دانشگاه جان کابوت یا دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت (John Cabot University)  یک دانشگاه کوچک آمریکایی در منطقه Trastevere رم ، ایتالیا است . زمینه های تحصیل در دانشگاه جان‌کابوت رشته هایی مانند تاریخ هنر ، مدیریت تجارت و امور بین الملل ، علوم سیاسی و … است که علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند در یکی از این رشته ها ادامه تحصیل دهند . دانشگاه جان‌کابوت که در سال 1972 دارای سه پردیس در مرکز رم است . اعتبار دانشگاه جان کابوت توسط وزارت آموزش عالی ایتالیا پذیرفته شده است  .

از سال 1978 ، بیشتر دانشجویان شاغل در جان کابوت دانشجویان رشته های تجاری بودند ، اگرچه برخی از آنها مدرک دانشیار هنر دریافت می کردند. از سال 1985 تا 1991 ، دانشگاه برنامه هایی را در تاریخ هنر ، امور بین الملل و ادبیات انگلیسی ایجاد یا ایجاد کرد .

در سال 1991 ، این مدرسه با نام دانشگاه جان کابوت به یک دانشگاه مستقل تبدیل شد و در سال 2003 معتبر شد .

این دانشگاه دارای سه محوطه دانشگاه در محله Trastevere در مرکز رم به نام پردیس Frank J. Guarini ، پردیس Tiber و پردیس Caroline Critelli Guarini در سواحل رودخانه تیبر است . این سه مکان پنج دقیقه با هم فاصله دارند .

پردیس گوارینی میزبان سالن اجتماعات  و همچنین کتابخانه است. این هتل همچنین دارای اتاق های مطالعه ، آزمایشگاه چندرسانه ای و استودیوی تلویزیون دیجیتال ، یک باغ مراقبه و دفتر ثبت است.

پردیس فرانک جی گوارینی یک صومعه سابق با یک ساختمان اصلی سه طبقه است که مرکز اصلی دانشگاه جان کابوت برای تحصیل در ایتالیا به حساب می آید .  محوطه دانشگاه در نزدیکی تیبردر فاصله  پنج دقیقه پیاده روی از محوطه دانشگاه گوارینی است . در این پردیس کلاسهای درس ، کافه تریا ، دفتر خدمات دانشجویی ، اداره مهاجرت و مؤسسه کارآفرینی قرار دارد . پردیس Critelli نیز در فاصله  پنج دقیقه پیاده روی از محوطه پردیس دانشگاهی تیبر است و دارای کلاس های درس ، دفاتر اداری و مرکز خدمات شغلی است .

دانشگاه جان‌کابوت دارای برنامه های دانشگاهی در زمینه هایی مانند علوم سیاسی ، ادبیات انگلیسی ، اقتصاد و ارتباطات است . همچنین تعدادی برنامه تحصیلی از راه دور در رشته های تاریخ هنر ، مدیریت تجارت و امور بین الملل را برای تحصیل در ایتالیا ارائه می کند .

از دانشجویانی که برای تحصیل در ایتالیا دانشگاه جان‌کابوت را انتخاب کرده اند 66 درصد دختر هستند و دانشجویانی از بیش از 70 کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند .

معرفی مختصر جان کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت ) :

John Cabot University

نام :                                             John Cabot University

سال تاسیس :    1972 میلادی

وب سایت :  www.johncabot.edu

نوع دانشگاه : خصوصی

کتابخانه : دارد

شهر : رم

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود نفر

تحصیل در ایتالیا ، گروه های تحصیلی دانشگاه جان کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت ) :

John Cabot University

دانشکده های دانشگاه جان‌کابوت  ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  برای تحصیل در ایتالیا به شرح زیر می باشند :

دانشکده تاریخ هنر دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده مدیریت تجارت دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده ارتباطات دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده تاریخ و علوم انسانی دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده ریاضیات ، علوم طبیعی و علوم کامپیوتر دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده زبانها و ادبیات مدرن دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

دانشکده علوم سیاسی و امور بین الملل دانشگاه جان‌کابوت ایتالیا .

تحصیل در ایتالیا ، انواع خدمات دانشگاه جان‌کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت ) :

John Cabot University

مرکز خدمات شغلی دانشگاه جان کابوت :

مرکز خدمات شغلی دانشگاه جان‌کابوت  ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  به دانشجویان کمک می کند تا با شرکت در کارگاه ها ، فرصت های کارآموزی ،

برای ورود به بازار کار آماده شوند .

مرکز خدمات دانشجویی دانشگاه جان کابوت :

دفتر خدمات دانشجویی دانشگاه جان‌کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  انواع فعالیتهای درسی را ارائه می دهد که منعکس کننده ارزش های این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه چند فرهنگی است است .

 

تحصیل در ایتالیا ،  خدمات کتابخانه دانشگاه جان کابوت :

کتابخانه Frohring به  عنوان گسترده ترین مجموعه علمی دانشگاهی زبان انگلیسی در رم ، و همچنین مکانی آرام برای مطالعه یا کار روی پروژه ها ، برای دانشجویان دانشگاه جان‌کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  در ایتالیا در دسترس است .

خدمات خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه جان کابوت :

آزمایشگاههای رایانه ای و آزمایشگاههای چندرسانه ای دانشگاه جان کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  ، یک فضای مناسب رابرای دانشجویان جهت  سخنرانی ، نوشتن مقاله یا اجرای پروژه های چندرسانه ای فراهم می کند.

خدمات پزشکی دانشگاه جان کابوت :

دفتر بهداشت و بهزیستی دانشگاه جان‌کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  ایتالیا مرکزی برای سلامت جسمی و روانی دانشجویان است . این دانشگاه دارای یک کلینیک مشاوره و یک پزشک در محوطه دانشگاه است که برای امور سلامتی دانشجویان فعالیت می کنند .

خدمات ورزشی دانشگاه جان کابوت :

دانشگاه جان‌کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)   برای ارتقاء یک سبک زندگی فعال و سالم ، تیم های ورزشی تفریحی ، سفر و کلاس های آموزشی ورزشی را ارائه می دهد. مرکز تناسب اندام مجهز به تردمیل ، دوچرخه ، دستگاه های ورزش های قلبی عروقی رایگان است. دانشجویان درگیر در تیم های رقابتی این فرصت را دارند که مهارت های ورزشی خود را توسعه داده و دوستی طولانی مدت با هم تیمی ها برقرار کنند.

کلوپ های دانشجویی دانشگاه جان کابوت

دانشجویان دانشگاه جان‌کابوت ( دانشگاه آمریکایی جان‌کابوت)  که برای تحصیل در ایتالیا به شهر رم سفر می کنند  فرصتی برای پیشرفت در دیگرمهارتا مثل ارتباطات ، کارهای تیمی ، رهبری و حل مسئله را دارا هستند . باشگاه های دانشجویی دانشگاه جان‌کابوت به شرح زیر است :

باشگاه تاریخ هنر

باشگاه تجاری

باشگاه شطرنج

باشگاه فرهنگ آسیا

انجمن اقتصاد و دارایی

انجمن فیلم ، رسانه و ارتباطات

انجمن ملل متحد

همچنین بخوانید:

دانشگاه میلان

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)