معرفی رشته مهندسی مکانیک در ایتالیا

اگر بخواهیم یکی از جامع ترین رشته های مهندسی را نام ببریم،قطعا رشته ی مهندسی مکانیک یکی از جامع ترین و بنیادی ترین رشته های مهندسی به شمار می رود . در واقع در هر صنعت و محصولی نشانه هایی از مهندسی مکانیک را می شود پیدا کرد و نقش موثر این رشته در کمک به بشر را به صورت ملموس می توان احساس کرد و به نوعی یک جامعه به مهندسی مکانیک وابسته است. این رشته ترکیبی از خلاقیت ، دانش و ابزارهای تحلیلی ،برای تکمیل کار دشوار شکل دادن به یک ایده به واقعیت است. آموزش آن به دانشجویان  با مهارت تفکر خلاق این امکان را می دهد  تا یک محصول یا سیستم جدید را طراحی  و تولید کنند.مهندسان مکانیک در طیف گسترده ای از صنایع از جمله اتومبیل سازی ، هوا فضا ، بیوتکنولوژی ، رایانه ، الکترونیک ، سیستم های ریز الکترومکانیکی ، تبدیل انرژی ، رباتیک و اتوماسیون و ساخت و حمل و نقل نقش اصلی را بازی می کنند.

در ادامه شما را با گزینه های موجود برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا آشنا خواهیم کرد.

معرفی رشته مهندسی مکانیک در ایتالیا

مهندسی مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک تورین:

با توجه به محدودیت  برگزاری دوره های لیسانس به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا،خوشبختانه مهندسی مکانیک در دانشگاه پلی تکنیک تورین به زبان انگلیسی ارائه می شود.دانشگاه پلی تکنیک تورین در شهر تورین ایتالیا و شمال این کشور قرار دارد این دانشگاه از جمله دانشگاه های مطرح ایتالیا به شمار می رود که هر ساله مقصد تعداد زیادی دانشجو برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی است.

اگر بخواهیم در مورد نحوه پذیرش این دانشگاه اشاره کنیم.لازم به ذکر است که صلاحیت  دانشجویان برای تحصیل در رشته مکانیک دانشگاه پلی تکنیک تورین به وسیله ی آزمون TIL بررسی می شود و مشخص است که دانشجویان با توجه به نمره ای که در این آزمون در مقایسه با سایر متقاضیان کسب می کنند پذیرش می شوند.

و خبر خوش برای آن دسته از دانشجویانی که قبلا موفق به شرکت در آزمون های معتبری همچون SATوGREشده اند ،این دسته از متقاضیان صرف نظر از شرکت در آزمونTILدر صورتی که دارای امتیاز و نمره ی مناسبی از این دو آزمون هستند از شرکت در آزمون TILمعاف می شوند و ملاک ارزشیابی این دسته از متقاضیان آزمون SATوGRE قرار می گیرد.

نکته:دانشجویان در این دانشگاه می توانند بیشتر از یک انتخاب رشته داشته باشند.یعنی متقاضی می تواند قبل از شرکت در آزمون  TIL به ترتیب اولویت های خود را مشخص کرده(از 1اولویت تا10یا بیشتر)و با توجه به امتیازی که در این آزمون کسب می کند شانس خود را در پذیرش از رشته های دیگر نیز افزایش دهد.

توضیحات مختصری در مورد آزمون TIL:

این آزمون نوعی آزمون تعیین سطح و ورودی دانشگاه پلی تکنیک تورین است که هر ساله برای پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس برگزار می گردد.این آزمون فقط مورد تایید دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشد و برای پذیرش سایر دانشگاه ها شرایط می تواند متفاوت باشد.برای مطالعه کامل آزمونTILمی توانید به صفحه این آزمون مراجعه کنید.

رشته علوم مهندسی دانشگاه تور ورگاتای رم:

با اینکه یکی از بهترین انتخاب ها برای شروع به تحصیل در رشته مهندسی مکانیک، دانشگاه تورین می باشد. اما با توجه به محدودیت انتخاب های متقاضیان تحصیل در رشته مهندسی مکانیک  در مقطع لیسانس،رشته ی علوم مهندسی در دانشگاه تور ورگاتای رم می تواند دومین گزینه مناسب برای علاقه مندان به تحصیل در این رشته باشد.

پذیرش در دانشگاه تور ورگاتای رم بر اساس مصاحبه ی SKYPEصورت  می گیرد که در این مصاحبه سطح تسلط متقاضی به زبان انگلیسی،انگیزه و دانش ابتدایی لازم برای ورود به این رشته مورد بررسی قرار می گیرد.که سوالات شامل فیزیک ،ریاضی و تست هوش می باشد.متقاضیان می توانند با همکاری با موسسه ی یگانه سفیران دانش از تخصص کارشناسان مجرب مجموعه ی ما مشاوره های تخصصی تر و تکمیلی تر را کسب کنند.

خوشبختانه متقاضیان زیادی به کمک تجربه و تخصص مجموعه ی یگانه سفیران دانش در طول 8سال موفق به کسب پذیرش در دانشگاه های بالا شده اند و در حال حاضر فارغ التحصیل و مشغول به کار در کشورهای مختلف جهان هستند.

در ادامه می توانید نمونه ای از پذیرش های اخذ شده در این دو دانشگاه را مشاهده نمایید و با کمک تخصصی ترین تیم اعزام دانشجو به ایتالیا (اپلای ایتالیا )مطمئن ترین مسیر برای مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را پیش رو داشته باشید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post