کارهایی که باید در ایتالیا در روز کریسمس انجام شود؟

جشن کریسمس در واقع تولد عیسی مسیح است که هر ساله در ایام مشخصی توسط پیروان آن برگزار می شود. هر کشوری آداب و رسوم خاص خود را داشته و به تزئین درخت به شیوه های خلاقانه می پردازند. کریسمس به خاطر جشن ها و چالش هایی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کریسمس در ایتالیا در هر منطقه ای در روزهای مختلف برگزار می شود. مراسم کریسمس در ایتالیا از اوایل دسامبر آغاز شده و تا 6 ژانویه ادامه دارد. کشور ایتالیا دارای شهرهای مختلفی است که هر کدام رسوم مختلفی را برای کریسمس به دنبال دارد. برای این که جشن کریسمس به شادی و همراه با خاطرات خود سپری شود باید این سوال مورد توجه قرار گیرد که چه کارهایی باید در ایتالیا در روز کریسمس انجام شود؟ در ادامه شما را با تمامی آداب و رسوم و کارهایی که باید در روز کریسمس صورت گیرد آشنا خواهیم کرد.

کریسمس در ایتالیا

کریسمس در شهرهای مختلف ایتالیا

کریسمس در شهر رم

رم پایتخت کشور ایتالیاست و یکی از بی نظیرترین و باشکوه ترین جشن ها را می توانید در این شهر تماشا کنید. بازارهای این شهر در روز کریسمس مملو از درختان کاج است که به روش های کاملا هنرمندانه تزئین شده و زیبایی آن چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. همچنین در گوشه و کنار این شهر می توانید شاهد درختان بزرگ و جذاب کریسمسی باشید.

کریسمس در شهر تورین

تورین یکی از شهرهای شمالی ایتالیا بوده که زیباترین جشن کریسمس را در خود جای داده است. تمامی خیابان ها و مناطق این شهر در روز کریسمس به شکلی کاملا جذاب نورپردازی شده و تزئینات آن به سبک اروپایی می باشد. شما می توانید تمامی لوازم و وسایل تزئین کریسمس را در بازارهای این شهر پیدا کنید.

کریسمس در شهر ورونا

ورونا شهر رومئو و ژولیت هر سال در روز کریسمس با استفاده از چراغ های رنگی بسیار زیبا تزئین می شود و نمایی متفاوت را به نمایش می گذارد. کریسمس ها در این شهر زیبا یک طاق بزرگ نورپردازی شده و در شهر قرار داده می شود تا تمامی ساکنین شهر در آن جمع شده و به شادی بپردازند.

کریسمس در شهر چیتا دی کاستلو

کریسمس در شهر چیتا دی کاستلو در کنار رودخانه تیبر برگزار می گردد. در غروب روز کریسمس عده ای قایق سوار در لباس بابنوئل و با قایق های نورپردازی شده، از کنار رود گذشته و به کنار رود پورتا سان فلوریدو می روند و به کودکانی که اطراف هستند کادو می دهند.

کریسمس در شهر تورنتو

در شهر تورنتو در کریسمس بازارهای بسیاری را شاهد خواهید بود که در آن انواع صنایع دستی و غذاهای محلی به فروش می رسد. همچنین در روز کریسمس در سطح شهر تورنتو جشن ها و مراسمات بسیار جذابی برگزار می شود که با کلی شادی و نشاط همراه خصوصا برای کودکان همراه است.

کریسمس در شهر ساساری

یکی دیگر از باشکوه ترین جشن های کریسمسی در شهر ساساری ایتالیا برگزار می شود. این شهر به تزئینات و کادوی کریسمسی اهمیت بسیاری داده و از این رو بازارهای محلی این شهر رنگارنگ بوده و رونق بسیار زیادی دارد. همچنین برگزاری موسیقی محلی نیز در شهر ساساری بسیار رایج است.

کریسمس در شهر میلان

شهر میلان در روز کریسمس میزبان بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان از سرتاسر دنیا بوده و کریسمس در این شهر بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. پیست های اسکی در ایام کریسمس در این شهر بسیار شلوغ بوده و نمایش های بسیار جذابی در آن اجرا می شود.

بازارهای کریسمس در ایتالیا

در تمامی طول ماه دسامبر همه چیز با نهایت شور و هیجان در جریان است. بازارهای این کشور دارای غرفه های متعددی بوده که در آن تمامی لوازم تزئینی کریسمس به فروش می رسد. در تمامی خیابان ها و بازارها با شیرینی و غذاهای محلی از افراد پذیرایی می شود. خرید هدایای کریسمس در بازارهای این کشور بسیار داغ بوده و تمامی غرفه ها در شب با استفاده از چراغ های رنگی نورپردازی شده است.

آداب و رسوم کریسمس در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا نیز مانند هر کشوری آداب و رسوم خاصی را برای خود دارند که از جمله آن ها عبارت است از:

جشن ظهور

جشن های کریسمس تنها به ده روز کریسمس ختم نشده و اکثر مسیحیان این رویداد را از یک ماه قبل جشن می گیرند و در کلیسا گرد هم آمده و مراسمات و آداب و رسوم خاص خود را اجرا می کنند. در خیابان های این کشور افراد زیادی در حال نواختن موسیقی و یا اجرای نمایش های مختلف می باشند.

