دانشگاه پلی تکنیک باری (ایتالیایی: Politecnico di Bari) یک دانشگاه دولتی  واقع در هر باری ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1990 تاسیس شده و یکی از 3 دانشگاه پلی تکنیک دولتی کشور ایتالیاست . دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری  در شته های فنی و مهندسی فعالیت کرده و محدوده فعالیت اش مانند دیگر دانشگاه های پلی تکنیک منحصرا رشته هایی مانند عمران ، مهندسی معماری ، کامپیوتر و .. است . در سال 2017 حدود 10 هزار دانشجو در دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری ثبت نام کردند  و تعداد اساتید، محققان و دستیاران به 302 نفر رسید .  دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری  جوان ترین دانشگاه در میان دانشگاه های پلی تکنیک ( دانشگاه های فنی مهندسی که فقط بر روی دانشکده های فنی و موضوعی تمرکز دارند ) ایتالیا است  دو دانشگاه دیگر عبارتند از دانشگاه پلی تکنیک میلان و پلی تکنیک تورین . در سال 1990 میلادی دانشکده مهندسی دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری تاسیس شد و در کنار دانشکده معماری تازه تاسیس  گرفت . ئر آن زمان این دو بخش تنها بخش های  دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری بودند. بعدها دانشکده مهندسی دوم در تارانتو تاسیس شد .اکثر سازه ها، کلاس ها، سالن ها و ادارات اصلی در داخل دانشگاه ارنستو کولیارلیو در باری واقع شده اند . در کنار برتری علمی ، یکی از ویژگی های اصلی دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری ، اثربخشی آموزش است ، همانطور که توسط Istat تایید شده است، 89 درصد از فارغ التحصیلان در مدت سه سال از فارغ التحصیلی مشغول به کار می شوند .

تحولات اخیر دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری شامل ساخت یک مرکز دانشجویی 1.5 میلیون یورویی است که دارای کلاس هایی مجموع ظرفیت 244 نفر در دو طبقه است واستراحتبعد از کلاس های درس( مکان های اختصاصی برای استراحت ) در این ساختمان وجود دارد.

شهر  باری زمینه ای خوب را برای مطالعه و تحصیل فراهم می کند. غذا در باری با کیفیت اما ارزان است. این موضوع به ویژه در مورد غذاهای دریایی به دلیل موقعیت شهر در ساحل جنوبی ایتالیا صادق است . باری شهری دانشجویی است که دانشجویان نقش مهمی را در پویایی و تحرک آن ایفا می کنند .

معرفی مختصر دانشگاه پلی تکنیک باری :

نام :   polytechnic university of bari                     نام مخفف :  poliba

سال تاسیس :  1990                                                       رتبه کشوری : 28

تعداد دانشجو : حدود 10000 هزار نفر                              درصد دانشجویان خارجی : 3 درصد

شهریه دانشگاه : 1000 الی 1500 یورو در سال                     وب سایت :  www.poliba.it

نوع دانشگاه : دولتی                                                      رتبه جهانی :  913

تیم های ورزشی :  CUS Bari

گروه های تحصیلی دانشگاه دانشگاه پلی تکنیک باری :

پس از اصلاح تعدادی قانون دانشگاهی در کشور ایتالیا و دانشگاه های مختلف آن که نتیجه آن تغییرات در ساختار دانشگاه های ایتالیا بود ، دانشگاه پلی تکنیک دانشگاه باری ، ساختار خود را به طور برجسته بر اساس 6 بخش بزرگ تقسیم کرد که تمامی رشته ها در زیر گروه این بخش ها قرار می گرفتند .

گروه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر

گروه مهندسی مکانیک، ریاضی و مدیریت

گروه مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست

گروه معماری

گروه فیزیک

گروه شیمی

انواع خدمات دانشگاه پلی تکنیک باری :

1 . مرکز ورزش دانشگاه‌پلی‌تکنیک باری (cus) :

این مرکز هماهنگ کننده فعالیت های ورزشی دانشگاه‌پلی‌تکنیک باری است و دانشجویان می توانند با پرداخت 10 الی 15 یورو کارت عضویت این مرکز را کسب کنند .

2 . سیستم کتابخانه های دانشگاه پلی تکنیک باری :

سیستم کتابخانه های دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری توسط یک نرم افزار یکپارچه شده اند و دانشجویان می توانند به منابع آنلاین دیگر کتابخانه ها نیز دسترسی داشته باشند . عضویت در کتابخانه ها وامانت گرفتن ( کتاب ، مجله و …) برای تمامی دانشجویان اعم از بین المللی و داخلی آزاد و قابل دسترسی خواهد بود .

3 . مرکز زبان دانشگاه پلی تکنیک باری :

دانشجویان بین المللی که به منظور تحصیل در ایتالیا وارد این کشور می شوند قادر خواهند بود در دوره های رایگان زبان انگلیسی که در دانشگاه های ایتالیا برگزار می شود شرکت کنند و زبان ایتالیایی خود را تقویت نمایند .

پژوهش در دانشگاه‌پلی‌تکنیک باری :

فعالیت های پژوهشی دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری که شامل  هر دو پژوهش  پایه  و کاربردی  هستند در مراکز تحقیقاتی دانشگاه انجام می شود . توجه خاص دانشگاه‌تکنیک‌باری به تحقیقات اساسی متمرکز شده است  که نه تنها برای تکامل اندیشه های علمی ضروری است، بلکه زمینه ساز آموزش و پرورش استعداد های جوانی است که برای تحصیل در ایتالیا به جنوب این کشور و شهر باری سفر کرده اند .

با استفاده از تحقیقات کاربردی اختصاص داده شده به مطالعه موضوعاتی که ارزش عملیاتی بیشتری دارند دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری با سازمان ها و شرکت های تجاری زیادی در ارتباط است و همواره فعالیت ها و پژوهش های خود را به منظور ارائه به سازمان های مختلف به روز رسانی می کند .

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه پلی تکنیک باری :

رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه دانشگاه‌پلی‌تکنیک‌باری :

طراحی صنعتی                                  مهندسی کنترل

مهندسی مخابرات                               مهندسی و علوم کامپیوتر

رتبه بندی دانشگاه پلی تکنیک باری:

رتبه در کشور : 28

رتبه جهانی : 913

همچنین بخوانید:

ازمون پزشکی ایتالیا

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

3/5 - (1 امتیاز)