باری پایتخت استان باری و منطقه آپولیا در دریای آدریاتیک در ایتالیا است. این دومین مرکز مهم اقتصادی جزیره جنوبی ایتالیا پس از ناپل است و با بندر و دانشگاه و همچنین شهر سنت نیکلاس شناخته می شود. این شهر بیش از 116 کیلومتر مربع جمعیت ، جمعیت حدود 320 هزار نفر را دارد، درحالیکه جمعیت شهری در حال افزایش است .

مناطق مسکونی مدرن در اطراف مرکز باری در دهه 1960 و 1970 ساخته شده است که جایگزین حومه های قدیمی شده است که در امتداد جاده ها در خارج از دروازه های شهر گسترش یافته است. علاوه بر این، حومه بیرونی در دهه 1990 به سرعت در حال توسعه بود. این شهر دارای یک فرودگاه توسعه یافته به نام پاپ ژان پل دوم (رهبر سابق کاتولیک های جهان ) و فرودگاه کارول وجتیلا، با ارتباط با چندین شهر اروپایی است.

جغرافیای شهر باری

باری بزرگترین منطقه شهری در استان خود است که  در جنوب ایتالیا واقع شده است . باری از سمت شرق به دریا و از سمت غرب به دشت های مرکزی ایتالیا ارتباط دارد .

آب و هوای شهر باری

باری به دلیل نزدیکی به جنوب ایتالیا دارای آب و هوای مدیترانه ایی با زمستان های خفیف و تابستان های گرم و خشک است .

آشپزی و غذا در باری

کشور ایتالیا با غذا هایش محلی و تاریخی خود شهرت یافته است. دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا و شهر باری می توانند از غذاهای لذیذ این بندر زیبا نهایت استفاده را بکنند .

غذاهای باری بر اساس سه محصول معمولی کشاورزی موجود در منطقه اطراف آپولیا، یعنی گندم، روغن زیتون و شراب است. غذاهای محلی نیز با طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات تولید شده و با مواد محلی تهیه می شوند که آرد محلی در تولید خانگی نان و ماکارونی از جمله مهمتر از آن است.

خمیر خانگی نیز برای پخته کلاسیونی پر شده با پیاز زیتون استفاده می شود

سبزیجات، نخود  فرنگی ، لوبیای ساده، ، کرفس و رازیانه نیز اغلب به عنوان مخلفات در کنار غذا سرو می شوند.

غذاهای گوشتی و محلی اغلب شامل بره و گوشت خوک است.

پاستا ال فورنو، یک پاستای پخته شده در که در باری بسیار محبوب است و از لحاظ تاریخی غذایی است که در ابتدای زایمان استفاده می شد.این دستور غذا معمولا شامل شکلات پنان یا مشابه شکلات های توتال، سس گوجه فرنگی، گوشت گاو کوچک و گوشت خوک و تخم مرغ پخته شده است.

شهر باری یه دلیل بندری بودن و دسترسی آسان به ماهی و آبزیان دریایی داری طیف گسترده ایی از غذاهای دریایی هستند.

حمل و نقل در باری

فرودگاه باری در 8 کیلومتری شمال غرب این شهر واقع شده است. این مرکز با قطار از ایستگاه راه آهن باری به مرکز شهر متصل است. چندین خط راه آهن در بری خاتمه می یابد و سه ایستگاه مرکزی ایستگاه مرکزی وجود دارد که همه در پایتخت آلدو مورو جمع شده اند. خدمات خط آهن اصلی توسط FS، شبکه ملی ریلی ایتالیا، از ایستگاه اصلی، Bari Centrale استفاده می کنند و Bari با سایر مقصد ایتالیا را متصل می کنند

ایستگاه قطار مرکزی باری به شهرهای مانند رم، میلان، بولونیا، تورین و ونیز متصل است. خطوط منطقه ای نیز به شهرهای فوگیا، بارلتا، بریندیسی، لچه، تارانتو و سایر شهرها و روستاها در منطقه آپولیا متصل هستند.

