تحصیل در رشته مدیریت بین الملل در ایتالیا

مگان کلنسی ، از ایالات متحده ، توضیح می دهد که چرا او بسیار مشتاق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بین الملل در ایتالیا بود و اینکه چگونه با زندگی در خارج از کشور سازگار است

مگان کلنسی پس از گذراندن یک سال تحصیل در ایتالیا به عنوان بخشی از دوره کارشناسی ، مشتاق بازگشت به کارشناسی ارشد به آنجا بود. اما ، در حالی که او کشور را دوست دارد و از زمان خود در دانشگاه بولونیا لذت می برد ، اما چیزهای زیادی برای عادت وجود دارد.

مگان که در شیکاگو ، ایلینویز ‘متولد و بزرگ شده’ بود ، دوره کارشناسی خود را در رشته روابط بین الملل در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی گذراند. در این مدت ، او با استفاده از برنامه آموزش خارج از دانشگاه برای بازدید مجدد از ایتالیا ، جایی که آرزو داشت از 12 سالگی در آنجا تعطیلات زندگی کند ، دوباره بازدید کرد.

مگان که هنوز پس از یک سال اقامت در کشور علاقه داشت ، تصمیم گرفت برای تمام دوره تحصیلات تکمیلی خود به ایتالیا برگردد. با توجه به اینکه امکان ورود مستقیم به یک برنامه تحصیلات تکمیلی وجود دارد ، این درخواست تجدید نظر افزایش یافت. در ایالات متحده ، او می گوید ، دانش آموزان اغلب قبل از اقدام به کارشناسی ارشد حداقل سه سال تجربه کار دارند.

همچنین بخوانید:

دلایل تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

او می گوید: “این تجربه شگفت انگیز بوده است.” “من بخشی از یک کلاس کوچک متشکل از 30 دانشجو هستم ، بنابراین ایجاد روابط با اساتید آسان تر است ، این جنبه ای است که در دانشگاه برکلی از دست رفته بود. اساتید عالی هستند و واقعاً به نیازهای دانشجویان گوش می دهند و پاسخ می دهند. ”

مگان علاوه بر اینکه از جنبه علمی کارها راضی است ، از سبک زندگی محلی نیز لذت می برد. او می گوید ، “مردم اینجا بیشتر ز آمریکایی ها از چیزهای کوچک زندگی لذت می برند.”

با این وجود ، این همه شراب آفتابی و خوب نبوده است – سازگاری با یک سیستم آموزش عالی متفاوت نیز چالش هایی را به همراه داشته است.

مگان توضیح می دهد: “در ابتدا عادت كردن دشوار بود ، زیرا این سیستم كاملاً متفاوت از سیستم آمریكایی است كه من به آن عادت داشتم.” وی اضافه می کند که منابع دانشگاه به اندازه منابع دانشگاه کالیفرنیا نیست و اندازه نسبتاً کوچک بولونیا می تواند دسترسی به فرصت های شبکه و اشتغال را در مقایسه با شهری مانند سانفرانسیسکو دشوارتر کند.

اما به طور کلی ، مگان می گوید خوشحال است که توانسته فضای دانشگاهی کوچکتر را تجربه کند و از انتخاب خود بیشتر خوشحال است. وی پس از گذراندن دوره خود امیدوار است که در ایتالیا بماند ، یا در سایر نقاط اروپا کار پیدا کند و در حال حاضر برای کارورزی اقدام می کند.

وی معتقد است که تحصیل در خارج از کشور یک سرمایه مشخص خواهد بود. “من از آنجا که خودم در یک کشور خارجی خودم را پخته تر کرده ام ، مجبورم مجالس جدیدی ارائه دهم و خودم را به زبان و مکانی که با آن آشنا نبودم اثبات کنم.

“اکنون من در توانایی های خود احساس امنیت بیشتری می کنم و دانش جدیدی را جمع آوری کرده ام که اگر در آمریکا بمانم هرگز نمی توانستم کسب کنم. من خودم را در برابر چالش های جدید باز کردم و احساس آمادگی بیشتری نسبت به آینده و آنچه می توانم انجام دهم احساس می کنم. “

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post