در این قسمت از سلسله مقاله های معرفی دانشگاه های ایتالیا به معرفی دانشگاه فلورانس در استان توسکانی برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا می پردازیم :

مشخصات دانشگاه فلورانس :

دانشگاه فلورانس (ایتالیایی: UNIFI   Università degli Studi di Firenz) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی ایتالیا واقع در فلورانس ایتالیا است واقع در استان توسکانی است . این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های  ایتالیا است و از سطح کیفی و پژوهشی بالایی برخوردار است . شهر فلورانس از لحاظ تاریخی یکی از شهر های مشهور ایتالیاست که سابقه تاریخی ، هنری و فرهنگی درخشانی دارد . دانشجویان علاقمند به تحصیل در ایتالیا که شهر فلورانس را برای تحصیل خود انتخاب می کنند علاوه بر یک دانشگاه سطح اول می توانند از زیبایی های شهر فلورانس نیز نهایت استفاده را بکنند.

تحصیل در ایتالیا و به خصوص در فلورانس می تواند جایگاه ایده آل برای تحصیل در خارج از کشور باشد، مخصوصا اگر شما دوست دارید علاقمند به طبیعت و معمای رنسانس باشید !

فلورانس یکی از بهترین شهرهای ایتالیا است که به دلیل دانشگاه های فلورانس شناخته شده است که دوره های آموزشی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. در فلورانس شما نه تنها غذای عالی و یک فرهنگ منحصر به فرد را پیدا خواهید کرد، بلکه زندگی تازهای را تجربه خواهید کرد.

این دانشگاه شامل 12 مدرسه و حدود 60000  دانش آموز است. حدود 7 درصد دانشجویان بین المللی هستند.هزینه های دانشگاه تقریبا برای دانشجویان خارجی تقریبا 2000 یورو در سال است . با توجه به اینکه ایتالیا نسبت به کشور های دیگر اروپا از هزینه های کمتری برای تحصیل و زندگی برخوردار است و نیز وجود بورسیه استانی (بورسیه استانی شامل 5200 یورو وجه نقد در سال ، تخفیف شهریه تا 90 درصد، تخفیف خوابگاه تا 70 درصد ، کارت تردد و …) دانشجویان علاقمند به تحصیل در ایتالیا می توانند با خیال راحت مقاطع تحصیلی خود را طی کنند.

12 مدرسه دانشگاه فورانس عبارتند از: مدرسه کشاورزی؛  مدرسه معماری؛مدرسه هنر؛ مدرسه  اقتصاد؛ تحصیلات مهندسی؛ مدرسه قانون؛ ریاضیات، فیزیک ،مدرسه علوم طبیعی؛مدرسه  پزشکی و جراحی ، مدرسه فارماکولوژی؛ مدرسه علوم سیاسی؛ مدرسه روانشناسی.

علاوه بر برنامه های آموزشی، دانشگاه همچنین فعالیت های فوق برنامه درسی را ارائه می کند ، از جمله ورزش، زبان ها و مطالعات کامپیوتری؛ گروه کر و ارکستر دانشگاه؛ ابتکارات فرهنگی و آموزشی در دانشکده که توسط کمک های دانشگاه تامین می شود؛ حمایت روانشناختی و فرصت برای پرداخت هزینه کار نیمه وقت.

دانشگاه فلورانس در توسعه و فعال کردن برنامه های تحصیلی بسیار موفق عمل می کند و مدارک تحصیلی این دانشگاه به رسمیت شناخته شده است که در ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی مورد تایید قرار گرفته است.

سیاست های کلی دانشگاه فلورانس :

دانشگاه فلورانس سیاستی بین المللی دارد و توسعه بین المللی یکی از اولویت های استراتژیک آن است. دانشگاه‌فلورانس یکی از مهمترین دانشگاه های دولتی ایتالیا با یک ارتباط قوی بین المللی است. این همکاری با موسسات علمی و پژوهشی در سراسر جهان دانشگاه را تقویت می کند و از کارکنان آموزش، کارشناسان و دانش آموزان خارجی برای ترویج بین المللی مباحث علمی استقبال می کند.  به همین علت دانشگاه‌فلورانس خود را یکی از اهداف مهمی برای مهمانان بین المللی می داند.این برنامه طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی را در سطوح مختلف و در همه زمینه های دانش ارائه می دهد.

هر سال در فلورانس بیش از 9000 رتبه اعطا می شود.این رتبه  بر اساس داده های دانشجویانی که در نیروی یک سال میانگین نمراتشان بالاتر از میانگین ملی هستند داده می شود.

این دانشگاه دارای دانشجویان بین المللی زیادی است که در رشته های مختلف به زبان انگلیسی و ایتالیایی مشغول به تحصیل هستند و از تمامی تسهیلات دانشگاه اعم از خوابگاه ، بورسیه استانی ایتالیا ، بورسیه های علمی متعدد، کتابخانه ، سالن های ورزشی  و … استفاده می کنند. موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش ( گروه اعزامی اپلای ایتالیا ) نیز هر ساله برای علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه و شهر زیبا پذیرش های متعددی می کند.

