دانشگاه سیه نا اولین دانشگاه دولتی ایتالیا بوده که قدمتی طولانی دارد. در سال های اخیر این دانشگاه در رشته های حقوق، اقتصاد، مدیریت و پزشکی جزء برترین دانشگاه ها بوده و همچنین در مقاطع تحصیلی مختلف در رشته هایی همچون علوم انسانی، علوم پزشکی، مهندسی و … دانشجو می پذیرد. ددلاین دانشگاه سیه نا برای دانشجویان بین المللی با توجه به مقطع و رشته متفاوت است.

دانشگاه‌سیه‌نا جایگاه نخست را در رتبه بندی دانشگاه های ایتالیا به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در شهر سیه نا واقع شده که شهری کوچک با مردمانی خونگرم می باشد. این دانشگاه بسیار معتبر بوده و اساتیدی کاملا مجرب و متخصص در آن مشغول به تدریس هستند.

ددلاین چیست؟

پیش از پرداختن به موضوع ددلاین دانشگاه سیه نا ایتالیا باید شما را با مفهوم ددلاین آشنا کنیم. برخی از افراد بر این اشتباهند که ددلاین تنها به تحصیل مربوط می شود ولی باید گفت که ددلاین به هر موضوعی که پایانی تعریف شده داشته باشد، اطلاق می گردد. در واقع ددلاین به فعالیتی گفته می شود که تا یک تاریخ مشخص باید به پایان برسد. ددلاین دانشگاهی زمانی است که در آن تاریخ دانشجو باید ثبت نام خود را تکمیل کند و یا پروژه ای را به استاد خود تحویل دهد. به طور کلی می توان گفت هنگامی که محدوده زمانی مشخصی برای تاریخ شروع و پایان ثبت نام تعیین می شود، پایان ثبت نام همان ددلاین است.

تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه‌سیه‌نا دارای کادر آموزشی بسیار متخصص و مجرب بوده و مدرک اخذ شده در این دانشگاه از اعتبار زیادی برخوردار است. این دانشگاه دارای نقاط قوت بسیاری است که متقاضیان را ترغیب به ورود به این دانشگاه می کند که از جمله این نقاط قوت می توان به سامان دهی دقیق درسی، حمایت از دانشجویان بین المللی، کیفیت آموزشی بالا، فعالیت های علمی و پژوهشی، امکانات آموزشی متعدد و … اشاره کرد.

دوره های آموزشی دانشگاه سیه نا ایتالیا

از آن جا که امکان دارد سیستم آموزشی ایتالیا با سیستم آموزشی سایر کشور ها تفاوت داشته باشد، دانشگاه‌سیه‌نا اقدام به تشکیل دوره های آموزشی کرده تا دانشجویان فرصت مناسبی برای دریافت پذیرش پیدا کنند. در این دوره ها شما می توانید تسلط کامل بر روی زبان ایتالیایی پیدا کرده و مهارت خواندن و نوشتن این زبان را اخذ کنید.

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشجویان باید در هنگام ورود به دانشگاه‌سیه‌نا مدرک زبان انگلیسی را ارائه دهند.

در آزمون های ورودی این دانشگاه رتبه ای مطلوب را کسب کنند.

حداقل 12 سال تحصیلی خود را گذرانده باشند.

مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه سیه نا ایتالیا

برای ورود به دانشگاه‌سیه‌نا باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه داده و مهارت کافی را در این زبان داشته باشید. همچنین اکثر رشته های این دانشگاه نیز نیاز به ارائه زبان ایتالیایی داشته و شما باید با این زبان آشنایی داشته باشید.

رتبه دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه‌سیه‌نا با وجود 1700 دانشجو توانسته عنوان دانشگاه ممتاز جهان را کسب کند. این دانشگاه در ابتدای جدول رده بندی دانشکاه های جهان قرار گرفته و از این رو متقاضیان زیادی دارد.

مدرک مورد نیاز جهت دریافت پذیرش دانشگاه سیه نا ایتالیا

مدرک برای کارشناسی

 • ترجمه ریز نمرات 12 دیپلم و پیش دانشگاهی
 • انگیزه نامه
 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • رزومه تحصیلی قوی
 • ارائه مدرک زبان

مدرک برای دوره های کارشناسی ارشد

 • ترجمه مدرک لیسانس
 • ترجمه ریز نمرات لیسانس
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی قوی

مدرک برای دوره های دکترا

 • ترجمه و ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • ارائه پروپوزال
 • رزومه تحصیلی قوی

شهریه دانشگاه سیه نا

از آن جا دانشگاه‌سیه‌نا ایتالیا یک دانشکاه دولتی است، هزینه تحصیل در آن بسیار پایین است. شهریه ثابتی را نمی توان برای این دانشگاه در نظر گرفت زیرا عواملی همچون رشته تحصیلی و مقطع آن بر روی هزینه شهریه دانشگاه‌سیه‌نا تاثیرگذار است.

هزینه زندگی در شهر سیه نا ایتالیا

هزینه های زندگی در این شهر از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است و هزینه آن به میزان توقع و نیازهای هر شخصی بستگی دارد. از جمله هزینه های قابل محاسبه برای زندگی در سیه نا می توان هزینه خوراک، مسکن، اجاره و … را نام برد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه سیه نا ایتالیا

یکی از امتیازات دانشگاه‌سیه‌نا ایتالیا امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی می باشد. از آن جا که این دانشگاه دولتی است شما می توانید نسبت به اخذ بورسیه تحصیل در ایتالیا اقدام نمایید. تسلط کامل بر روی زبان انگلیسی و میزان فیش حقوقی سرپرست خانوار از جمله امتیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا محسوب می شود.

مزایای دانشگاه سیه نا ایتالیا

مدرک ارائه شده در دانشگاه‌سیه‌نا اعتبار بسیار زیادی داشته و شما می توانید با ارائه آن در تمامی دنیا مشغول به کار شوید.

این دانشکاه دارای کادر آموزشی بسیار مجرب و حرفه ای بوده و بر روی تمامی امور آموزشی تسلط دارند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار پایین است.

همچنین متقاضیان می توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی در این دانشگاه به صورت رایگان تحصیل کنند.

امکان اشتغال در حین تحصیل در این دانشگاه وجود دارد.

همینطور شما می توانید در حین تحصیل در دانشگاه‌سیه‌نا از مناطق تفریحی و گردشگری ایتالیا نیز دیدن کرده و خاطراتی شیرین و به یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post