دانشگاه ترامو (ایتالیایی: Università degli Studi di Teramo) یک دانشگاه پژوهشی دولتی  واقع در شهر ترامو ایتالیا است. دانشگاه ترامو  به طور رسمی در سال 1993 تاسیس گشت . شهر ترامو، یکی از مدرنترین دانشگاه های ایتالیا را دارد که  5 دانشکده ، 6  مدرسه عالی و 10 اداره را مدیریت می کند . پردیس سنت آگوستینو که به وسط پنجاه هزار متر مربع است دارای دانشکده حقوق، علوم ارتباطات و علوم سیاسی است.ساخت دانشکده های جدید نیز در  حال حاضر در حال انجام است و دانشکده های دامپزشکی و کشاورزی را اداره خواهد کرد. این دانشکده شامل یک محوطه ده هزار متر مربعی است .

دانشگاه ترامو در ایتالیا  همواره موافق استفاده افن آوری های ارتباطی جدید همراه با روش های تفکر و یادگیری جدید است . در نتیجه،دانشگاه امکانات خوبی  برای جامعه دانش مانند مرکز زبان، چند رسانه ای، آزمایشگاه های تلویزیونی، روزنامه دانشگاه و ایستگاه رادیویی تهیه کرده است .

این دانشگاه از طریق ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان سراسر جهان و شرکت در پروژه تبادل دانشجوی اراسموس  خود را تبدیل به دانشگاهی بین المللی کرده است .

این مؤسسه آموزش عالی 26 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است . دانشجویان بین المللی نیز می توانند درخواست ثبت نام کنند و در صورت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای ادامه تحصیل به این شهر سفر کنند .

فعالیت های بین المللی دانشگاه ترامو در کشورهای عضو اتحادیه اروپا یکی از اقدامات کلیدی دانشگاه‌ترامو است که در ادامه آن همکاری های پرثمر با مراکز برتر در ایالات متحده، و آمریکای لاتین را ایجاد کرده است .

دانشگاه ترامو با تغییرات قابل توجه و قابل توجهی روبرو است که آینده دانشجویان را تضمین خواهد کرد . این دانشگاه دارای امکانات فیزیکی زیادی نظیر کتابخانه ها ، رستوران ، مرکز زبان ، مرکز یادگیری علوم کامپیوتری ، آزمایشگاه های فنی و علمی، استودیوهای تلویزیونی، رادیویی و عکاسی، یک سالن پخش فیلم، ورزشگاه و سایر امکانات ورزشی و … می باشد که دانشجویان می توانند از آنها نهایت استفاده را بکنند . تدریس در دانشگاه نیز در حال تغییر است ، تدریس در دانشگاه ترامو از یک شیوه خطی و کلاسیک به شیوه ایی تبدیل شده است که در آن دانشجو نقش اول را ایفا می کند .

با استفاده از تکنولوژی های جدید و روش های متداول یادگیری الکترونیکی ، این دانشگاه روش های نوینی را برای تدریس پیاده کرده است . هدف این دانشگاه دستیابی دانشجویان به اعتماد به نفس عالی و رسیدن به عالی ترین اهداف آموزشی است . در کلاس های درس ، تست ها و گروه های تمرکز دانشجو را قادر می سازد تا به مرحله ای ایده آل از یادگیری برسد . یک پردیس واقعی باید دانش آموزان خود را درگیر کند؛ آنها باید زندگی کنند و احساس کنند که آنها خانه در خودشان هستند؛ چرا که این دانشگاه نه تنها در جهت توسعه حرفه ای های برتر بلکه در رشد شهروندان نیز مسئول است. بنابراین، هدف دانشگاه این است که شما در بهترین شرایط  مطالعه کنید و چنانچه سزاوار آن باشید ، فرصت شغلی خوبی را نیز داشته باشید.

معرفی مختصر دانشگاه ترامو ایتالیا :

نام :                                                       university of Teramo نام مخفف :   unute

سال تاسیس :   1993 میلادی                                                            رتبه کشوری : 63

شهریه دانشگاه : 800 الی 1500 یورو در سال                                        وب سایت :  www. unite.it

نوع دانشگاه : دولتی                                                                          رتبه جهانی :  1000 +

کتابخانه : دارد                                                                                   شهر :  ترامو

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 7 هزار نفر

تعداد استاد : حدود 700 نفر

 

دانشکده های دانشگاه ترامو ایتالیا :

دانشگاه ترامو دارای 5 دانشکده است که تمامی دروس ارائه شده در این دانشگاه زیر مجموعه این 5 دانشکده می باشند :

 

دانشکده کشاورزی                                              دانشکده علوم ارتباطات

دانشکده حقوق                                                 دانشکده علوم سیاسی

دانشکده دامپزشکی

 

انواع خدمات دانشگاه ترامو ایتالیا :

دانشگاه ترامو خدمات خود را با هدف تسهیل امور دانشجویان در دانشگاه ( امور آموزشی ، فعالیت های ورزشی ، خدمات اقدامتی و … ) انجام می دهد . همچنین برای فارغ التحصیلان از دانشگاه خدمات ورود به بازارکار ( کارآموزی ، معرفی به کارفرمایان، طریقه نوشتن رزومه و … )  را مدیریت می کند .