آمار حمل و نقل عمومی شهر باری

میانگین زمان صرف زمان سفر با حمل و نقل عمومی در باری، به عنوان مثال از منزل به محل کار یا از محل کار به منزل، در یک روز هفته 57 دقیقه است. 11٪ از سواران حمل و نقل عمومی هر روز بیش از 2 ساعت سوار می شوند. میانگین زمانی که مردم در ایستگاه یا ایستگاه برای حمل و نقل عمومی صبر می کنند 18 دقیقه است، در حالی که 40 درصد از سواران هر روز بیش از 20 دقیقه صبر می کنند

چندین دفتر اطلاعات توریستی در نزدیکی ایستگاه راه آهن در باری وجود دارد . آنها باید یک دسته از نقشه ها و جزوه های دو زبانه ای در مورد شهر و استان اطراف داشته باشند.

باری سیستم خطوط اتوبوس برای داخل شهر را هم داراست ، که سرویس اتوبوس های شهری توسط شرکت AMTAB اداره می شود.

اقتصاد شهر باری

اقتصاد شهر باری به دلیل بندری بودن آن بیشتر مربوط به ماهیگیری و صید آبزیان است . ایتالیا همچنین مرکز عمده حمل و نقل نه تنها برای کشتی های ماهی گیری، بلکه برای کشتی ها و کشتی های کروز است که از بندر برای سایر نقاط در مدیترانه خارج می شوند.

کشاورزی و دامداری نیز از دیگر فعالیت های اقتصادی این منطقه می باشد .

این شهر یک مرکز کشاورزی است؛ صنایع آن عبارتند از پردازش مواد غذایی، پالایش نفت، پردازش نساجی، چاپ و تولید تنباکو، سولفید، مصالح ساختمانی، ماشین آلات، آلومینیوم و آهن .بندر باری یک مرکز شلوغ برای تجارت دریایی با بالکان و خاورمیانه است، همچنین باری صادر کننده شراب، روغن زیتون و بادام است.

گردشگری در شهر باری

کلیسای سنت نیکلاس

کلیسای دیو سان نیکولا (سنت نیکولاس) در سال 1087 تأسیس شد .این کلیسا یکی از چهار کلیسای پاتین آپولیا است (دیگران از کلیساهای Acquaviva delle Fonti و Altamura و کلیسای مونت سنت آنجلو سول گرگانو). [3]

کلیسای باری

کلیسای باری که به سنت سابینوس کانوسا (San Sabino) اختصاص داده شده بود، در سال 1034 به سبک بیزانس آغاز شد، اما در 1156 نابود شد. بنابراين ساختمان جدیدی بین 1170 تا 1178 ساخته شده. از ساختمان اصلی، تنها آثار پیاده رو امروز قابل مشاهده است.

دانشگاه های باری

شهر باری دارای دو دانشگاه دولتی برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می باشد

دانشگاه پلی تکنیک بری (ایتالیایی: Politecnico di Bari) دانشگاهی است که در باری ایتالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1990 تاسیس شد و دارای سه دانشکده می باشد.

دانشگاه باری آلدو مورو (ایتالیایی: Università degli Studi di Bari Aldo Moro) یک موسسه آموزش عالی در باری ، در جنوب ایتالیا است. این دانشگاه ، به عنوان یکی از 58 دانشگاه دولتی در سال 1925 تاسیس شد.

گروه اعزامی اپلای ایتالیا که تحت مجوز وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران و با عنوان موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش به فعالیت می پردازد ، با چندین سال تجربه در زمینه اعزام دانشجو به منظور تحصیل در ایتالیا به فعالیت می پردازد هرساله موفق به کسب پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تعداد زیادی از متقاضیان عزیز در رده های مختلف تحصیلی گشته است.

موسسه یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا )  با افتخار اعلام می دارد همه علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می توانند از  مشاوره رایگان ( آنلاین ، تلفنی ، حضوری ) این موسسه برخوردار شوند تا از زبده ترین کارشناسان ما در زمینه های اپلای ، بورسیه استانی ایتالیا ، مشاوره های سفارت ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا و … کسب اطلاعات کنند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post