مهمانداری و مدیریت گردشگری راهنمای نهایی دانشجویی

آیا به طور مداوم در مورد ماجراجویی بزرگ بعدی خود خیال پردازی می کنید ، قیمت پرواز به مقصد دور را بررسی می کنید و برنامه های سفر سرگرم کننده ای را برای شما و دوستان سفر خود برنامه ریزی می کنید؟ یک رشته مهمانداری و گردشگری ممکن است درست در کوچه شما باشد!

در حالی که شما عاشق قدم زدن در ساحل در یک استراحتگاه در بالی هستید ، در مورد تجارت پشت صحنه کنجکاو هستید. چه چیزی مسافران را به سمت انتخاب مقصد سوق می دهد ، چه چیزی تجربه ای باورنکردنی را ایجاد می کند و گردشگری و سفر چه تاثیری در جوامع محلی دارد؟

مطالعه گردشگری و مدیریت مهمان نوازی بلیط شما برای دستیابی به یکی از بالاترین صنایع در حال رشد است: طبق اعلام سازمان جهانی جهانگردی UN (UNWTO) ، گردشگری رشد مداوم و متنوع سازی را تجربه کرده تا به یکی ازپیشرفته ترین بخشهای اقتصادی در جهان در جهان تبدیل شود!

شورای جهانی سفر و جهانگردی (WTTC) تخمین می زند که  از هر 10 شغل موجود در کره زمین 1 مورد در صنعت مهمانداری و جهانگردی است که از هر 5 شغل ایجاد شده در 5 سال گذشته 1 مورد را شامل می شود. این بدان معناست که فرصتهای زیادی برای ایجاد حرفه در این صنعت رو به رشد وجود دارد.

اگر شما یک مسافر جهان هستید که دارای نظم ، کسب و کار ، سخت کوشی و یک فرد دوستانه هم هست ، ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید چرا یک برنامه مدیریت مهمان نوازی و گردشگری می تواند مناسب شما باشد!

مدرک مهمان نوازی و گردشگری چیست؟

طبق نظرسنجی های گستردهبین بیش از 32000 دانشجو در سراسر جهان ، علاقه به برنامه های مهمان نوازی و گردشگری 9٪ افزایش یافته است! این بخشی از طیف گسترده ای از گزینه های برنامه برای انتخاب است . برنامه های صدورگواهینامه . با تمرکز بر یک منطقه از تحصیلات بیشتر برای متخصصانی که به دنبال پیشرفت مهارت هستند مناسب است ، در حالی که برنامه های سطح  کارشناسی یا کارشناسی ارشد  نگاه عمیق به دانش آموزان در همه زمینه های صنعت را فراهم می کند.

مهمان نوازی و گردشگری می توانند در یک بخش از صنعت مانند توسعه گردشگری پایدار تخصص داشته باشند یا طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش دهند. اینها می تواند شامل دوره های مدیریت, حسابداری, فروش, و بازاریابی, مدیریت بازرگانی و طراحی محصول و ارتباطات بین فرهنگی   و موارد دیگر باشد!

بسیاری از برنامه ها این فرصت را به دانشجویان می دهند تا از طریق دوره کارآموزی برای کسب تجربه عملی و آموزش در صنعت ، به خارج از کشور سفر کنند . دانشجویان میهمان نوازی یا جهانگردی اغلب یک زبان مدرن را  بهمراه مدرک خود می آموزند تا بتوانند خود را برای یک حرفه بین المللی بهتر تجهیز کنند.

مدرک مهمان نوازی و مدیریت گردشگری چقدر طول می کشد؟

در حالی که گواهینامه های گردشگری یا مهمان نوازی را می توان در کمتر از دو هفته به پایان رساند ، تحصیل در مقطع کارشناسی معمولاً سه یا چهار سال طول می کشد. در سطح کارشناسی ارشد ، تحصیلات یکی دو سال طول می کشد.

در مقطع لیسانس دانشجویان با صنعت مسافرت و اوقات فراغت ، اصول یادگیری در مدیریت بازرگانی و مهمان نوازی و مطالعات گردشگری و نظریه های اساسی اساسی آشنا می شوند. در سال دوم یا سوم ، دانشجویان اغلب تحصیلات خود را در خارج از کشور انجام می دهند تا دانش عملی مهم را در صنعت کسب کنند. مدارک تحصیلی ممکن است با یک پروژه یا پایان نامه در سطح کارشناسی به پایان برسد.

مدرک ککارشناسی ارشد در مهمانداری و گردشگری است که معمولا در یک مسیر واحد مانند پایداری، سیاستگذاری، و یا اداره و مدیریت متمرکز شده است. این برنامه های تحصیلی اغلب مبتنی بر تحقیق هستند و با پایان نامه کارشناسی ارشد به پایان می رسند.

چرا میهمان نوازی و گردشگری در خارج از کشور را بخوانید؟

اگر به این فکر کرده اید که از عشق خود برای مسافرت استفاده کنید و به دیگران کمک کنید تا در یک برنامه مدیریت مهمان نوازی موفق شوند ، پس شاید قبلاً فکر کرده اید که افق دید خود را برای ورود به دانشگاه در برنامه های مدرک دانشگاهی گسترش دهید.

