شهر برشیا  (Brescia)یک شهر در شمال کشور ایتالیا و در استان لومباردی قرار گرفته است . این شهر که در دامنه های رشته کوه آلپ قرار داد بیش از 200 هزار نفر جمعیت داشته و دومین شهر بزرگ در منطقه و چهارمین شهر بزرگ در شمال غربی ایتالیا است.

قدمت شهر برشیا ( Brescia ) به هزارو دویست سال قبل از میلاد حضرت مسیح بازمی گردد .این شهر از همان دوران باستان شهری مهم در منطقه بوده است . قسمت  قدیمی برشیا شامل ساختمانهای عمومی رومی عمدتا حفظ شده از دوران های مختلف تاریخی می باشد.

برشا در ایتالیا یک منطقه مهم صنعتی محسوب می شود و شرکت های زیادی در این شهر واقع شده اند که تولیدات آن عبارت است از تولیدات فلزی ، ابزار ، اسلحه ، خودرو و غیره.

آب و هوای و جغرافیای شهر برشیا کشور ایتالیا

شهر برشیا به دلیل قرارگرفتن در شمال ایتالیا و دامنه های رشته کوه آلپ یه شهر نسبتا سردسیر به حساب می آید . دمای متوسط سالانه آن حدود 13 درجه سانتیگراد می باشد.

گرم ترین ماه ها در شهر برشیا ها ماه های  ژوئن، جولای و آگوست است، با درجه حرارت حدود 27 درجه بالای صفر سرد ترین ماه ها هم دسامبر ،ژانویه و فوریه است با میانگین دمای حدود یک درجه سانتی گراد بالای سفر . برشیا دارای زمستان های بسیار سرد است و بارش برف معمولا از دسامبر تا فوریه رخ می دهد.

در کل رطوبت نسبی در طول سال بسیار بالا است، به ویژه در فصل زمستان که باعث می شود مه، عمدتا از غروب خورشید تا اوایل صبح شهر را فرابگیرد ، هر چند که این پدیده در سال های اخیر به طور فزاینده ای کمرنگ شده است . در برشیا تابستان ها نسبتا گرم است و بهار و پاییز نیز معمولا با درجه حرارت بین 10 تا 15 درجه سانتی گراد بالای صفر همراه هستند . آب و هوای این شهر برای دانشجویان تحصیل در ایتالیا بسیار مناسب است.

بارش سالانه به طور یکنواخت پخش می شود. کمترین میزان بارش در دسامبر با بارش 55  میلی متر است در حالی که بیشتر بارش در ماه می با 104 میلی متر است .

اقتصاد شهر برشیا در کشور ایتالیا

شهر برشیا در مرکز سومین منطقه بزرگ صنعتی ایتالیا قرار دارد. انجمن صنعتی برشیا ، Associazione Industriale Bresciana  (AIB) اولین انجمن صنعت بود که در سال 1897 در ایتالیا تاسیس شد.

صنعت دیگری که در اقتصاد شهر برشیا موثر است کشاورزی است . صنعت زراعت و باغبانی مهمترین بخش کشاورزی سیستم غذای برشیا است . یکی دیگر از بخش های بسیار مهم کشاورزی تولید روغن زیتون است، به خصوص در منطقه نزدیک دریاچه گاردا . فعالیت های اصلی صنعتی برشیا ، صنایع مکانیکی هستند که در زمینه تولید و توزیع ماشین آلات تخصص دارند.

برشیا همچنین سرزمین خاویار ایتالیایی است. در Calvisano که حدود 30 کیلومتری جنوب مرکز شهر برشیا است ، بزرگترین مزارع ماهیان خاویار در جهان قرار گرفته است  که سالانه 25 تن خاویاررا به سراسر دنیا صادر می کند .

دیگر فعالیت های صنعتی مهم، تولید کارد و چنگال ، نساجی، کفش و لباس، و همچنین تولید مصالح ساختمانی و آجر است .

جاذبه های توریستی شهر برشیا  کشور ایتالیا

شهر برشیا در شمال ایتالیا به دلیل قدمت بالای آن دارای جاذبه های توریستی فراوانی است که به معرفی چند مکان مهم توریستی در این شهر خواهیم پرداخت :

Capitolium

این بنا معبد اصلی در شهربرشیا است و به فرقه کاپیتولین اختصاص یافته است. این بنا در سال 73 میلادی ساخته شده و شامل سه بنا است که بیشتر بخش های اصلی ساختار خود را حفظ کرده اند .

