رشته مهندسی خودرو تحصیل در کشور ایتالیا

مهندسی خودرو ترکیبی از علم مکانیک،برق و مواد است.متخصصان در این رشته می توانند وسایل حمل و نقل جدیدی را خلق کنند و همچنین علم و فناوری کنونی را در این حوزه بهبود ببخشند و به روز رسانی کنند. همچنین مهندسان خودرو می توانند سیستم های ترمز ، موتورها ، مکانیزم های ایمنی ، فن آوری های سوخت و سیستم انتقال قدرت را طراحی و آزمایش کنند.

رشته مهندسی خودرو تحصیل در کشور ایتالیابرخی از فرصت های شغلی برای مهندسی خودرو:

  • تکنسین مهندسی خودرو
  • مهندس طراحی خودرو
  • مهندس خودرو
  • طراح اتومبیل
  • طراح خودرو

 

.دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در مقطع ارشد با انتخاب های گوناگون و متفاوتی رو به رو هستند که می توانند در سایر گرایش های مهندسی خودرو به صورت تخصصی ادامه تحصیل دهند و با وجود غول های صنعت خودرو سازی در ایتالیا و کشورهایی اروپایی با موقعیت های مناسب و مختلف شغلی رو به رو شوند.

با توجه به محدودیت  برگزاری دوره های لیسانس به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا، خوشبختانه مهندسی خودرو در دانشگاه پلی تکنیک تورین به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه پلی تکنیک تورین در شهر تورین ایتالیا و شمال این کشور قرار دارد این دانشگاه از جمله دانشگاه های مطرح ایتالیا به شمار می رود که هر ساله مقصد تعداد زیادی دانشجو برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی است. با توجه به موقعیت مناسب علمی و جایگاه ویژه ی دانشگاه پلی تکنیک در  ارائه ی رشته های مهندسی ،  این دانشگاه مناسب ترین انتخاب برای تحصیل در ایتالیا و رشته مهندسی خودرو در کشور ایتالیا به حساب می آید

لازم به ذکر است که صلاحیت  دانشجویان برای تحصیل در رشته ی مهندسی خودرو دانشگاه پلی تکنیک تورین به وسیله ی آزمون TIL بررسی می شود و مشخص است که دانشجویان با توجه به نمره ای که در این آزمون در مقایسه با سایر متقاضیان کسب می کنند پذیرش می شوند.

و خبر خوش برای آن دسته از دانشجویانی که قبلا موفق به شرکت در آزمون های معتبری همچون SAT و GRE شده اند ،این دسته از متقاضیان صرف نظر از شرکت در آزمونTILدر صورتی که دارای امتیاز و نمره ی مناسبی از این دو آزمون هستند از شرکت در آزمون TILمعاف می شوند و ملاک ارزشیابی این دسته از متقاضیان آزمون SAT و GRE قرار می گیرد.

نکته:دانشجویان در این دانشگاه می توانند بیشتر از یک انتخاب رشته داشته باشند.یعنی متقاضی می تواند قبل از شرکت در آزمون  TIL به ترتیب اولویت های خود را مشخص کرده (از 1اولویت تا10یا بیشتر)و با توجه به امتیازی که در این آزمون کسب می کند شانس خود را در پذیرش از رشته های دیگر نیز افزایش دهد.

توضیحات مختصری در مورد آزمون TIL:

این آزمون نوعی آزمون تعیین سطح و ورودی دانشگاه پلی تکنیک تورین است که هر ساله برای پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس برگزار می گردد.این آزمون فقط مورد تایید دانشگاه پلی تکنیک تورین می باشد و برای پذیرش سایر دانشگاه ها شرایط می تواند متفاوت باشد.برای مطالعه کامل آزمونTILمی توانید به صفحه این آزمون مراجعه کنید.

خوشبختانه متقاضیان زیادی به کمک تجربه و تخصص مجموعه یگانه سفیران دانش در طول 8 سال موفق به کسب پذیرش در رشته مهندسی خودرو در دانشگاه پلی تکنیک تورین شده اند و در حال حاضر فارغ التحصیل و مشغول به کار در کشورهای مختلف جهان من جمله ایران ،ایتالیا،آلمان و سوئد و….هستند.

در ادامه می توانید نمونه ای از پذیرش های اخذ شده در این دانشگاه را مشاهده نمایید و با کمک تخصصی ترین تیم اعزام دانشجو به ایتالیا (اپلای ایتالیا )مطمئن ترین مسیر برای مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را طی بنمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (3 امتیاز)