موسیقی در عصر کنونی یکی از پرطرفدارترین رشته ها در بین هنر دوستان می باشد. تحصیل در ایتالیا از دیرباز مورد توجه دانشجویان موسیقی قرار داشته و بالاترین سطح کیفی موسیقی در این کشور وجود دارد. مدرک موسیقی ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و در تمامی نقاط جهان معتبر است. در این مقاله تحصیل موسیقی در ایتالیا را بررسی می‌کنیم.

پیشینه موسیقی در ایتالیا

موسیقی در این کشور یکی از نشانه های فرهنگ غنی ایتالیا شمرده می شود. اولین موسیقی نواخته شده در ایتالیا در کلیساهای این کشور بود و موسیقی بیشتر جنبه مذهبی داشته و به مرور این موسیقی ارتقا یافت و انواع سبک های موسیقی در این کشور شکل گرفت. موسیقی های سنتی، مدرن، کلاسیک و اپرا در کشور ایتالیا رواج زیادی پیدا کرد و سپس جهت آموزش موسیقی هنرستانی به وجود آمد تا افراد زیادی بتوانند این هنر را یاد بگیرند.

دانشگاه موسیقی میلان ایتالیا

دانشگاه میلان یکی از دانشگاه های قدیمی و معتبر ایتالیا است که در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه های موسیقی ایتالیا بوده که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش ایتالیا قرار داد. این دانشگاه یکی از بهترین و پرطرفدارترین دانشگاه های موسیقی ایتالیا محسوب می شود. در صورتی که قصد تحصیل موسیقی در ایتالیا (music in italy) را دارید، دانشگاه میلان یکی از بهترین گزینه ها شمرده می شود. این دانشگاه در بین دانشگاه های موسیقی ایتالیا رتبه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین دانشگاه میلان دارای کتابخانه بزرگ موسیقی و موزه آلات موسیقی می باشد که به شناخت موسیقی کمک زیادی کرده و فرصت باارزشی را برای مطالعه در مورد ماهیت موسیقی فراهم خواهد کرد.

دانشگاه موسیقی تورین ایتالیا

دانشگاه تورین یکی از دانشگاه های سلطنتی موسیقی ایتالیا محسوب می شود که قدمتی بسیار طولانی داشته و در ابتدا به عنوان هنرستان موسیقی شناخته می شد و سپس به یک دانشگاه معتبر تبدیل شده است. این دانشگاه دارای اساتید موسیقی بسیار باتجربه و هنرمند بوده و به صورت کاملا حرفه ای به دانشجویان درس می دهد.

شهریه و هزینه تحصیل موسیقی در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا همواره از دغدغه های متقاضیان می باشد و از آن جا هزینه های این دانشگاه ها در مقایسه با کشورهای دیگر پایین تر است، متقاضیان بسیار زیادی نیز دارد. هزینه شهریه دانشگاه های ایتالیا به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی شما وابسته است. شما می توانید با استفاده از بورسیه تحصیلی شهریه دانشگاه خود را بسیار کاهش دهید. همچنین علاوه بر هزینه دانشگاه باید هزینه مخارج زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل موسیقی در ایتالیا

دانشگاه های موسیقی از جمله دانشگاه های خاص این کشور محسوب می شود و برای ثبت نام به یک سری مدارک عمومی نیاز است. مدرک هویتی و مدرک تحصیلی پیشین از جمله اولین مدارکی است که به این دانشگاه ها باید ارائه شود. همچنین ارائه مدرک زبان نیز برای ثبت نام در دانشگاه های موسیقی ایتالیا ضروری است و برخی از دانشگاه های این کشور نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند و برخی دیگر نیز باید مدرک زبان ایتالیایی را نیز به همراه داشته باشید.

مزایای تحصیل در دانشگاه ایتالیا

مدارک ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا بسیار معتبر است.

شما با استفاده از مدرک تحصیلی این کشور می توانید در تمامی دنیا مشغول به کار شوید.

هزینه های دانشگاه های این کشور پایین تر از دیگر کشورهاست.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد.

دانشگاه های ایتالیا دارای اساتیدی کاملا مجرب و متخصص هستند.

در برخی از دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

در هنگام تحصیل در ایتالیا می توان در حین تحصیل مشغول به کار نیز شد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای ایده آل برای تحصیل است که به دانشجویان این امکان را می دهد که با استفاده از بورسیه تحصیلی به صورت رایگان در این کشور دوره های تحصیلی خود را بگذرانند. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید فیش حقوقی خود و یا سرپرست خوانوار را به این کشور ارائه دهید و همچنین تسلط به زبان ایتالیایی نیز می تواند تاثیر زیادی بر روی اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا داشته باشد.

آزمون آیمت

آزمون های آیمت در واقع همان آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا هستند که از بین متقاضیان شرکت کننده در این آزمون افرادی که رتبه برتر را کسب کنند به دانشگاه های این کشور راه پیدا خواهند کرد. ایتالیا به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و شرایط تحصیلی مناسب و هزینه پایین تحصیل تعداد شرکت کنندگان این آزمون ها نیز بسیار زیاد می باشد و از این رو این آزمون ها در 12 کشور جهان برگزار می شود.

مهاجرت به ایتالیا

امروزه افراد زیادی به دنبال راه هایی برای مهاجرت به ایتالیا هستند که یکی از این راه ها از طریق مهاجرت تحصیلی می باشد. شما می توانید با قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا به این کشور مهاجرت کنید. همچنین می توانید در حین تحصیل به صورت دانشجویی مشغول به کار شده و در صورت رضایت کارفرما قرارداد کار بسته و از این طریق اقامت دائم در این کشور را اخذ نمایید.

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

1.5/5 - (2 امتیاز)