ایتالیا کشوری است که به دلیل بستنی ها و پیتزاهای مشهوری که دارد بسیار شناخته شده می باشد ولی باید بدانید که دانشگاه های این کشور نیز شهرت بسیاری داشته و از رتبه علمی بسیار بالایی برخوردار می باشد. رشته مدیریت از جمله برترین رشته هایی است که در دانشگاه های این کشور تدریس می شود. در ادامه پنج دلیل اصلی برای تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا را برای شما عنوان خواهیم کرد تا شما با اطلاعات بیشتری رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دلایل تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا

هزینه پایین

هزینه تحصیل یکی از پنج دلیل اصلی برای تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا محسوب می شود. تحصیل در دانشگاه های ایتالیا در مقایسه با کشورهای دیگر پایین تر است و از این رو دانشجویانی که هزینه پرداخت شهریه های بالا را ندارند معمولا دانشگاه ایتالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند. همچنین هزینه های تحصیلی در این دانشگاه ها طی سه قسط قابل پرداخت بوده و دانشجویان می توانند در طول مدت ترم این مبلغ را پرداخت نمایند.

تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا

بالا بودن سطح علمی

از جمله اصلی ترین ویژگی دانشگاه های ایتالیا، بالا بودن سطح علمی آن ها می باشد. تمامی اساتید موجود در دانشگاه های ایتالیا در حوزه خود بسیار متخصص بوده و می توانند تمامی مطالب را به صورت کامل به دانشجویان منتقل کنند. همین امر باعث پرطرفدار شدن دانشگاه های ایتالیا در بین متقاضیان شده است.

اعتبار مدرک

اعتبار مدرک دانشگاه های ایتالیا بسیار بالا بوده و شما با استفاده از این مدرک در هر جای دنیا می توانید مشغول به کار شوید. این مدارک به تمامی زبان های دنیا قابل ترجمه بوده و ارزش و اعتبار بسیاری دارد. شما می توانید در تمامی مقاطع در دانشگاه های ایتالیا تحصیل کنید. اعتبار مدرک برای دانشجویان تحصیل در ایتالیا یک فاکتور مهم تلقی می شود.

تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا

امکان کار حین تحصیل

تجربه در کار اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل دانشگاه ایتالیا این امکان را برای دانشجویان مدیریت خود فراهم کرده تا در حین تحصیل در صنایع مختلف مشغول به کار شوند. از این رو دانشجویان بین المللی می توانند در طول تحصیل خود علاوه بر تامین بخشی از هزینه های زندگی در ایتالیا، رزومه ای قوی نیز داشته باشند.

دریافت بورسیه

بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا از طریق دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کرده و از سایر مزایای بورسیه نظیر خوابگاه رایگان و … نیز بهره مند شوند. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید میزان درآمد خانوار خود را به سفارت ایتالیا در ایران تحویل دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا

 • ارائه کپی و اصل مدارک تحصیلی دانشگاه و ریز نمرات آن
 • کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه مدرک میزان مهارت زبان انگلیسی
 • ارائه اصل پاسپورت و کپی آن

معرفی رشته مدیریت در ایتالیا

مدیریت به فرآیندی می گویند که برنامه ریزی، نظارت، هدایت و فرماندهی اعضای سازمان را برای رسیدن به اهداف آن شامل می شود. رشته مدیریت (mba in italy) دارای گرایش های مختلفی هستند که عبارت است از: مدیریت صنعتی، مدیریت بازگانی، مدیریت استراتژیک، مدیریت بیمه اکو، مدیریت بیمه، مدیریت گردشگری، مدیریت بازاریابی، مدیریت سازمانی، مدیریت دولتی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت تکنولوژی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت مالی، مدیریت اجرایی، مدیریت کسب و کار، مدییرت کارآفرینی، مدیریت منابع انسانی و … .

تحصیل در رشته مدیریت دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه میلان یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های ایتالیا محسوب می شود که انواع رشته های مدیریت را برای دانشجویان ارائه می دهد. هدف اصلی این دانشگاه آموزش دانشجویان در زمینه کسب و کار مدیران می باشد. این دانشگاه در زمینه مدیریت بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان در نظر گرفته است.

تحصیل در رشته مدیریت دانشگاه تورین

دانشگاه تورین ایتالیا تخصصی ترین رشته های مدیریت را به دانشجویان خود ارائه می دهد. دانشجویانی که در این رشته در حال تحصیل هستند واحدهای تخصصی را طی می کنند تا بتوانند در کسب و کار موفق شوند. این دانشگاه نیز امکان بورسیه را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده و در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد.

هزینه تحصیل در رشته مدیریت ایتالیا

تعیین شهریه های رشته مدیریت دانشگاه های ایتالیا به سه دسته مدیریت مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم بندی می شود. تعیین شهریه دانشگاه به نوع رشته بستگی دارد و شما با استفاده از بورسیه تحصیلی می توانید از تخفیفات دولت ایتالیا نیز برخوردار شوید.

شرایط کار رشته مدیریت در ایتالیا

در ایتالیا شرکت های زیادی به دنبال رشته های مختلف مدیریت هستند. در این صنایع از دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه مدیریت دعوت به همکاری می شود. کار در این صنایع علاوه بر تجربه، رزومه ای قوی نیز برای شما به همراه دارد. این مدیران عملکرد شرکت را تحت مدیریت قرار داده و بر نحوه انجام کارها نظارت خواهند داشت.

بهترین دانشگاه های ایتالیا برای رشته مدیریت

اغلب دانشگاه های ایتالیا دارای رتبه جهانی هستند و هر کدام از سطح علمی بالایی برخوردار می باشند. برنامه ریزی در این دانشگاه ها به گونه ای است که دانشجویان در پایان تحصیل می توانند از تمامی تسهیلات و امکانات این دانشگاه ها بهره مند شوند. از جمله برترین دانشگاه های ایتالیا در رشته مدیریت می توان به دانشگاه بولونیا و دانشگاه میلان اشاره کرد.

دانشگاه های رشته مدیریت ایتالیا

 • دانشگاه کارلو کاتانئو
 • دانشگاه کسب و کار رم
 • دانشگاه پلی تکنیک تورین
 • دانشگاه بولزانو
 • دانشگاه آدریانا
 • دانشگاه جان کابوت
 • دانشگاه پالرمو
 • دانشگاه سیه نا
 • دانشگاه بولونیا

شرایط پذیرش در رشته مدیریت ایتالیا

ایتالیا نیز مانند هر کشوری قوانین خاص خود را برای پذیرش دارد. برای پذیرش در این دانشگاه ها شما ابتدا باید مدارک خود را به مسئولان پذیرش تحویل داده و در صورت تایید می توانید نسبت به مراحل بعدی اقدام نمایید. از جمله مدارکی که باید به دانشگاه تحویل داده شود می توان به مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و مدارک زبان اشاره کرد.

هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در ایتالیا

مقدار هزینه های دانشجویان بین المللی در ایتالیا به میزان توقع و سبک زندگی هر فرد بستگی دارد. همچنین زندگی در ایتالیا به نوع شهر و موقعیت جغرافیایی آن مرتبط بوده و در صورتی که شما هزینه کافی برای پرداخت هزینه های مسکن در ایتالیا را ندارید می توانید از خوابگاه های ایتالیا استفاده کنید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

2.8/5 - (11 امتیاز)