معرفی رشته مهندسی عمران در ایتالیا

مسلماً مهندسی عمران قدیمی ترین رشته مهندسی است. ساختمانها و جاده ها و پل ها اغلب اولین ساخت و سازهایی هستند که به طور ملموس، نقش و ضرورت دانش یک مهندس عمران را به ما نشان می دهد. مهندسان عمران پروژه ها و سیستم های زیربنایی مانند :جاده ها ، راه آهن ، سیستم های مترو ، فرودگاه ها ، سدها و سیستم های تامین آب و فاضلاب را طراحی ، ساخت و نظارت می كنند.مهندسی عمران یک حرفه هیجان انگیز است زیرا در پایان روز شما می توانید نتایج کار خود را ببینید ، خواه این یک پل در حال تکمیل ، یک ساختمان بلند ، ایستگاه مترو یا یک سد و نیروگاه برق باشد.

رشته مهندسی عمران در ایتالیا

گرایش های  مهندسی عمران:

 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی ژئوتکنیک
 • مهندسی هیدرولیک
 • مهندسی معدن
 • مهندسی حمل و نقل
 • مهندسی ساختمان
 • مهندسی سازه
 • مهندسی حمل و نقل
 • مهندسی منابع آب

مهندسی عمران در دانشگاه پلی تکنیک تورین:

با توجه به اینکه رشته ی مهندسی عمران در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی برگزار نمی گردد.و نظر به اینکه یکی از رشته های پر متقاضی برای تحصیل در کشور ایتالیا می باشد، این رشته در دانشگاه پلی تکنیک تورین به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می گردد.به این صورت که در سال اول به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می گردد و سال دوم و سوم به صورت کامل به زبان ایتالیایی بر گزار می گردد.البته جای نگرانی نیست و خبر خوش برای آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل در این رشته در دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشند با توجه به مکاتبات و رایزنی های موسسه یگانه سفیران دانش با سفارت ایتالیا در تهران،دانشجویان عزیز می توانند با ارائه ی مدرک زبان انگلیسی برای این رشته اقدام به اخذ ویزا کنند.و ارائه ی مدرک زبان انگلیسی به سفارت برای این قبیل رشته ها بلامانع می باشد.دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس این رشته با موقعیت های متعدد تحصیلی در مقطع فوق لیسانس رو به رو خواهند شد و بدون محدودیت می توانند در سایر رشته های مرتبط و گرایش های دیگر این رشته  در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیل شوند و با تکمیل تحصیلات عالی خود از موقعیت های مختلفی شغلی در ایران و سایر کشورهای دیگر نظیر:آلمان،استرالیا،سوئد و….بهره مند شوند.

اگر بخواهیم در مورد نحوه ی پذیرش این دانشگاه اشاره کنیم.لازم به ذکر است که صلاحیت  دانشجویان برای تحصیل در رشته  مهندسی عمران  دانشگاه پلی تکنیک تورین به وسیله ی آزمون TIL بررسی می شود و مشخص است که دانشجویان با توجه به نمره ای که در این آزمون در مقایسه با سایر متقاضیان کسب می کنند پذیرش می شوند.

و خبر خوش برای آن دسته از دانشجویانی که قبلا موفق به شرکت در آزمون های معتبری همچون SATوGREشده اند ،این دسته از متقاضیان صرف نظر از شرکت در آزمونTILدر صورتی که دارای امتیاز و نمره ی مناسبی از این دو آزمون هستند از شرکت در آزمون TILمعاف می شوند و ملاک ارزشیابی این دسته از متقاضیان آزمون SATوGRE قرار می گیرد.

نکته:دانشجویان در این دانشگاه می توانند بیش از یک انتخاب رشته داشته باشند.یعنی متقاضی می تواند قبل از شرکت در آزمون  TIL به ترتیب اولویت های خود را مشخص کرده(از 1اولویت تا10یا بیشتر)و با توجه به امتیازی که در این آزمون کسب می کند شانس خود را در پذیرش از رشته های دیگر نیز افزایش دهد.و با توجه به مشترک بودن واحد های درسی در سال اول همه ی رشته های مهندسی دانشگاه پلی تکنیک تورین قابلیت تغییر رشته به سایر رشته های مهندسی در سال دوم برای دانشجویان فراهم است.

