دانشگاه جان هاپکینز بلونیا (Johns Hopkins University School of Advanced International Studies Bologna) یک دانشگاه بین المللی خصوصی است که بخشی از دانشگاه  بین المللی مطالعات پیشرفته تریسته و دانشگاه جان هاپکینز واقع در واشنگتن دی سی است که در شهر بلونیا برای تحصیل در ایتالیا ساخته شده است . این دانشگاه که به طور خلاصه SAIS نامیده می شود  یک برنامه آکادمیک بین رشته ای ارائه می دهد که بیشتر شامل اقتصاد بین الملل ، روابط بین الملل ، زبان های مختلف و مطالعات منطقه ایی می شود.

دانشگاه بین المللی جان هاپکینز برای تحصیل در ایتالیا در سال 1955 به عنوان شعبه اروپایی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا تاسیس شد . در سال 1961 این دانشگاه به شهر بلونیا یعنی جایگاه فعلی آن منتقل شد و در سال 2006 میلادی نیز یک نوسازی اساسی باعث به روز شدن دانشگاه و امکانات آن برای تحصیل در ایتالیا گردید .

دانشکده مطالعات بین المللی پیشرفته بین المللی جان هاپکینز(SAIS) با حضور جهانی که شامل دانشگاه هایی در سه قاره است ، یک مؤسسه آمریکایی است که برنامه های فارغ التحصیلی را ارائه می دهد و در زمینه تحقیق ، سیاست و نوآوری در سراسر جهان مشارکت می کند.شهر بولونیا در ایتالیا محل دانشکده مطالعات بین المللی جان هاپکینز اروپا است که برای بیش از 60 سال از موقعیت استراتژیک خود در قلب اروپا برای آموزش رهبران در امور بین المللی استفاده کرده است.  دانشکده مطالعات بین المللی پیشرفته بین المللی جان هاپکینز  برای تحصیل در ایتالیا با دانشکده های بین المللی و جامعه ایی نزدیک به تقریباً 200 دانشجو دارای نماینده های از بیش از 40 کشور جهان برای تحصیل در ایتالیا در این رشته های خاص است .

بولونیا یک شهر دانشگاهی است که دارای یک تاریخ و فرهنگ غنی است .بولونیا یکی از بالاترین درآمد سرانه و کمترین نرخ بیکاری در ایتالیا را دارد و به طور مداوم در بین 10 شهر برتر اروپا برای کیفیت زندگی قرار دارد. این هفتمین شهر پرجمعیت کشور ایتالیا است که در قلب یک کلان شهر حدود یک میلیون نفری واقع شده است. این شهر در چهارراه سیستم ریلی ملی ، قطارهای پر سرعت قرار دارد . شهر بلونیا میزبان دانشگاه بلونیا نیز هست که از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا و جزو سه دانشگاه برتر برای تحصیل در ایتالیا است.

معرفی مختصر دانشگاه مطالعات بین المللی  پیشرفته جان هاپکینز بلونیا :

نام :       Johns Hopkins University School of Advanced International Studies Bologna

سال تاسیس :    1955 میلادی

وب سایت : https://sais.jhu.edu

نوع دانشگاه : خصوصی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  بلونیا

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه مطالعات بین المللی  پیشرفته جان هاپکینز بلونیا :

Johns Hopkins University School of Advanced International Studies Bologna

برخی برنامه های ارائه شده در این مرکز برای تحصیل در ایتالیا عبارت است از :

کارشناسی ارشد هنر در روابط بین الملل   M.A: کارشناسی ارشد هنر در روابط بین الملل یک برنامه دو ساله است. سال اول در بولونیا و سال دوم در واشینگتن  است.

کارشناسی ارشد هنر در امور بین الملل –   MAIA: این یک دوره دو ساله است و هر دو سال در بولونیا برگزار می شود.

کارشناسی ارشد سیاست های عمومی بین المللی – : MIPP کارشناسی ارشد سیاست های عمومی بین المللی یک دوره یک ساله است که در مرکز مطالعات بین الملل پیشرفته بلونیا در  اروپا برگزار می شود که در زمینه امور بین الملل فعالیت می کنند. داوطلبان این مدرک باید هشت دوره را در مرکز بگذرانند.

