مسینا یکی از شهرهای جنوبی ایتالیا است که مانند هر شهر دیگری دارای فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود می باشد. تحصیل، غذا خوردن و زندگی در مسینا ایتالیا از جمله مباحثی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم. کیفیت زندگی در شهر مسینا در سطح بالایی قرار گرفته و شاخص ایمنی در این شهر بسیار بالا می باشد.

معرفی شهر مسینا

مسینا شهری است که در تنگه سیسیل و در جنوب ایتالیا قرار دارد. سیسیل از جمله بزرگ ترین جزایر ایتالیا است که تنگه مسینا را از شبه جزیره ایتالیا متمایز می کند. از نظر جغرافیایی این شهر اهمیت بسیاری داشته و کیفیت زندگی در آن بسیار بالا می باشد. شهر مسینا بسیار تمیز بوده و شاخص آلودگی در این شهر در سطح پایینی قرار دارد.

هزینه زندگی در شهر مسینا

هزینه تامین مسکن اصلی ترین بخش هزینه های زندگی در شهر مسینا را به خود اختصاص داده است. هزینه اجاره آپارتمان در این شهر با توجه به متراژ و موقعیت جغرافیایی آن تعیین می شود. به طور میانگین جهت خرید یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز این شهر نیاز به مبلغی حدود 500 یورو می باشد. طبیعتا هر چه متراژ آپارتمان بیشتر بوده و موقعیت بهتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

هزینه مواد غذایی

از دیگر مواردی که باید در لیست هزینه های زندگی در شهر مسینا قرار گیرد، هزینه خرید مواد غذایی می باشد. میزان و مقدار مواد غذایی مصرفی هر فرد در ماه با دیگری متفاوت بوده و از این رو هر فرد با توجه به میزان مصرف خود باید هزینه پرداخت کند. به طور میانگین هزینه صرف یک وعده غذایی در شهر مسینا ایتالیا بین 10 تا 15 یورو محاسبه می شود.

هزینه حمل و نقل

با توجه به این که مسینا شهر چندان بزرگی نیست، برای تردد نیاز به پرداخت هزینه بالا نمی باشد. افراد برای تردد در سطح شهر مسینا می توانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و هزینه های تردد را به شدت کاهش دهند.

سایر هزینه ها

هزینه های زندگی در شهر مسینا تنها به این موارد ختم نشده و هزینه جانبی متعددی از جمله هزینه پرداخت قبوض، هزینه خرید پوشاک و … نیز باید در لیست هزینه های زندگی در شهر مسینا قرار گیرد.

کیفیت زندگی در شهر مسینا

زندگی در شهر مسینا همواره سرشار از شور و هیجان بوده و لذت بسیاری دارد. امنیت بالای شهر مسینا و پایین بودن شاخص آلودگی در این شهر موجب شده که در سال های اخیر افراد زیادی به این شهر مراجعه کنند. هزینه تفریح و گردش در شهر مسینا پایین بوده و از این رو مهاجرین می توانند در این شهر زندگی راحتی داشته باشند.

تحصیل در مسینا ایتالیا

شهر مسینا دارای دانشگاه دولتی معتبری است که شاخص کیفیت این دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد. تحصیل در ایتالیا این فرصت را در اختیار افراد قرار می دهد که ضمن تحصیل در دانشگاه معتبر، از زندگی در این شهر زیبا نیز لذت ببرند. متقاضیان برای پذیرش در این دانشگاه باید در روز مقرر نسبت به ارسال مدارک خود اقدام کنند.

دانشگاه مسینا

مسینا دانشگاهی دولتی در شهر مسینا است که در سال 1548 تاسیس شد. زمین لرزه ای در سال 1908 در این شهر رخ داد که بخشی از قسمت های دانشگاه مسینا را تخریب کرد ولی پس از آن این دانشگاه بازسازی شد و گسترش داده شد. نزدیک به 45 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که تعدادی از آن از بین دانشجویان بین المللی تشکیل شده است.

دانشکده های دانشگاه مسینا

 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی و جراحی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده داروسازی
 • علوم سیاسی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده آمار
 • دانشکده آمار
 • دانشکده دامپزشکی

پذیرش در دانشگاه مسینا

تمام متقاضیانی که 17 سال سن به بالا دارند و 12 سال تحصیلی خود را پشت سر گذاشته اند می توانند درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنند. زبان تحصیل در این دانشگاه ها ایتالیایی و انگلیسی بوده و متقاضیان باید مدارک آن را به دانشگاه ارائه دهند. از جمله مدارک ارسالی برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا می توان به مدارک هویتی، مدارک تحصیلی، عکس پرسنلی و … اشاره کرد.

شهریه دانشگاه مسینا

مسینا دانشگاهی دولتی است و هزینه تحصیل در آن بسیار پایین می باشد. دانشجویان این دانشگاه تحت پوشش بیمه درمانی قرار داشته و هر ترم مبلغی بابت بیمه از دانشجویان دریافت می شود. میزان دقیق شهریه دانشگاه در هر ترم به مقطع تحصیلی و نوع رشته هر فرد بستگی دارد.

زندگی دانشجویی در شهر مسینا

دانشجویانی که در شهر مسینا در حال تحصیل هستند رضایت کاملی را از زندگی در این شهر داشته و کیفیت زندگی در آن را در درجه بالایی تخمین زده اند. دانشجویان مسینا می توانند ضمن تحصیل در دانشگاه مسینا به کار نیز مشغول شده و رزومه ای قوی را برای خود به وجود بیاورند.

خوابگاه دانشجویی

یکی از ویژگی های بارز دانشگاه مسینا وجود خوابگاه های دانشجویی می باشد. دانشجویانی که در این دانشگاه در حال تحصیل هستند با اسکان در این خوابگاه ها می توانند هزینه اقامت را کاهش دهند. این خوابگاه ها دارای درجه کیفی مختلفی بوده و هر فرد می تواند بر اساس بودجه خود این خوابگاه ها را رزرو کند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (1 امتیاز)