1 . خدمات کتابخانه دانشگاه ترامو :

سیستم کتابخانه دانشگاه به سه کتابخانه تقسیم می شود : کتابخانه علوم انسانی (دانشکده حقوق – علوم ارتباطات – علوم سیاسی)، کتابخانه های فن آوری کشاورزی و غذا،  و کتابخانه دانشکده پزشکی دامپزشکی . این کتابخانه ها  شامل بیش از 200 هزار  جلد کتاب ، مجله و  منابع الکترونیکی (پایگاه داده ها، کتاب های الکترونیکی، مجلات الکترونیکی) است .

استفاده از خدمات دانشگاه برای تمامی دانشجویان پس از ثبت نام در مرکز کتابخانه و گرفتن کارت عضویت رایگان خواهد بود . خدمات کتابخانه برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در ایتالیا به شهر تراو سفر می کنند نیز مانند دانشجویان اتحادیه اروپا در دسترس است .

 

2 . خدمات ICT دانشگاه ترامو :

دانشگاه ترامو امکانات زیادی را برای کسانی که برای تحصیل در ایتالیا به شهر ترامو می روند فراهم کرده است . فناوری اطلاعات و ارتباطات همواره در شیوهای تفکر و روشهای تدریس و یادگیری تأثیر داشته است. در نتیجه در دانشگاه‌ترامو یک پلت فرم یادگیری الکترونیکی چند رسانه ای، آزمایشگاه های تلویزیونی و رادیویی در چند سال گذشته برای دانشجویان ساخته و اجرا شده است.

3 . خدمات درمانی دانشگاه ترامو ایتالیا :

دانشجویانی که در دانشگاه ترامو ثبت نام می کنند و برای تحصیل در ایتالیا به این شهر سفر می کنند از خدمات درمانی یکساله در هر سال تحصیلی  برخوردار هستند . دانشجویان بین المللی نیز از این امکان برخوردار خواهند بود .

 

4 . مرکز ورزش دانشگاه ترامو ایتالیا :

مرکز ورزش دانشگاه ترامو دارای ورزشگاه و امکانات ورزشی برای استفاده دانشجویان این دانشگاه است . استفاده از این خدمات پس از ثبت نام در مرکز ورزش دانشگاه‌ترامو و اخذ کارت عضویت آن ممکن خواهد بود . متقاضیان تحصیل در ایتالیا که علاقمند به ورزش هستند می توانند از امکانات عالی این دانشگاه نهایت استفاده را بکنند و در رشته ورزشی مورد علاقه خود فعالیت کنند .

5 . مرکز زبان دانشگاه ترامو :

مرکز زبان دانشگاه ترامو ارائه دهنده زبان های غیر ایتالیایی در این دانشگاه است . این مرکز همچنین برای دانشجویان غیر ایتالیایی دوره های رایگان زبان ایتالیایی را ارائه می دهد .

6 . پروژه تبادل دانشجو (اراسموس) در دانشگاه ترامو :

پروژه اراسموس که برنامه ایی برای تبادل دانشجو در اروپا و سراسر دنیا است در سال 1994 در دانشگاه‌ترامو آغاز شد تا با همکاری دانشگاه ها از سراسر اروپا برای تبادل دانشجویان و کارکنان آموزشی شروع به فعالیت کند . هرس ساله تعدا زیادی از دانشجویان پروژه اراسموس به دانشگاه ترامو منتقل می شوند و دانشگاه نیز هر سال یک روز به خصوص را برای خوش  آمد گویی به این دانشجویان اختصاص می دهد .دانش آموزان ورودی از طیف گسترده ای از خدمات مانند هدایت و تدریس، اطلاعات و پذیرش، دوره های زبان ایتالیایی (ارائه شده توسط مرکز زبان)، دسترسی به غذا، رستوران، کتابخانه ها، امکانات ورزشی (CUS)، مراکز فرهنگی، امکانات تکنولوژیکی و موارد دیگر بهره مند خواهند بود .

پژوهش در دانشگاه ترامو :

مانند دیگر دانشگاه های کشور ایتالیا که اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای امور پژوهشی و  تحقیقاتی قال هستند ، دانشگاه ترامو نیز از این قاعده مستثنا نیست . نتایج پژوهش ها و تحقیقات  دانشگاه‌ترامو را قادر می سازد تا روابط بسیار نزدیکی را باجامعه علمی در سراسر جهان ایجاد و برقرار  کند .

رتبه بندی دانشگاه ترامو :

رتبه کشوری :  63

رتبه جهانی :  1000 +

براساس یک تحقیق که توسط موسسه Censis Repubblica انجام شده است، دانشگاه ترامو در لیست بهترین دانشگاههای ایتالیایی که زیر 10 هزار نفر دانشجو دارند قرار دارد .

معرفی مختصر شهر ترامو :

شهر ترامو یک شهر در منطقه آبروتزو در کشور ایتالیا است . ترامو در صد و پنجاه کیلومتری رم قرار دارد و در منطقه ایی تپه ایی قرار گرفته که به دلیل آب و هوای آن مملو از باغ های انگور و زیتون است .

اقتصاد شهر عمدتا بر اساس فعالیت های مرتبط با کشاورزی و تجارت و همچنین صنایع پارچه، غذا، مصالح ساختمانی و سرامیک. است .آب و هوای شهر ترامو معتدل است.دما در گرمترین ماه در این شهر در حدود 25 درجه سانتیگراد است در زمستان معمولا شاهد بارش برف هستیم و بارش باران نیز در بهار و زمستان معمول است .

همچنین بخوانید:

منابع ازمون IMAT

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

4/5 - (1 امتیاز)