توضیحات مختصری در مورد آزمون TIL:

این آزمون نوعی آزمون تعیین سطح و ورودی دانشگاه پلی تکنیک تورین است که هر ساله برای پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس برگزار می گردد.این آزمون فقط مورد تایید دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشد و برای پذیرش سایر دانشگاه ها شرایط می تواند متفاوت باشد.برای مطالعه کامل آزمونTILمی توانید به صفحه این آزمون مراجعه کنید.

خوشبختانه متقاضیان زیادی به کمک تجربه و تخصص مجموعه ی یگانه سفیران دانش در طول 8سال موفق به کسب پذیرش در رشته مهندسی عمران در دانشگاه پلی تکنیک تورین شده اند و در حال حاضر فارغ التحصیل و مشغول به کار در کشورهای مختلف جهان من جمله ایران ،ایتالیا،آلمان و سوئد و….هستند.

در ادامه می توانید نمونه ای از پذیرش های اخذ شده در این دانشگاه را مشاهده نمایید و با کمک تخصصی ترین تیم اعزام دانشجو به ایتالیا (اپلای ایتالیا )مطمئن ترین مسیر برای مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را طی بنمایید.

رشته مهندسی ساختمان های پایدار در دانشگاه ساپینزا رم:

رشته مهندسی ساختمان های پایدار در دانشگاه ساپینزا رم طی یک دوره ی سه ساله به زبان انگلیسی ارائه می گردد که با توجه به انتخاب های محدود متقاضیان در زمینه ی عمران و معماری،این رشته  از جمله گزینه های مناسب برای شروع تحصیلات عالی علاقه مندان به رشته ی عمران می باشد. امروزه ساخت و ساز محیط های پایدار از اولویت های اصلی جهان ما به حساب می آید.این رشته دانشجویان را با دانش و مهارت هایی برای ساخت و طراحی ساختمان های پایدار ، ساختمان های که در آینده از نیاز های ضروری هر جامعه و اجتماعی است ، آشنا می کند. هدف اصلی این دوره به روزرسانی دانش مهندسی عمران و معماری با توجه به اهمیت به محیط زیست است.

اصول مهندسی ساختمان های پایدار:

 • کاهش مصرف انرژی ساختمانهای موجود و جدید
 • بهره گیری از آب و هوا و منابع طبیعی برای توسعه استراتژی های طراحی و معماری پایدار
 • استفاده مجدد یا بازیافت اجزا و مصالح ساختمانی
 • افزایش طول عمر محصولات و ساختمان ها
 • بازگشت مواد بدون خطر به چرخه طبیعی
 • استفاده پایدار و پاک از محیط و برنامه ریزی و طراحی ساختمان ها
 • کاهش گسترش شهر ، ترویج نوسازی شهری و محافظت از مناطق طبیعی

 

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در این دانشگاه می توانند تحصیلات خود را در گرایش های معماری و عمران مقطع فوق ادامه دهند.

نحوه پذیرش رشته مهندسی ساختمان پایدار در دانشگاه ساپینزا رم

روند اخذ پذیرش در این دانشگاه صرفا بر اساس بررسی سوابق تحصیلی متقاضی صورت می گیرد. این مقاله با توجه به آخرین تغییرات در نحوه پذیرش دانشگاه تهیه گردیده .در صورت تغییر روند و نحوه ی پذیرش دانشگاه این مقاله مطابق با آن ویرایش خواهد شد.

خوشبختانه متقاضیان زیادی به کمک تجربه و تخصص مجموعه ی یگانه سفیران دانش در طول 8سال موفق به کسب پذیرش در رشته مهندسی ساختمان پایدار در دانشگاه ساپینزا رم شده اند و در حال حاضر فارغ التحصیل و مشغول به کار در کشورهای مختلف جهان من جمله ایران ،ایتالیا،آلمان و سوئد و….هستند.

در ادامه می توانید نمونه ای از پذیرش های اخذ شده در این دانشگاه را مشاهده نمایید و با کمک تخصصی ترین تیم اعزام دانشجو به ایتالیا (اپلای ایتالیا )مطمئن ترین مسیر برای مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را طی بنمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post