قصد سفر به ایتالیا را دارید؟ بیمه سفر خود را فراموش نکنید!

ممکن است فکر کردن در مورد اینکه چه عواملی ممکن است در سفر به ایتالیا قبل از اینکه آن را انجام دهید اشتباه است ، اما این بهتر از مواجهه با عواقب بعدی و آماده نبودن است. به همین دلیل بیمه مسافرت مهم است – هنگامی که به ایتالیا یا هر جای دیگر در اروپا سفر می کنید!

آیا برای بازدید از ایتالیا به بیمه سفر نیاز دارم؟

اگر برای ورود به ایتالیا به ویزای شینگن نیاز دارید ، برای درخواست ویزای ایتالیا باید بیمه مسافرتی معتبری داشته باشید. با این حال ، اگر می توانید بدون ویزا به ایتالیا سفر کنید ، پس بیمه مسافرتی اجباری نیست – اگرچه کاملاً توصیه می شود.

اگر متقاضی ویزای بلند مدت به ایتالیا هستید (مانند ویزای کار یا دانشجویی) ممکن است به جای بیمه مسافرتی ، به بیمه درمانی بین المللی (مهاجران) نیاز داشته باشید.

شرایط بیمه ویزای سفر ایتالیا

از آنجا که ایتالیا بخشی از منطقه شینگن است ، شما باید بیمه نامه ای را دریافت کنید که مطابق با شرایط بیمه سفر شینگن باشد . به همین ترتیب ، باید از طریق کل منطقه شینگن معتبر باشد و حداقل 30،000 یورو هزینه پزشکی را پوشش دهد.

در صورت تمایل به حفاظت بیشتر می توانید از پوشش بیشتری برخوردار شوید.

بیمه سفر برای ایتالیا

بیمه مسافرتی ایتالیا را از کجا می توان دریافت کرد؟

شما می توانید به یکی از روش های زیر بیمه نامه سفر ایتالیا را دریافت کنید:

 • از طریق یک شرکت بیمه سفر به طور مستقیمبهترین راه برای دریافت بیمه سفر برای ایتالیا مستقیماً از طریق یک شرکت بیمه است. بیشتر آنها بصورت آنلاین کار می کنند ، بنابراین می توانید طرحی را انتخاب کنید و هزینه آن را از خانه خود پرداخت کنید. Europ Assistance،  AXA-Schengen  یا  MondialCare ، برخی از برترین شرکت های ارائه دهنده بیمه سفر شینگن هستند که سفارتخانه ها و کنسولگری های ایتالیا آن را می پذیرند.
 • از طریق کارگزاران بیمه سفراینها شرکتهایی هستند که بصورت آنلاین فعالیت می کنند و از شرکتهای مختلف بیمه برنامه ارائه می دهند. می توانید برنامه ها را در کنار هم مقایسه کنید و یکی از آنها را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.
 • از طریق آژانس تور خوداگر تور ایتالیا را رزرو کرده باشید ، بسیاری از شرکت ها برنامه رایگان سفر مسافرتی را می توانند خریداری کنند. ممکن است همیشه این بهترین برنامه نباشد و اغلب قیمت بالاتری دارند ، بنابراین قبل از ثبت نام مطمئن شوید که خط مشی را با دقت می خوانید. شما پوشش نامناسب نمی خواهید.

چگونه می توان اثبات بیمه ویزای سفر ایتالیا را ارائه داد؟

هنگامی که یک طرح بیمه سفر شینگن از Europ Assistance ،  AXA-Schengen  یا  MondialCare خریداری می کنید ، یک گواهی یا نامه بیمه دریافت می کنید که می توانید بارگیری و چاپ کنید. شما باید این مورد را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری ایتالیا ارسال کنید.

همچنین بخوانید: مهمانداری و مدیریت گردشگری راهنمای نهایی دانشجویی

چرا بیمه مسافرتی ایتالیا مهم است؟

اگر به ایتالیا سفر می کنید (یا به همین دلیل به هرجای دیگر) باید بیمه مسافرتی دریافت کنید تا اگر در طول سفر مشکلی پیش آمد با هزینه های زیاد و غیرمنتظره روبرو نشوید.