پژوهش های تحقیقاتی دانشگاه فلورانس :

دانشگاه فورانس دارای یکی از بزرگترین و مولدترین سیستم های تحقیقاتی عمومی در ایتالیا است. این سیستم علمی و تحقیقاتی به لطف تعداد زیادی از محققان دائمی و موقت که در طیف وسیعی از رشته های انضباطی و علمی کار می کنند و دانشمندان فراوانی که در زمینه های آموزشی کار می کنند،  به جلو پیش می رود. همچنین این نتیجه دلیل مشارکت شدید در برنامه های تحقیقاتی مربوط به ایتالیا و بین الملل و نتایج قابل توجه علمی به دست آمده است. این ترکیب از عوامل مؤسسه فلورانس را به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی مدرن مطابقت می دهد و خود را در رتبه بندی ملی و جهانی در موقعیتی عالی قرار می دهد. محققان دانشگاه فلورانس 24 بخش مختلف را اداره می کنند و تقریبا 40 ساختار پژوهشی را که شامل مراکز بین ادارات و بین دانشگاه ها و همچنین تحقیقات تخصصی، انتقال دانش و مراکز آموزشی پیشرفته هستند، در اختیار دارند.

در سال های اخیر، دانشگاه فلورانس به طور فزاینده ای فعالیت های خود را در زمینه انتقال دانش تثبیت کرده است: از ثبت اختراعات گرفته تا راه اندازی کارگاه های مشترک  کسب و کار از طریق مشارکت در شرکت های های مختلف .

رتبه بندی  جهانی و کشوری دانشگاه فلورانس :

رتبه جهانی دانشگاه فلورانس بر اساس رتبه بندی موسسه U.S. & World Report :   217

رتبه جهانی بر اساس موسسه ARWU  : 301

رتبه بندی در ایتالیا : 7

رتبه بندی جهانی بر اساس علوم طبیعی : 209

رتبه بندی بر اساس علوم زیستی و پزشکی : 183

کتابخانه های دانشگاه فلورانس :

برای تمامی دانشجویان اعم از بین المللی و داخلی خدمات کتابخانه وجود دارد .کتابخانه های این دانشگاه دارای منابع تخصصی و عمومی هستند  و امکان امانت گرفتن کتاب نیز مهیاست. به غیر از کتابخانه به شکل سنتی آن ، کتابخانه به شکل دیجیتال و مدرن هم برای دانشجویان آماده شده است.

فعالیت های ورزشی دانشگاه فلورانس :

مرکز ورزش دانشگاه (CUS) دارای سه فعالیت می باشد. این مرکز فعالیت های تفریحی را سازماندهی می کند و در بسیاری از ورزش ها دوره های ابتدایی، پیشرفته و رقابتی را ارائه می دهد. علاوه بر این ، مسابقات، رویدادهای ورزشی داخلی و بین المللی را سازماندهی می کند.

همکاری با دانشگاه های برتر جهان :

دانشگاه فلورانس یکی از بالاترین دانشگاه های دولتی ایتالیا است. در این دانشگاه دوره های بین المللی به زبان انگلیسی، دوره های دو ساله و دوره های زبان ایتالیایی وجود دارد. دوره های زبان انگلیسی دانشگاه فلورانس با موسسات علمی و پژوهشی در سراسر جهان همکاری می کند. که در زیر نمونه هایی از آن را می بینید .دانشگاه های بسیار معتبری از سراسر دنیا برنامه هایی در فلورانس دارند که در زیر نمونه هایی از آن نام برده شده است :

برنامه دانشگاه نیویورک در فلورانس : که در باغ زیبای 60 هکتاری در منطقه لاپیترا واقع است و فعالیت های بسیاری از زندگی دانشگاهی – دوره های آکادمیک، سفرهای منظره و بازدید، سخنرانی های مهمان، کنفرانس های دانشگاهی، گروه های مطالعه، پروژه های زبان ایتالیایی، را ارئه می کند. شرکت کنندگان زندگی سبک زندگی ایتالیایی را خواهند دید و تاریخ و زندگی روزانه این شهر را که یکی از مراکز اصلی فرهنگ اروپا است، درک می کنند.

برنامه دانشگاه استنفورد در فلورانس : دانشگاه  استنفورد در فلورانس فرصتی برای بهره بردن از منابع فکری و بصری منحصر به فرد شهر و تمرکز بر دو حوزه: تاریخ و هنر رنسانس و مطالعات معاصر ایتالیایی و اروپایی، فراهم می کند. این برنامه برای کمک به دانش آموزان برای شناخت کامل فرهنگ ایتالیایی از طریق خانواده ها، دوره های دانشگاه فلورانس، برنامه های زبان، تحقیقات، کارآموزی و فرصت های خدمات عمومی ارائه می شود

برنامه های دیگری نیز مانند برنامه دانشگاه فلوریدا ، دنشگاه سیراکوز ، دانشگاه کلیفرنیا ، دانشگاه آریزونا ، دانشگاه میشیگان ، دانشگاه هاردینگ ، دانشگاه واشینگتون ، دانشگاه ریچموند ، مدرسه اقتصاد اروپا  و بسیاری از برنامه های دیگر نیز با کمک دانشگاه فلورانس ایتالیا در این شهر برگزار می شود که باعث افزایش کیفیت و بار علمی شهر و دانشگاه شده است

رشته هایی انگلیسی زبان  دانشگاه فلورانس :

دانشگاه فلورانس نیز مانند دیگر دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان بین المللی تعدادی از رشته های خود را علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلسی نیز ارائه میکنند.برخی رشته هایی که در دانشگاه فلورانس به زبان انگلیسی تدریس می شوند عبارتند از :

مدیریت ریسک و مالی                      اقتصاد و توسعه

زمین شناسی                                  مدیریت منابع طبیعی

توریسم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post