روزه گرفتن

برخی از افراد که اعتقادات مذهبی دارند از 15 نوامبر به مدت 40 روز روزه می گیرند و معمولا در این ایام لبنیات و گوشت نمی خورند. همچنین در این چهل روز بسیاری از مناجات و مراسمات دیگر نیز اجرا می شود تا روزه فرد بیشتر قابل قبول قرار گیرد.

شمع های جشن ظهور

از دیگر آداب و رسوم کریسمس، به شمع ظهور مربوط است. در این ایام علاوه بر جشن ظهور، شمع هایی نیز روشن می شود تا روز کریسمس بسوزد. بر روی این شمع ها خط هایی قرار دارد که تا روز کریسمس باید یک خط از آن بسوزد. در نهایت شمع وسطی که شمع پنج است در روز کریسمس باید سوزانده شود.

درخت کریسمس

یکی از شیرین ترین آداب و رسوم کریسمس، تزئین درخت می باشد. درخت کاج یکی از نمادهای کریسمس می باشد. در این حالت انواع چراغ های رنگی و سایر عناصر تزئینی را به شکلی کاملا برنامه ریزی شده بر روی درخت قرار می دهند و در شب این درخت به زیبایی بسیاری می درخشد و جشن کریسمس را تکمیل می کند. بر نوک این درخت ستاره ای می گذارند که نماد فرشته حضرت جبرئیل بوده و در واقع نماد ستاره ای است که در روز تولید عیسی مسیح در آسمان درخشید.

جوراب های کریسمسی

از دیگر رسوم دوست داشتنی کریسمس برای کودکان آویزان کردن جوراب بر روی شومینه می باشد. با فرارسیدن کریسمس به کودکان گفته می شود اگر بچه خوبی باشند بابانوئل در داخل این جوراب ها کادوهایی را قرار می دهند. البته این تنها یک روش برای جذاب تر کردن کریسمس برای کودکان است و شب ها والدین داخل این جوراب ها هدایایی قرار می دهند تا کودکان صبح کریسمس هیجان زده شوند.

کارت تبریک کریسمس

ساکنین ایتالیا رسم دارند که در روز کریسمس برای عزیزان خود کادوی تبریک کریسمس ارسال می کنند. این کارت ها دارای ظاهری متفاوت با عناوین گوناگون است و افراد از یک هفته پیش و یا گاهی در روز کریسمس در این کارت ها جملاتی به عنوان یادبود یادداشت کرده و برای خانواده و عزیزان خود ارسال می نمایند و خود را از احوال آن ها آگاه می کنند.

هدیه های کریسمسی

یکی از رسومی که هیجان کریسمس را چندین برابر می کند، خرید و دریافت هدایای کریسمسی است. هر فرد با توجه به سلیقه و میزان بودجه خود برای عزیزانش هدایایی را تهیه دیده و آن را به شکلی زیبا تزئین می کند و در روز کریسمس به فرد مورد نظر تقدیم می نماید. بازارهای فروش هدایای کریسمسی از یکماه پیش از شروع کریسمس بسیار داغ بوده و انواع لوازم را به فروش می رسانند.

غذا و خوراکی های کریسمسی

خوراکی های کریسمسی نیز یکی از رسومی است که در روز کریسمس اجرا می شود. در این روز تمامی اعضای خانواده سعی می کنند که یک غذا و یا شیرینی کریسمسی درست کرده و همین امر باعث ایجاد سفره ای رنگارنگ می شود. ایتالیایی ها در روز کریسمس غذای کلاماری، ماهی کولی، میگو با سس لیمو، صدف، نوعی ماهی و انواع پاستا را با یکدیگر مخلوط کرده و بر سر میز قرار می دهد. البته این تنها یکی از غذاهای مخصوص کریسمس است و این کشور منوی زیادی برای غذای کریسمسی دارند.

از جمله دیگر غذایی که برای شب کریسمس میل می شود هفت ماهی بوده که شامل هفت نوع ماهی می باشد. در مناطق دیگر مرغ، گوشت بره و یا گوسفند را با چاشنی سس طبخ می کنند. همچنین شیرینی های کریسمسی این کشور نیز بسیار متنوع بوده که در این میان پانتون شهرت بیشتری دارد. البته این شیرینی متعلق به شهر میلان بوده و با میوه های شیرین، شکلات پخته و آجیل پخته می شود.

دعای شب کریسمس

کریسمس دارای مراسم شکرگزاری و دعاهای مختلفی است که بسیار معنوی بوده و که پیش از سرو غذا توسط بزرگان برگزار می شود. دعای کریسمس بسیار زیبا و جذاب بوده و بر اساس اعتقادات آن ها روزی را زیاد کرده و سالی پر از خیر و برکت را برای آن ها رقم خواهد زد.

کارهایی که در روز کریسمس در ایتالیا باید انجام شود

در روز کریسمس تمامی اعضای خانواده دور هم جمع می شوند و خانه را با استفاده از درخت کاج و سایر عناصر تزئینی همچون چراغ های رنگی و ربان های قرمز تزئین می کنند. در این مراسم افراد به یکدیگر کادو می دهند و جشن های باشکوه همراه با ساز و آهنگ برگزار می نماید. روز کریسمس برای افراد کشورهای مختلف از جمله ایتالیا تعطیل بوده و افراد در این ایام یکدیگر را ملاقات خواهند کرد.

 

همچنین بخوانید: بعد از فارغ التحصیلی چه مدت می توانم در ایتالیا بماند؟

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post