بگذارید بگوییم شما در ایتالیا هستید ، هنگام تصادف که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد ، از تعطیلات خود لذت می برید. در این حالت ، بیمه مسافرتی هزینه های پزشکی شما را جبران می کند.

یا (اگر پوشش اخلال در سفر دارید) ، فرض کنید شما یک سفر به ایتالیا را رزرو کرده اید و پیش پرداخت کرده اید ، اما چیزی خارج از کنترل شما را مجبور به لغو یا کوتاه کردن سفر می کند. در این حالت ، بیمه سفر بخشی از هزینه های پیش پرداخت شما مانند هتل ، بلیط پرواز  و … را جبران می کند .

بیمه مسافرتی ایتالیا چه مواردی را پوشش می دهد؟

بیشتر برنامه های بیمه مسافرتی ایتالیا پوشش زیر را ارائه می دهند:

 • فوریت های پزشکیاگر در ایتالیا دچار حادثه شوید یا ناگهان بیمار شوید ، بیمه درمانی مسافرتی هزینه های درمان پزشکی را پوشش می دهد. این فقط شامل موارد اضطراری و غیرقابل پیش بینی است ، نه برای درمان مربوط به شرایط قبلی (شرایطی که شما قبل از خرید بیمه مسافرتی داشته اید).
 • تخلیه یا بازگشت به کشوراگر در حالی که در ایتالیا هستید به شدت بیمار می شوید و باید به کشور خود یا جاهای دیگر منتقل شوید ، پوشش تخلیه هزینه آمبولانس هوایی را پوشش می دهد. پوشش مربوط به بازگشت به حمل و نقل به حمل بقایای حادثه دلخراش مرگ اشاره دارد.
 • پوشش اختیاریعلاوه بر بیمه درمانی مسافرتی ، بسیاری از شرکت های بیمه با هزینه اضافی پوشش موارد زیر را نیز ارائه می دهند:
  • اخلال در سفراین شامل تأخیر پرواز ، قطع سفر (مجبور کردن کوتاه کردن سفر) ، لغو سفر ، پرواز از دست رفته است. برای واجد شرایط بودن برای بازپرداخت اختلال در سفر ، شرایط باید از کنترل شما خارج شود. بنابراین ، از دست دادن پرواز خود به دلیل خاموش نشدن زنگ هشدار یا وجود ترافیک ، حساب نمی شود.
  • از بین رفتن یا آسیب رسیدن به وسایل شخصیاگر در سفر به ایتالیا چمدان ، گذرنامه یا سایر وسایل شما به سرقت رفته یا آسیب دیده باشد ، بیمه سفر بخشی از هزینه را جبران می کند. مبلغی که بازپرداخت می شود معمولاً در ابتدا ذکر می شود.
  • بیمه مسئولیتاین نوع بیمه هر هزینه ای را که در اثر خسارتی که شما در ایتالیا بوده اید ، به شخص دیگری یا به دارایی وارد می کند.

چگونه بهترین بیمه سفر را برای ایتالیا انتخاب کنم؟

هنگامی که در حال تحقیق درباره بهترین برنامه بیمه سفر برای ایتالیا هستید ، عوامل زیر را بخاطر بسپارید:

 • حداکثر سیاستاین حداکثر پولی است که یک شرکت بیمه در طول سفر شما به ایتالیا یا هرجای دیگر در منطقه شینگن در هزینه های پزشکی تأمین می کند. برای دریافت ویزای شینگن ، شما به بیمه با حداکثر بیمه نامه حداقل 30،000 یورو نیاز دارید ، اما می توانید بیشتر دریافت کنید.
 • آنچه را پوشش می دهدبیشتر شرکت های بیمه توضیحات مفصلی درباره برنامه های خود در وب سایت دارند. حتماً بخوانید که چقدر برای هر مورد را تحت چه شرایطی پوشش می دهند.
 • موارد استثناهمانقدر مهم است که بدانید شرکت چه مواردی را پوشش نخواهد داد. این معمولاً شامل مواردی مانند تصادفات مربوط به رانندگی تحت تأثیر ، آسیب دیدگی ناشی از “فعالیت های پرماجرا” و غیره است.
 • آیا شرایط شینگن را برآورده می کند؟اگر برای ویزا برای بازدید از ایتالیا اقدام می کنید ، بیمه سفر شما باید شرایط شینگن را برآورده کند در غیر این صورت سفارت ایتالیا / کنسولگری آن را قبول نمی کند و ویزا دریافت نمی کنید.
 • چگونه می توانید ادعا کنید؟آیا روند طرح ادعا به اندازه کافی توضیح داده شده است؟ اگر این جزئیات در بروشور یا وب سایت ذکر نشده است ، از خدمات مشتری بخواهید کجا باید تماس بگیرید ، چه مدارکی نیاز دارید و غیره. شما باید قبل از ترک این اطلاعات بدانید.
 • آیا آنها خط تلفن 24/7 کمکی دارند؟آیا جایی وجود دارد که بتوانید در طول اقامت خود در ایتالیا برای کمک تماس بگیرید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب بهترین برنامه بیمه درمانی مسافرتی ایتالیا برای نیازهای خود ، لطفا برنامه های بیمه سفر را از وب سایت AXA ،  Europ Assistance و MondialCare مقایسه کنید .