چرا بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان چمدان های خود را بسته و برای تحصیل در رشته مهمانداری در خارج از کشور تحصیل می کنند؟

  • یک ماجراجویی جدید را شروع کنید

هنگامی که شما یک برنامه را در کشور خود می خوانید ، محتوا به طور معمول در بخش تجارت مدیریت مهمان نوازی تمرکز می کند. اما ، چرا خودتان را به چالش نکشید و احساسات خود را به خارج از کشور برده و مجموعه ای جدید از مهارت ها را نبینید؟

با تحصیل در خارج از کشور ، خود را کاملاً با شیوه زندگی جدیدی آشنا می کنید. شما این فرصت را خواهید داشت که یک شهر جدید ، یک فرهنگ جدید و به احتمال زیاد یک زبان جدید را تجربه کنید. طبیعتاً چنین تغییر بزرگی می تواند با چالش هایی همراه باشد. اما ، با غلبه بر آنها ، مهارت های لازم برای برتری در برنامه جدید خود را حتی قبل از ورود به کتاب یاد می گیرید.

  • خود را قابل فروش کنید

طبقیک نظر سنجی گسترده از صنعت ، کارفرمایان اصلی برای جذب استعدادهای جدید آنچه را که بهترین مدارس مدیریت مهمان نوازی و گردشگری در جهان می دانند ، انتخاب کردند. از ده مدرسه برتر ، هفت کشور مختلف از جمله سوئیس ، هلند و امارات متحده عربی نمایندگی دارند.

با انتخاب یک مدرسه در خارج از کشور ، شما یک شبکه ارتباطی جهانی را پرورش داده و تسلط خود را در ارتباطات بین فرهنگی افزایش می دهید. شما همچنین به کارفرمایان آینده نشان می دهید که فرد نوآوری هستید که آماده است یک چالش را بپذیرد و از مهارت هایی که آموخته اید برای برتری در یک محل کار پویا و سریع استفاده کنید.

  • تحصیلات خود را بیشتر ادامه دهید

مدارک تحصیلات مهمانداری و جهانگردی همچنین در حال افزایش محبوبیت هستند زیرا روند صنعت در جهانگردی بین المللی ، فناوری و گردشگری محیط زیست تقاضا می کند که متخصصان این صنعت برای جلب توجه گردشگران ، تحصیل کرده و مرتبط باشند.

اگر در طول دوره کارشناسی خود فرصت تحصیل در خارج از کشور را از دست داده اید ، در اینجا فرصت شما برای تجربه تحصیل در خارج از کشور وجود دارد. چه راهی بهتر از این که خود را با یک فرهنگ کاملاً جدید آشنا کنید ، یک دیدگاه کاملاً جدید در زندگی بدست آورید.

تفاوت بین مهمانداری و جهانگردی چیست؟

خوشه مهمان نوازی و گردشگری در مدیریت ، بازاریابی و فعالیت رستوران ها و خدمات غذایی ، اقامتگاه ها ، جاذبه ها ، رویدادهای تفریحی و خدمات مربوط به سفر متمرکز شده است. در حالی که مشاغل موجود در این گروه شغلی می توانند هر دو بخش را با هم تداخل دهند ، اما تفاوت هایی بین مهمان نوازی و گردشگری وجود دارد که می تواند چشم انداز شغلی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

مهمانداری چیست ؟

مهمانداری شامل کلیه مشاغل مرتبط با خدمات مشتری و مسافرتی مانند مدیریت هتل ، تهیه و آماده سازی مواد غذایی و منابع انسانی است. برای موقعیت به عنوان مدیر یک مرکز استراحتگاه پنج ستاره یا مرکز همایش ها ، اغلب سطح بالایی از خدمات به مشتری نیاز است.

گردشگری چیست؟

جهانگردی صنعتی است که حول سفر می چرخد ​​، و تمرکز ویژه ای بر چگونگی احساس راحتی و مراقبت از مسافران دارد. اگر در صنعت گردشگری کار می کنید ، ممکن است در یک شرکت مسافرتی یا به عنوان آژانس مسافرتی و راهنمای تور کار کنید.

در حالی که تفاوت بین مهمان نوازی و گردشگری اندک است ، مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد یک برنامه ، بیشتر بدانید که کدام مسیر شغلی شما را دوست دارد. اکثر برنامه ها هر دو موضوع را با هم ترکیب می کنند و بسیاری شامل کارآموزی یا تجربه کاری هستند بنابراین قبل از فارغ التحصیلی دانش دست اول در مورد این صنعت خواهید داشت.

نکاتی برای انتخاب درجه گردشگری و مهمان نوازی

هنگام تصمیم گیری برای برنامه مهمانداری و گردشگری ، باید سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • چقدر می توانم به یک برنامه اختصاص دهم؟
  • آیا برای مطالعه برنامه ای نیاز به مسافرت یا جابجایی دارم؟
  • چقدر می توانم برای یک برنامه هزینه کنم؟
  • امیدوارم از یک برنامه چه مهارت هایی کسب کنم؟
  • چه نوع گواهینامه یا مدرکی را می خواهم دریافت کنم؟

این سوالات به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که یک دوره آنلاین  را به راحتی از طریق منزل خود انتخاب کنید ، یک گواهینامه در یک منطقه خاص یا یک موضوع مورد علاقه یا یک دوره کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد طولانی را در یک دانشگاه انتخاب کنید.

برنامه ای که انتخاب می کنید به سطح شما بستگی دارد – آیا به دنبال یک موقعیت سطح پایین هستید یا امیدوارید که به یک سمت مدیریتی برسید؟ می توانید تبلیغات شغلی را که برای شما جالب به نظر می رسند بررسی کنید و برنامه هایی را جستجو کنید که شرایط لازم شغل را داشته باشند.

موسسه سفیران دانش یکی از برترین موسسات ارسال دانشجو برای تحصیل در ایتالیا محسوب می شود. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص این زمینه می توانید با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post