دانشگاه توسچیا  (ایتالیایی: Università degli Studi della Tuscia)  که به طور مخفف UNITUS نامیده می شود یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر ویتربو واقع در استان لاتزیو  است . این دانشگاه در سال  1979 میلادی برای تحصیل در ایتالیا تاسیس شده و دارای 6 دانشکده است .

دانشگاه توسچیا یک دانشگاه تحقیقاتی است که در شمال لاتزیو ، منطقه ای در مرکز ایتالیا واقع شده است . این دانشگاه برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری را  در زمینه های مرتبط با کشاورزی ، مهندسی ، تجارت و اقتصاد ، علوم سیاسی ، میراث فرهنگی ، زندگی ، علوم زیستی و زیست محیطی و بیوتکنولوژی ارائه می دهد .  هم اكنون این دانشگاه دارای 8000 دانشجو است . این دانشگاه بیش از 600 کارمند ، استاد و پژوهشگر است .

فعالیت تحقیقاتی دانشگاه توسچیا  در زمینه مهندسی به ویژه به سمت بهره وری انرژی ، سیستم های انرژی کم آلاینده ، فن آوری های هیدروژنی و بهینه سازی سیستم انرژی محور است.

 

معرفی مختصر دانشگاه توسچیا  Università degli Studi della Tuscia   :

نام :                                                          university of tuscia  

نام ایتالیایی :        Università degli Studi della Tuscia   

سال تاسیس :    1979 میلادی

وب سایت :  www.unitus.it

نوع دانشگاه : دولتی

کتابخانه : دارد                                                                                  شهر :  ویتربو

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد                                                تعداد دانشجو  : حدود 8000 نفر

گروه های تحصیلی دانشگاه توسچیا  Università degli Studi della Tuscia  :

دانشگاه توسچیا به چند دانشکده تقسیم می گردد که در زیر مشاهده می فرمایید :

دانشکده کشاورزی دانشگاه توسچیا ایتالیا :

دوره های کارشناسی ارشد ارائه شده توسط گروه کشاورزی و علوم جنگلداری (DAFNE) از دوره های ارائه شده توسط دانشکده سابق علوم کشاورزی ناشی می شود و ارتباط نزدیکی با فعالیت های پژوهشی انجام شده در همان بخش دارند. ارتباط بین فعالیتهای آموزشی و پژوهشی از سطح اول به مقطع کارشناسی ارشد نزدیک تر می شود و در برنامه های دکترا به بالاترین بیان خود می رسد.رشته های آموزشی در این دانشکده زمینه های علوم کشاورزی و محیط زیست ، بیوتکنولوژی کشاورزی ، جنگلداری و علوم طبیعی و حفاظت و احیای جنگل ها را در بر می گیرد . این دانشکده تنها واحد دانشگاهی در لاتزیو با صلاحیت های تدریس و تحقیق در زمینه های کشاورزی ، جنگلداری و علوم حفاظت از طبیعت و کشاورزی و بیوتکنولوژی جهت تحصیل در ایتالیا است .

 

دانشکده میراث فرهنگی دانشگاه توسچیا ایتالیا .

بخش منظر و میراث فرهنگی محققان و استادانی را که از حوزه های مختلف و متفاوتی از تخصص برخوردار هستند ، جمع می کند ، که تخصص های آنها مکمل یکدیگر است. دامنه های تحقیق از حوزه های گردشگری باستانی  تا  گردشگری شهری است و به مطالعه جنگل ها ، مناظر کشاورزی و فرهنگی در بیانات مختلف و نقاط تماس خود ، از جمله ویژگی های یادبود ، باستان شناسی و تاریخی می پردازد.

دانشکده اقتصاد دانشگاه توسچیا ایتالیا :

دانشکده اقتصاد ، مهندسی ، جامعه شناسی و تجارت  دانشگاه توسچیا در سال 2011 میلادی افتتاج شد.  امروزه این بخش واحد اصلی دانشگاه برای حوزه های اقتصادی ، مهندسی و علوم سیاسی است. این بخش در حال حاضر سه مدرک لیسانس ، چهار دوره کارشناسی ارشد و  چهار دوره دکترا را ارائه می دهد . در سالهای اخیر ، این دانشکده سرمایه گذاری زیادی در ایجاد شبکه ای از روابط با مشاغل انجام داده است. دانشجویان ممکن است از طریق کارآموزی ، مراحل و کارهای پروژه ، اشکال مختلف یادگیری را تجربه کنند.

دانشکده زبانها و ادبیات مدرن خارجی دانشگاه توسچیا ایتالیا .

دانشکده علوم زیستی و اکولوژی دانشگاه توسچیا ایتالیا :

این دانشکده  چهار برنامه مختلف را ارائه می دهد: یک دوره کارشناسی ارشد علوم زیست شناسی ، ارائه دانش پایه در بسیاری از زمینه های زندگی زندگی و تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد در زیست شناسی مولکولی و سلولی (BCM) که با هدف تعمیق درک جدیدترین جنبه های زیست مولکولی انجام می شود.  سپس ، برنامه کارشناسی ارشد علوم محیطی که بر تعامل بین محیط و کلیه موجودات زنده تمرکز دارد مقطع کارشناسی ارشد در زیست شناسی دریایی و زیست محیطی دریایی (BEM) که به مطالعات دریایی و ساحلی می پردازد و یک برنامه دکتری در زمینه بوم شناسی و مدیریت پایدار منابع محیطی  .

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشکده تکنسین ها و متخصصان ماهری را در زمینه مطالعات بیولوژیکی و زیست محیطی آماده می کند. فارغ التحصیلان علوم زیست شناسی فرصت های شغلی در طیف گسترده ای از زمینه های کاربردی مانند تولید و فعالیت های آزمایشگاهی در بیمارستان ها ، آزمایشگاه های خصوصی و صنایع و غیره و در خدمات مختلفی از جمله آنالیز ، کنترل و مدیریت نیز خواهند داشت .

پژوهش های این دانشکده در چندین آزمایشگاه برگزار می شود که دارای تجهیزات پیشرفته ای هستند. علاوه بر این ، این دانشکده به داشتن اساتید و محققان بسیار ماهر و مفتخر است که هم در سطح ملی و بین المللی شناخته شده اند . پایان نامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و پایان نامه های دکتری نیز در آزمایشگاه های زیر انجام می شود: آناتومی تطبیقی ​​و زیست شناسی رشدی ، بیوشیمی ، بیوشیمیاتولوژی ، زیست شناسی مولکولی ، گیاه شناسی میکولوژی ، شیمی ارگانیک ، زیست شناسی سلولی ، رژیم های غذایی و غذاهای کاربردی ، اکولوژی ، اکولوژی ، قارچ و جلبک ، ژنتیک ، بیوفیزیک ، هیدروبیولوژی ، هیدروژئولوژی ، ایمونولوژی ، ریاضیات ، میکروبیولوژی و اقیانوس شناسی .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post