هزینه بیمه مسافرتی برای ایتالیا چقدر است؟

هزینه بیمه سفر برای ایتالیا به موارد زیر بستگی دارد:

 • میزان پوشش مورد نظر شماهزینه بیمه نامه سفر برای ایتالیا با پوشش حداکثر 30،000 یورو کمتر از حداکثر بیمه نامه 50،000 یا 100،000 € خواهد بود.
 • سن شماافراد مسن ، به ویژه بالای 60 سال ، به دلیل افزایش خطر عوارض ، هزینه بیشتری را برای بیمه مسافرتی پرداخت می کنند.
 • مدت زمان سفر شماهرچه مدت اقامت شما در ایتالیا بیشتر باشد ، هزینه بیمه نامه درمانی شما نیز بیشتر خواهد بود.

برای یک سفر هفت روزه ، به طور متوسط ​​می توانید انتظار داشته باشید که در جایی از 20 تا 30 یورو برای بیمه درمانی سفر برای یک نفر پرداخت کنید.

در اینجا حق بیمه پزشکی سفر برای ایتالیا و اتحادیه اروپا از AXA Schengen آورده شده است .

مدت زمان سفر به ایتالیاAXA کم هزینه
ایتالیا + فقط منطقه شینگن
AXA Europe Travel
حفاظت گسترده ، منطقه شینگن + اتحادیه اروپا + انگلیس
تا 8 روز20 یورو30 یورو
تا 15 روز36 یورو55 یورو
تا 31 روز56 یورو74 یورو
تا 45 روز65 یورو103 یورو
تا 62 روز73 یورو117 یورو
تا 90 روز89 یورو152 یورو
تا 180 روز168 یورو271 یورو

چگونه می توانم بیمه سفر را کنم؟

به دو طریق می توانید ادعای بیمه مسافرتی کنید:

 • صدور صورت حساب مستقیم. وقتی در ایتالیا مورد مراقبت پزشکی قرار می گیرید ، بیمارستان مستقیماً از شرکت بیمه مسافرتی هزینه می گیرد ، بدون اینکه شما چیزی بپردازید. همه بیمارستان ها این کار را نمی کنند. معمولاً شرکت بیمه یک “شبکه” بیمارستان دارد که امکان صدور صورتحساب را دارد و آنها به شما اطلاع می دهند که کدام یک هستند.
 • وقتی تحت درمان پزشکی قرار گرفتید ، هزینه درمان را خودتان پرداخت می کنید و سپس صورت حساب را پس انداز می کنید ، بنابراین می توانید بعدا ادعا کنید. سپس شرکت بیمه هزینه شما را جبران می کند.

شرکتی که از آنجا بیمه مسافرتی را خریداری می کنید باید هنگام مطالبه ، به شما در مورد روند مطالبات و مدارکی که از شما می خواهند اطلاع دهد. اگر می خواهید قبض های پزشکی خود را پس بگیرید ، باید رسیدها و نسخه های دارویی را نگه دارید. اگر پرواز شما لغو شد ، باید مدارک رسمی به همراه بلیط سفر خود داشته باشید. اگر وسایل شما به سرقت رفته یا گم شده است ، باید شکایت پلیس را در ایتالیا مطرح کنید و گزارش را نگه دارید.

