دانشگاه لوییجی بوکونی (ایتالیایی: Università Commerciale Luigi Boccon) یک دانشگاه خصوصی در میلان ایتالیا است که  تحصيلات دانشگاهی را در  رده های تحصیلی لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری در زمينه هاي اقتصاد، مديريت، امور مالي، حقوق، علوم سياسي و دولتي را فراهم مي كند.

دانشگاه لوییجی بوکونی در سال 1902 توسط فردیناندو بوکونی(یك بازرگان ثروتمند ) تاسیس شد . فردیناندو بوکونی به خاطر پسر گمشده اش نام دانشگاه را لوییجی بوکونی گذاشت و به این ترتیب اولین موسسه عالی ایتالیایی برای تحصیل در رشته اقتصاد بود. به گفته نخستین  رییس دانشگاه  لئوپولدو ساباتینی، ماموریت بوکونی “ارتقاء هماهنگی بین مدرسه و زندگی” است.

دانشگاه لوییجی بوکونی  از  پنج مدرسه تشکیل شده است: مدرسه ابتدایی، مدرسه عالی، دانشکده حقوق، مدرسه دکترا و دانشکده مدیریت SDA  که دانشکده بازرگانی دانشگاه است.

علاوه بر این، در پاسخ به افزایش تقاضا برای مشاغل در بخش فناوری اطلاعات، بوكوانی در سال 2016، جدیدترین برنامه سه ساله  فوق لیسانس در رشته اقتصاد، مدیریت و علوم کامپیوتری را معرفی كرد كه یکی از اولین دانشگاه های جهان است كه این كار را انجام می دهد.

این دانشگاه همچنین فعالیت هایی را برای دانش آموزان دبیرستانی در ایتالیا، مانند مسابقات ریاضیات، شبیه سازی مدل و سایر رویدادهای مهم جهت هدایت آنها در طول تحصیلات متوسطه خود مدیریت می کند.

طبق یک مطالعه سال 2016، اقتصاددانان دانشگاه لوییجی بوکونی  نقش مهمی در شکل دادن به پاسخ های سیاسی اروپا به ركود بزرگ و ایجاد آموزه های ریاضت اقتصادی” داشتند.

دانشگاه لوییجی بوکونی در یک سرمایه گذاری مشترک با دانشگاه مرکزی اروپا در بوداپست، دوره چهار ساله ای را در تجارت بین المللی ارائه می دهد که دو سال اول در بوداپست و ادامه دوره در میلان صرف می شود.

علاوه بر این، دانشگاه لوییجی بوکونی ، همراه با دانشگاه كالیفرنیا جنوبی و دانشگاه هنگ كنگ ، اولین دوره لیسانس در زمینه تجارت را ارائه می دهد كه اولین برنامه کارشناسی ایی است كه دانش آموزان در چهار سال تحصیل در سه قاره تحصیل می كنند و از سه دانشگاه مدرک دریافت می کنند.

دانشکده حقوق دانشگاه بوکونی  نیز در سال 2006 تأسیس شد و سنت مطالعات حقوقی در دانشگاه را تحت حمایت موسسه حقوق A Sraffa تثبیت كرد. دانشکده حقوق در حال حاضر دوره های لیسانس و فوق لیسانس رادر رشته حقوق ، در همکاری با دانشگاه پاویا ( مدرسه تخصصی برای حقوق )  را اجرا می کند.

SDA (Scuola di Direzione Aziendale) دانشکده مدیریت کسب و کار دانشگاه لوییجی بوکونی است و برنامه های مدیریت کسب و کار را را در مقیاس قابل توجه و سطح بالایی ارائه می دهد.

SDA همچنین آموزش حرفه ای کسب و کار را برای مدیران نیز  ارائه می دهد .به غیر از رشته مدیریت کسب و کار، SDA برنامه های کارشناسی ارشد جدیدی را در زمینه امور مالی و بانکداری، مدیریت املاک، مدیریت مواد غذایی ، مدیریت مد، مدیریت طراحی، قانون ورزش و مدیریت ورزشی، و  … ارائه می دهد.

امروز دانشگاه لوییجی بوکونی یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی در کسب و کار، اقتصاد و قانون است. پروژه های پژوهشی آن توسط نهادهای ملی و بین المللی تامین می شود.

با توجه به ارتباط با شبکه اروپایی و بین المللی دانشگاه های تجاری و اقتصادی، دانشگاه بوکونی  در پروژه های بزرگ با دانشگاه های اروپایی و آمریکایی و مدارس تجاری همكاری می كند.

