شهر بلونیا پایتخت و بزرگترین شهر منطقه امیلیا-رومانیا در شمال ایتالیا است . این شهر هفتمین شهر پرجمعیت در ایتالیا است که در قلب یک منطقه شهری که حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد قرار گرفته است .

شهر بلونیا که از شهر های قدیمی کشور ایتالیا به حساب می آید به برج ها و کلیسا های خود مشهور است . مکان قدیمی ترین دانشگاه دنیا ( دانشگاه بلونیا ) که در سال 1088 میلادی تاسیس شده است و یک انتخاب ایده آل برای دانشجویان تحصیل در ایتالیا محسوب می شود. در این شهر بزرگ و ثروتمند ایتالیا قرار گرفته است . شهر بلونیا در سال 2000 میلادی پایتخت فرهنگی اروپا و در سال 2006 شهر موسیقی یونسکو اعلام شد .

شهر بولونیا از مهمترین بخش های کشاورزی، صنعتی، مالی و حمل و نقل ایتالیا است که دفتر مرکزی بسیاری از شرکت های بزرگ مکانیکی، الکترونیکی و مواد غذایی و همچنین یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری دائمی در اروپا در این شهر قرار دارد . بولونیا جزئ 5 شهر اول کشور ایتالیا بر اساس رشد اقتصادی رده بندی شده است .در نتیجه، بولونیا یکی از ثروتمندترین شهرهای ایتالیا است که اغلب به عنوان یکی از شهرهای برتر در کیفیت زندگی کشور رتبه بندی شده است .

آب و هوای و جغرافیای شهر بلونیا ایتالیا

شهر بولونیا در شمال ایتالیا در پایه کوه های آپنین واقع شده است که مرتفع ترین نطقه این شهر 1945 متر از سطح دریا فاصله دارد .

در بولونیا (Bologna) که پایتخت منطقه امیلیا-رومانیا است  زمستان ها کاملا سرد و مرطوب هستند، در حالی که تابستان گرم و خشن است. دما متوسط ماهانه از 3 درجه سانتی گراد (37.5 درجه فارنهایت) در ماه ژانویه تا 24.5 درجه سانتی گراد (76 درجه فارنهایت) در ماه ژوئیه متفاوت است .

بارش باران در شهر بولونیا  متوسط . این مقدار در سال به 670 میلیمتر (26.4 اینچ) میرسد.  باران در طول سال به نسبت خوبی توزیع می شود، هرچند در فصل بهار و پاییز بارش های بیشتری نسبت زمستان و تابستان وجود دارد .

بهترین زمان برای بازدید از بولونیا بهار و اوایل تابستان است، به خصوص از اواسط آوریل تا اواسط ماه ژوئن. ماه سپتامبر نیز یک ماه خوب برای بازدید از شهر بلونیا است هرچند در این ایام نیز روزهای بارانی وجود دارند .

اقتصاد شهر بلونیا ایتالیا

بولونیا یکی از شهر های ثروتمند و صنعتی کشور ایتالیاست که تاثیر زیادی در اقتصاد این کشور داشته است . عمده فعالیت های اقتصادی شهر بلونیا در حیطه های محصولات کشاورزی ، ماشین آلان صنعتی ، انرژی ، خودرو ( شرکت های لامبورگینی و دوکاتی ) کفش ، پارچه ، مواد شیمیایی ، چاپ و نشر و … است . شهر بلونیا حدود 35 میلیارد یورو در سال تولید ناخالص داشته است که از بالاترین مقادیر تولید ناخالص در کشور ایتالیاست .

به طور خاص، بولونیا به عنوان “دره بسته بندی” شناخته می شود،  نامگذاری ایی که به خاطر تعداد بالای شرکت های متخصص در تولید ماشین آلات بسته بندی اتوماتیک مشهور انجام شده است . علاوه بر این، بولونیا به خاطر شبکه گسترده آن تعاونی ها شناخته شده است .

منطقه Fiera  در بولونیا یکی از بزرگترین مراکز نمایشگاهی در اروپا است و بیش از 375000  متر مربع وسعت دارد .این نمایشگاه بین المللی سالانه متمرکز بر بخش خودرو (نمایشگاه خودرو بولونیا)، سرامیک برای صنعت ساختمان (نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک ) و صنایع غذایی است.

جاذبه های توریستی شهر بلونیا ایتالیا

شهر بلونیا که از قدیمی ترین شهر های ایتالیا است دارای جذابیت های توریستی زیادی است که تعدادی از آنها در این مطلب معرفی شده است :

کلیسای سنت پتریوسوس : ساخت این کلیسا به سال 1390 میلادی بازمیگردد .

کلیسای سنت استفان : کلیسای سنت استفان از قدیمی ترین کلیساهای شهر بولونیا است که بین قرن 10 تا 13 میلادی ساخته شده است .

برج کج بولونیا : گرچه مشهور ترین برج کج دنیا برج پیزا در استان توسکانی ایتالیا است اما شهر بولونیا نیز دارای یک برج کج است . بولونیا دارای یک جفت برج کنار هم است که یکی از آنها به سمت برج دیگر کج شده است

غذاهای بلونیا : شهر بولونیا یک شهر مشهور به منظور غذا های آن است که یکی از دلایل اصلی گردشگران برای سفر به این شهر است

تئاتر آناتومی بلونیا  (Archiginnasio)

کلیسای سنت دومینیک : کلیسای 800 ساله که در قرن 12 میلادی ساخته شده است .

موزه باستان شناسی بلونیا (Museo Civico Archeologico )

حمل و نقل در شهر بلونیا ایتالیا

ایستگاه راه آهن بولونیا یکی از مهم ترین مراکز قطار ایتالیا به دلیل موقعیت استراتژیک این شهر به عنوان یک مسیر متقابل بین مسیرهای شمال-جنوب و شرق-غرب است. این مرکز بیش از 58 میلیون نفر در سال را جابجا می کند . این ایستگاه یک ایستگاه استراتژیک از لحاظ حمل و نقل ریلی است .

فرودگاه بین المللی Guglielmo Marconi شهر بلونیا هفتمین فرودگاه پر تردد کشور ایتالیا با هشت میلیون مسافر در سال است

این شهر همچنین توسط شبکه بزرگی از خطوط اتوبوس عمومی درون شهری ، که از سال 2012 تأسیس شده است، اداره می شود. همچنین سیستم راه آهن شهری بلونیا در حال توسعه است و یک شبکه تراموا نیز راه اندازی شده است .

متوسط ​​زمان صرف زمان سفر با حمل و نقل عمومی در بولونیا در یک روز 53 دقیقه است اما 9 درصد افراد بیش از 2 ساعت از این سیستم استفاده می کنند . میانگین زمانی که مردم در ایستگاه یا ایستگاه برای حمل و نقل عمومی صبر می کنند 12 دقیقه است، در حالی که 16 درصد از مردم  هر روز بیش از 20 دقیقه صبر می کنند. میانگین مسافت طی شده در یک سفر واحد حدود 4.5 کیلومتر است در حالی که 7 درصد بیش از 12 کیلومتر سفر می کنند .

همچنین بخوانید:

دانشگاه ساپینزا رم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

4/5 - (2 امتیاز)