دانشگاه فرارا (ایتالیایی: Università degli Studi di Ferrara) دانشگاه اصلی شهر  فرارا در منطقه امیلیا-رومانیا در شمال ایتالیا است. در طول قرن های 15 و 16، فرارا با حضور روشنفکران برجسته یکی از مراکز پر رونق فرهنگ رنسانس ایتالیا شد و دانشگاه در دوره ای از اعتبار عالی قرار گرفت . در دوره ناپلئون، با برنامه دانشگاه های ملی، دانشگاه قدرت خود را برای اعطای درجه های دانشگاهی از دست داد و فعالیت دانشگاهی عادی تا سال 1816 متوقف شد .  در سال های قبل از جنگ جهانی اول، دانشگاه فرارا، با بیش از 5000 دانشجواز  بهترین دانشگاه های ایتالیا بود. امروز حدود 15000 دانشجو در دانشگاه فرارا ثبت نام می کنند . تعداد کارکنان آموزشگاهی 600 نفر، از جمله 288 محقق و پژوهشگر می باشد . دانشگاه فرارا در تاریخ 4 مارس 1391 توسط مارکی آلبرتو با اجازه پاپ بونیفارس تاسیس شد. در آن سال با دانشگاه با دوره های حقوق، هنر و الهیات شروع به کار کرد . پس از اتحاد ایتالیا رشته های ریاضیات و پزشکی و داروسازی نیز به دانشگاه اضافه شد . بعد از جنگ جهانی دوم، دولت شروع به حمایت از دانشگاه ها کرد  و این امر موجب افتتاح بسیاری از دانشکده ها و ادارات تحقیقاتی شد. در دانشگاه فرارا پرورش یک جامعه علمی و دانشگاهی بین المللی شامل چشم انداز چندگانه است :

ارائه بالاترین استانداردهای آموزشی و تحقیقاتی با تمرکز بر روی حوزه های خاص

رشد هویت تاریخی و فرهنگی قوی

امکانات فیزیکی و سخت افزاری مناسب و مدرن

از افراد مشهور دانشگاه فرارا می توان به پاراسلوس(  پزشک و فیلسوف، او یکی از چهره های علم رنسانس بود ) جیووانی پیکو میراندالا (یکی از مشهورترین فیلسوفان و انسان شناسان ایتالیایی ) اشاره کرد .

معرفی مختصر دانشگاه فرارا :

نام :   university of ferrara                                    نام مخفف :  unife

سال تاسیس :  1391                                                        رتبه در کشور : 22

تعداد دانشجو : حدود 15 هزار نفر                                    درصد دانشجویان خارجی : 5 درصد

شهریه دانشگاه : 1000 الی 2000 یورو در سال                     وب سایت :  www.unife.it

رتبه جهانی : 869

گروه های تحصیلی دانشگاه فرارا :

گروه های تحصیلی دانشگاه فرارا در 8 قسمت و بخش مختلف تقسیم شده اند :

دانشکده معماری                                    دانشکده اقتصاد

دانشکده فنی                                          دانشکده علوم انسانی

دانشکده حقوق                                      دانشکده علوم ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی

دانشکده پزشکی و جراحی                       دانشکده داروسازی

 

انواع خدمات دانشگاه فرارا :

دانشگاه فرارا برای دانشجویان داخلی و دانشجویان خارجی که برای تحصیل در ایتالیا به این کشور سفر می کنند برای راحتی دانشجویان  یک سری خدمات رفاهی در نظر گرفته است که تعدادی از این خدمات را در لیست زیر مشاهده میفرمایید :

1 . بیمارستان دانشگاه فرارا :

بیمارستان دانشگاه در بهار سال گذشته افتتاح شد یک یک فرصت عالی برای دانشجویان دوره های پزشکی  بود

بیمارستان شهر و دانشگاه از ساختمان تاریخی قبلی خود به یک بیمارستان با نام تجاری جدید نقل مکان کرد که در آن اکثر دوره های پزشکی و جراحی برگزار می شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، از نظر مالی و سازمان، تلاش های بزرگی انجام شده است. این بیمارستان  در حال حاضر دارای یک سیستم نوآورانه و یکپارچه است که خدمات دانشگاه و سیستم بهداشت عمومی را متصل می کند و برای بیماران جدیدترین فن آوری های پیشرفته و روش های درمان را ارائه می دهد. با این زمینه، دانش آموزان می توانند در یک مدرسه پزشکی که بالاترین سطح تدریس و تحقیق را تضمین می کنند،  تجربه اندوزی کنند.

2 . شبکه کتابخانه دانشگاه فرارا :

شبکه کتابخانه فرارا شامل کتاب های  بسیار نادر و نسخه های دیجیتالی شده و امکانات آموزشی و تحقیقاتی می باشد. امروزه، 67 کتابخانه برای دانشجویان در دسترس هستند. این شبکه در ارتباط با موسسه میراث هنری، فرهنگی و طبیعی منطقه امیلیا رومانا و دانشگاه و شهرداری فرارا فعالیت می کند.

این 67 کتابخانه شامل کتابخانه های تخصصی دانشگاه نیز می باشد  . آنها یک کاتالوگ آنلاین را به اشتراک می گذارند که شامل اخبار کتابشناختی، کتاب های باستانی و مواد چند رسانه ای نیز می شود. برخی از کتابخانه های دانشگاهی شامل کاتالوگ های بسیار نادر و نسخه های دیجیتالی شده هستند. تمام کتابخانه ها در تمام هفته باز هستند.

