دانشگاه ساساری (ایتالیایی: Università degli Studi di Sassari، مخفف UniSS) یک دانشگاه دولتی در ساساری  واقع در جزیره ساردینیا ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1562 تأسیس شد است . دانشگاه‌ساساری توسط آلسیو فونتانا، نجیب زاده برجسته شهر ساساری در سال 1558 تاسیس شد و افتتاح رسمی آن  در ماه مه سال 1562 میلادی انجام شد.

امروز دانشگاه ساساری تعداد بیش از 15000 دانشجو و حدود 700 معلم را داراست . همچنین این دانشگاه دارای بیش از 11 دانشکده و بیش از 40 واحد، مرکز و موسسات آموزشی است. چندین مدرسه تخصصی، موسسات تحقیقاتی برای تحقیقات ویژه و مدارس تحصیلات تکمیلی نیز در دانشگاه‌ساساری  وجود دارد .

دانشگاه‌ساساری در چهار محوطه دانشگاهی تشکیل شده است که اصلیترین آنها در شهر ساساری، شهر اصلی جزیره ساردینیا است. این محوطه دانشگاهی در تپه های مشرف به سواحل شمالی ساردینیا قرار دارد. سه دانشگاه دیگر، اولبیا (olbia)، نورو(Nuoro ) و اوریستانو(oristano) خارج از شهر هستند. اولبیا ، شهر اصلی بندر صنعتی ساردینیا در شمال این جزیره است . شهر نورو در مرکز جزیره ساردینیا توسط پارک ملی اوروسه( Orosei)  وجنارجنتو (Gennargentu) احاطه شده است و دانشکده های کشاورزی ، حقوق و پزشکی در این شهر قرار دارند . شهر اوریستانو نیز در غرب جزیره ساردینیا قرار دارد و میزبان تعدادی دیگر از دانشکده های دانشگاه‌ساساری است .

در طول حدود 500 سالی که از تاسیس دانشگاه  ساساری می گذرد این دانشگاه  دارای بسیاری از فارغ التحصیلان قابل توجه است، از جمله چند سیاستمدار برجسته و نویسنده. سباستینو ساتا که بهترین شاعر ساردینیا شناخته شده در دانشگاه‌ساساری تحصیل نموده است . همچنین یکی ازنخست وزیر های سابق ایتالیا نیز در این دانشگاه تحصیل کرده است .

معرفی مختصر دانشگاه ساساری :

نام :                                                       university of Sassari نام مخفف :   uniss

سال تاسیس :   1562 میلادی                                                            رتبه کشوری : 36

شهریه دانشگاه : 1000 الی 1500 یورو در سال                                       وب سایت :  www.uniss.it

نوع دانشگاه : دولتی                                                                          رتبه جهانی :  1000 +

کتابخانه : دارد                                                                                   شهر :  ساساری در جزیره ساردینیا

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 15 هزار نفر

تعداد استاد : حدود 700 نفر

دانشکده های دانشگاه ساساری :

دانشگاه‌ساساری دارای 11 دانشکده است که تمامی رشته های ارائه شده در این دانشگاه زیر مجموعه این 11 دانشکده هستند . اسامی این 11 دانشکده را در لیست زیر مشاهده می فرمایید :

دانشکده کشاورزی                                                       دانشکده معماری

دانشکده هنر                                                                دانشکده اقتصاد و بازرگانی

دانشکده زبان های خارجی و ادبیات                                 دانشکده حقوق

دانشکده علوم ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی                     دانشکده پزشکی و جراحی

دانشکده علوم سیاسی                                                     دانشکده داروسازی

دانشکده دامپزشکی

انواع خدمات دانشگاه ساساری :

1.مرکز زبان دانشگاه ساساری :

مرکز زبان دانشگاه، دوره های رایگان  زبان و فرهنگ ایتالیایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه  می کند که در طول سال تحصیل در ایتالیا برای ارتباط به شهروندان مشکلی نداشته باشند .

2 . خدمات اقامتی دانشگاه ساساری :

آژانس منطقه ای برای مطالعات دانشگاهی (ERSU)  خدمات اقدامتی برای دانشگاه و شهر ساساری را مدیریت می کند که هزینه های مختلفی نیز برای اتاق ها نسبت به میزان تجهیزشان وجود دارد . دانشجویانی که دارای اقامت طولانی تری هستند در گرفتن اتاق ها در اولویت هستند . انجمن شبکه دانشجویان شبکه اراسموس نیز به دانش آموزان در جستجوی مسکن خصوصی کمک می کند .

پژوهش در دانشگاه ساساری :

تحقیق و پژوهش یکی از فعالیت های اصلی انجام شده توسط دانشگاه‌ساساری است. گروه های مختلف مسئول توسعه پروژه های علمی و تحقیقاتی هستند . که پشتیبانی توسط آنها توسط اداره تحقیق مرکزی انجام می شود . دانشگاه‌ساساری  از طریق فعالیت دانشمندان و مراکز تحقیقاتی که با آنها هماهنگ شده اند، تحقیق  و پژوهش های علمی ار در طیف وسیعی از زمینه های علمی ترویج و منتشر می کند . دانشگاه‌ساساری در پی  ترویج ، پیاده سازی و توسعه نتایج تحقیقات در همکاری نزدیک با شرکت های تجاری و بازار است.

مراکز تحقیقاتی دانشگاه ساساری به شرح زیر است :

CBLS – مرکز تحقیقات دریانوردی                                                   NRD – مرکز تحقیقات بیابان زایی

CBV – مرکز حفاظت و تنوع زیستی گیاهان                                        CSAPS – مرکز مطالعات انسان شناسی

IA – مرکز تحقیقات کشاورزی نوآورانه                                             MCDC – مرکز مدیترانه ایی برای کنترل بیماری ها

CERNATEC – مرکز تحقیقاتی پزشکی و درمان های مکمل

همچنین دانشگاه‌ساساری تعداد زیادی توافقنامه همکاری با شرکای دیگر در کشورهای دیگر و موسسات بین المللی دارد. همکاری ها از طریق چارچوب و موافقت نامه های خاص، یادداشت تفاهم (MOUs)، مشارکت در برنامه ها و پروژه های بین المللی به تصویب می رسد.

رتبه بندی دانشگاه ساساری :

رتبه کشوری :  36

رتبه جهانی :  1000 +

معرفی مختصر شهر ساساری :

شهر ساساری دومین شهر بزرگ و پرجمعیت در جزیره ساردینیا واقع در غرب کشور ایتالیاست . جمعیت این شهر حدود 500 هزار نفر تخمین زده شده است  . این شهر قدیمی دارای مجموعه های بسیاری از آثار هنری است . این شهر قدیمی یک شهر سنتی است که به تاریخ و سنت خود و همچنین معماری و طبیعت بکر و زیبایش شهره است .

این شهر همانطور که  میزان قابل توجهی از اهمیت فرهنگی، گردشگری، تجاری و سیاسی در این جزیره برخوردار است از لحاظ اقتصادی نیز از شهر های مهم جزیره ساردینیا است . اقتصاد شهر عمدتا به گردشگری و خدمات متصل به آن متکی است اما در صنعت نفت ، داروسازی و پژوهش نیز در اقتصاد این شهر موثر هستند .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post