دیپلم در مطالعات بین المللی: مدرک SAIS Europe یک دوره یک ساله است که در مرکز بولونیا ارائه می شود. دیپلم همچنین سال اول دوره کارشناسی ارشد محسوب می شود.

تحصیل در ایتالیا ، انواع خدمات دانشگاه مطالعات بین المللی  پیشرفته جان هاپکینز بلونیا :

Johns Hopkins University School of Advanced International Studies Bologna

خدمات کتابخانه مرکز مطالعات پیشرفته بین المللی جان هاپکینز ایتالیا :

کتابخانه رابرت اچ  اوانز در دو طرف ساختمان قرار گرفته است و دارای منابع چاپی و الکترونیکی و اتاق های مطالعه بزرگ است . این کتابخانه شامل یک مجموعه تخصصی با بیش از 85000 جلد کتاب – یکی از ثروتمندترین مجموعه های انگلیسی زبان در روابط بین المللی است.

پژوهش در دانشگاه مطالعات بین المللی  پیشرفته جان هاپکینز بلونیا :

Johns Hopkins University School of Advanced International Studies Bologna

مراکز پژوهشی دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا برای تحصیل در ایتالیا به شرح زیر می باشند :

مرکز مطالعات مشروطه و توسعه دموکراتیک دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

مرکز تجارت بین الملل و سیاست های عمومی دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

طرح تحقیقاتی آفریقا دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

مرکز مطالعات آسیای شرقی دانشگاه جان هاپکینز بلونیا

آکادمی مدیریت برای توسعه دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

موسسه تحقیقات سیاست بولونیا دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا  (BIPR)

مرکز مطالعات کانادا دانشگاه جان هاپکینز بلونیا

مرکز روابط اقیانوسیه دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

مؤسسه آسیای مرکزی و قفقاز دانشگاه جان هاپکینز بلونیا

موسسه سیاست خارجی دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

پروژه دیده بان  بین المللی دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

مرکز مطالعات استراتژیک مریل دانشگاه جان هاپکینز بلونیا

موسسه ایالات متحده و کره در دانشگاه جان‌هاپکینز‌بلونیا

مرکز مطالعات مشروطه و توسعه دموکراتیک  CCSDD  :  این مرکز یک پروژه مشترک مرکز بولونیا و دانشکده حقوق دانشگاه بولونیا است. این تحقیق در مورد کشورهایی که در حال گذار به دموکراسی هستند ، انجام می گیرد و دوره های آموزشی را در این کشورها برگزار می کند تا آموزش و ظرفیت سازی را برای رشد نهادهای دموکراتیک فراهم کند.

مجله امور جهانی   SAIS Europe: مجله امور بین الملل SAIS Europe یک مجله علمی است که توسط دانشجویان دانشگاه جان هاپکینز بلونیا  اداره می شود و از سال 1997 به طور توسط این مرکز منتشر می شود. هدف بیان شده آن تهیه “مجمعی برای بحث و اشاعه ایده ها درباره موضوعات جاری در زمینه روابط بین الملل برای مخاطبان گسترده درگیر با روابط خارجی است.”

معرفی مختصر شهر بلونیا  ایتالیا :

شهر بلونیا در شمال ایتالیا پایتخت و بزرگترین شهر منطقه امیلیا-رومانیا در شمال ایتالیا است. . این شهر هفتمین شهر پرجمعیت در ایتالیا نیز می باشد . بولونیا مهمترین واحد کشاورزی، صنعتی، مالی و حمل و نقل است، که در آن بسیاری از شرکت های بزرگ مکانیکی، الکترونیکی و مواد غذایی دفتر مرکزی خود را در این شهر دایر کرده اند. و همچنین بلونیا میزبان یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری دائمی در اروپا است بولونیا نیز یکی از ثروتمندترین شهرهای ایتالیا است که اغلب به عنوان یکی از شهرهای برتر در کیفیت زندگی کشور رتبه بندی شده است .هزینه های زندگی در شهر بلونیا نسبت به شهر های کوچک تر ایتالیا کمی بالاتر است که البته برای دانشجویان جای نگرانی نخواهد بود زیرا پس از گرفتن بورسیه استانی ایتالیا بسیاری از هزینه های دانشجویان که برای تحصیل در ایتالیا به این شهر سفر می کنند کاهش پیدا خواهد کرد .

همچنین بخوانید:

دانشگاه بلونیا

دانشگاه پادوا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post