگاه تره ویزو و فرودگاه بلونیا پشتیبانی شود .

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی شهری شامل اتوبوس های عمومی( پادوا دارای تقریبا 40 خط اتوبوس است که توسط اتوبوس های جدید تجهیز شده است )  همراه با تراموا و تاکسی های خصوصی است . مرکز شهر پادوا فقز برای تردد وسایا نقلیه مجاز قابل دسترسی است. همچنین در برخی خیابان ها مسیر مخصوص پیاده روی و دوچرخه سواری وجود دارد.

همچنین بخوانید:

دانشگاه تورورگاتا رم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (1 امتیاز)