آیا شهروندان ایالات متحده ، کانادا و استرالیا به بیمه مسافرتی ایتالیا نیاز دارند؟

داشتن بیمه درمانی مسافرتی هنگام سفر به ایتالیا برای شهروندان ایالات متحده ، کانادا یا استرالیا یک الزام سختگیرانه نیست. با این حال ، تهیه آن بسیار توصیه می شود.

برنامه های بیمه سفر مانند شینگن پلاس  و  سفر اروپا  نه تنها گواهی بیمه اجباری مورد نیاز هنگامی که  درخواست ویزای اروپا را ارائه می دهند بلکه پوشش گسترده ای را نیز ارائه می دهند. کشورهای تحت پوشش این برنامه های بیمه درمانی سفر شامل ایتالیا ، تمام اعضای منطقه شینگن ، کشورهای اتحادیه اروپا: بلغارستان ، رومانی ، کرواسی ، قبرس ، ایرلند و همچنین انگلیس است.

آیا بهداشت و درمان در ایتالیا برای گردشگران گران است؟

توریست هایی که در ایتالیا بیمه درمانی مسافرتی ندارند ، باید کل هزینه های درمان را خودشان بپردازند. درمان موارد اضطراری جزئی مانند سقوط معمولاً خیلی گران نیست و حتی ممکن است زیر 50 یورو باشد. با این حال ، هر چیزی که نیاز به مراقبت گسترده تری داشته باشد ، مانند جراحی ، به راحتی می تواند هزینه ها را کاهش دهد.

گزارش هایی حکایت از عدم پرداخت هزینه ای برای گردشگران برای خدمات اضطراری دارد. این ممکن است درست باشد ، با این حال ، به این دلیل نیست که قانون خدمات اضطراری را مجبور به رایگان می کند. به احتمال زیاد این حادثه جزئی بوده است و کلینیک یا بیمارستان ایتالیا تمایل یا تجهیزاتی برای پرداخت هزینه یک گردشگر را نداشته است. در این موارد ، درمان با پول مودیان پرداخت می شد.

بنابراین ، شما همیشه باید تصور کنید که مجبور به پرداخت هزینه هستید ، حتی اگر در نهایت پرداخت نکنید.

شهروندان ایتالیایی مالیاتی را پرداخت می کنند که بودجه سیستم بهداشت و درمان ایتالیا را تأمین می کند. به نوبه خود ، آنها درمان (بیشتر) رایگان دریافت می کنند. برخی از هزینه ها و هزینه های اضافی برای برخی از روش ها مانند جراحی و آزمایش اعمال می شود. از آنجا که گردشگران هیچ مالیاتی پرداخت نمی کنند ، هزینه های کامل اعمال می شود.

اگر در یک وضعیت اضطراری در ایتالیا باشم ، با چه کسی تماس بگیرم؟

شماره های اضطراری در ایتالیا عبارتند از:

 • 118 – آمبولانس برای فوریت های پزشکی.
 • 113 – شماره اضطراری عمومی ، مانند 911 در ایالات متحده آمریکا.
 • 112 – پلیس ملی ( Carabinieri).
 • 115 – آتش نشانی.

مورد دیگری که احتمالاً باید یادداشت کنید ، اطلاعات تماس با سفارت یا کنسولگری کشور خود در ایتالیا است.

آیا می توانم به جای بیمه سفر در ایتالیا از EHIC خود استفاده کنم؟

کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) جایگزین بیمه مسافرتی نیست. بله ، اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید ، می توانید از EHIC به همان شیوه شهروندان ایتالیایی برای دریافت مراقبت های پزشکی در ایتالیا استفاده کنید. اما این بدان معنا نیست که از خدمات درمانی رایگان بهره مند خواهید شد – همان هزینه ها و هزینه های دیگری که در مورد شهروندان ایتالیایی اعمال می شود در مورد شما اعمال می شود مگر اینکه بیمه درمانی مسافرتی داشته باشید.

در واقع ، بسیاری از شهروندان ایتالیایی ، علی رغم اینکه تحت طرح بیمه دولت قرار دارند ، بیمه درمانی خصوصی دارند.

