چگونه  تحصیل در ایتالیا زندگی من را تغییر داد

سلام به همه ، نام من مادالنا است ، من از لیسبون ، پرتغال هستم و در حال حاضر BA (Hons) خود را در رشته بازاریابی با مدیریت رویدادها در دانشگاه پادووا در ایتالیا  پایان می برم . من الان سه سال است که در پادوا زندگی می کنم و چیزهای زیادی در مورد خودم و در مورد موضوعی که می خوانم آموخته ام.

وقتی کلاس 12 ام بودم ، هیچ سرنخی از آنچه می خواستم در دانشگاه بخوانم نداشتم. تنها چیزی که اطمینان داشتم این است که می خواهم در خارج از کشور تحصیل کنم.

در ابتدای سال آخر دبیرستان ، در مورد شرکتی  گرفتم که به دانشجویان پرتغالی کمک می کند تا در خارج از کشور فرصت های تحصیلی پیدا کنند. به محض شنیدن این فرصت ، جلسه خود را رزرو کردم و شروع به مرتب سازی مدارک کردم – می خواستم آماده باشم تا در سپتامبر همان سال.

چگونه  تحصیل در ایتالیا زندگی من را تغییر داد

مهاجرت به پادوا به من کمک کرد تا استقلال پیدا کنم

سپتامبر فرا رسید و زندگی من تغییر زیادی کرد. من تنها کودک هستم و از آنجا که یک خانه دار داشتیم ، من عادت نداشتم زیاد در خانه کار کنم. من خوشبختانه تنها حرکت نکردم زیرا حتی قادر به پختن تخم مرغ نبودم – یکی از ساده ترین چیزها برای پخت!

اما طی سه سالی که در دانشگاه در پادوا زندگی می کردم و تحصیل می کردم ، روش آشپزی را یاد گرفتم و اکنون اگر بخواهم تنها زندگی کنم ، فکر می کنم حالم خوب باشد (البته هنوز هم یک استاد آشپز نیستم ، اما شاید یک روز)

نقل مکان به ایتالیا همچنین به من کمک کرد تا بالغ تر و از نظر مالی مستقل شوم. قبلاً شخصی بودم که همیشه پول خرج می کرد و اکنون می دانم چگونه پس انداز کنم  به عنوان تنها فرزند ، هرگز اجازه نمی دادم تا آنجا كه می خواهم بیرون بروم و همیشه مجبور بودم از والدینم پول بخواهم. بیرمنگام به من آموخت که چگونه استقلال داشته باشم – من حتی توانستم دو بار با پول خودم به مسافرت بروم ، که برای من یک موفقیت مهم بود.

چه اینکه من قبلاً ترسو بودم اما اکنون روش مورد علاقه من برای ارزیابی با ارائه است!

سبک زندگی دانشجویی در ایتالیا به من کمک کرد تا از منطقه امن خود خارج شوم

چالش دیگری که هنگام ورود تحصیل در ایتالیا یافتم نیاز به سازگاری با روال جدید بود. من شخصی هستم که عاشق کارهای روزمره هستم ، اما در سال اول تحصیل ، فقط سه روز کلاس داشتم ، بنابراین طی چند هفته اول ، خودم را گم شده دیدم. سرانجام ، من در اوقات فراغت خود به دنبال کار و بازدید از شهر شدم و توانستم روال جدید خودم را ایجاد کنم. من حتی شروع به خواندن مطالب بیشتر کردم ، این چیزی بود که معمولاً روزانه انجام نمی دهم.

برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که در خارج از کشور تحصیل می کنند ، دوست داشتن یکی از بزرگترین نگرانیهای آنهاست و من نیز از این قاعده مستثنی نبودم. فکر می کردم انگلیسی ام وحشتناک است و هیچ کس مرا نمی فهمد. اما من اشتباه می کردم! من در نهایت دوستان زیادی پیدا کردم. یکی از آنها ، که روز ثبت نام با او آشنا شدم ، اکنون بهترین دوست من است!

از آنجا که پادوا شهری چند فرهنگی است ، من توانستم نه تنها با سایر پرتغالی ها ، بلکه با افراد از سراسر جهان با آنها ملاقات کنم و با آنها دوست شوم. داشتن چنین گروه متنوعی از دوستان به من اجازه داد تا از فرهنگ ها و سنت های دیگر (و همچنین چند خانه تعطیلات بالقوه) قدردانی عمیق تری داشته باشم.

تحصیل در ایتالیا تجربه کار به من داد

وقتی هنوز در پرتغال زندگی می کردم ، تجربه کاری صفر داشتم. معمولاً افراد در پرتغال فقط پس از فارغ التحصیلی شروع به کار می کنند. اما وقتی به پادوا نقل مکان کردم ، همه دوستان دانشگاهی من نیز کار می کردند ، که نمی دانستم این احتمال وجود دارد.

در اواخر سال اول ، اولین شغل خودم را پیدا کردم! این یک تجربه عالی بود. من یاد گرفتم که چگونه سازمان یافته تر باشم ، دوستان بیشتری پیدا کنم و این به من کمک کرد تا درک کنم چگونه می توان پول بیشتری پس انداز کرد و هزینه آن را برای چیزهایی که نیازی ندارم متوقف کرد.

در حال حاضر ، من به عنوان دستیار رویداد و رسانه های اجتماعی برای Enterprive Hive در دانشگاه کالج  پادوا کار می کنم ، بخشی که به دانشجویان UCB کمک می کند تا مشاغل خود را باز کنند. اگر وقت من در خارج از کشور و تصمیم برای رفتن به دانشگاه کالج نبود ، من مهارت های مدیریت زمان ، نویسندگی ، ارتباطات و حل مشکلات لازم برای داشتن چنین شغل خارق العاده ای را پیدا نمی کردم.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post