دانشگاه لوییجی بوکونی  ارتباطات نزدیکی با شرکت های بزرگ و سازمان های بین المللی، مدیران و مقامات آنها دارد و به طور مداوم با محیط کسب و کار و اقتصادی برای ارزیابی مسائل جدید، پیاده سازی تکنیک های جدید و شروع تلاش های جدید تحقیقاتی ارتباط برقرار می کند.

این دانشگاه  با توجه به آرمان های بنیانگذاران آن،  به دنبال یافتن نیازهای پژوهشی و آموزشی اقتصاد اروپایی و جهانی، با یك رویکرد پیشرفت فرهنگی، تبادل بین المللی و ادغام اقتصادی است.

بوكوني تحصيلات عالي را به عنوان يك فرآيند مداوم كه تمام كيفيت زندگي يك فرد را شامل مي شود، در نظر مي گيرد. دانشگاه با ارتقاء مهارت های تحلیلی جامع و تاکید قوی بر اخلاق می تواند به نوآوری و توسعه کسب و کار و جامعه اروپا کمک کند.

معرفی مختصر دانشگاه لوییجی بوکونی :

نام :                                      university of luigi bocconi نام مخفف :   unibocconi

سال تاسیس :   1902                                                                رتبه کشوری : 30

تعداد دانشجو : حدود14000   نفر                                            درصد دانشجویان خارجی :  11 درصد

شهریه دانشگاه : 10000 الی 12000 یورو در سال                         وب سایت :  www.unibocconi.it

نوع دانشگاه : غیر دولتی                                                          رتبه جهانی :  950

تعداد استاد : حدود 700 نفر                                                       کتابخانه : دارد

محدودیت جنسی برای پذیرش  : ندارد

گروه های تحصیلی دانشگاه لوییجی بوکونی :

گروه های تحصیلی دانشگاه بوکونی به شرح زیر می باشد :

حسابداری                                                       اقتصاد

دارایی، مالی، سرمایه گذاری                             مدیریت و فناوری

بازاریابی                                                        مطالعات حقوقی

انواع خدمات دانشگاه لوییجی بوکونی :

1 . خوابگاه های دانشگاه لوییجی بوکونی :

خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 1800 نفر برای دانشجویانی که از خارج میلان به این شهر سفر می کنند در دسترس خواهد بود .

2 . انجمن دانشجویان :

دانشگاه لوییجی بوکونی دارای تعدادی از انجمن هاست که به طور مستقیم و مداوم در تسهیل شرایط زندگی دانش آموزان در محیط زندگی و محوطه دانشگاه و در سازماندهی رویدادهای خاص از جمله مسابقه ها و جشن های مختلف نقش دارند .

3 . فعالیت های تفریحی :

بوكوني در منطقه ایی از میلان است که براي دسترسي آسان به تمام مراکز تفریحی و تجاری شهر بهترین موقعیت را دارد .

ها و فعاليت هاي اصلي شهر براي دانشجويانش آسان است .

4 . نشریات دانشگاهی :

دانشگاه لوییجی بوکونی چندین نشریه برای دانشجویان منتشر می کند :

  • Tra I Leoni: یک مجله دانشگاهی که توسط دانشگاهیان چاپ می شود . عنوانان ، که به معنی “بین شیرها” است، اشاره به ورودی ساختمان اصلی است که نقطه ملاقات مورد علاقه برای دانشجویان است، و توسط دو مجسمه شیر نگهبانی می شود .
  • مجله دانشكده حقوق دانشگاه بوکونی
  • مجله OBjective: یک مجله الکترونیکی که توسط دانشجویان دانشگاه بوکونی تاسیس شده است. این مجله بر هنر، فرهنگ، رسانه ها و سرگرمی تمرکز دارد.

5.خدمات کتابخانه ای دانشگاه لوییجی بوکونی :

کتابخانه دانشگاه لوییجی بوکونی  که مأموریت پشتیبانی  آموزشی و پژوهشی دانشگاه را بر عهده دارد  با استفاده از مجموعه های چند رشته ای، خدمات با کیفیت و همچنین کمک به فرد در انتخاب اطلاعات و اسناد مناسب خدمات خود را ارائه می کند . کتابخانه دانشگاه بوکونی از کتابخانه های ارزشمند جامعه دانشگاهی ایتالیاست .

  1. مرکز ICT دانشگاه لوییجی بوکونی :

این مرکز مسئولیت برنامه ریزی و توسعه سیستم های مدیریت فناوری اطلاعات و تدریس برنامه های پشتیبانی و همچنین مدیریت زیرساخت فناوری دانشگاه را به عهده  دارد. برنامه های این دانشگاه به حساسیت و توجه خاصی مدیریت می شوند .