پناهگاه جمهوری خواهان

این مجموعه اتاق  زیر معبد کاپیتولین است که در قرن 1 قبل از میلاد ساخته شده است و قدیمی ترین ساختار مجموعه کاپیتولیوم است  است. این بنا شامل چهار اتاق مستطیلی است که در کنار یکدیگر قرار گرفته .

تئاتر رومی

این تئاتر در شرق Capitolium واقع شده است. با قطر 86 متر، یکی از بزرگترین تئاترهای رومی در شمال ایتالیا است و گنجایش آن حدود 15000 نفر بوده است .

 San Salvatore-Santa Giulia

این ساختمان یکی از معروف ترین نمونه های معماری است ایتالیاست که شامل حدود 11000 اثر هنری و یافته های باستان شناسی است .

کلیسای سان سالواتوره

این کلیسا در سال 753 ساخته شده و ویژگی آن استفاده همزمان از عناصر سبک یونانی و نقوش تزئینی هنر کلاسیک و بیزانس است و یکی از مهمترین نمونه های معماری قرون وسطایی در ایتالیا است

 Duomo Vecchio

کلیسای قدیمی که همچنین به عنوان La Rotonda معروف است . ساختار اصلی، با ظاهر روستایی، در نزدیکی خرابه های قدیمی باستانی ساخته شد.

Piazza della Vittoria

این بنا  نمونه ای از معماری هنر ایتالیایی است . این ساختمان بین سال های 1927 و 1932 توسط معمار مارچلو پیاسنتینی ساخته شده است که از طریق تخریب بخشی از شهر قدیمی قرون وسطایی ساخته شده و دارای شکل L است.

قلعه برشیا

این قلعه که همچنین به عنوان Falcone d’Italia شناخته می شود بین قرن های 13 و 16 میلادی ساخته شده و در میان بزرگترین قلعه ها در ایتالیا است .

Torre della Pallata

این برج عظیم در سال  1254 میلادی به عنوان بخشی از دیوارهای قرون وسطی ساخته شده است .

حمل و نقل شهر برشیا کشور ایتالیا

مترو برشیا

مترو برشیا  یک شبکه حمل و نقل سریع است که در 2 مارس 2013 افتتاح شد . این شبکه شامل یک خط 14 کیلومتری با 17 ایستگاه است .

شبکه تراموا

ساخت دو خط تراموا برای شهر برشیا در دست اقدام است و در آوریل 2027 میلادی به بهره برداری خواهد رسید .

قطار

برشا دارای سه ایستگاه راه آهن است. ایستگاه اصلی Stazione di Brescia، که در سال 1854 افتتاح شد، در مسیر میلان-ونیز قرار دارد و نقطه شروع خطوط راه آهن برشیا تا لکو نیز  هست . این ایستگاه دارای ظرفیت جابجایی حدود 20 میلیون مسافر در سال است.

سایر ایستگاه های راه آهن عبارتند از: بورگو سان و برشیا اسکولو (Brescia Scalo) واقع شده است، این ایستگاه ها بدون خدمات مسافرتی هستند و فقط  به عنوان ایستگاه حمل و نقل استفاده می شود. از برشا، قطارهای با سرعت بالا به مقاصد میلان، رم، ناپل، تورین، بولونیا، فلورانس و ونیز تردد می کنند

میلان در 35 دقیقه، ونیز در 1 ساعت و 35 دقیقه، فلورانس در 2 ساعت و 15 دقیقه و رم در 3 ساعت و 35 دقیقه در دسترس خواهد بود . علاوه بر این، قطارهای روز بین المللی به زوریخ و خدمات قطار شبانه به پاریس و دیژون در فرانسه  مونیخ در آلمان و وین در اتریش وجود دارد.

فرودگاه ها

فرودگاه های اطراف شهر برشیا به شرح زیر هستند :

فرودگاه برشا،  که واقع در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر است

فرودگاه برگامو  Orio al Serio، واقع در 50 کیلومتری شمال غربی برشیا

فرودگاه ورونا Villafranca، واقع در 60 کیلومتری از جنوب شرقی برشیا

فرودگاه میلان ، واقع در 85 کیلومتری غرب برشیا

همچنین بخوانید:

دانشگاه پلی تکنیک میلان

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post