تور مجازی کشور ایتالیا ، روش های مهارت

یکی از موضوعات پر بحث که افراد بسیار سوال می کنند این است که چگونه می توان به ایتالیا راه پیدا کرد؟ شرایط اعزام به کشور ایتالیا چگونه می باشد؟ تحصیل در کشور ایتالیا به چه صورت است؟ چه مزایایی دارد؟ اقامت کشور ایتالیا چگونه است و به چه طریقی امکان پذیر است؟ ما در این مقاله قصد داریم تمامی ابعاد و زوایای اعزام و ورد به کشور ایتالیا را برای شما بازگو کنیم. تور مجازی ایتالیا به شما می گوید که از چه طریقی وارد کشور ایتالیا شوید و چگونه در آن ماندگار شوید.

شرایط مهاجرت به ایتالیا

کشور ایتالیا در اروپای جنوبی قرار گرفته و نقطه ای بسیارمهم در اقتصاد دنیا می باشد. پایتخت این کشور شهر تاریخی رم بوده و دین اکثریت ساکنین این کشور مسیحی است. واحد پولی کشور ایتالیا لیر بوده و ساکنین این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور از روش های مختلفی اقدام می کنند. از جمله روش ها و شرایط مهاجرت به این کشور عبارت است از:

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

یکی از روش های رایج مهاجرت به ایتالیا از طریق اشتغال به کار می باشد. مهاجرت کاری به ایتالیا و دریافت ویزای کاری این کشور برای ایرانیان از طریق عقد قرارداد کاری با کارفرمایی بسیار معتبر امکان پذیر است. ولی به طور کلی ورود به این کشور و اخذ اقامت کاری به این راحتی ها امکان پذیر نبوده و برای اخذ این اقامت مهاجرین باید مراحل مختلفی طی شود. پیدا کردن کار در کشور ایتالیا کار راحتی نبوده و افراد برای پیدا کردن کار در این کشور باید به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین و رایج ترین روش ها برای مهاجرت به ایتالیا محسوب می شود. دریافت این نوع ویزا از سنین مهد کودک تا سنین دانشگاه امکان پذیر می باشد. دانشگاه های ایتالیا قطب بزرگی از علم و دانش در کل دنیا بوده و تحصیل در این کشور آرزوی بسیاری از متقاضیان می باشد. تحصیل در کشور ایتالیا در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. با توجه به بالا بودن کیفیت آموزشی کشور ایتالیا و ارائه رشته های متعدد در این دانشگاه ها سالانه افراد زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ایتالیا از دیگر رایج ترین و سریع ترین روش ها برای مهاجرت به این کشور می باشد. سرمایه گذاری در کشور ایتالیا به دو روش کلی کارآفرینی و ثبت شرکت بوده و متقاضیان از این دو طریق می توانند اقامت این کشور را بدست بیاورند. متقاضیان مهاجر به کشور ایتالیا از طرق مختلف می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند. ثبت شرکت راحت ترین و سریع ترین روش سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور ایتالیا به شمار می رود.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش هایی که برای مهاجرت به ایتالیا می توان به آن اشاره کرد، مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج می باشد. متقاضیان مهاجرت ایتالیا می توانند با ازدواج با یک تبعه ایتالیایی پس از مدت 5 سال اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. هنگامی که متقاضیان مهاجرت به ایتالیا قصد ازدواج با یک تبعه ایتالیایی را دارند طی 48 ساعت درخواست ازدواج آن ها پیگیری می شود. لازم به ذکر است در صورتی که در طی پنج سال ازدواج ثابت شود که ازدواج واقعی نبوده و تنها هدف از ازدواج اخذ ویزای ایتالیا بوده است اقامت وی کنسل می شود. در نتیجه متقاضی باید طی این پنج سال همانند یک زن و شوهر با یکدیگر بدون هیچ مشکلی زندگی کنند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

درخواست پناهندگی از دیگر روش های مهاجرت به این کشور می باشد. البته این روش مهاجرت به دلیل عدم امنیت جانی و خطرهای مالی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. پناهنده فردی است که به دلیل تفاوت عقاید دینی و یا سیاسی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و به همین دلیل درخواست ورود به خاک ایتالیا را می دهند.

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا

با توجه به این که کشور ایتالیا دارای شهرها و مناطق مختلفی است، زندگی در این کشور هزینه های مختلفی را به دنبال دارد. زندگی در این کشور هزینه های متعددی داشته که تامین مسکن یکی از اصلی ترین بخش از هزینه ها را تشکیل داده است. از جمله هزینه های دیگری که در هنگام زندگی در این کشور باید در نظر گرفته شود می توان به هزینه خرید مواد غذایی، تفریح و گشت و گذار در این کشو، هزینه های تردد و … اشاره کرد.

اخذ تابعیت کشور ایتالیا

یکی از امتیازات بزرگی که مهاجرین کشور ایتالیا طی سال هاست برای رسیدن به آن تلاش می کنند و روش های مختلفی را برای دستیابی به آن در پیش می گیرند، اخذ اقامت تابعیت کشور ایتالیا می باشد. برای دریافت تابعیت کشور ایتالیا متقاضیان ابتدا باید ویزای این کشور را دریافت کرده و به مدت پنج سال در آن زندگی کنند. پس از پایان این پنج سال متقاضی می تواند نسبت به اخذ شهروندی کشور ایتالیا اقدام نمایند.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)