پژوهش در دانشگاه لوییجی بوکونی :

دانشگاه بوکونی  یک نهاد بین المللی در کسب و کار، اقتصاد و قانون است. این دانشگاه همچنین یک دانشگاه تحقیقاتی است که برای پروژه های تحقیقاتی خود از نهادهای ملی و بین المللی پول دریافت می کند .

در سال 2006،هزینه های تحقیق و پژوهش توسط دانشگاه لوییجی بوکونی (حدود 1.5 میلیون یورو)، اتحادیه اروپا (حدود 1.4 میلیون یورو) وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و تحقیقات ایتالیا (حدود 300 هزار یورو)  ، شورای پژوهشی اروپا (ERC) حدود 5 میلیون دلار برای پنج پروژه در حوزه علوم اجتماعی و علوم انسانی تخصیص یافت.

در سال 2007، دانشگاه دارای 20 مرکز پژوهشی دائمی و چهار مرکز تحقیقاتی است.دانشگاه بوکونی یکی از اعضای شبکه تحقیقاتی Offshoring است که یک شبکه بین المللی است که از فرایندهای فرآیندهای کسب و کار و خدمات حمایت میکند . تعدادی از این مراکز را در زیر مشاهده می فرمایید :

ASK – مرکز تحقیقات مدیریت و اقتصاد موسسات هنر و فرهنگ

CAREFIN – مردمات بهداشتی و اجتماعی را ارائه می دهند)

CERMES – مرکز تحقیقات بازاریابی و خدمات (بازاریابی و تجزیه و تحلیل رقابتی، مصرف و توزیع تجاری، نمایشگاه های تجاری)

CERTET – مرکز تحقیقاتی در زمینه اقتصاد منطقه ای، حمل و نقل و گردشگری (ساختارهای شهری، منطقه ای و حمل و نقل از اقتصاد ارضی، ارزیابی سیاست های اتحادیه اروپا در توسعه منطقه ای)

CREDI – مرکز تحقیقات اروپایی در مورد قانون و کسب و کار

CRIOS – مرکز تحقیق در زمینه نوآوری، سازمان و استراتژی

مرکز DONDENA – مرکز مطالعات اجتماعی دینامیک کارلو فوند دانا (پژوهش بین رشته ای در مورد انسجام اجتماعی، جمعیت شناسی، و سیاست عمومی)

IEFE – مرکز تحقیق در زمینه انرژی و محیط زیست، اقتصاد و سیاست

ECONPUBBLICA – مرکز تحقیق در بخش عمومی (سیستم مالیاتی؛ سازمان دولتی اجتماعی؛ خصوصی سازی؛ توزیع درآمد  ، فدرالیسم مالی)

رشته های ارئه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه لوییجی بوکونی:

دانشگاه لوییجی بوکونی رشته های خود را تماما به زبان ایتالیایی ارائه کرده  و تعدادی رشته را نیز برای دوستداران تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی ارائه می کند .رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی در دانشگاه لوییجی بوکونی به شرخ زیر است :

بیزنس (لیسانس)                                                            اقتصاد و مدیریت جهانی ( لیسانس )

اقتصاد و علوم اجتماعی ( لیسانس )                                   اقتصاد ، مدیریت و علوم کامپیوتر (لیسانس )

اقتصاد بین المللی و مالی ( لیسانس )                                   سیاست بین الملل ( لیسانس )

اقتصاد و مدیریت برای نوآوری و تکنولوژی                      اقتصاد و علوم اجتماعی

تجزیه و تحلیل سیاست                                                    اقتصاد و مدیریت در هنر، فرهنگ، رسانه و سرگرمی

اقتصاد و مدیریت دولت و سازمان های بین المللی                 مدیریت بین الملل

داده های علمی و تجزیه و تحلیل کسب و کار

*دانشگاه لوییجی بوکونی همچنین در رشته های زیر مدرک دکتری اعطا می کند :

Ph.D در اقتصاد و دارایی                    Ph.D در مدیریت و مدیریت کسب و کار

Ph.D در آمار                                   Ph.D در سیاست و اداره عمومی

Ph.D در مطالعات حقوقی (برنامه 3 ساله)

رتبه بندی دانشگاه لوییجی بوکونی :

رتبه کشوری :  30

رتبه جهانی :  950

همچنین بخوانید:

دانشگاه تورورگاتا رم

درصورتیکه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می توانید با کارشناسان زبده موسسه اعزام دانشجوی یگانه سفیران دانش از طریق فرم های درخواست مشاوره و ارزشیابی تحصیلی در ارتباط باشید.

Rate this post