67 کتابخانه دانشگاه‌فرارا به شرح زیر هستند :

26 کتابخانه در استان                                                   11 کتابخانه در حومه فرارا

11 کتابخانه دانشگاهی فرارا                                        10 کتابخانه مدرسه درون شهرداری و استان

9 کتابخانه متعلق به انجمن های فرهنگی

3 . خدمات اقامتی دانشگاه فرارا :

دانشگاه فرارا برخی از سازمان ها را انتخاب کرده است که به شما در پیدا کردن محل اقامت در فرارا کمک خواهد کرد. شما می توانید با آنها تماس بگیرید تا در مورد در دسترس بودن، قیمت ها و تمام اطلاعاتی که شما نیاز دارید پیدا کنید.

این سرویس که برای کمک به دانش آموزان بین المللی حتی قبل از ورود به فرارا ایجاد شده است، توسط پایگاه داده  ( فرارا آدیگویوانی) ارائه شده است. به این ترتیب، دانش آموزان از انواع مختلفی از گزینه های اقامت ارائه شده توسط دانشگاه  و تامین کنندگان خصوصی بهره مند خواهند شد .

4 . مشاوره روانشناسی دانشگاه فرارا :

این خدمات برای دانش آموزانی است که برای حل مشکلات خویش نیاز به روان شناس دارند و ممکن است این مشکلات بر روی عملکرد آنها تاثیر منفی بگذارد .

5 . مشاوره تحصیلی دانشگاه فرارا :

این یک سرویس برای دانش آموزانی است که مایل به کمک برای پیدا کردن یک روش مطالعه مناسب برای خود هستند.

6 . مرکز ورزش دانشگاه فرارا :

این مرکز خدمات ورزشی را برای دانشجویان داخلی و دانشجویان خارجی که برای تحصیل در ایتالیا به فرارا آمده اند ارائه می کند .در اصل مدیریت و ساماندهی خدمات ورزشی و مسابقه های دانشگاه‌فرارا به عهده این مرکز می باشد .

7 . مرکز زبان دانشگاه فرارا :

اکثر دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویان خارجی دوره های رایگان زبان ایتالیایی برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا که به این کشور سفر کرده اند برگزار می کنند . دانشگاه فرارا نیز مانند دیگر دانشگاه های ایتالیا این خدمات را برای دانشجویان خود ارائه خواهد داد .

پژوهش در دانشگاه فرارا  :

با توجه به گزارش های عمومی سال 2007، دانشگاه‌فرارا به عنوان یکی از  بهترین دانشگاه ایتالیایی برای بهره برداری کاربردی از تحقیقات به منظور استفاده کاربردی از آنها بوده است . تحقیقات علمی یکی از وظایف اساسی دانشگاه و همچنین مبانی آموزش خود است. در همه رده بندی های اخیر ایتالیا، دانشگاه‌فرارا همیشه در میان 10 دانشگاه برتر ایتالیایی برای تحقیقات علمی است.

به طور کلی، گروه های تحقیقاتی با دانشکده ها همخوانی ندارند به طور خاص، ادبیات، تاریخ، فلسفه مستقل از دانشکده ها هستند. علاوه بر این، زیست شناسان، فیزیکدانان و زمین شناسان در مؤسسات مختلف کار می کنند. تحقیقات پزشکی  دانشگاه فرارا نیز در همکاری با بیمارستان شهر فرارا انجام می شود . فضاهای یادگیری جدید، کلاس های آموزشی، کتابخانه ها و آزمایشگاه ها در اختیار محققان، اساتید و دانشجویان قرار دارند ،همه این امکانات  در یک ساختمان مدرن و بزرگ در نزدیکی شهر قرار دارد که  با اتوبوس ها و قطار به راحتی قابل دسترسی هستند .

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه فرارا :

اکثر دانشگاه های کشور ایتالیا غیر از رشته هایی که به زبان ایتالیایی برای دانشجویان ارائه می کنند  ، تعدادی رشته را نیز برای دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در ایتالیا به شهر های مختلف آن سفر می کنند به زبان انگلیسی ارائه می دهند . رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه فرارا  به شرح زیر می باشد :

طراحی نوآوری

فیزیک

اقتصاد ، مدیریت و سیاست بین الملل

رتبه بندی دانشگاه فرارا :

رتبه در کشور : 51

رتبه جهانی : 1000 +

معرفی مختصر شهر فرارا :

شهر فرارا یک شهر در استان  امیلیا-رومانا در شمال کشور  ایتالیا است . این شهر در شمال شرقی بلونیا واقع شده است که دارای خیابان ها و کاخ های قدیمی از دوره رنسانس است . فرارا دارای زمستان های سرد و تابستان های مرطوب و پربارش است  . فرارا یک شهر برای دوچرخه سواری و پیاده روی است که در آن افراد می توانند کیفیت بالایی از زندگی را تجربه کنند  .شهر  فرارا یک محیط تاریخی منحصر به فرد ارائه می دهد. خاطرات شگفت انگیزی از قرون وسطی و رنسانس در کاخ ها، خانه ها، کلیساها، موزه ها، میدان ها، حیاط ها و کوچه های شهر فرارا وجود دارد  .  دانشجویانی که برای تحصیل پس از دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا به شهر فرارا سفر می کنند می توانند از تمامی خدمات دانشگاه فرارا همانند دانشجویان داخلی نهایت استفاده را ببرند .

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post