علاوه بر این ، اگر تصمیم بگیرید که در یک مcareسسه مراقبت های بهداشتی خصوصی (و نه عمومی) مراقبت های پزشکی را انجام دهید ، EHIC شما را تحت پوشش قرار نخواهد داد و همچنین تخلیه ، اختلال در سفر ، مسئولیت و غیره را پوشش نخواهد داد.

نگرانی های اقلیمی و بهداشتی در ایتالیا

ایتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ای ، تابستانهای گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب است. شناخته شده است که دما در جنوب ایتالیا در اوج تابستان در 40 درجه سانتی گراد است ، در حالی که شمال ایتالیا با رعد و برق غریبه نیست.

حتی در این صورت ، معمولاً شرایط آب و هوایی ایتالیایی که برای سلامتی شما خطرناک است ، مشخص نمی شود. اگر اقدامات احتیاطی عادی را انجام می دهید (در روزهای آفتابی گرم در سایه بمانید و در زمستان لباس گرم بپوشید) ، باید خوب باشید.

بیمه اتومبیل در صورت رانندگی به ایتالیا

اگر در حال رانندگی به ایتالیا هستید ، بیمه سفر منظم شما خودروی شما را پوشش نخواهد داد. شما به یک برنامه بیمه اتومبیل بین المللی جداگانه احتیاج دارید که ایتالیا و همچنین سایر کشورهای شینگن را که از طریق آن رانندگی می کنید پوشش دهد. بیمه اتومبیل خریداری شده در کشور خود در ایتالیا معتبر نخواهد بود ، مگر اینکه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید.

همچنین به خاطر داشته باشید که باید بررسی کنید گواهینامه رانندگی یا پلاک خودرو در ایتالیا معتبر و قابل قبول است.

مواردی که باید قبل از سفر به ایتالیا به خاطر داشته باشید

برخی از مواردی که قبل از سفر به ایتالیا باید در خاطر داشته باشید عبارتند از:

 • از رستوران های “توریستی” و گران قیمت خودداری کنیداگر از یک مکان دیدنی محبوب بازدید می کنید ، رستوران های نزدیک به آن پر جمعیت ترین ، با قیمت بیش از حد هستند و به طور کلی ، غذا بهترین نیست.
 • شام در طرف بعدی استصحبت از رستوران ها است ، ایتالیایی ها تمایل به شام ​​دیر خوردن دارند ، بنابراین بسیاری از رستوران ها قبل از ساعت 7 شب یا حتی دیرتر باز نمی شوند.
 • کوپرتو“. این هزینه ای است که باید هنگام صرف غذا برای صرف غذا در رستوران پرداخت کنید. معمولاً برای هر نفر از 1 تا 5 یورو است.
 • بلیط های خود را معتبر ارزیابی کنیداگر در ایتالیا مسافرت با قطار یا اتوبوس را انتخاب کردید ، به یاد داشته باشید که بلیط خود را در یکی از ماشین های ایستگاه “معتبر” کنید ، مگر اینکه بخواهید با جریمه ای روبرو شوید. این دستگاه ها معمولاً سبز و زرد هستند.
 • هم پول نقد داشته باشید و هم کارتاگرچه بسیاری از فروشگاه ها ، به ویژه در مناطق توریستی ، کارت می پذیرند ، اما توصیه می شود برای خریدهای کمتری مقداری پول نقد به همراه داشته باشید.
 • اگر اهل ایالات متحده آمریکا هستید ، لوازم الکترونیکی شما به شارژرهای مختلفی احتیاج دارنددوشاخه ها و پریزها در ایالات متحده و اروپا شکل متفاوتیدارند و ولتاژ متفاوتی دارند. به آداپتور و مبدل نیاز خواهید داشت مگر اینکه بخواهید لوازم الکترونیکی خود را خراب کنید.
 • بلیط های خود را از قبل رزرو کنیداگر برنامه فعالیت های برنامه ریزی شده دارید ، بهتر است از قبل بلیط برای مکانهای دیدنی را رزرو کنید ، بنابراین از شلوغی و صف طولانی خودداری می کنید. البته به شرطی که امکان پیش رزرو وجود داشته باشد.

موسسه سفیران دانش یکی از برترین موسسات ارسال دانشجو به ایتالیا می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در ایتالیا با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post